• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Comeback

Semmi nem termel. Nincs olyan novenyed/novenytomeged, ami felvenne, siman tul sok microt adagolsz.
Erre nem gondoltam. Valóban nincs sok növényem és azok sem az igényesebb fajtából valók.
Cseréltem ma 50%-ot, holnap rámérek. Aztán ha még mindig magas, akkor megint egy 50-es.
A microt pedig leveszem felére.
Köszönöm!
 
Ma 3 vízcsere után újra mértem foszfátot... 0,8 és 1 között van valahol.
A héten még csak 1-1 ml tápot nyomtam összesen.
Az aljzat tele csigakakival, holnapi vízcserénél kiporszívózom.
Más ötletem nincs, ami az egekbe emeli a foszfátot.
Ja és alga nulla, ami ennyi foszfátnál megint csak elég érdekes.

Vettem 4 amanot és 2 Oto-t.
A második éjjel 2 amano kiszökött, pedig lefedtem az akváriumot.
Kb. egy centi szabad hely volt, hát nem kiszaltóztak? :mad:
Az egyik oto sem élte túl az első napokat....
Ph 6.9, KH 2-3, TDS 144, Foszfát az említett 0,8-1

A maradék 2 amanoból az egyik folyamatosan úszik körbe, le-fel, mintha menekülni akarna.
A másik viszont békésen legelész, semmi jelét nem mutatja, hogy bármi baja lenne a vízminőséggel.
 
Utoljára módosított:
Tudnátok nekem olyan előtéri növényt ajánlani, ami dekorhomokban is eléldegél, akár még picit árnyékosabb helyen is?
Cuba, aci mini, verticillata esetleg? Vagy vmi más?
 
Kis update...
A foszfát szint továbbra is 0,6-0,8 körül mozog, de ami az aggasztóbb, hogy a nitrit is 0,3.
Cseréltem két nap 50-50% vizet, de nem ment lejjebb.
Adagolom a szűrőbacikat, de eddig semmi változás.
Közben elkezdtem kicsit algásodik. Minden fajtából van egy kevés :)
Beköltözött 15 brigi, 5 endler, 2 oto, 4 amano, egy csigaevő csiga és 11 CRS @evavigh jóvoltából.
Ketten kiugrottak az első éjjel. Egy brigi és egy endler. Gondolom a nitrit miatt.
Most normalizálódott a többiek viselkedése, már nem akarnak menekülni.
Nem tudom a szűrő miért nem bír a nitrittel, annak ellenére, hogy 3 hét volt a bejáratás.
Növényállomány is gyarapodott. Microsorum pteropus mini, Pogostemon helferi, marsilea crenata és egy pici gömbmoha került be.
A Pogo nagyon jó választás volt az élénk színe miatt. Sokkal részletgazdagabb lett vele a scape.
 
Elégedett vagy a szűréssel? Rendesen működik a flow?
Változott valami az elmúlt két hétben?
Ellepett az ecsetalga, folyamatosan küzdök vele, pedig sztem elég erős az áramlás, és még nincs is maxon a pumpa.
Most cserélgetem a porlasztó helyét, hátha megtalálom a megfelelő pozíciót.
Amúgy elégedett vagyok a szettel. Ha leküzdeném az ecsetet, nem lenne semmi gond.
Pici aggancs még akad, de az csak elvétve.
 
Ellepett az ecsetalga, folyamatosan küzdök vele, pedig sztem elég erős az áramlás, és még nincs is maxon a pumpa.
Most cserélgetem a porlasztó helyét, hátha megtalálom a megfelelő pozíciót.
Amúgy elégedett vagyok a szettel. Ha leküzdeném az ecsetet, nem lenne semmi gond.
Pici aggancs még akad, de az csak elvétve.
Az ecsetalga nagyon kedveli az erős áramlást, jómagam akkor találkoztam vele először,
/egy halasbolt összes akváriumát ellepte/ mikor a nagyteljesítményű, erős áramlást keltő szűrők képbe
kerültek.
 
Ellepett az ecsetalga, folyamatosan küzdök vele,
Kíváncsi lennék a szilikát értékedre. Nekem a lávakő nagyon gyanús. Amikor beraktam belőle 5-6 kilónyit, 1 hónap múlva megjelent rajta az ecset. Pár hónap alatt, mindent ellepett.
A tévedés jogát fenntartom. ;)
Carbo, H2O2, nálam csak tűneti kezelésnek volt jó.
 
Nos, jelentem a beömlő bevált.
Az ecsetalga szaporodása megállt. Az algaevők azóta szépen le is csipegették a nagy részét.
Kevésbé látható helyeken még van belőle, de az már nem érdekes.
A halak is teljesen lenyugodtak a lassab áramlás miatt.
A minap bekerült 6db galaxy. Mindig nagyon vágytam rájuk és most végre rá is szántam magam, hogy beszerezzem őket.
Sajnos a boraras brigik teljesen elvesznek az akváriumban. Kellene belőlük 25-30, hogy látványos legyen az összkép.
@evavigh a CRS-ek gyönyörűek. Jól megnőttek és szépen csipegetnek is. Mindenki imádja őket.
 
Back
Oldal tetejére