• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Colorado Low Tech - 60l

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
Na ez egyszerű lesz. ;) Most tértem vissza Stockholmból újra (2x12 óra vezetés, csak bátraknak ;), meg persze kell egy autó hozzá, amivel lehet 160-180-at nyomni a németeknél tempomattal), az unokatesó ragaszkodott hozzá, hogy rakjak össze neki egy 50 literes (60 cm széles) low-tech akváriumot a már meglévő 2 mellé.

coloradolowtech03.jpg


Bizonyára emlékeztek, ezek egyikéről volt már beszámoló a Nigro blogon. Mindkét akvárium szűrés nélkül (!), vízcsere nélkül megy. A halhullás minimális, a low-grade CRS-ek és guppik szaporodnak, az Anubias lyukas néhol, a stem-ek nőnek mint a gomba. A világítás a gyári tetőben található T8-as, napi 0 és 12-14 óra között, ízlés és időbeosztás szerint (durva, ugye?) ;)

Tehát: kemény erőszakot kellett tennem magamon, hogy ezt összeraktam. De anno úgyis büntibe akartatok tenni, hogy "mit csinál keymaker 10 Ft-ból". Ez nem annyi volt, de ez egy fekete szilós hagyományos üveg aki, 1 db. T8-as fénycsővel, 1 db. vízmelegítővel, fehér 2-3 mm-es kaviccsal és pár kg. fehér kővel. A tápozás Easy Carbo kétnaponta és TPN+ hetente egyszer. Totál low-tech. Nem tudom, hogy a tesó mennyire tudja/akarja gondozni, de a másik kettőből kiindulva remélem rendben lesz a dolog. Ha küld képet (vagy legkésőbb szilveszterkor megyek újra oda), akkor felteszem...

A növények: 1 cserép Anubias Caladiifolia, 3 cserép Anubias Nana, Moha. A növényválasztásnál az volt a szempont, hogy olyan növényeket használjunk, amelyek képesek teljes egészében a vízből felvenni a tápanyagot, szeretik az alacsony megvilágítást is, és viszonylag igénytelenek. Ezért esett a választás az anubias-ra és a mohára. Ja, és a legfontosabb: az összerakáskor svéd Cider-t ittunk ;)

Ime, ezt sikerül ennyiből összerakni (közvetelenül vízfeltöltés utáni állapot):
coloradolowtech01.jpg


És a folyamat/részletek:
coloradolowtech05.jpg


coloradolowtech02.jpg


coloradolowtech04.jpg


Tessék. Ez az egész nem az én világom, de a design-t vállalom. Élőben azért jó hangulata van...
 
Uhh, Cider (Xider)... :) (Nincs nyálfolyatós szmájli...) Legközelebb bedobhatnál a csomagtartóba, és kidobhatnál Göteborgnál. :)
Azért hangulata tényleg van. Unokatesód nem érzi az ingert az akváriumodat/akváriumaidat látva egy high-techre? :)
 
keymaker said:
Mindkét akvárium szűrés nélkül (!), vízcsere nélkül megy. A halhullás minimális, a low-grade CRS-ek és guppik szaporodnak, az Anubias lyukas néhol, a stem-ek nőnek mint a gomba. A világítás a gyári tetőben található T8-as, napi 0 és 12-14 óra között, ízlés és időbeosztás szerint (durva, ugye?) ;)

Az nem kicsit durva :) :crazy:

keymaker said:
Tehát: kemény erőszakot kellett tennem magamon, hogy ezt összeraktam. De anno úgyis büntibe akartatok tenni, hogy "mit csinál keymaker 10 Ft-ból".

Én voltam vállalom :) mondjuk nem 10 Ft-ból, de valami hasonlót egy belsőszűrővel gondoltam én :)

Egyébként a design nagyon bejön gratu. :clap:
Letisztult lett az összkép az anubias és ezek a fehér sziklák nagyon passzolnak egymáshoz :)
Kiváncsi vagyok a mohák, hogy fogják bírni a kiképzést:)

Egyszer már kiváncsi lennék, hogy mit tudnál csinálni máv által "felajánlott" bazaltból :)
 
Jani 614 said:
Ha jól látom átokhínár van benne(elodea densa).
Mi a titka,hogy ilyen szép?

Jani.


öööö az egy másik akvárium szerintem ebben az akiban 7-8 tő anubias van meg egy kis moha
egyébként az átokhínár egyetlen titka a hőmérséklet, legalábbis nálam tuti :)
 
Back
Oldal tetejére