• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

COLOMBO Carbo CO2 Fertilizer

elektrorudi

Mágus
Szervusztok!
Van-e ezzel a szerrel valakinek tapasztalata, amit szívesen megosztana?
Kíváncsiságból tegnap vettem egy flakonnal, ami állítólag 125m3 vízhez elegendő. Egyelőre napi 5x1ml-t adagolok, a világítási idő alatt elosztva.
A neten, illetve a gyártó honlapján se találtam róla érdemi információt. (vagy csak nem voltam elég alapos)
Várok minden építő hozzászólást.
 
Igen teszteltem ezt is. Amit rosznak talalok, nem igazan szoktam megosztani vagy nyilvanosan lejaratni. A colombo akvarisztikai termekei, tapok, talajok, taptalajok kiemelkedoen jok. Ritkasagba megy, az ista, es colombo talajainal pl semennyit sem kell varni az elolenyek betelepitesevel. Amit kiprobaltam,
es amit jonak talalok, azt hasznalatba veszem, es ragaszkodok hozza. Colombo talajt, taptalajt, folyekony tapot, es bakterium kulturakat hasznalok jo ideje. Viszont karbobol seachem excelt.
A velemenyem rola kb easy life carbo szint es minoseg.
 
Szia,
Ha jol tudjuk @Szabó Henrik probalgatott sok Colombo termeket. Kicsit guglizva talaltunk egy forum bejegyzest, ahol emlitik ezt a termeket is, ill. George Farmer par naplojat is ahol Colombokat hasznalt.
Itt a link
https://www.ukaps.org/forum/threads/has-anyone-tried-colombo-ferts.41489/
Köszönöm szépen, de én is csak ezt a fórumbejegyzést találtam róla, ami meglehetősen szűkszavú. Jó támpont lenne valami összehasonlítás bármilyen, azonos funkciójú termékkel.
 
Utoljára módosított:
Igen teszteltem ezt is. Amit rosznak talalok, nem igazan szoktam megosztani vagy nyilvanosan lejaratni. A colombo akvarisztikai termekei, tapok, talajok, taptalajok kiemelkedoen jok. Ritkasagba megy, az ista, es colombo talajainal pl semennyit sem kell varni az elolenyek betelepitesevel. Amit kiprobaltam,
es amit jonak talalok, azt hasznalatba veszem, es ragaszkodok hozza. Colombo talajt, taptalajt, folyekony tapot, es bakterium kulturakat hasznalok jo ideje. Viszont karbobol seachem excelt.
A velemenyem rola kb easy life carbo szint es minoseg.
Nagyon köszönöm Henrik. Pont ilyen véleményezést szerettem volna olvasni.
Mondjuk jobban örültem volna ha a karbo-ból is ezt találtad volna alkalmasabbnak, de ha azt írod, hogy az Easy-val kb. pariban van, akkor már megnyugodtam, hogy nem valami vacak löttyöt vettem.
Köszönöm. :notworthy:
Szerintem egyébként nem bűn véleményt nyilvánítani egy fórumon olyan termékről sem, ami esetleg valakinek nem jön be. Mindenki szabad akarattal elfogadhatja vagy nem, más véleményét. Erről szól egy fórum. Vélemények ütköztetéséről. Persze, ha az a vélemény az oldal szponzorainak érdekeit mélyen sérti, akkor azt nem ildomos hangsúlyozni, de ez esetben erről nincs szó, hiszen a GA nem forgalmazza (tudtommal).
 
Nagyon köszönöm Henrik. Pont ilyen véleményezést szerettem volna olvasni.
Mondjuk jobban örültem volna ha a karbo-ból is ezt találtad volna alkalmasabbnak, de ha azt írod, hogy az Easy-val kb. pariban van, akkor már megnyugodtam, hogy nem valami vacak löttyöt vettem.
Köszönöm. :notworthy:
Szerintem egyébként nem bűn véleményt nyilvánítani egy fórumon olyan termékről sem, ami esetleg valakinek nem jön be. Mindenki szabad akarattal elfogadhatja vagy nem, más véleményét. Erről szól egy fórum. Vélemények ütköztetéséről. Persze, ha az a vélemény az oldal szponzorainak érdekeit mélyen sérti, akkor azt nem ildomos hangsúlyozni, de ez esetben erről nincs szó, hiszen a GA nem forgalmazza (tudtommal).
Teszteltem oket mert erdekelt a kulombozet. Mivel a munkam miatt kiszamithatatlan mikor van idom adagolni ezert kerestem olyan termeket ami hatekonysagi idoben mindegy mikor adagolom. Ebben a feltetelben a seachem verhetetlen.
A termekekre valo tekintettel, szabad velemeny nyilvanitassal kapcsolatban ennyire azert nem vagyok nyitott. Vannak tapok amikkel egyszeruen nem tudtam mit kezdeni. Random problemak jelentkeztek, amik amator beltartalmi elosztasra utaltak. Megis van aki arra eskuszik. Es van jo par termek ami szinte csak kart okozott.
Nincs ket egyforma akvarium, ezt a sajatjaimon is latom, es lehet ami nekem nem megy masnak igen. Komoly reagensekkel, illetve elettani tesztekkel kell a kijelenteseket alatamasztani, mert kulonben, minden velemeny alaptalan.
Hivatkozni valamire, par velemenyt atbillenteni a masik oldalra, hatalmas karokat okozhat mindket oldalnak, ezen belul csoportokat oszthat meg, aminel mar a szimpatia is donto lehet barmi nemu tudomanyos alatamasztas nelkul. Tul spilaztam?
Amugy valahogy En nem vagyok ilyen. Mint ahogy mas uzletek nevet sem osztom meg vagy hivatkozok ra nyiltan, sose kerek penzt szaporitvanyert "itt".
Sokat koszonhetek a GA-nak, es ezt csak a nekik szegezett tiszteletemmel koszonhetem meg. Minden amim van, a temaval kapcsolatban, Luigieknak, es sok akvakertesz kolleganak koszonhetek, es a forumnak amit a GA inditott. A termek tamogatasrol nem is beszelve.
 
Back
Oldal tetejére