• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

gézsé

Főkertész
Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek co2tűzóltó palackokkal kapcsolatban?
2 illetve 5kg-os kivitelben is tudnák szerezni occsóért! A kérdésem ezzel kapcsolatban az volna,hogy milyen nyomást tárolnak ezekben a palackokban?A hegesztéstechnikai nyomás csökkentő rászerelhető e?A benne lévő gáz alkalmas e növényes akváriumba(most itt a gyári töltetre gondolok)?Meddig elég mondjuk egy 2kg-os 135l-es akváriumhoz?
 
Teljesen rendben vannak ezek a palackok.Én már másfél,két éve ilyet használok.Az egyetlen kérdés,hogy tudd,hol töltik.Nálam ezt a tűzoltó készülékesek végzik.60 bar nyomás van benne(2kg-os).Sima hegesztős reduktor minden előtét nélkül rámegy.
Kb. 3 hónapig elég a 2 kg-os.Ez attól is függ,milyen módszerrel oldod be a co2-őt.Egy jó reaktorral hosszabb ideig elég.
 
Nigro said:
És még egy kérdés, ki fogja megtölteni neked? ;)


Szekszárdon találtam egy céget(tüzoltó palackok töltésével+felülvizsgálatával foglalkoznak)


tibicuk said:
Teljesen rendben vannak ezek a palackok.Én már másfél,két éve ilyet használok.Az egyetlen kérdés,hogy tudd,hol töltik.Nálam ezt a tűzoltó készülékesek végzik.60 bar nyomás van benne(2kg-os).Sima hegesztős reduktor minden előtét nélkül rámegy.
Kb. 3 hónapig elég a 2 kg-os.Ez attól is függ,milyen módszerrel oldod be a co2-őt.Egy jó reaktorral hosszabb ideig elég.

Köszi a gyors választ!Asszem már semmi nem tart vissza,hogy vegyek egy ilyen palackot!!
 
Néha megnyitásnál eresztenek,akkor visszaviszem,tekernek rajta valamit és már jó is.Csak látnám egyszer,hogy pontosan melyik csavaron húznak ilyenkor,többet nem kéne visszavinni.Mindig rám fogják,hogy a reduktort nem jól húztam meg,hölgy lévén ezt várják tőlem :) ,de mindig kiderül,hogy nem én vagyok a hibás. :p
 
tibicuk said:
Néha megnyitásnál eresztenek,akkor visszaviszem,tekernek rajta valamit és már jó is.Csak látnám egyszer,hogy pontosan melyik csavaron húznak ilyenkor,többet nem kéne visszavinni.Mindig rám fogják,hogy a reduktort nem jól húztam meg,hölgy lévén ezt várják tőlem :) ,de mindig kiderül,hogy nem én vagyok a hibás. :p

:D Ez biztos bajai szokás(Ismerek egy pár földidet ,mert az axiál-nál dolgozok Szekszárdon,gondolom ismered ezt a céget....) :)
 
Szert tettem egy 380gr-os palackra,ami egy 1966-os tűzoltó készüléken volt.Szerintetek meddig lehet elég egy 380gr-os palack mondjuk egy 40 literes akihoz diffúrorral?Garniknak szeretnék egy kis növényes akit,ahol megfigyelhetem őket.A nagy akiban "elvesznek" a sűrű növényzetben.

Egyénként egy ilyen tűzoltó készüléket találtam:

PORRAL%20OLT%C3%93HF%C3%93B.JPG

A tűzoltó készülékeseknél majd megvizsgálják,hogy egyáltalán használható-e.Minden esetre lefestettem,olyan szép lett(zöld) :)
Eredetileg is "SZÉNSAV" volt benne.
Érdekesség ként itt egy kis ízelítő,hogy milyen tűzoltó készülékek voltak anno.
https://picasaweb.google.com/kovacs.slg ... yujtemeny#
 
Sziasztok,

Találtam egy olcsó beszerzési forrást 2Kg-os széndioxiddal oltó készülékre. Felújított, nyomáspróbázott, töltött cucc : 6000,. HUF +fa, töltést vállalnak, 3000 pénzért.
Komplett a készülék, azaz rajta van a szórófej is, de ezt leszerelvén elvileg szabvány reduktor simán passzol rá.

Még valami, elvileg 99,8%-os élelmiszeripari gázzal töltenek!

Több típus van náluk,én ezt választottam : CKM 2 BC Maxima

Info ha kell nálam , mert nem akarok reklámot csinálni a helynek!

Üdv.
 
flashback said:
Sziasztok,

Találtam egy olcsó beszerzési forrást 2Kg-os széndioxiddal oltó készülékre. Felújított, nyomáspróbázott, töltött cucc : 6000,. HUF +fa, töltést vállalnak, 3000 pénzért.
Komplett a készülék, azaz rajta van a szórófej is, de ezt leszerelvén elvileg szabvány reduktor simán passzol rá.

Még valami, elvileg 99,8%-os élelmiszeripari gázzal töltenek!

Több típus van náluk,én ezt választottam : CKM 2 BC Maxima

Info ha kell nálam , mert nem akarok reklámot csinálni a helynek!

Üdv.

Ennyiért nyomják a 10Kg palackot töltve ;) ! Felesleges élelmiszer ipari gázt használni, a sima ipari Co2 tisztább, nézd meg a gázok termékadatlapját. A fő különbség az előállítás és szabvány megfelelőségben van. Azért mert ipari nem azt jelenti, hogy szennyezett , többek közt hegesztésnél védőgázként használják a Co2-őt , egy minősített varrat elkészítése, megfelelősége nagyban múlik a védőgáztól, nem lehet beszennyezni a fémet, vagy épp röntgenezésnél derül ki "zárványos" mondjuk egy nyomástartó edénynél ez nem jó.

Tehát bátran az ipari gázzal. A kis palack max helyhiánynál célravezető.
 
w-rig said:
flashback said:
Sziasztok,

Találtam egy olcsó beszerzési forrást 2Kg-os széndioxiddal oltó készülékre. Felújított, nyomáspróbázott, töltött cucc : 6000,. HUF +fa, töltést vállalnak, 3000 pénzért.
Komplett a készülék, azaz rajta van a szórófej is, de ezt leszerelvén elvileg szabvány reduktor simán passzol rá.

Még valami, elvileg 99,8%-os élelmiszeripari gázzal töltenek!

Több típus van náluk,én ezt választottam : CKM 2 BC Maxima

Info ha kell nálam , mert nem akarok reklámot csinálni a helynek!

Üdv.

Ennyiért nyomják a 10Kg palackot töltve ;) ! Felesleges élelmiszer ipari gázt használni, a sima ipari Co2 tisztább, nézd meg a gázok termékadatlapját. A fő különbség az előállítás és szabvány megfelelőségben van. Azért mert ipari nem azt jelenti, hogy szennyezett , többek közt hegesztésnél védőgázként használják a Co2-őt , egy minősített varrat elkészítése, megfelelősége nagyban múlik a védőgáztól, nem lehet beszennyezni a fémet, vagy épp röntgenezésnél derül ki "zárványos" mondjuk egy nyomástartó edénynél ez nem jó.

Tehát bátran az ipari gázzal. A kis palack max helyhiánynál célravezető.

Köszi W, az infót, jól hangzik ez a 10Kg-s dolog, sajnos a helyhiány tényleges :) ... bakker azt hittem megütöttem a főnyereményt ezzel a bolttal :lol:
Öregem anno foglalkozott hegesztéstechnikákkal, akkor sorban álltak itthon a palackok , Argon,Co stb., már sajnálom h. egy sem maradt meg!!!
 
flashback said:
w-rig said:
flashback said:
Sziasztok,

Találtam egy olcsó beszerzési forrást 2Kg-os széndioxiddal oltó készülékre. Felújított, nyomáspróbázott, töltött cucc : 6000,. HUF +fa, töltést vállalnak, 3000 pénzért.
Komplett a készülék, azaz rajta van a szórófej is, de ezt leszerelvén elvileg szabvány reduktor simán passzol rá.

Még valami, elvileg 99,8%-os élelmiszeripari gázzal töltenek!

Több típus van náluk,én ezt választottam : CKM 2 BC Maxima

Info ha kell nálam , mert nem akarok reklámot csinálni a helynek!

Üdv.

Ennyiért nyomják a 10Kg palackot töltve ;) ! Felesleges élelmiszer ipari gázt használni, a sima ipari Co2 tisztább, nézd meg a gázok termékadatlapját. A fő különbség az előállítás és szabvány megfelelőségben van. Azért mert ipari nem azt jelenti, hogy szennyezett , többek közt hegesztésnél védőgázként használják a Co2-őt , egy minősített varrat elkészítése, megfelelősége nagyban múlik a védőgáztól, nem lehet beszennyezni a fémet, vagy épp röntgenezésnél derül ki "zárványos" mondjuk egy nyomástartó edénynél ez nem jó.

Tehát bátran az ipari gázzal. A kis palack max helyhiánynál célravezető.

Köszi W, az infót, jól hangzik ez a 10Kg-s dolog, sajnos a helyhiány tényleges :) ... bakker azt hittem megütöttem a főnyereményt ezzel a bolttal :lol:
Öregem anno foglalkozott hegesztéstechnikákkal, akkor sorban álltak itthon a palackok , Argon,Co stb., már sajnálom h. egy sem maradt meg!!!


Van 10Kg-os alacsony kb:65cm-es palack is ;) nem nagyobb egy tűzoltó készüléknél! Ha jól emlékszem a 10Kg-ost felénk 6000 pénz körül cserélik.
 
Sziasztok!

Egy másik fórumról idézve:

"Utánajártam a Linde-nél aki a töltést végzi, hogy évek óta nincs ipari és élelmiszer CO2. Ugyanazt a tisztaságú gázt tölti minden felhasználásra."

Amúgy engem nagyon érdekelne a dolog, többek közt ezért nem vágtam eddig bele a nagynyomású Co2-ozásba, mert iszonyat drága. Ez kicsit megváltoztatja a dolgokat.

Látom, hogy sokan ellenzik, ha nem a méreg drága akvarisztikai soksok ellenőrzésen átment készülékeket vásárolják az emberek. Mindenesetre természetesen nagyon körültekintőnek kell lenni az összeszerelésnél.

KV
 
Nem ellenzi azt senki ha nem gyári co2 palackot használsz, a fórum 90%-a szerintem hegesztős palackot használ, még a boltban is azzal műxik ;)
 
Az oké, oké, de mi a helyzet a tűzoltó co2 palackokkal, mondjuk a 2kg-os kiszereléssel (én ezt néztem ki helytakarékossági okokból), mert az tűnik a legolcsóbbnak, állítólag 6000 körül hozzá lehet jutni, bár én 10500-ért láttam legolcsóbban.
 
Hali,

Na megkaptam az említett 2Kg-s, töltött, "felújított" Maxima palackot, minden okés vele.
Ma este átmegy egy kis kozmetikán, jövő héten pedig felpattintom rá a reduktort is, már ha
megérkezik.

koszt :roll: eddig: palack töltve : 6000,.+fa

folyt köv!

Flash
 
flashback said:
Hali,

Na megkaptam az említett 2Kg-s, töltött, "felújított" Maxima palackot, minden okés vele.
Ma este átmegy egy kis kozmetikán, jövő héten pedig felpattintom rá a reduktort is, már ha
megérkezik.

koszt :roll: eddig: palack töltve : 6000,.+fa

folyt köv!

Flash

Nagyon várom!
Aztán én is nekikezdek!

Egy kérdés: Kisgyerek mellett mennyire ajánlott nagynyomású Co2 rendszer? (kisebb szivárgás is veszélyes lehet), vagy itt nincs szivárgás, és kész? :)
Amúgy nem abban a szobában aludna. Abban a szobában mi aludnánk.. :shock: Az mennyire gáz?

Kösz a válaszokat!

Kisvido
 
Az üres 10 kg-os palackot átlagosan 6000 Ft Bruttó árban cserélik telire a gázcseretelepeken. Van nagyon alacsony palack 65cm magas normál vastagságban. A palack átlagára /nem új/ 10-12 ezer ft bruttó töltve.

:!: Csak összahasonlításként: 2Kg tűzoltópalack 6000+áfa=7500Ft bruttó 3000Ft-ért töltik 2kg gáz! Vásárláskor spóroltál 4500Ft-ot!
10Kg hegesztéstechn. palack 12000 Ft bruttó 6000Ft-ért cserélik 10 Kg gáz!


Namármost a töltés :5X2=10Kg Kg 15000Ft
1X10 Kg 6000Ft tehát
másfél 2kg töltet árával drágább a vásárlásnál a 10Kg-os palack, viszont 2X2kg töltetér ami ugye 2X3000Ft=6000Ft de 10Kg-os cserét ami úgyszintén 6000Ft!

Hamár annyira spórolunk :evil: !

Annyira nem lehet helyhiány, hogy ez megérje!
 
w-rig said:
Az üres 10 kg-os palackot átlagosan 6000 Ft Bruttó árban cserélik telire a gázcseretelepeken. Van nagyon alacsony palack 65cm magas normál vastagságban. A palack átlagára /nem új/ 10-12 ezer ft bruttó töltve.

:!: Csak összahasonlításként: 2Kg tűzoltópalack 6000+áfa=7500Ft bruttó 3000Ft-ért töltik 2kg gáz! Vásárláskor spóroltál 4500Ft-ot!
10Kg hegesztéstechn. palack 12000 Ft bruttó 6000Ft-ért cserélik 10 Kg gáz!


Namármost a töltés :5X2=10Kg Kg 15000Ft
1X10 Kg 6000Ft tehát
másfél 2kg töltet árával drágább a vásárlásnál a 10Kg-os palack, viszont 2X2kg töltetér ami ugye 2X3000Ft=6000Ft de 10Kg-os cserét ami úgyszintén 6000Ft!

Hamár annyira spórolunk :evil: !

Annyira nem lehet helyhiány, hogy ez megérje!

Teljesen igazad van, és abszolut egyet értek!

A kérdés az, hogy egy 54 l-es aksiba mennyi ideig elegendő a 2kg co2 illetve a 10kg co2, úgy, hogy nincs speckó táptalaj, a többi (fény, tápok, szűrés) mondjuk úgy, hogy megfelelő. Értem én itt azt, hogy érdemes-e ennyivel túllőni az igényeket (vagy nem is annyira túllövés?). Ezeket mind kérdezem, mert nincs tapasztalatom, tehát tényleg laikusként mondom. És várok válaszokat. Mert ha mondjuk 1 évig elég egy ekkora aksiba a 2kg-os, akkor évente kell cserélni, és tegyük fel, hogy ebben az esetben a 10 kg-os 5 évig elég (mondom, csak példa, nem tudom meddig elég). Lehet, hogy 2-3 év múlva már nincs is lehetőségem akvakertészkedni, vagy új technika jön be, stb, tehát van egy 2/5-ig teli Co2 palackom.

És akkor
- vettem egy 2kg-os palackot, töltöttem 2x (de lehet, hogy csak egyszer), az 7500 + 6000 = 13500
- vettem egy 10kg-os palackot, nem kell tölteni, mert teli adják = 12000 HUF

Viszont kevesebb helyet foglal,és az asszony se néz, hogy a szekrény mellett (nekem nincs akvárium szekrényem) miért áll az a bazi nagy pb palack (mert neki mindegy, hogy pb vagy co").

Amúgy nem tudom én sem, itt is lehet, hogy sokkal inkább megéri a 10kg-os palack, csak ezek mérlegelendők.
Kérem nem legorombítani, hogy a 2kg-os palack csak fél évig elég nem is egy évig. Kívácsi vagyok, hogy mondjuk ha csak akkor megy, amikor a világítás, meddig elég.???

Meg a kisgyerekes dolog is érdekel, amit kérdeztem.

Őszinte tisztelettel:

Kisvido
 
Back
Oldal tetejére