• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

Kínából már lehet rendelni akvarisztikai reduktort, up aqua-t kb. 8000-ért.
Mágnesszeleppel - szintén up aqua - 20k körül.

Érdemes szenvedni hegesztéstechnikai cuccokkal, kérdezem én?
8000-ért az nagy valószínűséggel egy sima tűszelep, mint ami pl a kispalackos rendszereken is van. A fenti képen lévő reduktor meg egy két órás rendes reduktor, és olcsóbb is. Lehet, hogy nem olyan precízen állítható, de ipari, ergo megbízható.
 
8000-ért az nagy valószínűséggel egy sima tűszelep, mint ami pl a kispalackos rendszereken is van. A fenti képen lévő reduktor meg egy két órás rendes reduktor, és olcsóbb is. Lehet, hogy nem olyan precízen állítható, de ipari, ergo megbízható.
Osztom nekem is hasonló van,tényleg kell vele játszani,de utána már teszi a dolgát.
Csak ne lenne olyan brutál nehéz felhúzni rá a csövet,a pöcsre :D:D
 
Osztom nekem is hasonló van,tényleg kell vele játszani,de utána már teszi a dolgát.
Csak ne lenne olyan brutál nehéz felhúzni rá a csövet,a pöcsre :D:D
Utána van még nálad egy tűszeleped is, ugye? Hollanderes nem volt? Vagy csak drágábban?
 
8000-ért az nagy valószínűséggel egy sima tűszelep, mint ami pl a kispalackos rendszereken is van. A fenti képen lévő reduktor meg egy két órás rendes reduktor, és olcsóbb is. Lehet, hogy nem olyan precízen állítható, de ipari, ergo megbízható.

Nem sima tűszelep, nem írtam volna, ha nem normál reduktor lenne... vagymi. :)
Normál palackra való, amennyire én láttam, fotó is van róla. :D Max. hazudnak.
 
Kínából már lehet rendelni akvarisztikai reduktort, up aqua-t kb. 8000-ért.
Mágnesszeleppel - szintén up aqua - 20k körül.

Érdemes szenvedni hegesztéstechnikai cuccokkal, kérdezem én?
Márkás Cseh vagy bizonytalan csingcseng csung...
6000, s holnap a kezemben van. Kell hozzá mágnes, igaz, de én választok, 6 - 230 V os tekercsig, + 4000.
A Csingcsengcsung-tól rendelt, s lehet, hogy már el is felejtetted, mit rendeltél, mire megjön.
Döntsön midenki maga.
 
Hali, kifogyóban van a co2-m.. jelengleg dennerle 0,5kg-os egyszerhasználatos palack van + dennerle space 300..
Szivesen vennék egy 2-5kg hegesztő palackot, kérdésem az lenne hogy nyomáscsokkentöt kell hozzá szerezni vagy a space 300 megoldja.. szereztem már egy átalakitót amivel tudok csatlakozni nagyobb palackokra..
 
Hali, kifogyóban van a co2-m.. jelengleg dennerle 0,5kg-os egyszerhasználatos palack van + dennerle space 300..
Szivesen vennék egy 2-5kg hegesztő palackot, kérdésem az lenne hogy nyomáscsokkentöt kell hozzá szerezni vagy a space 300 megoldja.. szereztem már egy átalakitót amivel tudok csatlakozni nagyobb palackokra..
5. oldal, 7-es pontban 160 bar palacknyomást ír maximum terhelhetőségnek. A hegesztőpalackokat ~55 barra töltik, szóval elvileg minden további nélkül használhatod.

https://static.toom.de/produkte/bilder/2778974/bedienungsanleitung_2778974.pdf
 
Ez szuper, köszönöm a gyors segitséget!;)
Még egy kérdés a hegesztőpalackok eléggé drágák errefelé... jelenleg tűzoltókészüléket nézek.. azt hiszem ez olcsobb lesz.. kérdés már csak az hogy a szelepje nem tekerős, hanem össze kell nyomni.. lehet az ujaknál ez szabály már?! Gyorskötözövel kell kiakasztani mondjuk? Vagy ennél hogyan müködik? És vajon 1 év mulva sem fog a szelepnél ereszteni?!
 
Még egy kérdés a hegesztőpalackok eléggé drágák errefelé... jelenleg tűzoltókészüléket nézek.. azt hiszem ez olcsobb lesz.. kérdés már csak az hogy a szelepje nem tekerős, hanem össze kell nyomni.. lehet az ujaknál ez szabály már?! Gyorskötözövel kell kiakasztani mondjuk? Vagy ennél hogyan müködik? És vajon 1 év mulva sem fog a szelepnél ereszteni?!
Én mondjuk szigetelő szalaggal kötötem körbe a nyomó részt. Simán birja a szelep is.
 
Még egy kérdés a hegesztőpalackok eléggé drágák errefelé... jelenleg tűzoltókészüléket nézek.. azt hiszem ez olcsobb lesz.. kérdés már csak az hogy a szelepje nem tekerős, hanem össze kell nyomni.. lehet az ujaknál ez szabály már?! Gyorskötözövel kell kiakasztani mondjuk? Vagy ennél hogyan müködik? És vajon 1 év mulva sem fog a szelepnél ereszteni?!
Jó a gyorskötöző is, persze.
De tűzoltópalack vásárlás előtt bizonyosodj meg róla, hogy tudod-e cseréltetni vagy töltetni, mert ha nem, akkor a szabvány CO2 palack (illetve azt töltetni) jobban megéri. Utóbbit sok helyen töltik és így csak a töltetet fizeted, míg az üres tűzoltóst legfeljebb beveszik hulladéknak és veheted meg újra a palackot is.
 
Jó a gyorskötöző is, persze.
De tűzoltópalack vásárlás előtt bizonyosodj meg róla, hogy tudod-e cseréltetni vagy töltetni, mert ha nem, akkor a szabvány CO2 palack (illetve azt töltetni) jobban megéri. Utóbbit sok helyen töltik és így csak a töltetet fizeted, míg az üres tűzoltóst legfeljebb beveszik hulladéknak és veheted meg újra a palackot is.
Én mindig lejárt tűzoltópalackot vettem kb töltetárban.hátránya hogy van hogy találsz 3db-ot,van hogy fél évig nem hirdet senki.
 
Dettó. Van a közelben egy tűzvédelmi cég, ők biztosították a cserét. De annyira körülményes velük bármit intézni (hazudozós, ígérgetős brigád), hogy elegem lett ebből és váltottam szabvány palackra. Nem tudom amúgy, hogy miért ilyen náluk az ügyintézés, miután telefonos egyeztetés után is potyára mentem, rákérdeztem, hogy "terhes" vagyok-e nekik, vagy miért kamuznak. Elhittem nekik, hogy nem erről van szó, őszintének tűnt a tagadás. És volt olyan is, hogy ismerősnek házhoz vitték a palackot, miután csúsztak egy napot stb. Szóval nem tudom mire vélni, szerintem simán csak ilyen szétszórtak.
 
Jó a gyorskötöző is, persze.
De tűzoltópalack vásárlás előtt bizonyosodj meg róla, hogy tudod-e cseréltetni vagy töltetni, mert ha nem, akkor a szabvány CO2 palack (illetve azt töltetni) jobban megéri. Utóbbit sok helyen töltik és így csak a töltetet fizeted, míg az üres tűzoltóst legfeljebb beveszik hulladéknak és veheted meg újra a palackot is.
Én is inkább a szabvány palack híve vagyok. Ha lehet és el is fér akkor szerintem jobban meg is éri. Pl úgy 2 vagy 3 éve töltettem, és akkor 800Ft/kilóért töltött a tűzoltós, (meg nyűgös is volt a töltés, nem töltötte teli, és csak másnapra volt meg) ezzel szemben még abban az évben, tüzépen 7 ezer forint körül cserélték ki telire a törpe 10 kilós messer palackomat. Most nem tudom hol vannak az árak, de a napokban olvastam, hogy 4 ezerért töltöttek meg valakinek egy 2 kilóst :eek:. Most jövök a tüzépről és 9070Ft-ot hagytam ott, természetesen számlával a cseréért. Viszont ilyen helyeken többnyire csak 10 kilóstól felefelé van készleten palack
 
Én is inkább a szabvány palack híve vagyok. Ha lehet és el is fér akkor szerintem jobban meg is éri. Pl úgy 2 vagy 3 éve töltettem, és akkor 800Ft/kilóért töltött a tűzoltós, (meg nyűgös is volt a töltés, nem töltötte teli, és csak másnapra volt meg) ezzel szemben még abban az évben, tüzépen 7 ezer forint körül cserélték ki telire a törpe 10 kilós messer palackomat. Most nem tudom hol vannak az árak, de a napokban olvastam, hogy 4 ezerért töltöttek meg valakinek egy 2 kilóst :eek:. Most jövök a tüzépről és 9070Ft-ot hagytam ott, természetesen számlával a cseréért. Viszont ilyen helyeken többnyire csak 10 kilóstól felefelé van készleten palack
Picit féltem ettöl a poroltó palacktol, de hálistennek sikerült egy 6kilos hegesztő palackot szereznem, ma hozza is a postás, szoval igy nyugodtabb vagyok.. remélem a töltéssel se lesz probléma.. viszont még egy kérdés beugrott dennerle space 300 megy majd rá.. viszont szerintetek a palack és a space közé egy nyomásméröt érdemes bepattintani hogy lássam hányadán állunk?
 
Back
Oldal tetejére