• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tabletták

Izgalmasan hangzik, bár a túl adagolástól sem kell tartani részben nem vagyok biztos. Majd az okosok ezt indokolják :D
 
Ez a tipikus búvárharangos megoldás. Megoszlanak a vélemények vele kapcsolatban . A helyzet az ,hogy közel sem alkalmas a 30 ppm CO2 szint megvlósítására, holott ez lenne a cél. Az állandó szintet tartani pedig szerintem abszolút alkalmatlan. Akkor már inkább az élesztős diffis megoldást alkalmaznám.
 
N-emy said:
A helyzet az ,hogy közel sem alkalmas a 30 ppm CO2 szint megvlósítására, holott ez lenne a cél. Az állandó szintet tartani pedig szerintem abszolút alkalmatlan.

Valóban, de ez egy kísérleti lowtech akvárium :) A ppm-ről foglamam sincs, hogy mennyi lehet. Esetleg pH-t mérek néha.
Viszont ami nagyon tetszik benne, hogy a beoldás nem csak a fent írtak függvénye, hanem úgy gondolom, hogy a vízben oldott CO2 szinttől is függ!
Ha ez igaz, akkor nevezhetem önszabályzó adaptív CO2 adagolásnak is :lol:
Persze ezek csak hipotézisek. Mérni nem tudok, ezért kizárólag az idő fogja megmondani, hogy működik-e vagy sem. :?:
 
A kémcső térfogata kb. mekkora ami biztosítja az egy napi co2 mennyiséget? Nekem nettó 30 liter vízben kellene megoldanom a co2 ellátást. Szimpatikus ez a megoldás, úgyhogy kipróbálom. Kémcső beszerzés indul...:)
 
Működik ez a dolog nektek?

Szerintem a beoldás mértéke attól is függeni fog ebben az esetben, hogy a kémcső hosszán éppen hol áll a CO2 szint. Ha még az alján van, ott nagyobb az áramlás, ezért a beoldódás is. Viszont a tetején már szinte semmi áramlás nem éri el a gázvíz határt, ott beszorul egy jó adag CO2-ben dúsabb víz.
Ha esetleg a CO2-sebb víz nehezebb, akkor kicsit jobb a helyzet, mert akkor magától kijön és "friss megy a helyére"
 
Back
Oldal tetejére