• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tabletták

Geris

Tapasztalt kertész
Sziasztok! A minap egy debreceni boltban hallottam egy érdekes dolgot a barkács CO2-re. Az eladó aztmondta, már többen jelezték, h működik (én még nem csináltam meg). A lényege, hogy CO2 tablettával megy, ugy néz ki a dolog mint az élesztős, csak itt az üvegben víz és maga a tabletta van. Elvileg egy hónapig müködik (ha 1 hét is megérné), és kis akváriumba jó. Mi a véleméynetek?? Szerintem én kiprobálom és megirom majd mire jutok vele!
ui: Nem találtam neki hirtelen jobb helyet, de áthelyezhető!
 
Geris said:
Sziasztok! A minap egy debreceni boltban hallottam egy érdekes dolgot a barkács CO2-re. Az eladó aztmondta, már többen jelezték, h működik (én még nem csináltam meg). A lényege, hogy CO2 tablettával megy, ugy néz ki a dolog mint az élesztős, csak itt az üvegben víz és maga a tabletta van. Elvileg egy hónapig müködik (ha 1 hét is megérné), és kis akváriumba jó. Mi a véleméynetek?? Szerintem én kiprobálom és megirom majd mire jutok vele!
ui: Nem találtam neki hirtelen jobb helyet, de áthelyezhető!
Kizártnak tartom, hogy annyi CO2 szabaduljon fel néhány tablettából, hogy egy hónapig működjön. Illetve azt nem írtad, hogy hány tablettával működik egy hónapig? Mert a ezek a tabletták nem olcsók, szerintem nem érné meg, de kíváncsian várom a kísérleted eredményét. (Mondjuk nekem is van otthon elfekvőben egy doboz Neptun CO2 tabletta, még a megvilágosodásom előtti időkből. :) Lehet, hogy kipróbálom csak kíváncsiságból én is.)
 
Én is eléggé kételkedek a dologban. 1 tabletta/hónapot mondtak nekem :) Próbáld ki ha teheted, én majd csak november elején fogom akkor fogok tudni venni egy CO2 üveg setet, ami majd jó lesz nagynyomásúhoz is.
 
keymaker said:
Felejtős! ;)

Osztom a véleményt.
Hogy olcsóbban nem jön ki, abban biztos vagyok. Azért egy kiló cukor, és néhány zacskó élesztő nem kerül olyan sokba. Ráadásul sose tudhatjuk, mi van ezekben a tablettákban.

Közben áthelyeztem a hozzászólásokat. Ha valaki nem talál megfelelő topicot, az nyugodtan nyithat újat, előtte persze érdemes használni a keresőt.

Üdv:

L
 
Tabletta tapasztalat:

Régebben kipróbáltam a Sera CO2 startját de mivel kegyetlen drága volt hozzá a tabletta hagytam. Pár hete láttam egy érdekes kis dobozt a kedvenc boltom polcán: aquaplant & co2, 700 kemény magyar forintért 50 g tabletta. Darabra nem számoltam meg de elég soknak nézett ki. Gondoltam egyet kipróbálom, ne álljon a sera reaktor szárazon a szekrényben. A hatás valami eszméletlen volt. :evil:

200 liter vízhez 10 tabletta - így szól az útmutató a dobozon - próba szerencse alapon. Ahogy elkezdett pezsegni már az gyanús volt. Valami fehér habos masszává vált a tabletta, és ahogy a gáz gyűlt a dobozban és nyomta lefelé a vizet, ez a fehér hab rátapadt a falára. Mikor elérte a doboz bedobóaknájának az alját, egy szép nagy böffenéssel kijött a felesleg, a fehér trutyival együtt. Az áramlás azonnal apró fehér szemcsékre vitte szét az egészet. Havazott az akváriumban. Egy része felemelkedett a tetejére és ott keringett fehér hártyát alkotva. Az ideg azonnal az agyamig szállt és ha van biztonsági szelep a fejemen azonnal fütyülve nyitott volna utat a túlnyomásnak. Bízva a szűrőben otthagytam az egészet, lesz ami lesz. Elmentem kutyát sétáltatni. Három óra múlva mertem megnézni ismét. Szerencsére ismét tiszta volt a víz és a tetejéről is elmúlt a fehér hártya. Elolvad a tabletták maradéka, de a reaktorban később ott maradt. Mikor a co2 kifogyott a víz felnyomta a doboz tetejére. Szóval röviden: nem hiszem, hogy még egyszer belerakom a vízbe.
 
Ilyenkor nem kutyát kellene sétáltatni, hanem azonnal vizet cserélni! Méghozzá nagy százalékban lehetőleg. A tabletták szerintem semmilyen formában nem alkalmasak használatra, inkább használjatok élesztőset, vagy ne oldjatok CO2-t egyáltalán.
 
Hát én ettől nyugodtabb vagyok. Halak nem foglalkoztak vele különösebben, semmi nem látszott rajtuk. Jobb választás volt a kutya. Levegőztem egyet. :) És a fehér havazáson kívül nem történt semmi szerencsére. De többet nem próbálom ki. Úgyhogy maradt a CO2 nélküli aki.

aki_091018.jpg
 
Hy Vargag.. Nos az a co2 tabi amit vettél, az nem a sera reaktorábavaló.
Ezért a csúfos tapasztalat, az egy úgy mond komplett táp adag (ami szerintem nem tökéletes adag, erröl tudna pl Key is beszélni mi a tökéletes és mi a nem. De hát senki és semmi se tökéletes) azt a tabit csak bedobod a víz és szépen eloszlik.....Azt hiszem műátrágya, és szódabikarbóna van lepréselve az általad használt terméknél.(Egyébként karbonát kem. növelésre jó..és olcsóbb is mint a pl:tetra terméke ami szintén ez lenne csak porban :) ) És még a kemény 700 magyar forintos árra kitérve, tényleg olcsó... bár nézőpont kérdés mert Debrecenben pl: 430 huf :D és nem a forint külömbség a nagy, ha nem %... sajnos ez a magyar akvarisztikai boltok haszonkulcsa átlag 100-200%... Lényeg hogy jó az a tabi.. csak nem arra a technikára a mire alkalmaztad... ;) ;) ;)
 
vargag said:
Úgyhogy maradt a CO2 nélküli aki.

Amiben úgylátom co2 nélkül is szép egészségesek a növények. Én a helyedben nem is bántanám. Teljesen jó.Már-már irígylésre méltó ;)
 
lacee13 said:
Hy Vargag.. Nos az a co2 tabi amit vettél, az nem a sera reaktorábavaló.
Ezért a csúfos tapasztalat, az egy úgy mond komplett táp adag (ami szerintem nem tökéletes adag, erröl tudna pl Key is beszélni mi a tökéletes és mi a nem. De hát senki és semmi se tökéletes) azt a tabit csak bedobod a víz és szépen eloszlik.....Azt hiszem műátrágya, és szódabikarbóna van lepréselve az általad használt terméknél.(Egyébként karbonát kem. növelésre jó..és olcsóbb is mint a pl:tetra terméke ami szintén ez lenne csak porban :) ) És még a kemény 700 magyar forintos árra kitérve, tényleg olcsó... bár nézőpont kérdés mert Debrecenben pl: 430 huf :D és nem a forint külömbség a nagy, ha nem %... sajnos ez a magyar akvarisztikai boltok haszonkulcsa átlag 100-200%... Lényeg hogy jó az a tabi.. csak nem arra a technikára a mire alkalmaztad... ;) ;) ;)

Hát ez az árazás tényleg igaz, nem is kell Debrecenig menni, elég ha Miskolcon belül végigjárom az üzleteket, vagy a neten szétnézek a webshopok között. Na ma bedobtam a tablettából egyet csak úgy. A bubik nagyon rohantak felfelé. Nem tudom mennyi az a mennyiség ami a gázból a vizbe oldódhatott. Szerintem van egy alig bontott dobozom ha kell valakinek szóljon és küldöm. :) ;)
 
Luna said:
Ilyenkor nem kutyát kellene sétáltatni, hanem azonnal vizet cserélni! Méghozzá nagy százalékban lehetőleg. A tabletták szerintem semmilyen formában nem alkalmasak használatra, inkább használjatok élesztőset, vagy ne oldjatok CO2-t egyáltalán.

Jaj,Luna,azért nem kell ilyen forrón enni a kását :roll:
Azért jó lenne elolvasni a használati utasítást is néha.
"Aquaplant&Co2
Felhasználási terület:A növények kielégítő növekedésének egyik alapvető tápanyaga a szén-dioxid,melyet az Aquaplant&co2 tabletta oldódása során juttat a vízbe.Teljes makro- és mikroelem ellátást biztosít,emelt vastartalma pedig segít megelőzni a növényzet vashiány okozta elsárgulását.Hatóanyagai az akvárium vizét lágyítják és kissé savanyítják,s ez a vízinövények számára általában kedvező."

Ebből azért kiderül,hogy ez nem csak co2 tabletta hanem komplex tápanyag pótló is.
Az már egy másik lapra tartozik,hogy mennyit ér nekünk akvakertészeknek. :cool:
A hőskorban rendszeresen használtam én is.A fehér hóesés valóban meglepő volt először,de pár perc alatt eloszlott maradéktalanul.
 
zsotyi said:
Luna said:
Ilyenkor nem kutyát kellene sétáltatni, hanem azonnal vizet cserélni! Méghozzá nagy százalékban lehetőleg. A tabletták szerintem semmilyen formában nem alkalmasak használatra, inkább használjatok élesztőset, vagy ne oldjatok CO2-t egyáltalán.

Jaj,Luna,azért nem kell ilyen forrón enni a kását :roll:
Azért jó lenne elolvasni a használati utasítást is néha.
"Aquaplant&Co2
Felhasználási terület:A növények kielégítő növekedésének egyik alapvető tápanyaga a szén-dioxid,melyet az Aquaplant&co2 tabletta oldódása során juttat a vízbe.Teljes makro- és mikroelem ellátást biztosít,emelt vastartalma pedig segít megelőzni a növényzet vashiány okozta elsárgulását.Hatóanyagai az akvárium vizét lágyítják és kissé savanyítják,s ez a vízinövények számára általában kedvező."

Ebből azért kiderül,hogy ez nem csak co2 tabletta hanem komplex tápanyag pótló is.
Az már egy másik lapra tartozik,hogy mennyit ér nekünk akvakertészeknek. :cool:
A hőskorban rendszeresen használtam én is.A fehér hóesés valóban meglepő volt először,de pár perc alatt eloszlott maradéktalanul.

Én is osztom Zsotyi véleményét, ill. írását. Én is használtam régen és semmilyen káros hatással nincs az akváriumra. Az tényleg egy más kérdés, hogy többet ér-e, mint "halott asszony popóján a csók" ?
 
No, én is így jártam a Aquaplant&Co2 tablettával. De már vagy 1.5 napja ott lebeg a víz színén a fehér trutyi. Lassan oszlik, gondolom, a szűrő szűri a maradék anyagot. Érdemes ezt valahogy kézzel leszedegetni, vagy veszélytelen?
 
A minap hallottam egy tippet a tablettás módszer jóval olcsóbb helyettesítésére. A rendszer ma került beüzemelésre egy 60 literes aksiban, kíváncsian várom az eredményt.. :geek:

Egy keskeny szájú üveget (pl. kémcső) lefelé fordítva gumitappanccsal felfogatok az akvárium belsejére és ebbe alulról CO2-t engedek (szódás szifon + egy cső segítségével ez baromi olcsón megoldható).
Az alulról felfelé nyomást kifejtő víz elkezdi magába beoldani a gázt, majd egyszer megtelik az üveg vízzel. Ekkor újra kell tölteni. Az általam alkalmazott kb. 2 dl-es, 5cm2 szájú üvegcső becslésem szerint 1 napig biztosan bírja, de inkább tovább.

A beoldás sebessége arányos a gáz-víz érintkezési felülettel - teház az üveg szájának keresztmetszetével - illetve a víz nyomásával - azaz, milyen mélyen van az üveg szája a vízben.

Ha naponta kell tölteni, az sem akadály - a napi tápozással együtt megoldható, kb. 5 másodpercet vesz igénybe.
Az előnye, hogy nem pazarol, a beoldás hatásfoka 100% és a beoldás sebessége közel állandó. Szerintem túladagolástól sem kell tartani :)
 
Back
Oldal tetejére