• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 szivárgás?

baropeter

Főkertész
Sziasztok!
Van egy kis problémám a 10kg-os palackommal. Már a vásárlásnál is gyanúsan könnyű volt, és most másfél hónap után a felére csökkent a nyomás.
Csináltam szappanhabos tesztet, sehol sem ereszt. Lehet, hogy becsaptak? :x Egyáltalán mit kell nézni az új palacknál, a nyomást, vagy a súlyt?
 
baropeter said:
Sziasztok!
Van egy kis problémám a 10kg-os palackommal. Már a vásárlásnál is gyanúsan könnyű volt, és most másfél hónap után a felére csökkent a nyomás.
Csináltam szappanhabos tesztet, sehol sem ereszt. Lehet, hogy becsaptak? :x Egyáltalán mit kell nézni az új palacknál, a nyomást, vagy a súlyt?
A nyomás sem mindegy, de ha azt akarod tudni mennyi töltet van benne, akkor a súlyt. A palackon rajta van a palack önsúlya, és a töltet tömege is. Ha a mérleg a kettő összegét mutatja, akkor rendben van, ha kevesebbet, akkor annyival kevesebb benne a töltet.
 
Köszi Orph! Tényleg így van, csak az első indulattól nem láttam ki a fejemből. Majd legközelebb résen leszek. :cool:
 
sziasztok!
Patronos CO2 rendszerem van, 150 és 300 grammos palackokat használok. Régebben a kisebbel ment az aki 15-20 napig, azonban 3-4 hónapja átálltam a nagyobb palackra, mert kényelmesebb, nyilván. Azonban az elmúlt pár hétben már harmadszorra fogyott el a nagyobb palack kevesebb, mint 4 nap alatt. A fejük ugyanolyan, a tömítést mondjuk mindig cserélnem kell a reduktorban, mert szétfoszlik, de nem tudom milyen tömítést használjak, mert egyik rosszabb, mint a másik...Csináltam szappanos tesztet, és nem ereszt a rendszer látszólag, szóval nem értem mi lehet a probléma..Lemértem, és rendesen meg vannak töltve, tehát ez sem lehet a baj..Max a reduktor nem az igazi, de régebben semmi baj nem volt vele..hol lehet az ilyet esetleg megvizsgáltatni? vagy egyéb ötletetek van?
 
Milyen reduktorod van, mert ha Papillon akkor ez a tömítés való hozzá http://www.greenaqua.hu/papillon-tomito ... ephez.html ?!!!
Tutira megnéztél minden alkatrészt?
Egyszer úgy jártam hogy az ADA visszafolyásgátlóm valamiért elrepedt, de nem vettem észre csak akkor amikor egyszer le akartam szedni a csövet róla akkor megfogtam, megnyomtam és hallottam hogy sziszegett, ez csak egy példa! ;)
Általában a co2 palack és a reduktor fémes meneteit be szoktam tekerni teflon szalaggal, hogy véletlenűl se szivárogjon ki a gáz!!
 
Amennyiben figyelmetlenségem miatt nem láttam ilyen témát..elnézést...Mivel itt esedékes akár..
Mik a veszélyei a CO2 rendszer tartásának...van-e olyan része melyre szigorúan kell figyelni ..vagy nyugodt szívvel itthon hagyhatnám 1-2 hétvégére amik nem tartózkodok itthon?

Köszi a választ amennyiben kapok.:)
 
Shotika said:
Amennyiben figyelmetlenségem miatt nem láttam ilyen témát..elnézést...Mivel itt esedékes akár..
Mik a veszélyei a CO2 rendszer tartásának...van-e olyan része melyre szigorúan kell figyelni ..vagy nyugodt szívvel itthon hagyhatnám 1-2 hétvégére amik nem tartózkodok itthon?

Köszi a választ amennyiben kapok.:)

Egy megfelelően összerakott jó minőségű rendszernek nem igen lehetnek veszélyei. Ha ereszt azt észreveszed, egy nagyobb szobában egy 2kg-os palack kiürülése nem okoz mérgezést, hacsak nem töményen szívod. A CO2 nehezebb a levegőnél, így a talaj közelében terjed.
A veszélyei a co2 rendszernek amikor nem vagy otthon az, hogy kifogy a palack. ;)
 
Sziasztok,


Nemreg szereltem ossze a CO2 rendszeremet az uj akvariumomhoz. Azonban az izgalmat kellemetlen meglepetes valtotta fel, szivargott a co2 a palackbol. Pontosabban ott ahol a co2 kutyut racsatlakoztatam a palackra.


Valakinek van valami tapasztalata tanacsa ezzel a jelenseggel kapcs??


Elore is koszonom a szakszeru tanacsokat!!!
 
Sziasztok,


Nemreg szereltem ossze a CO2 rendszeremet az uj akvariumomhoz. Azonban az izgalmat kellemetlen meglepetes valtotta fel, szivargott a co2 a palackbol. Pontosabban ott ahol a co2 kutyut racsatlakoztatam a palackra.


Valakinek van valami tapasztalata tanacsa ezzel a jelenseggel kapcs??


Elore is koszonom a szakszeru tanacsokat!!!

Szivárgás ellenőrzése: szappanos víz, jó habosra keverve, kend rá és látod, ha ahbzik. Ha habzik szivárog.
Szivárgás ellen: gumigyűrű, ha más nincs, bicikli belsőből vágva, két rétegben pl., teflon szalag, stb.
 
Szivárgás ellenőrzése: szappanos víz, jó habosra keverve, kend rá és látod, ha ahbzik. Ha habzik szivárog.
Szivárgás ellen: gumigyűrű, ha más nincs, bicikli belsőből vágva, két rétegben pl., teflon szalag, stb.
Szerintem erre is a legjobb a Barbon borotva krém! :D
 
Köszi srácok, hab, szappanosvíz, borotva, ecset, minden volt, de sajnos hallható is volt a szivárgás. Gyanítom és egyben nagyon remélem, h. a tömítés a ludas?!!! Plusz még az egyik kijelzőn 0 nyomás volt......
 
Sziasztok!

Bibi van a nagynyomásúmmal: szűk egy hete savanykás büdit érzek. Hiába állítottam le a rendszert (konnektorból ki, csapokat elzártam, stb.), szellőztettem érezni. Különösen, ha leülök az akva elé, amikoris kb. 40-50 cm-re vagyok a palacktól.

Mosogatószeres próbát megejtettem, már ott, ahol elérem. Sikertelen volt, mert valószínűleg túl híg lett. (Viszont csili-vili tiszta lett az órától kezdve minden. :D)

Elképzelhető, hogy maga a palack eresszen?
f24234d1b043142e6c52b6bf3af93a94.jpg
b99cbafff5487519c003c0fb3440d093.jpg
 
Sziasztok!

Bibi van a nagynyomásúmmal: szűk egy hete savanykás büdit érzek. Hiába állítottam le a rendszert (konnektorból ki, csapokat elzártam, stb.), szellőztettem érezni. Különösen, ha leülök az akva elé, amikoris kb. 40-50 cm-re vagyok a palacktól.

Mosogatószeres próbát megejtettem, már ott, ahol elérem. Sikertelen volt, mert valószínűleg túl híg lett. (Viszont csili-vili tiszta lett az órától kezdve minden. :D)

Elképzelhető, hogy maga a palack eresszen?
View attachment 68790
View attachment 68791
A palack nem valószínű hogy ereszt, mert akkor nem lett volna nyomás benne. Már a cseretelepen elszivárgott volna. Minden palackot leszoktak ellenőrizni, nyomás próba, stb. , még mielőtt töltés alá rakják. Én még mindig a csatlakozásokat ellenőrizném. Ismételd meg a mosogatószeres módszert. Ne sajnáld a mosogató szert, egy kis meleg vízzel nyakon öntöd, és jól felrázod. A csatlakozások alá oda is teheted a kezedet, mikor rányomod a habot. Kb. 5 másodpercig tartsd ott a kezed. Ha szivárog, felkel hogy fújódjon, valamely bubi. De ha annyira gyanakszol a palackra, ara is rányomhatsz habot, csap csatlakozás a palackba, tekerő alatt.
 
Sziasztok!

Bibi van a nagynyomásúmmal: szűk egy hete savanykás büdit érzek. Hiába állítottam le a rendszert (konnektorból ki, csapokat elzártam, stb.), szellőztettem érezni. Különösen, ha leülök az akva elé, amikoris kb. 40-50 cm-re vagyok a palacktól.

Mosogatószeres próbát megejtettem, már ott, ahol elérem. Sikertelen volt, mert valószínűleg túl híg lett. (Viszont csili-vili tiszta lett az órától kezdve minden. :D)

Elképzelhető, hogy maga a palack eresszen?
View attachment 68790
View attachment 68791
Barkács boltokba víz gáz szerelvény üzletekbe lehet kapni gázszivárgás jelző sprét én mindig azzal ellenőrzök minden co2 csatlakozást mikor telepítünk vagy palackot cserélek
 
A palack nem valószínű hogy ereszt, mert akkor nem lett volna nyomás benne. Már a cseretelepen elszivárgott volna. Minden palackot leszoktak ellenőrizni, nyomás próba, stb. , még mielőtt töltés alá rakják. Én még mindig a csatlakozásokat ellenőrizném. Ismételd meg a mosogatószeres módszert. Ne sajnáld a mosogató szert, egy kis meleg vízzel nyakon öntöd, és jól felrázod. A csatlakozások alá oda is teheted a kezedet, mikor rányomod a habot. Kb. 5 másodpercig tartsd ott a kezed. Ha szivárog, felkel hogy fújódjon, valamely bubi. De ha annyira gyanakszol a palackra, ara is rányomhatsz habot, csap csatlakozás a palackba, tekerő alatt.
Köszi, hogy részletesen leírtad a csekkolás módját @SMAdrián . A hígítatlan mosogatószert ecsettel kentem, ezek szerint elszúrtam. A másik, hogy nemigen férek hozzá mindenhol, de ez a "hiba" bennem van.
Kb. 2,5 hónapja lett beüzemelve, a palack teli volt, most meg majdnem félig. A szag úgy egy hete lett nagyon szembe-, pontosabban orrbatűnő.
Holnap eljön @Denior , és segít kifundálni, hol lehet a probléma. Ha jól értettem szavait, akkor pont olyan sprét hoz, amit említettél, @Matyi
 
Back
Oldal tetejére