• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 szivárgás?

Cseréltem a palackot, nem azzal volt a gond. A tipp talán a mágnesszelep.
A mágnesszeppel volt a gond, jobban rá kellett húzni. Nem eresztett, de a tizedmillis táveltérés miatt nem tudta folyamatosan megtartani a zàrat.

Van viszont bónusz kérdés, ha ezt bárki olvassa. A rendszert összeszerelve hagytam, mágnesszelep elzárva. Egy nap alatt elkezdett az adapter tömítésnél szivárogni a rendszer. A sodastream forgalmazónál vettem a tömítést, elvben jónak kéne lennie. Ehhez képest egy nap alatt megnőtt... A képen egy eredeti állapotos és egy egy napos használat utáni tömítés... Van valakinek tippje, hogy ezzel mit lehet kezdeni?
IMG_20211220_133114.jpg
 
A mágnesszeppel volt a gond, jobban rá kellett húzni. Nem eresztett, de a tizedmillis táveltérés miatt nem tudta folyamatosan megtartani a zàrat.

Van viszont bónusz kérdés, ha ezt bárki olvassa. A rendszert összeszerelve hagytam, mágnesszelep elzárva. Egy nap alatt elkezdett az adapter tömítésnél szivárogni a rendszer. A sodastream forgalmazónál vettem a tömítést, elvben jónak kéne lennie. Ehhez képest egy nap alatt megnőtt... A képen egy eredeti állapotos és egy egy napos használat utáni tömítés... Van valakinek tippje, hogy ezzel mit lehet kezdeni?
View attachment 160363
Hol van ez a tömítés? A palack és a reduktor között?
Miből van? Ha jól látom, gumiból. Szódavízre jó (2-5 bar) de 60 barra nem.
Egy műanyag szerű anyagból kell lennie a tömítésnek, ami nem ilyen "úszógumi" vagy "mentőöv" alakú, hanem olyan mint egy lapos alátét (ha ez mond valamit neked).
Ha nem tudod miről beszélek, lefényképezek majd egyet. De, ha bemész a gázpalack csere telepre adnak amennyi kell.
 
Utoljára módosított:
A mágnesszeppel volt a gond, jobban rá kellett húzni. Nem eresztett, de a tizedmillis táveltérés miatt nem tudta folyamatosan megtartani a zàrat.

Van viszont bónusz kérdés, ha ezt bárki olvassa. A rendszert összeszerelve hagytam, mágnesszelep elzárva. Egy nap alatt elkezdett az adapter tömítésnél szivárogni a rendszer. A sodastream forgalmazónál vettem a tömítést, elvben jónak kéne lennie. Ehhez képest egy nap alatt megnőtt... A képen egy eredeti állapotos és egy egy napos használat utáni tömítés... Van valakinek tippje, hogy ezzel mit lehet kezdeni?
View attachment 160363
Ez szerintem is egyszer használatos. A használat alatt a bolti kifizetését értem. Kifizetted, és ezzel el is használódott. 😃Viccet félretéve: nagynyomású rendszerre nem való. Esetleg hidegvízre. 😉
 
Hol van ez a tömítés? A palack és a reduktor között?
Miből van? Ha jól látom, gumiból. Szódavízre jó (2-5 bar) de 60 barra nem.
Egy műanyag szerű anyagból kell lennie a tömítésnek, ami nem ilyen "úszógumi" vagy "mentőöv" alakú, hanem olyan mint egy lapos alátét (ha ez mond valamit neked).
Ha nem tudod miről beszélek, lefényképezek majd egyet. De, ha bemész a gázpalack csere telepre adnak amennyi kell.
A palack és az átalakító között, fél colos. Amúgy szódás palack, azért is rendeltem onnan (meg azért, mert erre semelyik boltban nem volt jó).

Ez volt benne eredetileg (alighanem azért ment szét, mert meghúztam becsülettel :D):
IMG_20211220_140324.jpg
 
Utoljára módosított:
Közben kipróbáltam egy keményebb, fehér alátétet. Eddig nem ereszt. Hátha. Az jó lenne, ha működne, mert az a helyi gázos boltban is van. Lényegesen keményebb, mint a fenti cucc. Figyelem majd holnapig a nyomást, s remélem, nem ereszt. Szerencsére a veszteség nem volt nagy, ugyanúgy 1000 körül van a mutató, mint az előbbi cuccnál. Ami eredetileg volt benne, az amúgy a guminál is puhább, kb. szilikonszerű volt.

Köszönöm a tippjeiteket, beszámolok a folytatásról.
 
Közben kipróbáltam egy keményebb, fehér alátétet. Eddig nem ereszt. Hátha. Az jó lenne, ha működne, mert az a helyi gázos boltban is van. Lényegesen keményebb, mint a fenti cucc. Figyelem majd holnapig a nyomást, s remélem, nem ereszt. Szerencsére a veszteség nem volt nagy, ugyanúgy 1000 körül van a mutató, mint az előbbi cuccnál. Ami eredetileg volt benne, az amúgy a guminál is puhább, kb. szilikonszerű volt.

Köszönöm a tippjeiteket, beszámolok a folytatásról.
Az, hogy még 1000 körül van, semmit nem jelent. Addig, amíg a palackban van akármennyi CO2 folyékony állapotban, addig 1000-et fog mutatni. Ha az alá csökken, akkor már gyakorlatilag üres a palackod. A tömítést valami habbal kellene megvizsgálni, hogy jó-e? (szappanhab, borotvahab, vagy ilyesmi) A borotvahab nem tudom, hogy jó-e, mert én még soha az életben nem használtam semmire... ;)

A képek méretét nem a fórum állítja be, hanem Te:
IMG_20211220_140324.jpg
 
Az, hogy még 1000 körül van, semmit nem jelent. Addig, amíg a palackban van akármennyi CO2 folyékony állapotban, addig 1000-et fog mutatni. Ha az alá csökken, akkor már gyakorlatilag üres a palackod. A tömítést valami habbal kellene megvizsgálni, hogy jó-e? (szappanhab, borotvahab, vagy ilyesmi) A borotvahab nem tudom, hogy jó-e, mert én még soha az életben nem használtam semmire... ;)

A képek méretét nem a fórum állítja be, hanem Te:
View attachment 160401
Eddig beesett a nyomás nullára a mágneses rész hibája miatt. Úgy is, hogy közben volt még co2 a palackban. Mondjuk az hasznos info, hogy akkor végig konstansnak kellene lennie. Eddig azt hittem, hogy csökken a fogyással.

Den Braven szivárgásellenőrző sprayvel mindig befújom. :) Mondjuk nem vagyok elégedett vele, pedig friss vásárlás.

Mobilon is van méret funkció? Nem találtam.
 
No, új fejlemény, hogy ma reggel a reduktor engedte a CO2-t. Este még nem. Lehet, itt is egy tömítéses gond van. Jön a szétszerelés, tömítésellenőrzés. A gond csak annyi, hogy rendesen ráhúztam anno, s nem tudom levenni. :D Gyúrni kell. :D
 
Fejlemények: palack-adapter csatlakozás pöpec, mágnesszelep oké. A reduktornál ereszt, a rajta lévő, körbeforgó menet reduktor felőli oldalán. (Annyira nem volt nehéz szétszedni, miutaán rájöttem, hogy az adaptert kell csavarnim, nem azt a bigyót.) Alighanem az adapter-reduktor csatlakozásnál lehet gond, de ott jó belül van jónak látszó tömítés, a teflonozás meg nem segített. Ehh. Annyi előnye van, hogy legalább tudom, hogy a spré jó, s amíg minden mást meg nem javítottam, addig nem volt szivárgás.
 
Hol van ez a tömítés? A palack és a reduktor között?
Miből van? Ha jól látom, gumiból. Szódavízre jó (2-5 bar) de 60 barra nem.
Egy műanyag szerű anyagból kell lennie a tömítésnek, ami nem ilyen "úszógumi" vagy "mentőöv" alakú, hanem olyan mint egy lapos alátét (ha ez mond valamit neked).
Ha nem tudod miről beszélek, lefényképezek majd egyet. De, ha bemész a gázpalack csere telepre adnak amennyi kell.
Hasonlóan jártam mint @Iron1, arra lettem figyelmes, hogy engedi a gázt az átalakítónál. Szétkaptam a rendszert és nálam is ez a szilikon anyagú tömítő volt a ludas, ezért beszereztem 1 pót szilikont, de ezeket olvasva félek, hogy megint megtörténik a baki. Kérlek dobnál egy képet a lapos alátét szerű konstrukcióról? :D

 
Hasonlóan jártam mint @Iron1, arra lettem figyelmes, hogy engedi a gázt az átalakítónál. Szétkaptam a rendszert és nálam is ez a szilikon anyagú tömítő volt a ludas, ezért beszereztem 1 pót szilikont, de ezeket olvasva félek, hogy megint megtörténik a baki. Kérlek dobnál egy képet a lapos alátét szerű konstrukcióról? :D

Semmi extra. Kemény műanyagból van. Az bírja a >60 bar nyomást is.
A piros és a zöld ugyan az, csak a zöld már benn van a reduktorban.

IMG_20220421_182347.jpgIMG_20220421_182548.jpg
 
Back
Oldal tetejére