• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

De majd beáll
mikor? nálam pl 3 hete megy és minden nap babrálni kell vele...próbáltam, hogy békén hagyom 4-5 napra, de akkor is napról-napra csökkent...

a palack ürülése nem hiszem, hogy napi hatással lesz, ott néhány hetente kell majd utánaállítani, nem?
 
De majd beáll, de ahogy ürül a palack majd elkezd emelkedni a bubiszámod.
Kis olvasnivaló.
Elolvastam, de nem értek nagyon hozzá!
Egyfokozatú reduktor lenne? De akkor most miért csökken a bubiszám?
Valamint így még sem jó akkor hisz ingadozik a co2, nem? (mármint ha nem állítok utána, de pont ezért vettem ezt hogy ne kelljen állítgatni)
 
Én egy hasonló egyszerű reduktort használok 150g patronnal nekem 3-4 nap mire beáll, kb 15 napot stabilan megy, majd ahogy ürül a patron 2-3 nap folyamatosan emelkedik a bubiszám. Az elméletem a következő, tele palacknál nincs akkora puffertér még a reduktor előtt ami kiegyensúlyozná a gázelvétel következtében lehűlő széndioxid nyomásesését. Ebből adódik, hogy beállítod, este elzár a mágnesszelep, reggelre felmelegszik a palack, és a benne levő gáz, megnő a nyomás, de mivel te egy alacsonyabb értéken állítottad be, kevesebb bubiszámmal indul a rendszered. Ezt addig játszod, amíg nem lesz akkora puffertér a palackban ahol az ingadozás már nem számottevő.
 
Én azt mondom ki kell tesztelni. A tesztre 2 dolog jut eszembe:
1. első körben ráküldenénk egy keményebb CO2 csövet.
2. második körben kipróbálnánk egy üveg difit.

Ha valamelyikőtök hajlandó tesztelni, akkor adunk hozzá cuccokat. Így pénzbe nem kerülne.
 
Én azt mondom ki kell tesztelni. A tesztre 2 dolog jut eszembe:
1. első körben ráküldenénk egy keményebb CO2 csövet.
2. második körben kipróbálnánk egy üveg difit.

Ha valamelyikőtök hajlandó tesztelni, akkor adunk hozzá cuccokat. Így pénzbe nem kerülne.

köszönjük a segítséget! én holnap ki tudnék menni hozzátok 11 körül, még a déli indítás előtt át tudnám szerelni a rendszert
 
Én azt mondom ki kell tesztelni. A tesztre 2 dolog jut eszembe:
1. első körben ráküldenénk egy keményebb CO2 csövet.
2. második körben kipróbálnánk egy üveg difit.

Ha valamelyikőtök hajlandó tesztelni, akkor adunk hozzá cuccokat. Így pénzbe nem kerülne.
Én is kipróbálnám a dolgot!
De mivel danyi03 már előttem jelentkezett én így elállok ettől.
Nem akarok nagyon előreszaladni, de ha még sem jönnek be ezek a változtatások, akkor mi van?
 
köszönjük a segítséget! én holnap ki tudnék menni hozzátok 11 körül, még a déli indítás előtt át tudnám szerelni a rendszert
Nagyon kíváncsi leszek az eredményre, mindenképpen kérek folyamatos tájékoztatást!
 
természetesen jelentek majd, amint látszik valami

holnap akkor beszerelem az új csövet, így holnapután már meg tudom majd mondani, hogy tartja-e a bubiszámot
 
természetesen jelentek majd, amint látszik valami

holnap akkor beszerelem az új csövet, így holnapután már meg tudom majd mondani, hogy tartja-e a bubiszámot
Igen, elméletileg holnaputánra már kiderül.
Köszi
 
Már jelben van egy 5kg-os palack amely tele is van :) meg sera nyomáscsökkentő három az egyben. Külön, pláne használtat nem merek venni. Difim az van ami nem szuper sajna , de majd lecserélem.
 
Azért ma is folytattam a megfigyelést:
Több mint 19 perc alatt állt fel a rendszer és ma a bubiszám 56. Tehát a tegnapihoz képest megint csökkent, 9-cel.
 
Back
Oldal tetejére