• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Nos, hasonlókat tapasztalok én is, mint ti!
Ez a reduktorom van nekem is: GW CO2 reduktor nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29 900 Ft - Green Aqua
Csökken a bubiszámom, tegnap még 75bpm, ma bekapcsoláskor 85 utána pedig beállt 65-re, tehát a tegnapihoz képest 10-zel kevesebb.
GW co2 reduktor és mágnesszelep kombó, GW co2 cső, ADA visszafolyásgátló szelep, végén pedig ez: GW CO2 Atomizer kombo kerámia porlasztóval most csak 2 400 Ft - Green Aqua
Ilyenkor mi a helyzet??

ui.: a visszafolyásgátló szelep csatlakozásánál bekentem borotvahabbal, de semmi, ott nem szökik a gáz.
Ja, és még annyi hogy ma lemértem, 17 perc alatt állt fel a rendszer, a mágnesszelep bekapcsolásától az első bubik megjelenéséig ennyi idő telt el...
 
gyakorlatilag az a kérdés, hogy a reduktor miatt van ez az egész vagy az atomizer miatt...valószínűleg a kettő közül valamelyiken múlik, jó lenne valaki olyan nyilatkozata, aki más kombinációban használja ezeket a cucokat
 
Ha megnézed a szettemet, akkor az enyém nem atomizer, hanem gyakorlatilag az egy műanyag diffúzor.
GA oldalon ez szerepel a leírásánál:
"A GW CO2 Atomizer kombo hagyományos üveg diffúzorokban használatos kerámia porlasztóval szerelt"
Így én csak is a reduktorra tudok gondolni!
 
Nem állíthatok én ilyet teljes biztonsággal!
De én nem tudok másra tippelni.
Ez így elég problémás, mert így a mágnesszelep elveszti a funkcióját, hiszen folyamatosan állítgatsz, ingadozik a co2.
Ha valakinek van még valami ötlete az tényleg leírhatná ide.
Vagyis szerintem egy modi átrakhatná ezt a beszélgetést a GW nyomáscsökkentő topicba.
 
Már hárman vagyunk ugyanazzal a problémával. Ha jól nézem kb. egy időben vehettük, ettől még nem biztos hogy egy széria, de...
Ereszteni nem ereszt a rendszer, a cső sem lehet a hiba szerintem, mert az előző naphoz képest csökken a bubiszám.
Ezek tükrében én kíváncsi volnék egy GA-s "szakvéleményre".
 
hát Viktor nyilatkozott, hogy szerinte a cső nem jó. de ez nekem is furcsa, főleg, hogy egyikünknél sincs nyoma, hogy eresztene a rendszer
 
Vegyük sorba:
-palack itt nem játszik
-cső: az igaz hogy mindhármunknál GW cső van, de én itt nem értem az összefüggést. Megjegyzem tanulom még csak a dolgokat és lehet hülyeségeket írok.
Az a gondunk hogy az előző napi bubiszám csökken, én ezért zárnám ki a csövet, hisz ha azzal lenne baj, akkor adott napon belül kellene változni az értéknek.
-visszafolyásgátló szelep: kettőnknél ADA van az biztos, körülötte nem szökik a gáz, de ha szökne is az megint adott napon belül mutatkozna meg.
-nálatok atomizer nálam műanyag difi: itt sem lehet akkor gond
Marad a reduktor...
 
Vegyük sorba:
-palack itt nem játszik
-cső: az igaz hogy mindhármunknál GW cső van, de én itt nem értem az összefüggést. Megjegyzem tanulom még csak a dolgokat és lehet hülyeségeket írok.
Az a gondunk hogy az előző napi bubiszám csökken, én ezért zárnám ki a csövet, hisz ha azzal lenne baj, akkor adott napon belül kellene változni az értéknek.
-visszafolyásgátló szelep: kettőnknél ADA van az biztos, körülötte nem szökik a gáz, de ha szökne is az megint adott napon belül mutatkozna meg.
-nálatok atomizer nálam műanyag difi: itt sem lehet akkor gond
Marad a reduktor...

Szobahőmérséklet állandó, vagy ingadozik?
 
mindhármunknál GW cső van, de én itt nem értem az összefüggést
a cső azért számít, mert egy ADA CO2 cső sokkal keményebb, nem tud a csatlakozásoknál úgy kitágulni, nem tud szökni a gáz, egy GW-nél elvileg előfordulhatna. de valójában egyikünknél sem szökik, ezért ezt én is kizárnám

mondanám, hogy egy próbát megér, de most az megint 2500ft a csőre+benzin, mert nem terem itt magától..tudom, nem nagy összeg, főleg itt az akváriumok világában, de hány ilyen nem nagy összeg lesz mire rendesen működik
 
Szobahőmérséklet állandó, vagy ingadozik?
hát annyit nem, hogy a cső táguljon..nálam pl 19 és 21 fok között ingadozik. de napközben, itt pedig egyik napról a másikra van csökkenés, méghozzá minden nap...de miközben jár, nálam nem változik, csak ha kikapcsol, a következő bekapcsoláskor kisebb a bubiszám
 
a cső azért számít, mert egy ADA CO2 cső sokkal keményebb, nem tud a csatlakozásoknál úgy kitágulni, nem tud szökni a gáz
De ha szökne is akkor nem a reggeli és esti bubiszámnak kellene különbözni?
 
hát annyit nem, hogy a cső táguljon..nálam pl 19 és 21 fok között ingadozik. de napközben, itt pedig egyik napról a másikra van csökkenés, méghozzá minden nap...de miközben jár, nálam nem változik, csak ha kikapcsol, a következő bekapcsoláskor kisebb a bubiszám
detto, míg megy nincs változás, csak köv. nap
 
hát annyit nem, hogy a cső táguljon..nálam pl 19 és 21 fok között ingadozik. de napközben, itt pedig egyik napról a másikra van csökkenés, méghozzá minden nap...de miközben jár, nálam nem változik, csak ha kikapcsol, a következő bekapcsoláskor kisebb a bubiszám

A hőingadozás nem a csőtágulás miatt érdekes, hanem a palack miatt.
A bubiszám azért csökken, mert lehűl a tűszelep az átáramló gáztól, csökken a keresztmetszet ahol átfolyik a gáz-ezért a hiba!

Fém, vagy műanyag a tűszeleped?
 
A hőingadozás nem a csőtágulás miatt érdekes, hanem a palack miatt. A bubiszám azért csökken, mert lehűl a tűszelep az átáramló gáztól, csökken a keresztmetszet ahol átfolyik a gáz-ezért a hiba!
de ha ez lenne a gond, akkor működés közben csökkenne a bubiszám, nem egyik napról a másikra
 
de ha ez lenne a gond, akkor működés közben csökkenne a bubiszám, nem egyik napról a másikra
Ezt akartam írni én is, hogy este nem folyik át gáz rajta, tehát nem működés közben van bibi, hanem minden elindulásnál az előzőhöz képest.
 
Back
Oldal tetejére