• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Nekem egyszer felment 170re a mutató. Hozzá se mertem nyúlni, inkább elmentem itthonról, és csavarogtam vagy 3 órát, közben felhívtam a Vaspálya utcai boltot, hogy ilyenkor mi a teendő. Ott azt mondták, hogy ha az télleg 170, akkor már kifújt volna a biztonsági szelepen. Este hazamerészkedtem, és akkor már csak 140 volt, és utána másnap estére állt be a normálisnak mondható 70re. Volt egy kis fosika, hogy nagyot fog szisszenni. Azóta sem tudom, hogy a palack volt bibis, vagy az óra cirkuszolt.
 
Nekem egyszer felment 170re a mutató. Hozzá se mertem nyúlni, inkább elmentem itthonról, és csavarogtam vagy 3 órát, közben felhívtam a Vaspálya utcai boltot, hogy ilyenkor mi a teendő. Ott azt mondták, hogy ha az télleg 170, akkor már kifújt volna a biztonsági szelepen. Este hazamerészkedtem, és akkor már csak 140 volt, és utána másnap estére állt be a normálisnak mondható 70re. Volt egy kis fosika, hogy nagyot fog szisszenni. Azóta sem tudom, hogy a palack volt bibis, vagy az óra cirkuszolt.
Nem szokott gáz lenni a bizti szelep elvégzi a dolgát. Egy sima rugó és golyó. Ha többet nyomnak bele, akkor fordul elő, de csak te jártál jobban, mert több gázt kaptál. Elég sok gázt mozgatunk, itt, de még sosem volt baleset a nyomás miatt, max becsípi valakinek a kezét.
 
Sziasztok! A palack és a reduktor közötti tömítés valami speckó anyag, és mindenképpen szerezzek be szaküzletben direkt erre való tömítést, vagy bármilyen megfelelő méretű gumitömítés megfelel? A mostani tömítés átlátszó lapos, de már elég kemény, ugyan ilyet láttam az egyik pesti üzlet webshopjában. A GA-ban kapható tömítés, ha jól láttam sima "O" gyűrű. Ebből nekem az jön le, hogy kb tök mindegy az anyag és a forma, csak rugalmas legyen. Jól gondolom?
 
Sziasztok! A palack és a reduktor közötti tömítés valami speckó anyag, és mindenképpen szerezzek be szaküzletben direkt erre való tömítést, vagy bármilyen megfelelő méretű gumitömítés megfelel? A mostani tömítés átlátszó lapos, de már elég kemény, ugyan ilyet láttam az egyik pesti üzlet webshopjában. A GA-ban kapható tömítés, ha jól láttam sima "O" gyűrű. Ebből nekem az jön le, hogy kb tök mindegy az anyag és a forma, csak rugalmas legyen. Jól gondolom?
Mi is most vettünk sima gumi és szilikon tömíteseket Kaposváron egy kis szerelvény boltban a palackjainkhoz az ismerősömmel. Ha jól emlékszem 15 Ft/db volt az áruk. Én a fehér szilikont tettem be, ő a fekete gumit és mindegyik jól tömít. Formára mindkettő lapos.
 
Sziasztok! Hétvégén vettem egy komplett rendszert, Aqua Medic mágnesszelep, Oxiturbo reduktor, ADA CO2 cső, Aquario NEO diffúzor stb...
Látszólag minden pöpec, 2 bar nyomás, nem ingadozik. A tűszeleppel beállítom, hogy 2 bubi legyen egy másodperc alatt, de egy/pár óra alatt lemegy ez a felére. Miért lehet?
Most borotvahaboztam egyet, nem mondom, hogy mindenhol, de szerintem nem szökik és különben is, ha szökne, akkor azt gondolom, hogy nem lenne kevesebb bubi egy idő után, csak hamarabb ürülne a palack...
Mit csinálhattam rosszul?
 
Sziasztok! Hétvégén vettem egy komplett rendszert, Aqua Medic mágnesszelep, Oxiturbo reduktor, ADA CO2 cső, Aquario NEO diffúzor stb...
Látszólag minden pöpec, 2 bar nyomás, nem ingadozik. A tűszeleppel beállítom, hogy 2 bubi legyen egy másodperc alatt, de egy/pár óra alatt lemegy ez a felére. Miért lehet?
Most borotvahaboztam egyet, nem mondom, hogy mindenhol, de szerintem nem szökik és különben is, ha szökne, akkor azt gondolom, hogy nem lenne kevesebb bubi egy idő után, csak hamarabb ürülne a palack...
Mit csinálhattam rosszul?

Nézz egy szivárgást azért. Palack nyak, menetes csatlakozók.
Fél-egy óra után nagyjából beáll a rendszer attól függ milyen hosszú a co2 csöved. Akkor kell beállítani a nyomást és a bubiszámot.
 
Sziasztok! Hétvégén vettem egy komplett rendszert, Aqua Medic mágnesszelep, Oxiturbo reduktor, ADA CO2 cső, Aquario NEO diffúzor stb...
Látszólag minden pöpec, 2 bar nyomás, nem ingadozik. A tűszeleppel beállítom, hogy 2 bubi legyen egy másodperc alatt, de egy/pár óra alatt lemegy ez a felére. Miért lehet?
Most borotvahaboztam egyet, nem mondom, hogy mindenhol, de szerintem nem szökik és különben is, ha szökne, akkor azt gondolom, hogy nem lenne kevesebb bubi egy idő után, csak hamarabb ürülne a palack...
Mit csinálhattam rosszul?
Csak gondolkozzunk együtt... A bubiszám két dologtól függ jelen alkalmazásban:
- A szelep bemenete és kimenet közötti nyomáskülönbségtől
- a szelepen beállított keresztmetszettől, amin a gáz áramlik
Na most:
- A bemeneten ugye állandó 2 Bar van. OK.
- Ha a diffuzor eltömődik valamitől, pl. apró "homokszemcsétől", - ami a saját anyagának morzsolódásából is kialakulhat - akkor megnő a nyomás a kilépő oldalon, tehát kisebb lesz a nyomáskülönbség, kevesebb gáz áramlik át.
- A tűszelep "elállítódik". Azért itt század vagy ezred milliméterekről beszélünk... Nem zárhatjuk ki a lehetőségét.
Több lehetőséget nem látok a hibára.
A szivárgás lehetőségét ügyesen kizártad:
- ha a szelep előtt szökne a gáz akkor nyomásszabályzó "utána szabályozna".
- ha a diffuzor és a bubiszámláló között, akkor kevesebb lenne az akváriumban a bubi, de a számlálón nem változhatna az átfolyó mennyiség.
- viszont, ha a szelep, és a bubiszámláló között szökik, akkor felléphet az említett hibajelenség!
- meg ugye van egy visszacsapó szelep is, ami (aminek a csatlakozása) szintén ereszthet.
Ha tudod, dugd bele az egész csőrendszert egy lavór vízbe. Ezzel kiküszöbölheted az összes szivárgási hibát. ... és marad a szelep.
 
Köszönöm mindenkinek! Akkor este, ha hazaértem, kicsit alaposabban borotvahabozok egyet, hogy kizárjam ezt a lehetőséget...
 
Haboztam este amennyire tudtam néztem, de nem láttam szivárgást. Most pár napot próbálok nem nyúlni a tűszelephez, hogy lássam, beáll-e valamire, vagy állandóan kevesebb bubi fog jönni.... Azt a két bubi/másodpercet nem szereti, ez biztos :)
Illetve számomra kicsit furcsa, hogy-->
A bubiszámláló alatt pár centire(mondjuk 5) van az ADA visszafolyásgátló. Mikor kikapcsol a CO2 rendszer, a bubiszámlálóban levő olaj egy része visszafolyik a csőben, le a visszafolyásgátlóig. Ez OK is, gondolom, de az már fura, hogy akkor is marad olaj a csőben a buborékszámláló alatt, mikor este hazaérek és még megy a rendszer. Nem kéne feltolnia hamar minden induláskor a folyadékot?
 
Csak, hogy ne tűnjön el ez a probléma megoldás nélkül, leírom, hogy mi lett a vége: egy-két napon belül már alig jött CO2. A habozás nem volt sikeres, közvetlenül a mágnesszelepnél nem is mertem nagyon... Még adtam egy esélyt a szivárgásnak: vettem gázdetektor spray-t, szerintem bármelyik barkácsboltban is kapható.(talán szappanos víz és egy kis ecset is elég lett volna, de azért is boltba kellett volna menni:) ) Azzal precízebben tudtam célozni és meg is találtam a szivárgást a tűszelep és a mágnesszelep közt. :) Elrohantam teflonszalagért, szétszedtem, rácsavartam és azóta megy tökéletesen :) Úgyhogy egy hétig..hát adtam egy kis extra kaját a szobanövényeknek is, fogalmazzunk így...

Az a jelenség továbbra is fennáll, hogy az olaj egy része a bubiszámlálóból este a visszafolyásgátlóig lefolyik, de a lötty egy része nem mászik vissza akkor sem, amikor már stabilan bekapcsolt a rendszer. De mindegy, ha a CO2-t nem zavarja, akkor engem se. :)
Köszönöm a tippeket!
 
Csak, hogy ne tűnjön el ez a probléma megoldás nélkül, leírom, hogy mi lett a vége: egy-két napon belül már alig jött CO2. A habozás nem volt sikeres, közvetlenül a mágnesszelepnél nem is mertem nagyon... Még adtam egy esélyt a szivárgásnak: vettem gázdetektor spray-t, szerintem bármelyik barkácsboltban is kapható.(talán szappanos víz és egy kis ecset is elég lett volna, de azért is boltba kellett volna menni:) ) Azzal precízebben tudtam célozni és meg is találtam a szivárgást a tűszelep és a mágnesszelep közt. :) Elrohantam teflonszalagért, szétszedtem, rácsavartam és azóta megy tökéletesen :) Úgyhogy egy hétig..hát adtam egy kis extra kaját a szobanövényeknek is, fogalmazzunk így...

Az a jelenség továbbra is fennáll, hogy az olaj egy része a bubiszámlálóból este a visszafolyásgátlóig lefolyik, de a lötty egy része nem mászik vissza akkor sem, amikor már stabilan bekapcsolt a rendszer. De mindegy, ha a CO2-t nem zavarja, akkor engem se. :)
Köszönöm a tippeket!
Szia! Én mindig két visszafolyásgátlót használok a bubiszámláló elé és után is teszek így biztos a rendszer és a folyadék se jön megy a csőbe. A lötyi azért nem megy vissza mert nem képez akadályt, csak a csőbe van ami felett el tud menni a gáz.
 
Sziasztok! A segítségeteket kérném egy 80*30*40cm magas akvárium co2 rendszer vásárlásához.
Kinéztem 2 gyári szetett s a következőket tartalmazzák.
Co2 profi szett
1, 500g osco2 palack
2, redukciós szelep és manométer a co2 kimeneti nyomásméréshez
3, a kimeneti nyomásszabályozásáraszolgálló szelep
4, tűszelep a co2adagolásfinom szabályozásához
5, automatikusan leállítja a co2 akváriumbavaó áramlást
6, kb 2 m hosszú tömlő
7, co2 reaktor speciális homok kő finom kis buborékokkal
Mid ez 29860-.
Gondolom a reaktort kezdésből lecserélhetem egy
Co2 áttetsző ( űveg) diffúzora.( vagy mid a kettő kell?) Teljesen kezdő vagyok ezen a részen.

Van egy másik szett is de abban nincs a automata leállóelektromágneses szelep , de 2000g os paalack van hozzá.
De gondolom a későbbiekben tudok majd a 500g os szethez egy nagyobb palackot . Vagy megkérdem nem e cserélnék ki a 500g os palackot egy 2000g osra.
Majd el felejtettem mire kell a buborék számlálló?
Erre kérném a segítségeteket. Előre is köszi!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! A segítségeteket kérném egy 80*30*40cm magas akvárium co2 rendszer vásárlásához.
Kinéztem 2 gyári szetett s a következőket tartalmazzák.
Co2 profi szett
1, 500g osco2 palack
2, redukciós szelep és manométer a co2 kimeneti nyomásméréshez
3, a kimeneti nyomásszabályozásáraszolgálló szelep
4, tűszelep a co2adagolásfinom szabályozásához
5, automatikusan leállítja a co2 akváriumbavaó áramlást
6, kb 2 m hosszú tömlő
7, co2 reaktor speciális homok kő finom kis buborékokkal
Mid ez 29860-.
Gondolom a reaktort kezdésből lecserélhetem egy
Co2 áttetsző ( űveg) diffúzora.( vagy mid a kettő kell?) Teljesen kezdő vagyok ezen a részen.

Van egy másik szett is de abban nincs a automata leállóelektromágneses szelep , de 2000g os paalack van hozzá.
De gondolom a későbbiekben tudok majd a 500g os szethez egy nagyobb palackot . Vagy megkérdem nem e cserélnék ki a 500g os palackot egy 2000g osra.
Majd el felejtettem mire kell a buborék számlálló?
Erre kérném a segítségeteket. Előre is köszi!

Szia.
Nézd meg, hogy a reduktor szabvány csatlakozású e mert ha spéci és csak egy féle gyártó palackjaira jó akkor nem ajánlom mert az mindig ráfizetéses és macerás a palack cseréje. Azt is nézd meg hogy valóban jó e a nagynyomású rendszerekhez.
Ehhez az akvárium mérethez kevés az 500g-os palack a 2kg-os a megfelelő választás.

A buborékszámlálón tudod ellenőrizni hogy mennyi co2 megy be az akváriumba. 1,2,3 bubi /s beoldástól mérettől függően és a DC az ami megmutatja, hogy megfelelő e a bevitt mennyiség.

üdv Matyi
 
Szia.
Nézd meg, hogy a reduktor szabvány csatlakozású e mert ha spéci és csak egy féle gyártó palackjaira jó akkor nem ajánlom mert az mindig ráfizetéses és macerás a palack cseréje. Azt is nézd meg hogy valóban jó e a nagynyomású rendszerekhez.
Ehhez az akvárium mérethez kevés az 500g-os palack a 2kg-os a megfelelő választás.

A buborékszámlálón tudod ellenőrizni hogy mennyi co2 megy be az akváriumba. 1,2,3 bubi /s beoldástól mérettől függően és a DC az ami megmutatja, hogy megfelelő e a bevitt mennyiség.

üdv Matyi
SZia ! Köszi szépen!
S igen a 500 g osat én is kicsinek találtam.
Most még várok a rendeléssel mert mondenből kifogytak.
Üdv Gábor
 
Sziasztok,szeretnék egy kis segítséget kérni. Maradt pár részlet, ami még nem világos nekem.

22323628_1889856081031658_276085227_o.jpg
  • A sárgával jelölt fehér színű alkatrész egy kemény műanyag... ez maga lenne a tömítés, vagy kell vennem bele gumitömítést?
  • A lilával jelölt rész nem tudom mire való...
  • A pirossal jelölt részt páran írták, hogy betekerik teflonszalaggal. Mindenképp ajánlott így tenni? + Mennyire kell erősen betekerni a menetbe? Ésszel, vagy amíg atomrobbanás se hozza le?
  • A kék pedig ha totál el van zárva s úgy nyitom meg a palackot, majd lassan nyitom kifele, úgy helyes? Ha jól vettem ki, kb. 2 bar nyomást kell megcéloznom.
Elég amatőr kérdések, de életemben nem kerültem közel ilyen eszközökhöz eddig; bármi apró részlet számíthat.
 
Sziasztok,szeretnék egy kis segítséget kérni. Maradt pár részlet, ami még nem világos nekem.

View attachment 41584
  • A sárgával jelölt fehér színű alkatrész egy kemény műanyag... ez maga lenne a tömítés, vagy kell vennem bele gumitömítést?
  • A lilával jelölt rész nem tudom mire való...
  • A pirossal jelölt részt páran írták, hogy betekerik teflonszalaggal. Mindenképp ajánlott így tenni? + Mennyire kell erősen betekerni a menetbe? Ésszel, vagy amíg atomrobbanás se hozza le?
  • A kék pedig ha totál el van zárva s úgy nyitom meg a palackot, majd lassan nyitom kifele, úgy helyes? Ha jól vettem ki, kb. 2 bar nyomást kell megcéloznom.
Elég amatőr kérdések, de életemben nem kerültem közel ilyen eszközökhöz eddig; bármi apró részlet számíthat.
Szia.
Tömités. Az olyan és megfelelő
Túlnyomás elleni védelem. Nem babrálni piszkálni remélhetőleg sose fog működni.
Két tekerésnyi elég rá aztán mehet bele ha nem teszl úgy is tömít csak meg kell húzni mert gyárilag nincs..
Ha reaktor van elég a 1,5bar ha difi akkor lehet szükséges a 3-4 bar is.
 
Back
Oldal tetejére