• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Legalább 2hetente kellene azt is takarítanod. Bealgásodik és eltömődik, a bubik mérete növekszik...
 
Ezeket is kell tisztitani

Sziasztok!

Lett megoldása ennek a problémának? Sajnos hasonlóval küzdök.

Két napos ugyanez a GW mágnesszelepes cuccom, egy kis GA-ban beszerzett atomizer van rajta, de több próbálgatás után is ugyabba a problémába ütközöm:

Beállítom a 1 bub/s -t nagy nehezen, de ha egyszer kikapcsol a mágneszelep, visszakapcsoláskor meg sem nyekken az atomizer.

Fel kell csavarni a tűszelepet, hogy "átfújja" az atomizert, akkor elindul, mintha fröccsöt akarna csinálni az aksiból (az se rossz végül is :) és utána lehet beállítani újra az 1 bub/s-t.

Többször próbáltam, volt, hogy két órát vártam bekapcsolás után, hátha türelmetlen vagyok, de semmi. Az aksin kívüli csatlakozásokat borotvahabbal ellenőriztem, a nyomás pedig stabilan 3,5 br körül van a kimenő ágon. Ha ez így marad, pont az automatizálás lényegét vesztem el...

Lehet, hogy érdemesebb lenne egy difivel próbálkozni? Sajnos nano difi épp nem volt a GA-ban, nekem pedig az lenne ideális.

Előre is köszönöm a tapasztalatokat, meglátásokat.
 
nekem kb 10-15 perc mire elindul a bubizás bekapcsolás után, gondolom ennyi idő, mire felépül a nyomás az egész csőben meg az atomizerben. nálam inkább az a probléma, hogy napról-napra csökken a bubiszám, úgy, hogy nem változik semmi........
 
És mennyi a kimenő nyomásod atomizerre?

nekem kb 10-15 perc mire elindul a bubizás bekapcsolás után, gondolom ennyi idő, mire felépül a nyomás az egész csőben meg az atomizerben. nálam inkább az a probléma, hogy napról-napra csökken a bubiszám, úgy, hogy nem változik semmi........
enő
 
Skacok arra tudok gondolni, hogy a GW CO2 cső kevés erre a feladatra. És/vagy a csaltakozások a különböző elemeknél nem stabilak. A nyomás veszteség ennek tudható be. Az atomizerhez csak 2.5 bar kell. Viszont régen is amikor külső atomizert használtam ez a dolog indult a leglassabban. Mármint a porlasztás. Mire összegyűlik annyi CO2 a csőben, ami képes kipréselni az atomizerekből a nyomást az akár fél óra is lehet. Ha kis akváriumod van és alacsony a bubiszám akkor ez lassú folyamat.

Szóval én lehet kipróbánék egy bikább CO2 csövet. Figyelgetném a csaltakozásokat, és a porlasztónak még ezek után is adnék egy hosszabb időt, hogy elinduljon. Ha tényleg nem indul újra megnézném a csalakozásokat és aztán keresnék más megoldást. Teljesen mind1 hogy késéssel indul, mert ha elindul olyan mint a reaktor az egekbe lövi a CO2-t viszonylag rövid idő alatt.
 
Skacok arra tudok gondolni, hogy a GW CO2 cső kevés erre a feladatra. És/vagy a csaltakozások a különböző elemeknél nem stabilak. A nyomás veszteség ennek tudható be. Az atomizerhez csak 2.5 bar kell. Viszont régen is amikor külső atomizert használtam ez a dolog indult a leglassabban. Mármint a porlasztás. Mire összegyűlik annyi CO2 a csőben, ami képes kipréselni az atomizerekből a nyomást az akár fél óra is lehet. Ha kis akváriumod van és alacsony a bubiszám akkor ez lassú folyamat.

Szóval én lehet kipróbánék egy bikább CO2 csövet. Figyelgetném a csaltakozásokat, és a porlasztónak még ezek után is adnék egy hosszabb időt, hogy elinduljon. Ha tényleg nem indul újra megnézném a csalakozásokat és aztán keresnék más megoldást. Teljesen mind1 hogy késéssel indul, mert ha elindul olyan mint a reaktor az egekbe lövi a CO2-t viszonylag rövid idő alatt.

Köszönöm! Ma itthonról dolgoztam, így sok időt tölthettünk együtt az aksimmal :) Kicsit kitapasztalgattam a tűszelepet, ami be van építve. A legkisebb állításra is 10-15 perces késéssel reagált és leállítás/újraindítás után ugyanarra a szintre biztosan nem állt be. Továbbra is 3,5 baron hajlandó csak ketyegni, és amikor lezár a szelep, 4 baron nyugszik meg a mutató. Mivel ez az első nagynyomású próbálkozásom, úgy döntöttem, kipróbálom a difis megoldást is inkább, nem várom meg, míg a 95 g-os palack tartalmát kilövöm a világűrbe.

Igazából én döntöttem atomizer mellett, mert ez 3 ezer körül meg volt, míg a kis difi bubiszámlálóval, folyadékkal 8,5 ezer körül állt volna meg. Persze most szívom a fogamat... de ugyanakkor a srácok is azt mondták a GA-ban, hogy jó lesz az atomizer ehhez a szetthez, én meg nem tudtam megítélni kezdőként. Tanulság talán mindannyiunknak, hogy ez a konfiguráció nem az igazi.
 
Köszönöm! Ma itthonról dolgoztam, így sok időt tölthettünk együtt az aksimmal :) Kicsit kitapasztalgattam a tűszelepet, ami be van építve. A legkisebb állításra is 10-15 perces késéssel reagált és leállítás/újraindítás után ugyanarra a szintre biztosan nem állt be. Továbbra is 3,5 baron hajlandó csak ketyegni, és amikor lezár a szelep, 4 baron nyugszik meg a mutató. Mivel ez az első nagynyomású próbálkozásom, úgy döntöttem, kipróbálom a difis megoldást is inkább, nem várom meg, míg a 95 g-os palack tartalmát kilövöm a világűrbe.

Igazából én döntöttem atomizer mellett, mert ez 3 ezer körül meg volt, míg a kis difi bubiszámlálóval, folyadékkal 8,5 ezer körül állt volna meg. Persze most szívom a fogamat... de ugyanakkor a srácok is azt mondták a GA-ban, hogy jó lesz az atomizer ehhez a szetthez, én meg nem tudtam megítélni kezdőként. Tanulság talán mindannyiunknak, hogy ez a konfiguráció nem az igazi.

10-15 perc késés - nem túl hosszú a CO2 csöved? A reduktor tűszelepétől mennyire van a porlasztó? Ettől fűgg az idő.
 
nálam is ez van, 2m cső, kb 10-15 perc mire feláll a rendszer. a tűszelep után kb 10cm ADA cső, egy ADA visszafolyásgátló, utána meg közel 2m GW CO2 cső az atomizerig (még a legvégén van egy plusz vizssafolyásgátló)
 
de neked is atomizerrel van?

csatlakozásokat ellenőriztem mindenhol, hogy nem eresztenek-e, nem találtam semmit, de a biztonság kedvéért mindenhol leszedtem, levágtam a tágult részt és újra feltettem, tövig ráhúzva..semmi változás
 
nálam is ez van, 2m cső, kb 10-15 perc mire feláll a rendszer. a tűszelep után kb 10cm ADA cső, egy ADA visszafolyásgátló, utána meg közel 2m GW CO2 cső az atomizerig (még a legvégén van egy plusz vizssafolyásgátló)

Ahogy irtam 2 meteren kell minimum 2.5 bar nyomast elernie a rendszernek, ha kozben esetleg valahol konnyebb utat talal a gaz akkor ez kitolodik vagy letre sem jon ez az allapot.

Reaktornal nincs ilyen mert ott semmin nem kell keresztulnyomnia a co2-t a rendszernek
 
Viktor! Akkor én is visszakérdeznék!
Amióta átálltam difiről reaktorra, a bubiszámlálóban a bubik nem rendszeresen jönnek, hanem van hogy csak egy vagy olykor egyszerre három bubi is egymás után. Lecsökkent a nyomás és emiatt megy össze-vissza? Ilyenkor vegyek vissza a kimenő nyomásból? Sz@r így számolni a bubikat. Köszi!
 
Viktor! Akkor én is visszakérdeznék!
Amióta átálltam difiről reaktorra, a bubiszámlálóban a bubik nem rendszeresen jönnek, hanem van hogy csak egy vagy olykor egyszerre három bubi is egymás után. Lecsökkent a nyomás és emiatt megy össze-vissza? Ilyenkor vegyek vissza a kimenő nyomásból? Sz@r így számolni a bubikat. Köszi!

Korabban en is lattam ilyet a nagy akimnal. Mintha a bubiszamlako kozeleben elhelyezett visszafolyasgatlo trefalt volna meg. A gaz nem ismeri a buborekszamot. Ott alacsony es magas nyomas van. Lehet a visszafolyasgatlo a ludas. Ha van mas keznel probald ki vagy vedd ki egy pillanatra es probald meg ugy
 
Gondolkodtam éjjel. Az ok, hogy 3,5 bar magas nyomás még az atomizernek is. Viszont ha eresztene, akkor éjjel, amikor kikapcsol a mágnesszelep, a kimenő ág nyomásának szépen le kellene csökkennie, ahogyan a résen kimegy a gáz. Meg fogom nézni, hogy van-e nyomáscsökkenés az esti kikapcsolás utáni és a reggeli bekapcsolás előtti időszakban. Ufff... reggel 6-kor kapcsol be a kütyü... nem lesz finom :)
 
Gondolkodtam éjjel. Az ok, hogy 3,5 bar magas nyomás még az atomizernek is. Viszont ha eresztene, akkor éjjel, amikor kikapcsol a mágnesszelep, a kimenő ág nyomásának szépen le kellene csökkennie, ahogyan a résen kimegy a gáz. Meg fogom nézni, hogy van-e nyomáscsökkenés az esti kikapcsolás utáni és a reggeli bekapcsolás előtti időszakban. Ufff... reggel 6-kor kapcsol be a kütyü... nem lesz finom
ezt az elméletet sikerült letesztelni? - én próbáltam figyelni, nálam változatlan a nyomás, mégis csökken a bubiszám napról-napra...most 4-5 nap alatt 70bpm-ről 30-ra például...


Skacok arra tudok gondolni, hogy a GW CO2 cső kevés erre a feladatra.
akkor első lépésben szerintem váltok ADA csőre (igazából nem sokkal drágább, ha ezt előre tudom, inkább azt veszem alapból, de akkor nem merült fel, hogy ez ne bírná ki)

viszont mi van, ha akkor sem jó? le tudom cserélni az atomizert diffúzorra? mármint ez a nyomás dolog számomra még mindig elég nagy misztikum, hogy melyik óra mit mutat, de mivel a csap nyitásával csökken a mutatott nyomás, alacsonyabb nyomással nő a bubiszám, de az meg megint nemjó, nem? és a diffúzornak meg nagy lesz a 3,5 bar, nem? odáig meg ugyanúgy jut el mint most az atomizerig... :unsure: bocs, ha hatalmas hülyeséget kérdezek, de jó lenne tisztán látni, most inkább rákölteném még azt a párezer forintot minthogy minden nap utánaállítsak a szelepnek, ami annyira érzékeny, hogy egy órán keresztül tekergetem ide-oda, hogy végre az a bubiszám legyen, amit szeretnék mert mindig túlmegy :(
 
Back
Oldal tetejére