• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Sziasztok.

Ez az első CO2 rendszerem, és az összerakás óta hibátlanul működött a tegnapi napig, amikor a elindulás után még órákkal később sem bubizott a diffúzor. Már több, mit fél éves, és a nyomásmérő még semmi változást nem mutatott, hogy kezdene kiürülni, de mégis erre gyanakszom. A diffúzort kicseréltem, hátha az tömődött el, (habár egyik napról a másikra nem jellemző) de a másik diffúzorral se semmi. Ha növeltem a nyomást, a visszafolyásgátlónál kinyomta a csövet. Lecseréltem a diffúzort egy levegőztető porlasztóra, és abból meg jön a bubi, csak persze nagyok.

Szerintetek hol a hiba?
 
Sziasztok.

Ez az első CO2 rendszerem, és az összerakás óta hibátlanul működött a tegnapi napig, amikor a elindulás után még órákkal később sem bubizott a diffúzor. Már több, mit fél éves, és a nyomásmérő még semmi változást nem mutatott, hogy kezdene kiürülni, de mégis erre gyanakszom. A diffúzort kicseréltem, hátha az tömődött el, (habár egyik napról a másikra nem jellemző) de a másik diffúzorral se semmi. Ha növeltem a nyomást, a visszafolyásgátlónál kinyomta a csövet. Lecseréltem a diffúzort egy levegőztető porlasztóra, és abból meg jön a bubi, csak persze nagyok.

Szerintetek hol a hiba?
Mekkora a kimenő nyomás? Diffúzorhoz legalább 2 bar kellene. A levegőztetőhöz a töredéke, ezért az félre vezethet. Én a helyedben csinálnék egy próbát visszafolyás gátlók, mágnesszelep és bubi számláló nélkül.
 
2 bar a kimenő nyomás.
Bubiszámlálóm nincs.
Visszafolyásgátló után még jön a gáz, utána pedig már csak a diffúzor van.
Mindkét diffi blokkolódott normál (2bar) nyomáson.
A porlasztón csökkentett nyomáson is átmegy a gáz.
Ha a tűszelepen több gázt engedek át, akkor a bubiszámlálónál ledobja a csövet.
 
Back
Oldal tetejére