• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

Köszönöm a gyors válasz, a csövet eddig azért nem mertem elszorítani, mert én is arra gondoltam,h a felgyűlő nyomástól valahol szétpukkanna...
A válaszod alapján most az a kérdés jutott eszembe, hogy előrébb olvastam,h a vegyszeres kezelés után 3 napig kell áztatni vízben a diffúzort, hogy visszatehessem az akváriumba. De addig akkor kellene vennem egy másikat és azt járatni? De ezek szerint nem kell napokig áztatni..
A másik kérdésem,h a tűszelep nem megy tönkre, ha hetente, kéthetente tekergetem??
Nekem is volt Nano co2 szettem, én azért tekergettem sokszor, nekem nem ment tönkre (Aquili), de ha biztosra akarsz menni, akkor szerezz be hozzá egy mágnesszelepet. Az megtartja a nyomást, ráadásul elég sok gázt is megspórol majd neked.
Az áztatás kérdéshez annyit tudok írni, hogy azért a 3 nap már barokkos túlzás. A biztonság kedvéért egy fecskendővel fújd át a benne levő klóros vizet néhányszor. Aztán áztasd vízelőkészítőben 1 órát, és szerintem jó lesz. Én pl az áztatást már nem is szoktam csinálni, csak RO vízzel átmosom belül jópárszor, és már megy is vissza. Ez NEM követendő példa! Ha vízkezelős vizet párszor átnyomsz rajta, és alaposan leöblíted kívül is, akkor nem nagyon lehet gond.
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. 4 hete üzemeltem be a garnélás akváriumomat:
Dennerle NanoCube Complete Plus - komplett akvárium szett - 20l most csak 34 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
Ezzel a CO2 rendszerrel:
Tropica System Nano Set 95g CO2 szett most csak 24 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
A héten azt vettem észre, hogy a CO2 diffúzorból az apró buborékokon kívül egyre nagyobb buborékok is távoznak. Olvastam korábban, h ennek valószínű az az oka, h a kis lyukak kezdenek eltömődni és igy egyre romlik a belodás. Az a kérdésem, hogy hogyan és mivel tudom kibucolni ezt a betétet. Ha jól tudom kerámia betét van benne. A másik kérdés, hogy ha leszerelem a diffúzort a csőről, addig zárjam el a palackot vagy maradhat nyitva, csak szorítsam el a csövet? Mert a boltban azt mondták,h ne nagyon tekergessem a csapot, mert a tűszelep nem erre van kitalálva és hamar tönkremegy.
Segítséget előre is köszönöm!
Feri
ADA Superge nagyon tuti. Hetente takarítom a diffuzort. Az első időszakban 3 hétig nem volt pucolva, ezért lufi méretű bubikat nyomott. Természetesen növényes akváriumhoz illően szép zöld volt az algától :D
15-ös üveg difit használok. Csövet nem bontok, kikapom az akváriumból egyben. Pohárba lógatom, majd nyomok a kerámiára 4 csepp tömény Superget. A gyerek ekkor mondja azt, hogy uszoda szag van a szobájában :ROFLMAO:
Annyira hatékony, hogy 10 perc múlva hófehér a difi. Mechanikai behatás mellőzését @nato írása szerint fogadd meg. Nem dörzsi, nem babrál, csak szigorúan áztat.
A poharat felöntöm lágy vízzel, melyhez löttyintek Seachem Prime vízkezelőt. A difit pár centire ellepi a víz. Fél óra elteltével cserélem a vizet, nyitom a mágnesszelepet és járatom a CO2-t szintén fél órát. Ekkorra már nem érezhető a Superge jellegzetes szaga. Ezt követően irány az akvárium, mehet a finoman porlasztott CO2 (y)
 
Üdv mindenki!
Május 4-én raktam össze a 20-l-es nano akváriumomat az eéőzőleg leírt CO2 rendszerrel. Az összeállításkor a mutató szerint 900 psi nyomás volta a palackban. Ez 2 héttel ezelőttig csak 800ig csökkent le. Akkor kicseréltem a csomagban lévő diffúzort: Tropica CO2 diffúzor most csak 3 100,00 Ft - Green Aqua Green Aqua erre: Green Aqua Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és azóta a palackban lévő nyomás visszazuhant 150re. Ez véletlen egybeesés vagy ez normális h illyen gyorsan változik?? És egy 20Les akváriumban nem kellett volna tovább bírnia másfél hónapnál??
Amúgy folyamatosan napi 24 órában mennek a buborékok a videóban leírt mennyiség. És még egy dolog, az eddig zöld színű (tehát optimális mennyiséget jelző) indikátor is visszakékült, tehát kevés a vízben lévő CO2...
Akinek van/volt már hasonló tapasztalata tudna segíteni ezügyben?
 
Lehet kicsit off, de azért leírom. Szertném megköszönni a tegnapi sok sok info-t és segítséget Nigronak. A Green Aqua tényleg az a bolt, ahova bátran mehetek tanácsért és nem nagyon tudok olyan akva kelléket amit ott ne kapnék meg..sőt még majdnem barackot is tudtunk venni.. :D
Egy kérdést szeretnék feltenni. Most,hogy beüzemeltem az új tropica nano CO2 palackot, már rögtön az elejétől mehet teljes dózison a gáz, vagy hozzzá kell szoktatni a halakat és a garnélákat??
 
Sziasztok, a segitsgeteket szeretnem kerni..
Amikor a Co2 mägnesszelepe elold a buborekszämlälo igen aktiv egy darabig majd mindig lecsökken a buborekok szäma es utänna kell ällitsak..
volt valakinek ehhez hasonlo poblemäja??
buborekszämläloba olajat vagy vizet tanäcsoltok??
välaszokat elönre is köszönöm..
 
Végig olvastam a hozzászólásokat, de sehol nem találkoztam a dologgal, ezért teszem fel a kérdésem:
Abszolút kezdő vagyok. Én egy 5 és 2,5 kg-os CO2 tűzoltó palackot vettem a CO2 tárolásához, a régi tulaja is ezeket használja jelenleg is. Erről senki nem írt, vajon miért, nem megfelelő a célra?
 
Végig olvastam a hozzászólásokat, de sehol nem találkoztam a dologgal, ezért teszem fel a kérdésem:
Abszolút kezdő vagyok. Én egy 5 és 2,5 kg-os CO2 tűzoltó palackot vettem a CO2 tárolásához, a régi tulaja is ezeket használja jelenleg is. Erről senki nem írt, vajon miért, nem megfelelő a célra?
A tűzoltópalackot nem olyan egyszerű cserélni, tőlteni mint a szabvány palackot ámít szinte minden gázcsere telepen elvégeznek.
.
 
Köszönöm a válaszod, így már értem. Akkor nekem szerencsém van, mert a városban nálunk megoldható. Elképzelhető, hogy kisebb nyomásra töltik és hamarabb kifogy, még nem jártam utána. Hamar beleugrottam, egy jónak tűnő vételbe, igazából, csak itthon jöttem rá, hogy nem normál CO2 palackot vettem. :(
 
Köszönöm a válaszod, így már értem. Akkor nekem szerencsém van, mert a városban nálunk megoldható. Elképzelhető, hogy kisebb nyomásra töltik és hamarabb kifogy, még nem jártam utána. Hamar beleugrottam, egy jónak tűnő vételbe, igazából, csak itthon jöttem rá, hogy nem normál CO2 palackot vettem. :(
Mekkora akváriumhoz lett véve?
 
Még most nézegettem igazából, hogy milyen remek akváriumokat csináltál. Gratulálok hozzájuk!
Bízom benne, hogy év vége felé már én is tudok mutatni egy beállt akit.
 
Még most készül, 150l-eshez, 75x45x45 cm-es méretekkel.
Még most nézegettem igazából, hogy milyen remek akváriumokat csináltál. Gratulálok hozzájuk!
Bízom benne, hogy év vége felé már én is tudok mutatni egy beállt akit.
Köszönöm.
Azért az alatt szerintem nem kell majd sűrűn cserélgetni tőlteni. Egy évet szerintem elketyeg.
Érdemes egy saját naplóba vezetni a lépéseket.Ha bármi kérdés van a fórumon mindig akad valaki aki segít.
 
Igen, már írnom kellene a naplót, mert lassan kimennek az apróbb gondolatok a fejemből. Elég kalandos volt az első cuccok beszerzése és jó tanuló példa, amit le akarok írni, hogy minél kevesebben járjanak úgy, mint én. Itt gondolom még nem vagyok jogosult, mert nem látom, hol kezdhetném írni.
 
Igen, már írnom kellene a naplót, mert lassan kimennek az apróbb gondolatok a fejemből. Elég kalandos volt az első cuccok beszerzése és jó tanuló példa, amit le akarok írni, hogy minél kevesebben járjanak úgy, mint én. Itt gondolom még nem vagyok jogosult, mert nem látom, hol kezdhetném írni.
A "Naplók" oldalára mész és ott van egy olyan hogy "új téma" gomb bal oldalt felül és alul is, arra katt és már kezdheted is a naplózást
 
Rendszeresen visszatérő kérdés, hogy hogyan kell összerakni egy nagynyomású CO2 rendszert.

reszek-300x285.jpg


Írtam róla egy postot régebben és itt egy videó ami igen szemléletesen bemutatja az összeszerelés módját.

----
Kivalo anyag.
 
Sziasztok!

Co2 rendszert (palackot + buborék számlálót + visszafolyás gátlót) és a gyerekek miatt az akvárium alatti szerkényben helyeztem el. A víz visszafolyásának a megakadályozására arra gondoltam, hogy az akvárium oldalára is teszek fel egy visszafolyás gátlót jó ötlet vagy ne is foglalkozzak a kérdéssel mert nem gond, ha a buborék számlálóig a víz visszafolyik (szerintem nem jó)?
 
Back
Oldal tetejére