• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 rendszer összeállítása és a CO2 reaktorok használata

A hegesztéstechnikai reduktorokon nincs, vagy pontatlan a tűszelep. (elmondani nem tudom hány vevő jön be úgy, hogy megvette a hegesztéstechnikait, ami lemérgezte a halait, mert egy hosszú hétvégén amíg nem volt otthon, elmászott az adagolt mennyiség :() Ettől függetlenül sokan használnak hegesztőst, de még senki nem mondta, hogy az akvarisztiaki rosszabb volt a hegesztős után :sneaky:
A mágnesszelepből az a jó, ami napi 8-10 órai használat alatt sem forrósodik fel annyira, hogy leolvadjon róla a CO2 cső. ;) A hegesztős általában megy 5-10 percet, majd cigiszünet és megint 5-10 perc. Tehát van ideje lehűlni.
 
Szerintem semmi gond nincs egy hegesztéstechnikai reduktorral, de egy akvarisztikai tüszelepet kell hozzá használni. Mágnesszelepröl nem tudok nyilatkozni. Ettöl függetlenül én egy up-aquat használok, eddig gond nélkül.

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Nálam a m.szelep úgy 10-mp-enként áteresztett bubikat így az 5 kilós palackom 1 év alatt elfogyott 70liter alatt ami nem túl jó. Úgy hogy inkább beneveztem egy AquaMedicre
 
Mágnesszelepből a legjobb ha 12V -osat veszel, meg egy állítható tápegységet. Így elkezded visszavenni a feszkót, addig ameddig még megbízhatóan kapcsol. Az enyém 7,5 V-on megy, 2 éve tökéletesen, és szobahőmérsékletű.
 
Úgy tudom,hogy az ipari co2 talán a legtisztább a hegesztés minősége végett!
Tisztább mint az élelmiszeri!Ezt lakatos mesterek mondták nekem!
 
MESSER gázos ismerősöm mondta hogy a kettő már szinte ugyanaz,de nem ezek a legtisztábbak hanem a kórházakban használt egészségügyi co2.
 
Sziasztok!

A hétvégén váltottam egy gyönyörű üveg GW bubiszámlálóra. Aki használt már ilyet: hány bubi körül lett zöld a DC-tek (persze tudom, hogy ezt beoldási mód és még néhány dolog befolyásolja)?
Az enyémen olyan kicsi a lyuk, hogy 90-110 közé kell állítanom ahhoz, hogy a DC megfelelő színű legyen. Ez nagyon pontos beállítást tesz lehetővé, csak egy kicsit nehézkes számolni. :)
 
Az ipari CO2 és az élelmiszeripari CO2 között akvarisztikai szempontból van valami különbség?


A Linde lerakatban feltettem én is a kérdést. Az eladó elmondása szerint "ugyanabból a tartályból töltik ", a különbség a töltési eljárás közbeni higiéniai követelmények betartása az esetleges bakteriális fertőzések elkerülése végett. Így magyarázta ki Árpi.
(Az információ más forrásból nem ellenőrzött.)
 
A Linde lerakatban feltettem én is a kérdést. Az eladó elmondása szerint "ugyanabból a tartályból töltik ", a különbség a töltési eljárás közbeni higiéniai követelmények betartása az esetleges bakteriális fertőzések elkerülése végett. Így magyarázta ki Árpi.
(Az információ más forrásból nem ellenőrzött.)
Köszi, én is ebben az irányban gondolkoztam.
Üdv:peti
 
Back
Oldal tetejére