• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 Reduktor

zoi

Főkertész
Üdv!

Szeretnék összeállítani egy nagynyomású co2 rendszert, azonban reduktor ügyben kissé tanácstalanná váltam. Sajnos anyagiak limitáltak, így egyenlőre nem tudok Papillonra, vagy Aqua Medicre beruházni, viszont fölöslegesen nem akarnék egy használhatatlanra szert tenni.

A kérdésem az lenne, hogy kinek milyen tapasztalata van a különböző hegesztésre gyártott reduktorokkal. A nagynyomású Co2 témában egy márkáról: Kayser találtam valamit, bár infót a használhatóságáról nem sokat. Szóval ha tudtok márkát ajánlani vagy bármilyen hasznos infót, akkor nosza! Ha szegedi fellelhetőséget is tud valaki, akkor extra bónusz jár :D

Thx előre is!
 
Ezek a reduktorok nem tartalmazzák a tűszelepet. Így nem használhatók akváriumi felhasználásra, mert nagyon pontatlanok és idővel elállítódnak. Sokan egy jó minőségű tűszeleppel teszik használhatóvá.
Pl: http://www.greenaqua.hu/festo-co2-tuszelep.html
De mindenkinek azt javaslom, hogy a végcél mindig egy akvarisztikai célra gyártott CO2 szett legyen ;)
 
Nigro said:
Ezek a reduktorok nem tartalmazzák a tűszelepet.

Na jó, azért eddig én is eljutottam a fórum átnyálazásakor :)
A végcél természetesen egy jó minőségű, pontosan állítható CO2 rendszer. Reménykedem azonban, hogy az algaerdő megszüntetéséhez az élesztős megoldás után már a fél-, háromnegyed megoldás is közelebb visz, uram bocsá' megfelel. Ezirányú reményeimet arra alapozom, hogy azért sokan elégedettek a hegesztéshez való reduktor+tűszelep kombóval . A "hőskorban" pedig más megoldás szinte nem is létezett.

Minden esetre azért is kértem itt tanácsot, hogy nehogy belefussak az olcsóbb megoldás "híg levébe". Viszont akinek bevált és működik a DIY megoldás, és vannak tapasztalatai, ne adj isten belefutott egy-két rossz minőségű cuccba, ezen tapasztalatokat megosztva sokat segítene a "low price" megoldás felé hajló növényfejűséggel fertőzött társainak.
 
zoi said:
Nigro said:
Ezek a reduktorok nem tartalmazzák a tűszelepet.

Na jó, azért eddig én is eljutottam a fórum átnyálazásakor :)
A végcél természetesen egy jó minőségű, pontosan állítható CO2 rendszer. Reménykedem azonban, hogy az algaerdő megszüntetéséhez az élesztős megoldás után már a fél-, háromnegyed megoldás is közelebb visz, uram bocsá' megfelel. Ezirányú reményeimet arra alapozom, hogy azért sokan elégedettek a hegesztéshez való reduktor+tűszelep kombóval . A "hőskorban" pedig más megoldás szinte nem is létezett.

Minden esetre azért is kértem itt tanácsot, hogy nehogy belefussak az olcsóbb megoldás "híg levébe". Viszont akinek bevált és működik a DIY megoldás, és vannak tapasztalatai, ne adj isten belefutott egy-két rossz minőségű cuccba, ezen tapasztalatokat megosztva sokat segítene a "low price" megoldás felé hajló növényfejűséggel fertőzött társainak.


Szia Zoi!

Nigro hsz.-vel max. eggyetértek! De ,én is használtam Kayser Co2 reduktort. Két falytája létezik. Az eggyik amivel azonos nyomáson /0,5bar/ de átfolyási mennyiséget tudsz állítani az eggyik óra nyomást mér /bar/ a másik litert. A másik a kimenő nyomást szabályozza itt mind a két óra nyomást mér /bar/. Szerintem ha + tüszelepet építesz be mindenképpen a nyomásszabályzós a jobb választás így tudod finomabban "behangolni" a Co2-rendszeredet. A reduktoron a kimenő nyomás emelésével a tűszelep finomabban tud szabályozni! A megfelelő csövezésre és a kötőelemekre nagyon figyelj, mert sok cső elengedi a Co2-t így sok megy veszendőbe. Tehát mindenképpen Co2-való csöveket használj!

Üdv w-rig!
 
Szerintem ez az a motyó amin ne spórolj, nekem Huayuan reduktorom volt NE HOGY ILYET VEGYÉL!! nagyon sokat szenvedtem vele, aztán az idő múlásával vettem hozzá egy Festo tűszelepet így már alakult de mégsem volt az igazi. Gyűjtöttem a pénzt és váltottam Papillonra lehet egy kicsit húzós az ára, de már benne van a tűszelep és ha így vesszük akkor már mégsem olyan drága az, na és nem utolsó sorban nem szaladgál a beállított érték, fixen tartja. De ha mégis olyan reduktort vennél ami nem akvarisztikai célra készült a tűszelep nagyon fontos eszköz lesz a számodra. Nekem megmaradt a Festo tűszelep, ha gondolod megegyezhetünk...de megtalálod a Keres, kínál topikban.

Üdv. Ádám
 
Hali!

Zoi

Nem tudom mennyi zséd van rá de már akvarisztikait 16 körül már kapsz tűszeleppel együtt.(igaz órák nincsenek rajta, de eleinte nem is kell, a beállítást azt mással is meg tudot oldani, de a későbbiekben fejleszthető az egész tovább) 24 körül már olyat amin a mágnesszelep is rajta van.
 
jojo said:
Nem tudom mennyi zséd van rá...

jojo: Ezért is a DIY topikba nyitottam a témát. 16-ból nagyjából megvan a reduktor, mágnesszelep, tűszelep, csak bizonytalan voltam, hogy érdemes-e. Szóval elsősorban anyagiak miatt maradok az összeválogatós témánál, aztán majd jól megírom, hogy ráfaragtam-e, vagy sem.

Köszi az eddigi hozzászólásokat, és egyéb megkereséseket! Sokat segítettetek.
 
valamelyik topicban olvastam régebben h Rhöna reduktort használ tibicuk (Mária). Asszem 10 körül már lehet venni (2 mérőóra van rajta), esetleg írhatna róla hogy hogyan használja, bevált-e és mennyiből jött ki!
azt én is megköszönném
 
Huayuan reduktor tényleg instabil lehet, főleg a hőingásokra, viszont az N-dee féle Kayser reduktor stabil. Ha finoman akarod állítani a co2-t, akkor tűszelep is kell hozzá, de némi játék és türelem után anélkül is összehozható a rajta lévő (tűszelepnek látszó) gyors záróval. Bizonyos licites oldalakon beszerezhető vadi újan 8k-ért egy kecskeméti sráctól. Ezt többen is használjuk. Ez alá már tényleg nem szabad menni, mert megnő a szívás faktor.
 
Proci said:
Huayuan reduktor tényleg instabil lehet, főleg a hőingásokra, viszont az N-dee féle Kayser reduktor stabil. Ha finoman akarod állítani a co2-t, akkor tűszelep is kell hozzá, de némi játék és türelem után anélkül is összehozható a rajta lévő (tűszelepnek látszó) gyors záróval. Bizonyos licites oldalakon beszerezhető vadi újan 8k-ért egy kecskeméti sráctól. Ezt többen is használjuk. Ez alá már tényleg nem szabad menni, mert megnő a szívás faktor.

Thx Proci, igen én is az általad említettel szemezgetek. Tűszelep már útban van, gondolom azzal azért elég stabilan be tudom majd lőni a rendszert.
 
Sziasztok!

Olvastam, hogy a Kayser reduktor tűszeleppel egész stabilan működik.

Ugyanez esetleg elmondható a Rhöna reduktorokról is?
 
toxicdog said:
Sziasztok!

Olvastam, hogy a Kayser reduktor tűszeleppel egész stabilan működik.

Ugyanez esetleg elmondható a Rhöna reduktorokról is?

Teljesen tökéletes!Az enyém már 1,5 éve dolgozik.Ha rájössz a működésére hajszál pontosan be lehet állítani .Még palackcsere után is jó volt az előző beállításom,csak a tűszeleppel kellett finomhangolni.Ami kicsit másabb a többi reduktornál,hogy nem tömlő nyomást mér a az alacsony nyomású kör hanem átfolyt liter(liter/min) mennyiséget.

üdv:gzs
 
Sziasztok,
Nemrég vásároltam én is egy fentebb említett kayser reduktort, ami L/min-ben mér a kimenő ágon. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a kimenő rész elég nagy, hogyan tudtátok rádugni a CO2 csövet? Melegítéssel? Igaz én még meg sem próbáltam rádugni a csövet, csak szemre tűnik vastagnak a kimenő ág "csőre". Ha valaki már használ ilyet megköszönöm, ha megosztja velem ezirányú tapasztalatait. Még egy kérdés, később vennék hozzá mágnesszelepet, még olyat se láttam élőben, meg lehet oldani majd hogy ezt a kimenő csőr szerűséget letekerem a reduktorról és direktbe csatlakoztatom a mágnesszelepet?
Üdv, csrobert1981
 
Sziasztok,
Nemrég vásároltam én is egy fentebb említett kayser reduktort, ami L/min-ben mér a kimenő ágon. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a kimenő rész elég nagy, hogyan tudtátok rádugni a CO2 csövet? Melegítéssel? Igaz én még meg sem próbáltam rádugni a csövet, csak szemre tűnik vastagnak a kimenő ág "csőre". Ha valaki már használ ilyet megköszönöm, ha megosztja velem ezirányú tapasztalatait. Még egy kérdés, később vennék hozzá mágnesszelepet, még olyat se láttam élőben, meg lehet oldani majd hogy ezt a kimenő csőr szerűséget letekerem a reduktorról és direktbe csatlakoztatom a mágnesszelepet?
Üdv, csrobert1981
Szia!
Korábban nekem is volt egy hegesztéshez való reduktorom és én is az általad említett jelenséggel találkoztam. Körbejártam minden lehetőséget. Először a kúpos csatlakozót szerettem volna lecserélni, de nem kaptam sehol. Esztergályos le tud belőle venni valamennyit, de oda kell figyelni, hogy ne esztergálja le teljesen a csatlakozót, mert akkor le fog csúszni a cső róla, valamennyi megakasztó részt hagyni kell rajta. Én a melegítéses eljárással oldottam meg, ráadásul kisvárosunkban szorítóbilincset sem lehetett kapni ilyen kis átmérőjű csövekhez. Mosogatószerrel picit megkentem a csatlakozót és óvatosan melegítettem a csövet, majd sikerült ráerőszakolnom. Sima kötöződróttal oldottam meg a rögzítést.
Azt tudnod kell, hogy sima levegőztető csövet használtam még ekkor, szerintem a CO2 csövet sokkal nehezebb rányomni. Kb. 2 hétig működött nálam így a rendszer, majd a pontatlan szabályozás és az egész bizonytalanság, illetve két lemérgezés után úgy döntöttem, hogy beinvesztálok egy akvarisztikai célú reduktorra, co2 csövekre és mágnesszelepre. Jól tettem így visszatekintve, mert már fél éve működik úgy a rendszer, hogy rá sem kellett néznem ezalatt.
 
Szia!
Korábban nekem is volt egy hegesztéshez való reduktorom és én is az általad említett jelenséggel találkoztam. Körbejártam minden lehetőséget. Először a kúpos csatlakozót szerettem volna lecserélni, de nem kaptam sehol. Esztergályos le tud belőle venni valamennyit, de oda kell figyelni, hogy ne esztergálja le teljesen a csatlakozót, mert akkor le fog csúszni a cső róla, valamennyi megakasztó részt hagyni kell rajta. Én a melegítéses eljárással oldottam meg, ráadásul kisvárosunkban szorítóbilincset sem lehetett kapni ilyen kis átmérőjű csövekhez. Mosogatószerrel picit megkentem a csatlakozót és óvatosan melegítettem a csövet, majd sikerült ráerőszakolnom. Sima kötöződróttal oldottam meg a rögzítést.
Azt tudnod kell, hogy sima levegőztető csövet használtam még ekkor, szerintem a CO2 csövet sokkal nehezebb rányomni. Kb. 2 hétig működött nálam így a rendszer, majd a pontatlan szabályozás és az egész bizonytalanság, illetve két lemérgezés után úgy döntöttem, hogy beinvesztálok egy akvarisztikai célú reduktorra, co2 csövekre és mágnesszelepre. Jól tettem így visszatekintve, mert már fél éve működik úgy a rendszer, hogy rá sem kellett néznem ezalatt.

Szia,
Köszönöm a gyors válaszod! Igen esztergáltatni nem akarom, hogyha mégse válna be akkor el lehessen adni még. Megpróbálom ezzel beüzemelni majd a CO2 rendszert, bár még csak ez az egy alkotó elem van meg, de majd meglátjuk. Ha nem működik megbízhatóan akkor váltok én is akvarisztikaira. Ha beválik akkor meg spóroltam nem kevés pénzt. Azt olvastam fórumon hogy többeknek bevált a nem akvarisztikai is, bár kicsit többet kellett foglalkozni vele, pl állítgatni.
 
Sziasztok. Co2 rendszerem egyik tagja a reduktorral van baj. Nemdrága olcso ötezer ft-s szerintem GERONIMO. Már bocsánat . De ha felmelegszik az idö a nyomást (kiáramlo) felnyomja nyolc bárig de a csövek birják minden csak ugy a tüszelepre is nagyobb teher nehezedik igy a bubiszám is ugrál. Ha lehül az idö esik a nyomás nem emgy annyi bubi. Ez a reduktor hibája lehet? Vagy valami rosszul van összerakva?
 
Sziasztok. Co2 rendszerem egyik tagja a reduktorral van baj. Nemdrága olcso ötezer ft-s szerintem GERONIMO. Már bocsánat . De ha felmelegszik az idö a nyomást (kiáramlo) felnyomja nyolc bárig de a csövek birják minden csak ugy a tüszelepre is nagyobb teher nehezedik igy a bubiszám is ugrál. Ha lehül az idö esik a nyomás nem emgy annyi bubi. Ez a reduktor hibája lehet? Vagy valami rosszul van összerakva?
Milyen reduktor? van alszabályzó rajta?
 
Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy hibás a reduktorom. 4 hónap alatt a harmadik 5 kg-os palackot használom és ebből 2 hónapig csak egy nano ment róla. Ha megnyitom a palackot egy furcsa kattogó hangot hallok, ez csak akkor múlik ha csökken már a 73324nyomás a palackban. Szétfújtam szivárgás kereső sprével és mosogatószeres cuccal is, de sem itt sem a szett többi részénél nem tapasztalok buborékolást. Ha lezár a mágnesszelep, reggelre van egy kis savanyú szag a palack mellett.
Lehet reduktort javítatni? Van értelme? Meguntam a dolgot, uh holnap veszek egy újat a GA-ban.
Még egy kérdés, a mágnesszelepet le lehet venni a képen látható reduktorról?
Video1
Video2

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
Dávid
 
Back
Oldal tetejére