• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 palack vásárlás - Kinzo szaküzlet ex. Vajda Péter utcai

Hali mindenkinek...

Van 2db co2 tűzoltó palackom ha bárkit érdekel írjon...(szereztem egy 5 kg-os palackot ezért csak pakolgatom a 2kg-os palackokat )
( töltést meg tudom oldani 800ft/kg a co2 )

A palackokért pénzt nem kérek , inkább szükségem lenne pár dologra...
pl : otto , amano és tűszelep
 
Hali mindenkinek...

Van 2db co2 tűzoltó palackom ha bárkit érdekel írjon...(szereztem egy 5 kg-os palackot ezért csak pakolgatom a 2kg-os palackokat )
( töltést meg tudom oldani 800ft/kg a co2 )

A palackokért pénzt nem kérek , inkább szükségem lenne pár dologra...
pl : otto , amano és tűszelep

Kezdek aggódni, remélem azért a tűzoltóknál is maradnak palackok:rolleyes::)
 
Kezdek aggódni, remélem azért a tűzoltóknál is maradnak palackok:rolleyes::)
Én 3 éve azt használok és szerencsémre mindig jött egy teli palack :p nem kellet töltetnem csak ritkán,de egy párat már elpasszoltam és elajándékoztam ,mert már tényleg sok volt;)
A tűzoltóknak csak maradt azért palack:rolleyes:;)
 
Röviden a bukta ott kezdődik, hogy K szerződést eleve csak úgy kötnek, ha beviszel egy érvényes nyomáspróbás palackot, amit "megvesznek" tőled (ezért van csak a 200 Ft) és 2 évig cserébe csak ennyi a bérleti díj. DE! 2 év után csak akkor marad ennyi, ha újra beviszel egy palackot, amit ismét "bevesznek" és ismét bérled 2 évig 200 ft-ért. (érdemes ám elolvasni az apródbetűs részt, mert ott ez le van írva részletesen)
Ami ugye probléma, mert onnantól nincs palackod, és ha nem tudsz szerezni 2 év után kitudja mennyiért palackot, akkor bukta, mert a rendes bérleti díj az 34e Ft.
Röviden ennyi.. de elég hosszú szerződést kell aláírni, érdemes elolvasni, mert azért még vannak benne érdekességek.

Sajna a netre nem tették fel a szerződésmintát, így nem olvastam el. Akkor adott a szitu, mint Zsolt esetében, a saját palackját beszámítva kapott egyet bérbe 2 évre, akkor nem elég ha csak azt viszi vissza, és újra aláír ismét 2 évet?
Ha jól értem a szitut, akkor ezt saját palack esetén csak 1x lehet eljátszani, következő alkalommal pedig mivel már nem saját tulajdonú a palack, így nem köthető újra a K szerződés, mert annak gondolom alap tétele egy hozott saját palack.Ennek hiányában pedig csak normál bérleti szerződést lehet kötni, 34 ezres (+ ÁFA, és a töltet is külön fel szokták számolni) áron a következő 2 éves bérlethez, vagy a meglévő bérelt palack mellé visz az ember egy másikat is.

Ha ez így van akkor ez tényleg nagy bukta, és a linde beharangozta, hogy ez nekünk felhasználóknak milyen jó.
Mondjuk az is érdekes, hogy Zsolt885-nél egy törpe 10 kilóst vettek meg, és kapott helyette bérpalackot. Azt hiszem már ott átverték, javítsatok ki ha tévedek, de van itt a Linbe-nek a közleménye, amiben leírják, hogy ezután mi lesz bérpalack, és mi marad cserepalack.
http://www.lindegas.hu/internet.lg.lg.hun/hu/images/Cserepalack_lepo_A4_%C3%BAj71_48373.pdf
Ami pedig nem szerepel a listán az nem változik, és én itt nem látom, hogy a törpe 10 kilós rajt lenne(csak hosszú 10 kilóst, vagy nagyobbat látok) . Ezzel szemben belerángatták ebbe a szerződésbe, sőt valószínűleg nem csak őt, mert nálunk a vízautomatákon is ilyen palack van, és megjelent rajtuk a "bérpalack" matrica.
Amikor olvastam Zsolt írását a bérpalkosításról, kíváncsiságból írtam a Linde-nek, hogy a "törpe" 10 kilósra is vonatkozik-e a változás, de persze magánszemélynek nem szokás válaszolni, így nem írtak vissza.
 
Csak figyelmeztetésként írom hogy nemrég a Kínzo boltból az egyik barátomnak rendelt 5kg-os co2 palackot
sehol nem lehet megtölteni!!!!!! Illegális mert külföldi a palack, nálunk nem szabványos!!!
Ma hívom őket kíváncsi leszek mit mondanak!
 
Mi lett a telefon eredménye? Mit mondtak? Honnan tudom hogy a palack kompatibilis a reduktorral, vagy ez szabvány?
 
Nem is a reduktor a probléma hanem a töltés.. ha nem felel meg akkor nem tölthetik. Elvileg az eus vagy magyar szabványos palackokra rá kell h menjen a vele azonos szabványú reduktornak.
 
Lányegében a szabványon azt kell érteni, hogy ha nem szerepelnek a palackon a magyar követelménynek megfelelő jelzések, beütések, akkor nem töltik meg. Van olyan, hogy palack honosítás, itt beütnek valami honosítási bélyegzőt is, ha jól emlékszem még valaki egyszer hirdette is magát az akvaristán, ilyen szolgáltatással.
 
Valaki, aki vett itt reduktort és/vagy mágnesszelepet és/vagy tűszelepet dobjon már egy kis infót a cuccokról!
Köszi
 
mágnesszelepet
12V-osat vettem, azt hiszem 9 vagy 6 V-os telefontöltőhöz hasonló nem trafóról (?) hajtom, ez is nyitja rendesen. Melegedik rendesen, de ez problémát még nem okozott.
Naplómban asszem képet is találsz. Összehasonlítási alapom nincs, de olcsó volt és (most még) nincs vele bajom.
 
Három hete vettem náluk reduktort, töltött 5kg-os palackot Mágnesszelepet 220v-ost tűszelepet, átlátszó vékony co2 csövet. Hazavittem, összeraktam... A reduktor kimenő végére az istennek sem tudtam a csövet ráhúzni! Próbáltam forróvízzel, hőlégfúvóssal de csak az ujjaimra sikerült szép kis hólyagokat erőszakolnom! Hétfőn visszavittem, nagyon korrektül megoldották, egy másik csővel! Eltelt három hét a beüzemelés óta és pénteken este azt látom: mutatók nullán a porlasztás megszűnt! Emelgetem a palackot teljesen üres. Utánanéztem, van akinek egy évig megy. Ma visszavittem, átnézték, kiderült a mágnesszelepnél ereszt. A 220v-os nagyon melegszik, lehet ez a hőingadozás tágította ki a bilincsnél. Kicseréltettem 24v-osra állítólag az nem melegszik. A palackot pedig térítésmentesen kicserélték! Ajánlom őket!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére