• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 palack elhelyezése.

Etele

Kertész bálvány
:D :D

Legalább fel tudok készülni lelkileg az esetleges ********* nem derült égből villámcsapásként ér. :)

Ötleteltem tovább: mi van, ha - mivel 6 kis lábon áll az akváriumszekrény, az alját a palack helyén kivágom (pont akkorára, amekkora a palack átmérője), és így nyerek legalább 4 centit? A palack pedig a földön fog állni, nem a szekrény alján.

A lábakat és a függőleges "merevítő" elemeket nem érinti, kérdés, mennyit veszít a szekrény a teherhordó képességéből ezzel a "kis" lyukvágással (20 centi átmérőjű).
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szerintem simán megoldható, én is így tettem volna, ha nem fért volna be :) De lehet, hogy már 2 cm is elég, és az aljára csavarozol egy nagyobb átmérőjű bútorlapot, és akkor nem a földön áll a palackod.
 
Ötleteltem tovább: mi van, ha - mivel 6 kis lábon áll az akváriumszekrény, az alját a palack helyén kivágom (pont akkorára, amekkora a palack átmérője), és így nyerek legalább 4 centit?
A lábakat és a függőleges "merevítő" elemeket nem érinti, kérdés, mennyit veszít a szekrény a teherhordó képességéből ezzel a kis lyukvágással (20 centi átmérőjű).

Akkor akvárium szétszed!
 
Szétszedni nem akarom! :D

Kivágom inkább a palack helyét, úgy tuti befér. (Lesz bűvészkedés a dekopírral, hogy ne vágjak bele a laminált padóba. :D )

Na majd vasárnap meglátjuk merre hány méter. (Tudtam necces kicentizni, de mindenki azt mondta, a törpe palack 60centi magas, nekem van 68 centim - viszont a csonk a palackon a 60 centin túl értendő, ez kimaradt az egyenletből... :D )
 
Dekopír fűrészlapja, fel le mozog legalább 1.5 - 2 centit, plusz át kell még vinnie a 18-as bútorlapot, szóval megfelelő hosszúságú, inkább "rövidségű" lap kell, hogy ne koccoljon bele a lamináltba. A lábak milyen magasak? Mert ha túl alacsony, akkor "aki szétszed"! :confused:
 
Dekopír fűrészlapja, fel le mozog legalább 1.5 - 2 centit, plusz át kell még vinnie a 18-as bútorlapot, szóval megfelelő hosszúságú, inkább "rövidségű" lap kell, hogy ne koccoljon bele a lamináltba. A lábak milyen magasak? Mert ha túl alacsony, akkor "aki szétszed"! :confused:
Tesz alá egy távtartót és nem kell szétszedni (bútor alja és a fűrész közé egy darab bútorlap, amire felfekszik a fűrész és szerintem ki lehet vágni.
 
Jaja, távtartóval vágom mindenképp, így legalább a bútorlapot sem karcolom szét a dekopírral.
Lábak két centi magasak, matekolni kell, de meg tudom oldani.

HA vágni kell.

Remélem nem kell. :)
Tdom, tudom, GOTO aki szétszed. :D
 
Jaja, távtartóval vágom mindenképp, így legalább a bútorlapot sem karcolom szét a dekopírral.
Lábak két centi magasak, matekolni kell, de meg tudom oldani.

HA vágni kell.

Remélem nem kell. :)
Tdom, tudom, GOTO aki szétszed. :D
Na ezért raktam én az asszony ruhás szekrényébe a 20 kilós töltetű palackot, oda fér, a ruhák egy része meg ment át a másikba. :)
 
Ja, engedné a feleség, csak nincs a közelben szekrény, az akvárium teljesen elszigetelten, magában áll, ajtókkal körülvéve, még hatalmas fúrás faragással sem tudnám ideveztni a CO2 csövet valahonnan. :(
 
Ja, engedné a feleség, csak nincs a közelben szekrény, az akvárium teljesen elszigetelten, magában áll, ajtókkal körülvéve, még hatalmas fúrás faragással sem tudnám ideveztni a CO2 csövet valahonnan. :(
Pfff, ez jó lehetettlen helyzet :( A szekrény alja kivágással tuti jó lesz.
 
Idézném a Halas szobában tett idevágó passzust:

Akkor a te feleséged is a megszoksz vagy megszöksz főszabályt kell, hogy kövesse!!!!! :ROFLMAO:
Javaslok egy új topicot a feleségeknek, hogy ők is kaphassanak minél több like-ot, mint pl:
főzésre
türelemre
otthoni viseletre, sminkre, hajra
Akkor talán többünk feleségének jobban kezd majd tetszeni a hobbink.
Bocs az offért!:whistle:


Lehetne a topic címe: a Dragon stone után - Brimstone!!!!:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: (házisárkány)
 
:D :D

Legalább fel tudok készülni lelkileg az esetleges ********* nem derült égből villámcsapásként ér. :)

Ötleteltem tovább: mi van, ha - mivel 6 kis lábon áll az akváriumszekrény, az alját a palack helyén kivágom (pont akkorára, amekkora a palack átmérője), és így nyerek legalább 4 centit? A palack pedig a földön fog állni, nem a szekrény alján.

A lábakat és a függőleges "merevítő" elemeket nem érinti, kérdés, mennyit veszít a szekrény a teherhordó képességéből ezzel a "kis" lyukvágással (20 centi átmérőjű).


Nem azzal van a probléma mekkora a lyuk, hanem mennyi marad körbe mert onnantól az fog merevíteni.
 
Juwel bútorom van,
Tulajdonképpen a terhet a 2x4 láb és a fölötte levő négy függőleges bútorlap viseli, a lyukat a baloldali ajtó mögött levő "fenéklemezbe" vágnám. :)
 
Ezt értem de mekkora a belső alapterülete a bal oldali szekrénynek. Valóban a függőleges tartók viselik a sújt de a stabilitást a fenéklemez adja ezért nem mindegy mennyi marad.
 
Belső alapterülete 35 x 32 cm az ajtó mögötti rekesznek, ebbe kellene 20cm átmérőjű kört vágni a palacknak...
 
Back
Oldal tetejére