• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül

Nem tudtam hová máshova tegyem fel a kérdést.Ha CO2 nélküli akvában a növények kihajtanak a vízfelszín fölé akkor több CO2-t fesznek fel ezáltal?
 
Nem tudtam hová máshova tegyem fel a kérdést.Ha CO2 nélküli akvában a növények kihajtanak a vízfelszín fölé akkor több CO2-t fesznek fel ezáltal?

Igen. A légköri co2 tartalom több, mint a vízben oldott.
 
Co2: lenni, vagy nem lenni?
Egész héten ezen gondolkoztam...már mindent megterveztem, hogy miket kell megvenni a nagynyomásúhoz. És most itt ülök az akva előtt, és azt látom, hogy a növények gyönyörűen fejlődnek, minden lakó happy, és minden algamentes napi 6 óra világítás mellett.
Nem tudom, hogy ki akarok e adni 60-70 ezret a rendszerért, ami lehet, hogy ezt a tökéletes szimbiózist megborítaná. (n)
 
Szia Petra!

Co2: lenni, vagy nem lenni?
Egész héten ezen gondolkoztam...már mindent megterveztem, hogy miket kell megvenni a nagynyomásúhoz. És most itt ülök az akva előtt, és azt látom, hogy a növények gyönyörűen fejlődnek, minden lakó happy, és minden algamentes napi 6 óra világítás mellett.
Nem tudom, hogy ki akarok e adni 60-70 ezret a rendszerért, ami lehet, hogy ezt a tökéletes szimbiózist megborítaná. (n)

Pont tegnap merült fel a kérdés itthon egy kertész társ részéről hogy miért nem CO2-ozom az akváriumaimat.
Az anyagi részén kívül én is azt válaszoltam, hogy így is jól néz ki az összkép!
Ma néztem, hogy pont két héttel korábban kellett a stemeket előzőleg visszanyesni, ha menne a gáz akkor meg 3-4 naponta, de akkor persze még szebbek lennének a növények.
Ezt kell mérlegelni!

A.ttila
 
Co2: lenni, vagy nem lenni?
Egész héten ezen gondolkoztam...már mindent megterveztem, hogy miket kell megvenni a nagynyomásúhoz. És most itt ülök az akva előtt, és azt látom, hogy a növények gyönyörűen fejlődnek, minden lakó happy, és minden algamentes napi 6 óra világítás mellett.
Nem tudom, hogy ki akarok e adni 60-70 ezret a rendszerért, ami lehet, hogy ezt a tökéletes szimbiózist megborítaná. (n)

Szia!
Nekem is ez volt a dilemmám. Indítottam egy low-tech növényest táptalajjal, agyagos fedőtalajjal, külső szűrővel, tápozással, megfelelő világítással, de a növényeim nagyon lassan fejlődtek, s folyamatosan küzdöttem a fonal- és ecsetalgával. Igazából CO2 rendszerre most gyűjtögetem a pénzt, ezért bevállaltam egy merészet és csináltam egy élesztős rendszert. Itteni tanácsra visszavettem a világításból, tápozok, pöfög a CO2, s közben figyelek. Az eredmény az lett, hogy a növények látványosan megindultak, lehet, hogy csak beképzelem, de még a színük is teljesen más. Ami viszont a legnagyobb siker (le is kopogom gyorsan), hogy az ecset visszavonulót fújt, a fonalalga teljesen eltűnt, de a frontüvegen is csak elenyésző a pontalga. Persze tudom, hogy ez egy nagyon bonyolult egyensúly-rendszer sok összetevővel és van benne ismeretlen tényező is, de csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy lehet ezzel a módszerrel is próbálkozni.
Azért persze az igazi megoldás kiszámíthatóság, pontosság és kényelem szempontjából egy nagynyomású rendszer.
 
Sziasztok!
5hete indítottam egy 126les akváriumot CO2 nélkül. Táptalajom van, világításom 0,7W/l, szűrés 1000l/h, tápozás naponta Green Aqua Micro macro és easy carbo. Egyenlőre maxibálisan meg vagyok elégedve a növényekkel, nőnek mint a gomba :) igaz a HW és HC kicsit lasabban,de a HW-t már egyszer nyírtam.
Egyenlőre nem szánok pénzt a nagynyomású CO2-re (horribilis szerintem az ára). Vettem dezodoros CO2-t, az pár ezer Ft. Persze lehet nem ér semmit :D
Összességében nyilván ha van zseton dögivel a high tech a legjobb, pöpec CO2 meg minden, de anélkül is lehet gyönyörű aksikat csinálni... szerintem :)
 
Co2: lenni, vagy nem lenni?
Egész héten ezen gondolkoztam...már mindent megterveztem, hogy miket kell megvenni a nagynyomásúhoz. És most itt ülök az akva előtt, és azt látom, hogy a növények gyönyörűen fejlődnek, minden lakó happy, és minden algamentes napi 6 óra világítás mellett.
Nem tudom, hogy ki akarok e adni 60-70 ezret a rendszerért, ami lehet, hogy ezt a tökéletes szimbiózist megborítaná. (n)
semmiképpen sem. Ha így működik és tetszik, akkor felesleges belenyúlni.
 
Back
Oldal tetejére