• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 mennyiség mérés

ierdelyi

Főkertész
Sziasztok!

Valaki tudja, hogy iparilag milyen módszerrel mérik az felhasznált gáz (co2) mennyiségét?

Gondolkodom, hogy építenék valami tudományosabb mérést, ha már ott a mikrokontroller de nem tudom a hozzá tartozó elméletet.

Nyomásmérőm van, azt be tudom építeni a reduktor után.

Köszi,
István
 
A felhasznalt mennyiseget nem merik, azt nezik mennyi van jelen a vizoszlopban. A Co2-t Ph controllerrel allitjak: KHjat tudod es beallitod az idealis Pht, a rendszer attol fuggoen adagol Co2t, hogy mennyit mer a Ph szenzor. Hogy mire kell allitani a KHtol fugg.
Persze, ez az akvarisztikai gyakorlat, csak arra lennék kíváncsi, hogy napi hány gr co megy be a vízbe. Tehát valami megfogható és mérhető értéket. Tudom a bubiszámláló megmondja, de azt nem tudom megszámolni pláne nem automatikusan.

Ne keress benne feltétlen értelmet, ez inkább csak hobbi :) Minél több paramétert mérni.

Viszont egy picit olvasgattam és úgy tűnik egy nyomás és hőmérőnél komplexebb dolog. Sok ismerős szóval találkoztam az írásokban azt hiszem fizika órán hallhattam őket :)
 
Hat ha erre vagy kivancsi, akkor javaslom megmerni merleggel a palackot ma, aztan 60 nap mulva es osztani a kulonbseget 60-nal. :D
 
Hat ha erre vagy kivancsi, akkor javaslom megmerni merleggel a palackot ma, aztan 60 nap mulva es osztani a kulonbseget 60-nal. :D
Nevetni fogsz, de megfordult a fejemben. Màr második alkalommal járok úgy, hogy kifogy és nem veszem időben észre.
Tulajdobképpen ebből indult az egész, hogy építek egy olyan megoldást ami riaszt ha 50 bar alá megy a nyomás. Ez egy 100 bar-ig mérő szenzorral meg is oldható egyszerüen.
Csak aztán továbbgondoltam. Majd most el is vetem.
 
Illetve megépült egy léptetőmotoros demo is, ami a tüszelepet tudja csavargatni, csak itt is jó lenne valami direkt visszajelzes. Nyilván a Ph mérő ilyen, bár az lassan reagál.
 
Persze, ez az akvarisztikai gyakorlat, csak arra lennék kíváncsi, hogy napi hány gr co megy be a vízbe. Tehát valami megfogható és mérhető értéket. Tudom a bubiszámláló megmondja, de azt nem tudom megszámolni pláne nem automatikusan.

Ne keress benne feltétlen értelmet, ez inkább csak hobbi :) Minél több paramétert mérni.

Viszont egy picit olvasgattam és úgy tűnik egy nyomás és hőmérőnél komplexebb dolog. Sok ismerős szóval találkoztam az írásokban azt hiszem fizika órán hallhattam őket
Vannak akár 10-20 kg között grammos felbontással mérő mérlegcellák is... De tudom régi felvetés, egyébként azóta lett megoldás a kérdésre?
 
Vannak akár 10-20 kg között grammos felbontással mérő mérlegcellák is... De tudom régi felvetés, egyébként azóta lett megoldás a kérdésre?
Végül nem lett, mert az alkalmas nyomásmérőt felhasználtam az RO vízkészítő automatizálási projekthez. Egyéként valóban a mérleg lesz a jó megoldás, talán jövőre belefogok.
 
Back
Oldal tetejére