• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 mennyiség + halak +O2

Csaba

Kertész tanonc
Sziasztok,

Elkészítettem az akváriumom CO2 is van benne bár még problémás:
CO2 low profile... pro kit | Magyar Akvakertész Fórum

Valami nem adja, nem működik megfelelően de rem segítetek másik fórumban.

Másik gondom, hogy szerintem túl sok CO2 van most a vízben (indikátor besárgult) mert a halak felúsztak a felszinre levegőért, az összes, kivettem őket egy másik kis aksiba amibe porlasztó kővel O2-őt nyomtam nekik egyből minden ok lett.

Kérdésem, 220L esetén hány bubi/s kell CO2 ből illetve, co2 mellett kell O2 befecskendezés is a halak miatt vagy hogy is van-ez hogy az egyensúly jó legyen növényeknek és halaknak egyaránt.
 
A CO2-t kezd egy bubi/sec-el
és folyamatosan naponta növelt, amíg a DC nem jelez megfelelő színt.

A sok CO2 szerintem csak a halaknak káros. A növények annyit vesznek fel, amennyit tudnak. (SZERINTEM)
 
De most alapvetően is túl sok van mert sárga az indikátor. Gondolom most nem kéne CO2-t nyomni bele hisz sok van. Ezt lehet valamivel ellensúlyozni, hogy az indikátor szép zöld legyen végre?
 
Rakj be egy porlasztókövet, az kihajtja! Segít az is, ha a szűrő visszafolyó ágát úgy helyezed el, hogy csobogjon rendesen. (Jah és kapcsold ki a Co2-öt.)

Szerintem most hajtsd ki a Co2-öt, hagyd pihenni az akváriumot, és addig olvass sokat ezen a fórumon...
 
Egy kémcsőbe csepegtettem indikátorból és az asztalon hagytam de ott is hót sárga, akkor most nem jó az indikátor?.. Vagy miért van ez?
 
De most akkor szükséges menni a CO2-nek is illetve a halak miatt a porlasztókő+szivattyúnak is? Vagy elég majd később a CO2 meg a szűrő? Fontos lenne tudnom, hisz egyik halaknak ad oxigént a másik a növényeknek CO2-őt, ha mind a kettő megy az úgy jó vagy nem? Please valaki informáljon, köszönöm.

Indikátort most néztem meg az akváriumban narancssárga az asztalon a kémcsőben sárga.. szóval nem vagyok előrébb, mintha nem is működne... ötlet?
 
De most akkor szükséges menni a CO2-nek is illetve a halak miatt a porlasztókő+szivattyúnak is? Vagy elég majd később a CO2 meg a szűrő? Fontos lenne tudnom, hisz egyik halaknak ad oxigént a másik a növényeknek CO2-őt, ha mind a kettő megy az úgy jó vagy nem? Please valaki informáljon, köszönöm.

Indikátort most néztem meg az akváriumban narancssárga az asztalon a kémcsőben sárga.. szóval nem vagyok előrébb, mintha nem is működne... ötlet?

Szerintem a Co2-öt tedd félre napokra, rengeteg akvárium működik anélkül! Ezt az értékes időt fordítsd arra, hogy a fórumon a kapcsolódó témákat végig olvasod, mert alapvető hiányosságaid vannak, ami nagyon komoly problémákhoz vezethet.

Egyébként nap közben (világítási időben, és előtte egy kicsivel) meg a Co2, este meg nem árt kiszellőztetni az akváriumot (porlasztókő). Egyszerre a kettő ne menjen, mert kihajtod a Co2-öt a vízből. Nap közben egy Oxydator tud segíteni, mert oxigént termel, de nem hajtja ki a Co2-öt. A szűrő visszafolyó ágát meg nap közben úgy helyezd el, hogy ne fodrozzon túl sokat, különben szintén kihajtod a Co2-öt. (Este feljebb húzhatod, hogy kihajtsd a Co2-öt.)

Nem néztem, milyen indikátorod van, hogy ez kikevert-e vagy sem, de ha vizet kell adni hozzá, akkor fontos annak a keménysége, ha rossz vizet adsz hozzá, semmit sem ér.
Egyébként a Co2 szinten alacsonyról kezd majd szép lassan adagolni. A DC csak egy segítség, a növények/élőlények reakciója a fontos! Még ha jó a tesztfolyadékod, akkor is lehet, hogy rossz helyre rakod a DC-t és nem ad valós képet. Sok a változó, ezért érdemes sokat olvasni!
 
De most akkor szükséges menni a CO2-nek is illetve a halak miatt a porlasztókő+szivattyúnak is? Vagy elég majd később a CO2 meg a szűrő? Fontos lenne tudnom, hisz egyik halaknak ad oxigént a másik a növényeknek CO2-őt, ha mind a kettő megy az úgy jó vagy nem? Please valaki informáljon, köszönöm.

Indikátort most néztem meg az akváriumban narancssárga az asztalon a kémcsőben sárga.. szóval nem vagyok előrébb, mintha nem is működne... ötlet?

nem kell levegő porlasztó és szerezz be egy normális indikátort pl ezt:
Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml. most csak 2990 Ft -
 
Szerintem a Co2-öt tedd félre napokra, rengeteg akvárium működik anélkül! Ezt az értékes időt fordítsd arra, hogy a fórumon a kapcsolódó témákat végig olvasod, mert alapvető hiányosságaid vannak, ami nagyon komoly problémákhoz vezethet.

Egyébként nap közben (világítási időben, és előtte egy kicsivel) meg a Co2, este meg nem árt kiszellőztetni az akváriumot (porlasztókő). Egyszerre a kettő ne menjen, mert kihajtod a Co2-öt a vízből. Nap közben egy Oxydator tud segíteni, mert oxigént termel, de nem hajtja ki a Co2-öt. A szűrő visszafolyó ágát meg nap közben úgy helyezd el, hogy ne fodrozzon túl sokat, különben szintén kihajtod a Co2-öt. (Este feljebb húzhatod, hogy kihajtsd a Co2-öt.)

Nem néztem, milyen indikátorod van, hogy ez kikevert-e vagy sem, de ha vizet kell adni hozzá, akkor fontos annak a keménysége, ha rossz vizet adsz hozzá, semmit sem ér.
Egyébként a Co2 szinten alacsonyról kezd majd szép lassan adagolni. A DC csak egy segítség, a növények/élőlények reakciója a fontos! Még ha jó a tesztfolyadékod, akkor is lehet, hogy rossz helyre rakod a DC-t és nem ad valós képet. Sok a változó, ezért érdemes sokat olvasni!


Köszi a sok segítséget. A hiányosságok tekintetében mire gondolsz? Mire kellene odafigyelnem és mit kellene pótolnom? Mit olvassak? Mely problémákra figyeljek megelőzés tekintetében?

CO2 most ki van kapcsolva, porlasztón megy a levegő, halak ok már szépen élvezik a vizet, indikátor természetesen hibát jelez sárga. Oxydatorra most nem futja :(

Nem tudom kevert vagy sem, azt se írta a manual kell-e hozzá víz.. Persze tudom, hogy segítség de azért jó volna tudni, hogy most mennyi lehet benne CO2-ből.
 
Víz kellett hozzá most már szint váltott, manual semmit nem ért... most kékes színe van az aksiban.
 
Tegnap egész nap világos zöld volt az indikátor 4Khg-s vizben. Most már kék tehát alacsony a CO2 szint. Hány bubi/másodperc kellene egy 220L-es akváriumba. Most kb 1 bubi /2-3 s-on megy.
 
Most megyek fénycsövet venni, és a délutáni világításhoz már be akarom indítani a co2-t is. Igyekszem a lehető legalacsonyabb bubimennyiséggel kezdeni, hogy a halaknak/garniknak ne legyen bajuk.
De hogy érdemes őket szoktatni? Az első napokban inkább csak pár órát menjen a co2, vagy mehet egyből 6 órán át, amíg a világítás is?
 
Most megyek fénycsövet venni, és a délutáni világításhoz már be akarom indítani a co2-t is. Igyekszem a lehető legalacsonyabb bubimennyiséggel kezdeni, hogy a halaknak/garniknak ne legyen bajuk.
De hogy érdemes őket szoktatni? Az első napokban inkább csak pár órát menjen a co2, vagy mehet egyből 6 órán át, amíg a világítás is?

Szia!
Szerintem mehet egyből a világításnak megfelelő időn keresztül, de alacsonyabb bubiszámmal, ahogy írtad, később majd emeled a megfelelő szintre. Éjszaka pedig szellőztesd az akváriumot.
 
Három napja üzemeltem be a nagy nyomású rendszert. 54 literhez 1 buborék/sec. dc zöld ( nem sárgás zöld ). kh kb. 10-13 ph 7 - és 6,8 között lehet ( tesztjeim nem pontosak ).
ha megy a rendszer a halak elbújnak, "fekszenek", amint lekapcsol hirtelen felélednek. Azt vettem észre,hogy lekapcsolás után most már a harmadik napon egyből mozgolódnak nem úgy mint korábban, első nap még kellet egy óra. Co2 indul világítás előtt 1 órával ph ilyenkor kb. 7 - 7,2 lehet ( halak azonnal elbújnak ), lekapcsol lámpaoltás előtt 1 órával.
 
Szerintetek a CO2 mikrobuborékok zavarhatják a halakat (légzés, egészség, viselkedés)? Most az áramoltató - a legkisebb fokozaton is - felkapja a CO2 bubikat, és körözteti az aksiban. A növényeknek nagyon jó így, de lassan érkeznek a halak...
A képet csak linkelni tudom (még): http://indafoto.hu/_Aron/image/24682653-74d65d8b
 
Back
Oldal tetejére