• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Mi romolhat el egy mágnesszelepen?Nem szár-nyit,ha bedugom a konnektorba.Zárt állapotban van mindenhogyan.Leszereltem,szétszedtem.Nem lehet kivenni belőle a fém részt,nyilván azért,mert a mágnes fogja.Nem reagál semmire. :(
 
Víz biztos nem folyt vissza,de előtte az akiban matattam.Elkezdett kattogni,ezt a távolabbról hallottam.A szekrény aljára van szerelve.Nem zárt,olyan a kialakítása,hogy nem is lehet zárt.Lehet,hogy kilógott egy kicsit és rácsöppent egy kis víz.Akkor teljesen kakukk,vagy lehet valamit cserélni rajta?
 
tibicuk, most is kattog, ha feszt adsz rá? Van esetleg egy kis kinai multimétered? Ha lekötötted róla a feszültséget, akkor a 2 kapcsára ellenállásmérővel rá kellene mérni. Lehetséges, hogy megszakadt/leégett a tekercs. Ilyen melegben megnőhet ennek esélye.
 
Nem kattog,nem reagál.Semmi.Elég meleg volt az egész,mikor ez történt.Ezt csak vill. szerelő tudja nekem megmérni.(Mária lennék ;) .)Van egy kis műszaki érzékem,én szereltem össze.Értem is hogy miről beszélsz,de nincs ilyen műszerünk a házban.Akkor csak a tekercs a kakukk?Holnap megnézetem egy szerelővel.
 
Megnézettem a szerelővel,kinyiffant.Azt mondta,nem lehetett víz, gyári hibás volt.Vagy ahogy Te mondod Porci,melege lett.Egyébként nem melegedett,kézzel meg lehetett fogni.Csak amikor tönkrement,akkor volt az átlagosnál melegebb.Holnap megyek az ismerősömhöz,remélem a tekercset ki lehet cserélni.
 
Bemenetem a boltba,ahol vettem és volt nekik raktáron tekercs.Nem számítottam rá,hogy lesz,mert a múltkor is egy hetet kellett várni.Azt mondták,hogy amikor vettem , eleve kettőt rendeltek. :p "..biztos rossz,mert kívülről nem látszik semmi?" Mondtam,hogy igen,meg lett mérve.

Most akkor melegre ez is kinyiffan?Mert egyébként nem melegszik.Az van ráírva:Ta:60°C, Ins.class: F 155 °C
Mit csináljak,kössek rá jégkockát,ha megint melegedik az idő?
 
Fújd! :mrgreen:

Azért nem hinném, hogy a szobai meleg tönkre tudná tenni. Max. a tűző nap....
Tipp: ragaszd az aki üvegére és máris vízhűtéses a mágnesszeleped :lol:
 
tibicuk said:
Bemenetem a boltba,ahol vettem és volt nekik raktáron tekercs.Nem számítottam rá,hogy lesz,mert a múltkor is egy hetet kellett várni.Azt mondták,hogy amikor vettem , eleve kettőt rendeltek. :p "..biztos rossz,mert kívülről nem látszik semmi?" Mondtam,hogy igen,meg lett mérve.

Most akkor melegre ez is kinyiffan?Mert egyébként nem melegszik.Az van ráírva:Ta:60°C, Ins.class: F 155 °C
Mit csináljak,kössek rá jégkockát,ha megint melegedik az idő?

Ha a meleg miatt ment volna tönkre, hidd el, hogy azt észrevetted volna, még mindig büdös lenne.. :D Ha 230V-os, akkor nem sok mindent tudsz vele kezdeni. Ha 24V-os, akkor járasd egy kis változtatható feszültségű dugasztápról, mondjuk 12V-ról. Persze rakhatnál rá egy ventillátort, vagy hajthatnád egy nagyfrekis impulzussorozattal is, de azért ez nem jellemző.. :D
Inkább gyári hibás lehet, elengedhette a forrasztás belül, pláne hogy kattogott előtte.
 
Köszönöm fiúk,Nigro akkor majd fújom,legfeljebb elszédülök :shock:
Sacibali 230V-os.Remélem nem megy tönkre megint,a szerelő is azt mondta,hogy ezek ilyen hamar(pár hónap) nem mennek tönkre.Összeraktam,az volt az első, ráersztettem az áramot,hogy kattan-e.....éés kattan! :lol:
Nagyon édi egy darab , jól szuperál(t) eddig. ;)
 
Az én mágnesszelepemmel pedig épp az ellenkező dolog történt...Folyamatosan nyitva van, és nem zár.Tegnap egész éjjel ment, és ma reggel vettem észre, hogy most még nem kéne porlasztani, de mégis ez történik.Aztán átnéztem mindent, és csak a mágnesszelep lehet a ludas...Pedig ha áramot adok neki, akkor is kattan, és ha kihúzom, akkor is.Talán az lehet a probléma, hogy nem tudja megállítani a 2 bar-os nyomást?
 
dekalabda00 said:
Az én mágnesszelepemmel pedig épp az ellenkező dolog történt...Folyamatosan nyitva van, és nem zár.Tegnap egész éjjel ment, és ma reggel vettem észre, hogy most még nem kéne porlasztani, de mégis ez történik.Aztán átnéztem mindent, és csak a mágnesszelep lehet a ludas...Pedig ha áramot adok neki, akkor is kattan, és ha kihúzom, akkor is.Talán az lehet a probléma, hogy nem tudja megállítani a 2 bar-os nyomást?
Huhh, ez nagyon magas (deka)labda... :D
 
dekalabda00 said:
Talán az lehet a probléma, hogy nem tudja megállítani a 2 bar-os nyomást?

Kösd ki a csövezésből, fújj bele táppal és anélkül. Egy picit okosabbak leszünk. Nem kizárt, hogy úgymaradt :shock:
Amúgy amit én használok, (régi Vajda Péter utcai) 8barig működik.
 
Re:

saci said:
CO2 szett összeállításán agyalok, tudnának az illetékesek válaszlni, hogy a Green Aqua CO2 szettben a Papillon Nyomáscsökkentő reduktorhoz miért csak az Aqua Medic mágnesszelepet ajánlják?

Ár érték arányban és minőségileg is úgy áll a helyzet, hogy Papillon reduktora sokkal jobb mint az Aqua Medic. Mágnesszelepnél pont fordítva van. Az Aqua Medic mágnesszelepek minőségileg a legjobbak.

Amikor a GA CO2 termékpalettát alakítottuk ki nem az volt a lényeg hogy 1 gyártótól legyen minden, hanem minden gyártótól a legjobb legyen.
 
A mágnesszeleppel egybeépített reduktorokról mi a véleményed, Viktor? Főleg amcsi és távol-keleti webshopokban, ill. ebayen láttam ilyeneket, meg itthon egy mintapéldányt az Aquadepónál. Nagyon kompakt kis cuccok, és az áruk sem lenne rossz, csak ha gariztatni kellene az macerés lenne külföldre. Ilyesmi árusítását nem tervezitek esetleg?
 
Hali!

Van ilyen egybeépített nagyon csinos kis cucca asszem a Ruwalnak.Ha tehetném másodjára azt venném.És itteni arányokban nem drága.Én is ezt használom, csak sajna nem az egybe építettet vettem.Itt vettem Pesten.
 
Sylar said:
A mágnesszeleppel egybeépített reduktorokról mi a véleményed, Viktor? Főleg amcsi és távol-keleti webshopokban, ill. ebayen láttam ilyeneket, meg itthon egy mintapéldányt az Aquadepónál. Nagyon kompakt kis cuccok, és az áruk sem lenne rossz, csak ha gariztatni kellene az macerés lenne külföldre. Ilyesmi árusítását nem tervezitek esetleg?

nézegettük őket korábban és azt hiszem 3 okból raktuk parkólopályára a dolgot:

1. Amiket néztünk, távolkeleti, amerikai azon kívül, hogy más hálózati csatival jönnek (amerikai) szinte borítékolható, hogy a reduktor menete sem európai szabványos. így ha nincs valamilyen átalakító nem tudod használni európai palackokon.

2. garancia
bármilyen probléma esetén nincs hova fordulni garanciális ügyekben csak a távolkeleti beszállítóhoz

3. meghibásodás
ha valami probléma lesz bármely egybeépített elemével, akkor az egész szerkezet kuka. magyarul ami az elején olcsóbb volt később sokba fog kerülni. és hát a reduktornál még el is hiszem hogy hosszú ideig működik, a mágnesszelepnél sosem lehet tudni.

van még egy dolog ez az alkatrész utánpótlás. aki jelenleg is reduktort használ az biztosan tapasztalta, hogy a tomítő gyűrűk elhasználódnak idővel. Ezeket cserélni kell bizonyos időközönként. A fenti típusokhoz nem tudom létezik e olyan támogatás mint egy német gyártmányú termékhez.

de a legnagyobb baj a menet. ezért nem hoztunk eddig még angliából sem. - ott is van egy ilyen gyártó.
 
Back
Oldal tetejére