• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Sziasztok.Új vagyok a co2-világában.Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy a papilon reduktorról letekertem a tűszelepet És a helyére ugyanilyen merev összekötő idomot tettem amihez az aqua medic mágnesszelepét csatlakoztatnám.Ki kell teljesen csavarozni a mágnesszelep csonkjait?Nem teszem tönkre?Mert csak így tudnám csatlakoztatni hozzá a tűszelepet.
 
Sziasztok!
A minap vettem első magasnyomású rendszerem. Csak egy kérdést engedjetek meg: amikor este a mágnesszelep lezár, akkor a nyomáscsökkentő és a mágneszselep közötti kb. 5-6 cm hosszúságú Sera Co2 csőszakaszban láthatóan megnő a nyomás (érthető módon persze...), és szépen meg is dagad a cső. Bírja ez, bírnia kell? kb. 2 bubi/s-ra van állítva a szelep. A csatlakozásoknál mindenesetre húztam még egyet kulccsal, jobb a békesség...
 
Na csak jelzem, hogy a Sera CO2 csöve hatalmas durranás kiséretében szétrobbant. Szombat van, Pécsett sehol nem kapok nagy nyomású pneu csövet. Éjszakára akkor a nyomáscsökkentőt lezárom, ezt a puffogtatós élvezetet éjszakára kihagynám...hétfőig mágnesszelep nélkül fapad...:(
 
Nem, nem jól gondolod, csak a sebességét csökkenti...

Értem, köszönöm. Egyébként azóta már egy bár ugyanolyan Ista márkájú, de egy másik termék van felrakva. De most belegondolva, akkor már értem, hogy a Tetra visszafolyásgátlóról miért dobta le állandóan a Co2 tömlőt, mikor másnál ugyanez a Tetra termék simán tartotta a csövet. Nekem pedig pillanatragasztóval fel kellett "pöttyintenem", hogy a helyén maradjon. Köszi mégegyszer, akkor izgalommal várom a mágnesszelep zárást, ha dagani kezd az az 5 cm-es szakasz, akkor elzárom a nyomáscsökkentőn a szelepet.
 
Utánaolvastam fórumokon ennek az Ista aluminium reduktornak...és bizony nem dícsérik nagyon...egyetlen előnye az ára. Ebből hamarosan Papillon lesz szerintem. Éjszakára nem is merném otthagyni az Ista-t mégegyszer, az egész környék felébred a Co2 cső szétdurranásától.
 
Utánaolvastam fórumokon ennek az Ista aluminium reduktornak...és bizony nem dícsérik nagyon...egyetlen előnye az ára. Ebből hamarosan Papillon lesz szerintem. Éjszakára nem is merném otthagyni az Ista-t mégegyszer, az egész környék felébred a Co2 cső szétdurranásától.

Nálunk is volt már pár ügyfél aki megszabadult az ISTA reduktorától és azóta Papillon van ott is.
 
Na megvan a Papillon reduktor. ;) Mekkorára állítsam a kimenő nyomást, hogy a Sera Co2 cső kibírja a nyomást a mágnesszelep elzárását követően? A Sera oldalon semmilyen info nincs a cső paramétereire vonatkozóan. Jeleneleg 1,2 bar-on áll, 2 bubi /s sebességgel, sok? Kevés? mitől függ? Köszönöm.
 
1-1,5 bar kimenőre szokás állítani és ezt elvileg meg kell bírnia a CO2 csőnek. Érdemes egy fém közdarabbal összekötni a reduktort a mágnesszeleppel és így nem kell tartani a cső eldurranásától. A bubi/s mennyiségét DC-vel állítsd be, láthatatlanba nehéz megmondani a szükséges bubik számát.
 
Back
Oldal tetejére