• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Szia. Szerintem ahol csak a csati van és nincs tekerő. A tekerő a tűszelep és az a vége megy a bubiszámláló felé.
Ahh en pont a masik vegere tippeltem. Egyebkent van jelentosege merrol merre halad az rajta a gaz?
 
Sracok megint szuksegem lenne a velemenyetekre. Kokanyolas elott allok, az akvarisztikai magnesszelepem tegnap beajult, helyette tenni szeretnek ideiglenesen egy hegesztesteknikai magnesszelepet. Elvileg kivitelezheto a mutatvany, kerdesem az, hogy mukodhet is?
 
Sracok megint szuksegem lenne a velemenyetekre. Kokanyolas elott allok, az akvarisztikai magnesszelepem tegnap beajult, helyette tenni szeretnek ideiglenesen egy hegesztesteknikai magnesszelepet. Elvileg kivitelezheto a mutatvany, kerdesem az, hogy mukodhet is?
Nem látom akadályát az alkalmazásának. Nyilván a csőátmérő különbséget át kell valahogy hidalnod. Töredékébe (is) kerülhet, mint egy luxus számba menő akvarisztikai.
Mi lehet a legnagyobb probléma? Átereszt? Óránként 1-2 buborék CO2 bemegy az akváriumba?
 
Nem látom akadályát az alkalmazásának. Nyilván a csőátmérő különbséget át kell valahogy hidalnod. Töredékébe (is) kerülhet, mint egy luxus számba menő akvarisztikai.
Mi lehet a legnagyobb probléma? Átereszt? Óránként 1-2 buborék CO2 bemegy az akváriumba?
A jobbik minosegu ipari szelep 220as csatival caklipakli 5e. A co2 csovet ra tudtam eroszakolni, kapott egy roppantos bilincset is, ezzel sztem nem lesz gond. Azzal viszont nem vagyok tisztaban, mennyire fogja szeretni a megszakitas nelkuli uzemeltetest sok oran keresztul.
A meghibasodott szelep egyaltalan nem zar. Kapcsolni kapcsol, de nem zar a szelep resz, ugyan ugy megy a gaz, mint ha nyitva lenne. Probalgattam ki be kapcsolgatni, de semmi.
 
A jobbik minosegu ipari szelep 220as csatival caklipakli 5e. A co2 csovet ra tudtam eroszakolni, kapott egy roppantos bilincset is, ezzel sztem nem lesz gond. Azzal viszont nem vagyok tisztaban, mennyire fogja szeretni a megszakitas nelkuli uzemeltetest sok oran keresztul.
A meghibasodott szelep egyaltalan nem zar. Kapcsolni kapcsol, de nem zar a szelep resz, ugyan ugy megy a gaz, mint ha nyitva lenne. Probalgattam ki be kapcsolgatni, de semmi.
Szerintem, a hegesztők se napi fél órában hegesztenek...
Nem tudom mennyire vagy otthon az elektromosságban, de lehet műkapcsolással is csökkeneteni a teljesítményfelvételt.
Nem biztos, hogy kell neki a 230V a meghúzáshoz. Valószínűleg kisebb feszültséggel is működik. Ha pl. 160V-al is működne, akkor már csak fele teljesítményt venne fel, fele annyit melegedne.

Szétszedés nélkül, nehéz kitalálni, mi lehet a probléma a régivel?
  • Elszakadt a membrán?
  • piszok került alá? (honnét?)
  • elfáradt / eltört a rugó?
 
Szerintem, a hegesztők se napi fél órában hegesztenek...
Nem tudom mennyire vagy otthon az elektromosságban, de lehet műkapcsolással is csökkeneteni a teljesítményfelvételt.
Nem biztos, hogy kell neki a 230V a meghúzáshoz. Valószínűleg kisebb feszültséggel is működik. Ha pl. 160V-al is működne, akkor már csak fele teljesítményt venne fel, fele annyit melegedne.

Szétszedés nélkül, nehéz kitalálni, mi lehet a probléma a régivel?
  • Elszakadt a membrán?
  • piszok került alá? (honnét?)
  • elfáradt / eltört a rugó?
Nalunk a hegesztok napi 10-11 orat mennek, de megszakitassal, napi 1-10e. kapcsolassal. Igy is tobb evet bir egy szelep. Azt, hogy megszakitas nelkul hogy viselne a tobb oras terhelest, csak azert kerdeztem, mert valahol olvastam akvarisztikai celu magnesszelep leirasban, hogy "folyamatos terhelesre".
A villamossagban nem vagyok jartas, de van ra szakember, sztem o erteni fogja amit irtal, megmutatom neki. Egyebkent 42voltos szelep van egy rahedli a muhelyben, ilyenek vannak a hegesztokben.
Meg nem tudtam jobban szemugyre venni a hibas szelepet, amint hazaerek szetkapom, es irom a fejlemenyeket. Valszeg mar oregecske, elfaradhatott. A palackokkal egyutt hoztam, nem kellett az embernek, oda adta csak ugy oket.
 
Szerintem, a hegesztők se napi fél órában hegesztenek...
Nem tudom mennyire vagy otthon az elektromosságban, de lehet műkapcsolással is csökkeneteni a teljesítményfelvételt.
Nem biztos, hogy kell neki a 230V a meghúzáshoz. Valószínűleg kisebb feszültséggel is működik. Ha pl. 160V-al is működne, akkor már csak fele teljesítményt venne fel, fele annyit melegedne.

Szétszedés nélkül, nehéz kitalálni, mi lehet a probléma a régivel?
  • Elszakadt a membrán?
  • piszok került alá? (honnét?)
  • elfáradt / eltört a rugó?
No hat szetszedtem a szelepet, mar mint amennyire tudtam. Sokat nem latni.. teszteltem igy is suritettlevegovel. Zart allapotban sokkal kevesebb levegot enged at, mint nyitva. Probaltam mindket iranybol kifujni, de semmi valtozas. Ez ugy nez ki, game over..
Az ipari szelep beuzemelve, melegszik, mint a kisangyal..
77312773137731477315
 
Sziasztok!
Milwaukee mágneszselepet használ valaki, van valami tapasztalat?
Mennyire melegedik, milyen hangos, megbízható-e?
Köszönöm
 
GA-s mágnesszelep másnál is melegszik?
Én eddig nem kifejezetten figyeltem, de nem rémlik, hogy ilyen meleg lett volna.. most kifejezetten forró, a fém részét nem is tudom 2-3 mp nél tovább megfogni..
Ez normális, vagy féljek tőle?
 
GA-s mágnesszelep másnál is melegszik?
Én eddig nem kifejezetten figyeltem, de nem rémlik, hogy ilyen meleg lett volna.. most kifejezetten forró, a fém részét nem is tudom 2-3 mp nél tovább megfogni..
Ez normális, vagy féljek tőle?
Kb 60 fok az üzemi hőmérséklet, de rá van írva a pontos szám. Nem kell aggódni.
 
Sziasztok!
GAs co2 mágnesszelepet használok 2 hónapja napi 10 órában. Tegnap vettem észre, hogy kikapcsolás után és pár óra elteltével is jön buborék a számlálóban. (2b. 5 mpként) Kezd tönkremenni? Vagy létezik az, hogy 2 hónap után megadja magát?
 
Sziasztok!
GAs co2 mágnesszelepet használok 2 hónapja napi 10 órában. Tegnap vettem észre, hogy kikapcsolás után és pár óra elteltével is jön buborék a számlálóban. (2b. 5 mpként) Kezd tönkremenni? Vagy létezik az, hogy 2 hónap után megadja magát?
Szia! Minden kikapcsolas utan atereszt?
 
Back
Oldal tetejére