• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

A másik, hogy nagyon melegszik (értsd: forró)

40-50 fokos hőmérsékletig normális. Ez általában a szelepek cimkéjén is szokott szerepelni.
Az ennél lényegesen melegebb szelepek 80fok+ nem beltéri használatra valók.

A szelepek a beszállító partnerektől függően folyamatosan változnak.

Az áramlási irányban nem vagyok biztos, de megidézem @inadsz Danit. :)
 
Az áramlási irányban nem vagyok biztos, de megidézem @inadsz Danit. :)[/QUOTE]

köszi, akkor megnyugodtam a melegedést illetően! Még kíváncsi vagyok a Dani véleményére, de gondolom nem működne rendesen, ha fordítva kötöttem volna be..gondolom :)
 
Ha fordítva kötötted be akkor nem zár le ;), ilyen egyszerű, mivel egy nagyon vékony rugó tartja lent a szeleptányért amit a nyomás szorít le, fordított esetben viszont simán benyomja.
 
Az áramlási irányban nem vagyok biztos, de megidézem @inadsz Danit. :)

köszi, akkor megnyugodtam a melegedést illetően! Még kíváncsi vagyok a Dani véleményére, de gondolom nem működne rendesen, ha fordítva kötöttem volna be..gondolom :)[/QUOTE]
Jól van bekötve. A kimenő ágán van egy gyári visszafolyásgátló ha jól rémlik azért is hosszabb az a része, de a biztonság kedvéért én még mindig két ADA visszafolyásgátlót építek be a rendszerbe.
 
Ez nagyon érdekes..:
A fényképen, a CE jel és az IN felirat között látszik egy nyíl...
Ellentétes irányban !!!
Lehet, hogy csak vak vagyok? (ezen a képen nem látszik jól, viszont a G.A. oldalán jobb felbontású a kép)
Tényleg így van ahogy írod.
Szerintem, rosszul van összerakva. Valójában a 2 csatit, ki lehet tekerni és megcserélni, csak kérdés milyen a mágnes rész belseje. Lehet hogy a felírat van fordítva.
 
Sziasztok!
A mágnesszelepem elkezdett zúgni. Ahogy egyre jobban bemelegszik, úgy egyre hangosabb is lesz a zúgás. Ettől függetlenül tökéletesen működik.
Mi lehet a gond? Mágnestekercset kéne cserélnem?
Köszönöm!
 
Sziasztok!
A mágnesszelepem elkezdett zúgni. Ahogy egyre jobban bemelegszik, úgy egyre hangosabb is lesz a zúgás. Ettől függetlenül tökéletesen működik.
Mi lehet a gond? Mágnestekercset kéne cserélnem?
Köszönöm!
Próbáld egy kicsit meghúzni a tekercset rögzítő anyát. (érzéssel)
Ha nem segít, akkor csere, amennyiben a zúgás zavaró. Egyébként lehet, hogy még évekig elmegy így is.
 
Próbáld egy kicsit meghúzni a tekercset rögzítő anyát. (érzéssel)
Ha nem segít, akkor csere, amennyiben a zúgás zavaró. Egyébként lehet, hogy még évekig elmegy így is.
Ez nekem is bejött. Hasonló problémával küzdöttem, bekapcsolás után zúgott percekig nagyon hangosan.
 
Sziasztok!

Első co2 rendszerem, GA -ban vettem és a mágnesszelep nem úgy néz ki, mint Nigro videójában (értsd: nincs rajta a folyás irány jelzése)
Megnéznétek, hogy vajon jó irányba kötöttem e be?
Kipróbáltam amúgy és működik, de jobb a békesség.

A másik, hogy nagyon melegszik (értsd: forró)

nehogy elrontsak már valamit...
Köszönöm!View attachment 67738

Én is most vettem egy hónapja a GA-ban ugyan ezt a szettet. Sajnos tényleg sehol nincs jelölve az irány(a papírjaiban sem). Nekem pontosan fordítva van bekötve mint neked ezen a képen, és működik úgy is rendesen. Gondolom akkor ezért nem jelölik. A melegedése nem zavar, rá is van írva az 55 fok, viszont hangosan zúg ha áram alatt van. :-(
9D0AEC75-8396-4EC1-A9F7-E144E2BF8581.jpeg
 
Én is most vettem egy hónapja a GA-ban ugyan ezt a szettet. Sajnos tényleg sehol nincs jelölve az irány(a papírjaiban sem). Nekem pontosan fordítva van bekötve mint neked ezen a képen, és működik úgy is rendesen. Gondolom akkor ezért nem jelölik. A melegedése nem zavar, rá is van írva az 55 fok, viszont hangosan zúg ha áram alatt van. :-(
View attachment 69168


Az enyèm nem zúg egyàltalàn.
 
Aqua Medic mágnesszelepnél szeretnék egy T-idomot rátenni az OUT ágra, azonban nem fér el. Toldót/hosszabbítót csak nagy dünnyögve esztergáltatnék hozzá emiatt. Kérdésem: a sárgával bekarikázott bazi nagy csavar mire való? Ha meglazítom, el lehet forgatni 90°-kal a csatlakozó részt (esetleg szétszedni, bár szétszedni nem szükséges, elég az elforgatás :D), arra az időre, ameddig a T-idomot betekerem, aztán visszafordít, csavar meghúz, és kész?

Csatolok képet a T-idomról. A külső menetes vég menne a mágnesszelepbe a piros nyílnál.
 

Attachments

  • 49682682_2369078079793258_2794726590917902336_n.jpg
    49682682_2369078079793258_2794726590917902336_n.jpg
    84 KB · Megtekintések: 39
  • aqua-medic-solenoid_1.jpg
    aqua-medic-solenoid_1.jpg
    120.3 KB · Megtekintések: 37
Ha meglazítom, el lehet forgatni 90°-kal a csatlakozó részt (esetleg szétszedni, bár szétszedni nem szükséges, elég az elforgatás :D), arra az időre, ameddig a T-idomot betekerem, aztán visszafordít, csavar meghúz, és kész?

Csatolok képet a T-idomról. A külső menetes vég menne a mágnesszelepbe a piros nyílnál.


Pontosan ahogy írod.
 
Back
Oldal tetejére