• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

sziasztok.
Érdeklődnék hogy elinditottam tegnap a co rendszert, és visszafolyik a buborékszámláló folyadék a csövezésbe,normális ez?
GA rendszerem van.
van berakva visszafolyásgátló? Én használok a reaktor és a bubiszámláló és a bubiszámláló és a reduktor közt is. Igaz nekem gagyik vannak nem Ada de fő a biztonság.
Valamennyi mindig visszafolyik ami nem gond csak a tűszelep, mágneskapcsoló és reduktorig ne menjen vissza.
 
van berakva visszafolyásgátló? Én használok a reaktor és a bubiszámláló és a bubiszámláló és a reduktor közt is. Igaz nekem gagyik vannak nem Ada de fő a biztonság.
Valamennyi mindig visszafolyik ami nem gond csak a tűszelep, mágneskapcsoló és reduktorig ne menjen vissza.
igen van,minden a GA ból beszerezve,köszönöm a választ megnyugodttam.
szerencsésebb lenne még 1 visszafolyásgátló,ha igen hova?
 
2pw0tzh1bnqdhxjm06n1.jpg
Sziasztok! Valakinek esetleg van tapasztalata ilyen mágnes szeleppel kapcsolatban? aukciós link moderálva-en találtam 3500ft -ért.
Élesztős rendszerembe szeretném bele applikálni, ezzel átugorva a folyamatos nyitás zárást egy csappal. Meg még anyi, hogy ha éjszakára lezár a szelep, nem dönti szét a szekrényem az esetlegesen túlnyomástól felrobbanó szódás üveg? :D
 
View attachment 29360
Sziasztok! Valakinek esetleg van tapasztalata ilyen mágnes szeleppel kapcsolatban? aukciós link moderálva-en találtam 3500ft -ért.
Élesztős rendszerembe szeretném bele applikálni, ezzel átugorva a folyamatos nyitás zárást egy csappal. Meg még anyi, hogy ha éjszakára lezár a szelep, nem dönti szét a szekrényem az esetlegesen túlnyomástól felrobbanó szódás üveg? :D
Ilyet használok már lassan egy éve, nincs gond vele eddig, nem melegszik túl. Az élesztős rendszert nem javasolt elzárni, nálam anno festés lett a vége. Ez stabilabb https://akvakertesz.hu/threads/co2-low-profile-pro-kit.3722/
 
Nekem az áram betáp felöli oldalon megy be a gáz.
Nincs ilyen szelepem, de jó pár pneumatikus és hidraulikus szeleppel találkoztam már. A csavar fellazítása után, a tekercs általában bármilyen irányba rögzíthető, de 180°-al minimum elfordítható.
Így a "betáp felöli oldal" nem biztosa, hogy egyértelmű.
Másrészt, ha lenne jelentősége az iránynak, akkor gondolom egyértelműen megjelölték volna.
 
Most rendeltem én is egy ilyen mágnesszelepet. Gondolom neked sincs rajta megjelölve a gáz haladási iránya. Számít hogy hogyan kötöm be?

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 

Attachments

  • $_57r.JPG
    $_57r.JPG
    21.6 KB · Megtekintések: 7
Sziasztok!

Szerintetek frissen beszerzett GA mágnesszelepnél az 55-60°C üzemi hőmérséklet az normális?
Tudom, hogy a mágnesszelepek melegednek, de az értékeléseknél erre azt írták, hogy csak kézmeleg. Hát az én kezem ennél hidegebb :D (lehet meghaltam!? :eek:)

Köszi!
 
Sziasztok!

Szerintetek frissen beszerzett GA mágnesszelepnél az 55-60°C üzemi hőmérséklet az normális?
Tudom, hogy a mágnesszelepek melegednek, de az értékeléseknél erre azt írták, hogy csak kézmeleg. Hát az én kezem ennél hidegebb :D (lehet meghaltam!? :eek:)

Köszi!

Tartósan nem lehet rajta tartani a legtöbb szelepen a kezed.
Csak a kínai csodák hidegek, ami utána szépen szétnyomja a házat pont emiatt.

Általában 40-60 körül üzemelnek. A kültéri szelepek ennél jobban melegednek.
 
Sziasztok!

Szerintetek frissen beszerzett GA mágnesszelepnél az 55-60°C üzemi hőmérséklet az normális?
Tudom, hogy a mágnesszelepek melegednek, de az értékeléseknél erre azt írták, hogy csak kézmeleg. Hát az én kezem ennél hidegebb :D (lehet meghaltam!? :eek:)

Köszi!
Tartósan nem lehet rajta tartani a legtöbb szelepen a kezed.
Csak a kínai csodák hidegek, ami utána szépen szétnyomja a házat pont emiatt.

Általában 40-60 körül üzemelnek. A kültéri szelepek ennél jobban melegednek.
Úgy gondolom, hogy két dolgot is meglehetne próbálni:
- a névlegesnél kisebb feszültségről működtetni
- a behúzás után csökkenteni a tartófeszültséget. Reléknél ez jellemzően 0,5 Un. Ez negyed akkora disszipált teljesítményt jelentene.
 
Úgy gondolom, hogy két dolgot is meglehetne próbálni:
- a névlegesnél kisebb feszültségről működtetni
- a behúzás után csökkenteni a tartófeszültséget. Reléknél ez jellemzően 0,5 Un. Ez negyed akkora disszipált teljesítményt jelentene.

@viktorlantos köszi szépen az infókat, ez megnyugtató.

@elektrorudi egyetértek veled, sok helyen működnek ilyen elven a mágnesszelepek, de ehhez már kellene valamilyen vezérlő elektronika. Nagyon szétbarkácsolni ezt meg nem akarom.
 
@viktorlantos köszi szépen az infókat, ez megnyugtató.

@elektrorudi egyetértek veled, sok helyen működnek ilyen elven a mágnesszelepek, de ehhez már kellene valamilyen vezérlő elektronika. Nagyon szétbarkácsolni ezt meg nem akarom.
Ha úgy gondolod, hogy ehhez szét kell barkácsolni a mágnes szelepet, illetve neked megfelel úgy ahogy van, akkor tényleg nem érdemes vele tovább foglalkozni. :panda:
 
Back
Oldal tetejére