• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Köszi szépen, feljebb van egy visszafolyásgátló, így nem juthatott oda víz, de azért csekkolom jobban. A ki bekapcsolással is próbálékoztam többször egymás után, egyenlőre sikertelenül. Most kihútott állapotban átengedi a gázt, szóval ha jól értem normál működés alatt most zárva kellene lennie. Az időzítő is ok.
Azért a vf.gátlót érdemes évente cserélni, nem egy örök darab.
 
Ha nem kattog a szelep amikor bedugod-kihúzod az áramból, akkor a mágnesszelep ment tönkre. Jó eséllyel csak a tekercs, ami esélyes, hogy cserélhető hozzáértő kezekben.
A megoldás amúgy az szokott lenni, hogy ez marad áram alatt mindig és utána kötnek egy másik mágnesszelepet.
 
Ha nem kattog a szelep amikor bedugod-kihúzod az áramból, akkor a mágnesszelep ment tönkre. Jó eséllyel csak a tekercs, ami esélyes, hogy cserélhető hozzáértő kezekben.
A megoldás amúgy az szokott lenni, hogy ez marad áram alatt mindig és utána kötnek egy másik mágnesszelepet.
Viszont, ha kihúzott állapotban most átengedi a gázt, ahogy írta, akkor csak a másodikat kell bedugni. 🤔
 
Ha nem kattog a szelep amikor bedugod-kihúzod az áramból, akkor a mágnesszelep ment tönkre. Jó eséllyel csak a tekercs, ami esélyes, hogy cserélhető hozzáértő kezekben.
A megoldás amúgy az szokott lenni, hogy ez marad áram alatt mindig és utána kötnek egy másik mágnesszelepet.
Sajnos semmi kattanás, amíg rendben működött és épp otthon voltam, akkor 11kor mindig hallottam hogy kattan egyet induláskor még becsukott szekrényajtónál is...
 
Na feladom...
cseréltem palckot (soda) és 2 nap alatt elszivárgott... első cserém volt :(
Ha nem húztam rá esetleg erősen, akkor ez simán megtörténik? A szappannal csekkolást elfelejtettem...
Amúgy most jobban ráhalhattam a mágnesszelepre ahogy levettem a palackról és beugásnál semmi, kihúzásnál most határozottan hallom a kattanást.

Annyit még kérdezhetek, hogy az átalakítónál van jelentősége annak, hogy a kis "pöcök" meddig van kitekerve? Teljesen ki kell tekerni? IMG-1463.jpgIMG-1462.jpg
 
Annyit még kérdezhetek, hogy az átalakítónál van jelentősége annak, hogy a kis "pöcök" meddig van kitekerve? Teljesen ki kell tekerni?
Nem ismerem ezt az adaptert, de tudom valószínűsíteni, hogy hogyan működik. A közepén a pöcök benyomja a CO2 palackon a másik pöcköt, ami szabad utat enged a gáznak. Az állíthatóság arra szolgál, hogy beállíthasd arra az állásra, hogy amikor ráilleszted a palackra az adaptert még ne nyomja be, de amikor rátekered a menetet is, akkor viszont már benyomja. Gondolom, lehet minimális eltérés a palackoknál, hogy milyen mélyen van rajtuk a pöcök, ezért jó ha állítható a mélység az adapter pöckén.
Mindenesetre célszerű úgy felszerelni, hogy először az adaptert a reduktorral összehúzni, majd egyben feltekerni őket a palackra, de gondolom ezt így csináltad, adja magát...
 
Back
Oldal tetejére