• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Ahova sok co2 kell oda tényleg alkalmatlanok ezek a dolgok és nem is ér velük vesződni :)

Végre sikerült beszereznem nekem is egy rendes tűszelepet hozzá úgyhogy most be tudtam lőni 37 bubi/percre és ezt állandóan tartja szépen. Majdnem 4 órája méregetem amikor kedvem van és pontosan, egyenletesen működik :)

Nálam egy 42 literes kis akvárium mellett üzemel, és nem tervezek vele 30ppm co2 szintet elérni egyelőre, nincsenek is olyan növényeim amik igényelnék, csak egy stabil középállást akarok ahogy a fényem is csak 24W :)
Aztán most majd meglátjuk mi alakul a következő 1-2 hétben fogyasztás tekintetében és növekedésben is.
 
Az lenne itt a kérdés, hogy van e bármi probléma abból ha az adagokat megduplázom, kell e valami miatt aggódnom. Nekem 110 literre kéne, és eddigi tapasztalatok alapján kb másfélhétre elég, ezt tolnám ki hosszabb időre.
Válaszokat előre is köszi...
 
Na nálam most az a probléma állt elő, hogy úgy beindult a szódabikarbónás palackban a gáztermelés mint az őrült.. szinte örvénylik az egész lötty a kis buborékoktól.
És baromira nem értem miért.. csak állt magában senki nem piszkálja :) És az a baj, hogy így szépen emelkedik is a nyomás folyamatosan..
szóval most valami érdekesség történik nálam :D
 
Azt tudom, nem is azzal van gond, hanem azzal, hogy mitől indulhatott be ennyire. Én tuti nem nyúltam hozzá, csak nézegetni szoktam, hogy minden rendben van-e meg rászámolok a bubikra :)
Erre még nem született megoldás. Nem tudom, talán egy kémikus, vagy fizikus tudna rá magyarázatot adni. A rendelhető verzión emiatt lehet egy lefúvó szelep.
 
Attólfügg mióta megy, lehet nem hagytál neki elég időt, ha most raktad össze, nekem akkor szokott néha felmenni, más ötlet nincs
 
Már megy egy ideje inkább már a vége felé jár a citromsavas töltet.
Érdekes volt mert felment majdnem 1 bar-nyit a nyomás 3 bar-ra csak úgy.. este leeresztettem belőle és most éjszaka beállt 1.8 körülire és azt stabilan tartja :)
Majd ma keverek egy új adagot, beállítom aztán csak nézegetem nem piszkálom a tűszelepet se többet :)
 
Igen, nálam is az okoz még problémát, hogy a tűszelepet állandóan állítgatni kell, és ezzel is anyit mozgatod az üveget hogy nő a nyomás...de én épp ezért alacsonyabb nyomáson kezdem, mert később ugyis felmegy egy kissé.
 
Arra jó volt, hogy kiderült bírja a csövezésem, illesztéseim a 3 bar nyomást is :) Lehet majd be is szerzek egy atomizert mert a difimmel nem vagyok tökéletesen megelégedve. Legalábbis engem zavar, hogy pocsékolok láthatóan.. az igazi egy jó kis diy reaktor lenne de ezen még rágódok :)
 
Igen, nekem is hasonló gomdolataim vannak...a dc-t nem igazán sikerül annyira kimozdítanom, mint szeretném, ezért aztán én is főleg díy reaktoron gondolkodtam...csak én az a fajta vagyok, aki azt is megveszi :whistle::whistle:(n)(y)
Illetve lehet hogy veszek először én is atomizert.De ez a dc is érdekes dolog, mert ugyan nem sikerült a limezöld, de a növényeim láthatóan nőnek. Fene tudja. Azért biztos jó lenne, mert legalább a töltet hosszabb ideig bírná talán.
 
Nálam most ilyen a "rendszer" :)
A palackot meg sikerült teljesen stabilizálni a tartóban amit összedobtam hozzá.
A lyuk egy kicsit nagyobb, hogy kényelmesen beleférjen és amikor benne van akkor az egyik oldala egy darabka kék pu csővel van kiékelve aztán egy negyed körcikkel arrébb sima puha szilikon csövet préseltem még be így atombiztosan tartja a palackot az egész "állvány" úgyhogy nem mozog csak vele együtt ami azért nehézkes már :)

DSC_0350.jpg
 
Nálam most ilyen a "rendszer" :)
A palackot meg sikerült teljesen stabilizálni a tartóban amit összedobtam hozzá.
A lyuk egy kicsit nagyobb, hogy kényelmesen beleférjen és amikor benne van akkor az egyik oldala egy darabka kék pu csővel van kiékelve aztán egy negyed körcikkel arrébb sima puha szilikon csövet préseltem még be így atombiztosan tartja a palackot az egész "állvány" úgyhogy nem mozog csak vele együtt ami azért nehézkes már :)

DSC_0350.jpg


Szia!
A visszafolyásgátló nem a bubiszámláló elé kéne?
Mert nekem amikor elzártam estére kifolyt belőle a viz a visszafolyásgátlóba, majd amikor megnyitottam lassan, visszanyomta a bubiszámlálóba. De ha nem zárod el estére akkor elvileg nincs vele gond. Bár nem érdemes elzárni, mert akkor megnő az A palackban a nyomás:)) én se zárom el, de én nemsokára el is adom, mert kicsi 140l-re, már csak a palack hiányzik, papilon reduktor tegnap megjött:) még 1 jótanács, a B palackban az Y elágazás alatti csövet vágd rövidebbre, hogy ne érjen bele a lötyibe, mert ha az A palackbol engeded ki a túlnyomást, akkor a lötyit átszippantja a B palackból és az nem jó:)
 
Szia!
A visszafolyásgátló nem a bubiszámláló elé kéne?
Mert nekem amikor elzártam estére kifolyt belőle a viz a visszafolyásgátlóba, majd amikor megnyitottam lassan, visszanyomta a bubiszámlálóba. De ha nem zárod el estére akkor elvileg nincs vele gond. Bár nem érdemes elzárni, mert akkor megnő az A palackban a nyomás:)) én se zárom el, de én nemsokára el is adom, mert kicsi 140l-re, már csak a palack hiányzik, papilon reduktor tegnap megjött:) még 1 jótanács, a B palackban az Y elágazás alatti csövet vágd rövidebbre, hogy ne érjen bele a lötyibe, mert ha az A palackbol engeded ki a túlnyomást, akkor a lötyit átszippantja a B palackból és az nem jó:)

Eddig nem ment el így sem belőle a víz de logikus lenne elé rakni igen :)
Nálam nem szívott vissza a B-ből löttyöt, szépen az y-onon keresztül jött vissza a gáz az A-ba úgyhogy ezzel nem volt gond :) Mondjuk én finoman is eresztettem ki belőle :D
 
Eddig nem ment el így sem belőle a víz de logikus lenne elé rakni igen :)
Nálam nem szívott vissza a B-ből löttyöt, szépen az y-onon keresztül jött vissza a gáz az A-ba úgyhogy ezzel nem volt gond :) Mondjuk én finoman is eresztettem ki belőle :D
Ha lassan ereszted ki akkor lehet nem jön át, de én gyorsan eresztettem, mert kiakadt az 5bárig mérő órám:))
 
Sziasztok!

A hétvégén tervezem beindítani a citromsavas rendszert. Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek okozhat-e bármi problémát az, hogy ha 2 literes palack helyett csak 1 literest használnák? A B palackban lévő elágazás "vízszint" felett maradna. Max. a kisebb palack miatt hamarabb lesz 2 bar benne.

Szerintetek?

Köszi!
Üdv.:Sanyi
 
Sziasztok!

A hétvégén tervezem beindítani a citromsavas rendszert. Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek okozhat-e bármi problémát az, hogy ha 2 literes palack helyett csak 1 literest használnák? A B palackban lévő elágazás "vízszint" felett maradna. Max. a kisebb palack miatt hamarabb lesz 2 bar benne.

Szerintetek?

Köszi!
Üdv.:Sanyi
Akkor szerintem a töltetet is felezd, tuti ami biztos alapon.
 
Szerintem nem nyerő, kisebb hely marad a nagynyomású gáznak. Nem vagyok biztos benne, hogy ki tud alakulni a megfelelő egyensúly. De aki ért hozzá, javítson ki :)
 
Én múltkor megdupláztam azóta nem is kellett cserélnem a cuccot. kb két hete megy. Szerintem az arányokon van a hangsúly:whistle::whistle:(y)
 
Teljes mértékben az arányokon van a lényeg, kisebb flakonba kevesebb is elég. Én most indítottam el 1L-es flakonban az eredeti recept szerint, nekem túl heves volt a reakció és nagyon hirtelen megnőtt a nyomás. Most 100-100g 300ml vízhez és tökéletesen működik (lekopogom :)).
Ráadásul kisebb flakonba sok az az oldat és para, hogy kiszökik valamelyik csonkon főleg ha már sok van a "B" flakonban .
 
Back
Oldal tetejére