• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 lekapcsolása

habee

Főkertész
Sziasztok! :wave:
Olvasgattam a co-zásról ezt-azt mikor rátaláltam Keymaker írására miszerint 2.5-3 órával a lámpa fel előtt kell pöfögtetni a co2-t..
Személy szerint én 2 órával szoktam megkezdeni a folyamatot de felmerült bennem a kérdés,hogy mikor kell befejezni a co-zást
:roll: ..Mehet a co2 amíg besötétedik a víz alatti kertecske vagy értelem szerűen korábban kell megszakítani a co-zást :?:
 
Re: Co lekapcsolása

A CO-t (szén monoxid) ritkán használom. Általában hagyom, hogy a kipufogóból azonnal távozzon. Egyesek a garázsba állás után 2-3 órával állítják le, de nekik általában komolyak a szándékaik. :)
Ha a CO2-re gondolsz, akkor majd javítsd kérlek a topik címét is légyszi. :)
Ebben tudok is segíteni. Én általában 2 órával előtte lekapcsolom takarékossági okokból. Ilyenkor már bőven elegendő ami a vízbe lett oldva.
Napi 2 órával kevesebb CO2 kb. 20% megtakarítás. ;)
 
Re: Co lekapcsolása

Nigro said:
A CO-t (szén monoxid) ritkán használom. Általában hagyom, hogy a kipufogóból azonnal távozzon. Egyesek a garázsba állás után 2-3 órával állítják le, de nekik általában komolyak a szándékaik. :)
Ha a CO2-re gondolsz, akkor majd javítsd kérlek a topik címét is légyszi. :)
Ebben tudok is segíteni. Én általában 2 órával előtte lekapcsolom takarékossági okokból. Ilyenkor már bőven elegendő ami a vízbe lett oldva.
Napi 2 órával kevesebb CO2 kb. 20% megtakarítás. ;)

Isteni a humorod :thumbup:
Ráérsz mostanában?
:lol:
 
Re: Co lekapcsolása

Azért ne feledjétek azt a chart-ot, ahol Barr megmutatta, hogy hogy megy le nullába 30 perc alatt a CO2.
 
Köszi Nigro!
Ez tényleg Jó poén volt :lol: ..Asszem még van mit tanulnom de legalább legközelebb jobban oda figyelek a helyesírásra(mennyit jelent egy szám főleg ha nincs ott :silent: )de legalább a butaságommal fel tudtam dobni a többieket a te segítségeddel :clap: ..
Köszi még 1X :wave:
 
Sziasztok mi van akkor ha nekem még nincsen ilyen mágnesszelepem amin be tudnám állítani a zárást?? ilyenkor hol zárjam el a CO2-öt?? Mert most igaz nano akváriumom van és nincsen benne csak csiga de elzárni el kéne nem??
 
Sziasztok mi van akkor ha nekem még nincsen ilyen mágnesszelepem amin be tudnám állítani a zárást?? ilyenkor hol zárjam el a CO2-öt?? Mert most igaz nano akváriumom van és nincsen benne csak csiga de elzárni el kéne nem??

Nagynyomású rendszernél, ha nincs mágnesszeleped, akkor a palack csapjának/ reduktor tűszelepének zárásával tudod leállítani a CO2 beoldást. Egyik sem kényelmes és hosszútávú megoldás, tekintve, hogy sem a tűszelep, sem a palack stelepe nem igazán a folyamatos tekergetésre van kitalálva. A legjobb megoldás, hogy mielőbb beszerzel egy mágnesszelepet.
 
Back
Oldal tetejére