• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 eloszlása az akváriumban

jó papp said:
Az a kérdésem, hogy van-e összefüggés az akvárium viz hőfok (pl a "szokásos 24 fok helyett 28-29 fok) és a Co2 beoldás hatékonysága között?
Elméletben igen (magasabb hőmérsékleten rosszabb) gyakorlatban ez a különbség konvergál a 0hoz. A staibilitás sokkal fontosabb tényező.
Érdemes abba is belegondolni hogy milyen pontossággal állítjuk be a "megfelelő" (már ez is egy tartomány...) co2 szintet (DC, "érzésre", stb..) és ez a pontosság milyen viszonyban van ezzel ;)
 
Amit eddig megértettem hogy a lily pipe és az esőztető használható kellő hatékonysággal a beoldásra. Tanácsotokat kérem. Adott egy 30l-es akvárium. Melyiket javasoljátok? Az esőztető szerintem könnyebben elkészíthető. Akril csőből készülne mind a kettő.
 
Végigolvasva témát az alábbit tudtam leszűrni:

A 120x40x50-ben tegyem a hátfalra a két esőztetőt (Eheim Prof. II 2028 és Eheim Prof 2322) a két beszívót pedig az egyik és másik sarokba, a CO2 beoldáshoz pedig a difit előre!

De melyik oldalra célszerűbb? Vagy az már mindegy?

Köszönettel! :)
 
Sziasztok!
Az akváriumomban a rövidebb oldalon van a külső szűrő befolyó ága és a vele szemközti oldalon a CO2 diffúzorom. A befolyó ágon nem esőztetőt használok, hanem egy Hydor féltölcséres beömlőt, s azt úgy irányítottam, hogy a felszálló CO2 bubikat lent tartsa, ne engedje egyből a vízfelszinre menekülni. Az akvárium 70 cm hosszú, s a gondom az, ahogy megfigyeltem, hogy a bubik szépen lent maradnak, s ahogy megfordul a víz a rövid oldalon, jönnek is alul visszafelé, azonban csak az akvárium feléig érnek el. Gyakorlatilag a diffúzorral szemközti oldalon lévő növényekhez nem viszi el az áramlás a CO2 bubikat, csak az akvárium feléig. Nagyobb áramlást a külső szűrőmmel nem tudok csinálni (Eheim 2215). Ez baj vagy jó így is? Esetleg valamit kezdjek az áramlással? Esőztetővel is próbáltam, de az nem volt igazán hatással a CO2 bubikra, gyengébb volt az áramlás, így azok szépen távoztak a vízfelszin felé.
 
Sziasztok!
Ötleteltem egyet a napokban. Mivel gondom volt a CO2 eloszlásával-keringetésével az aksiban, valamint a flow sem volt a legjobb, ezért a következőt csináltam. (lehet, hogy hülyeség, majd kiderül)
A kerámia diffúzor fölé betettem egy Atman vízpumpát, így a bubikat beszippantja a pumpa, majd a rotorja nagyon apróra zúzza azokat. A bubikból igazából közvetlenül semmi nem igyekszik a vízfelszín felé, mert a pumpa benyeli őket. A nagyon apró bubik így a pumpa áramlásával szépen körbejárják az akváriumot, s olyan aprók, hogy nem zavarják a látványt sem, gyakorlatilag azért észrevehető, mert fekete a háttér, de így is közelebb kell hajolni, hogy észrevegyem. Ez a "két legyet egy csapásra" esete, mert nem gond már az áramlás az akiban és a bubik eloszlása sem. A pumpa egyébként szabályozható, így szépen be tudtam lőni az áramlás erősségét is az optimálisra.
Mivel élesztős CO2-t használok (egyelőre), így éjszakára a világítással együtt lekapcsol a pumpa is, a CO2 pedig szabadon távozik a vízfelszínen.
Olvastam, hogy a CO2 tönkreteheti a pumpát...majd meglátjuk. Eddig úgy is csak vízcseréknél használtam, így meg legalább elmondhatja, hogy hősként halt meg.:D
Azért remélem egy ideig eldolgozgat.
Persze a látvány egy más kérdés, de ez nem verseny akvárium, majd ha arra készülök, akkor kiveszem.:p
Szívesen fogadom az építő jellegű tanácsokat, kritikákat.(most hazudtam!(y))
 
Sziasztok!
Szerintetek hogy lenne a legjobb eloszlása a co2 nek az akkimban. Most egy tetratec ex 1200 as külső szűrő szívóága a jobb sarokba van és a csepegtetős része ugyanezen az oldalon felül van úgy beállítva hogy a csepegtetős része kicsit felfelé irányítva. És ez alatt van egy Ga- nagy diffúzor. De valamiért a drop chekkerem nem akar szépen világos zölddé válni. Csak sötét zöldre. A bubiszámlálómon nem is tudom megszámolni a bubikat mert annyira gyorsan mennek és mégse zöldül el. Hol lehet a probléma. Úgy olvastam hogy a szűrőelrendezés így a legjobb de mégse forgatja szerintem meg úgy a vizet ahogy kéne. Ötlet valakinek ?
 
Sziasztok!
Szerintetek hogy lenne a legjobb eloszlása a co2 nek az akkimban. Most egy tetratec ex 1200 as külső szűrő szívóága a jobb sarokba van és a csepegtetős része ugyanezen az oldalon felül van úgy beállítva hogy a csepegtetős része kicsit felfelé irányítva. És ez alatt van egy Ga- nagy diffúzor. De valamiért a drop chekkerem nem akar szépen világos zölddé válni. Csak sötét zöldre. A bubiszámlálómon nem is tudom megszámolni a bubikat mert annyira gyorsan mennek és mégse zöldül el. Hol lehet a probléma. Úgy olvastam hogy a szűrőelrendezés így a legjobb de mégse forgatja szerintem meg úgy a vizet ahogy kéne. Ötlet valakinek ?
Szia!
Nálam is az esőztető alatt van a difi. Az esőztetőt én egy gondolatnyival a vízszintes alá állítottam, és így nagyon jó lett a beoldás. Ha kicsit felfele irányítottam, akkor túlságosan is fodrozta a vizet és egy csomó CO2-t kihajtott a vízből. Így, egy picikét lefelé állítva ez megszűnt, plusz azokat a bubikat, amik elérnék a felszínt még jó darabon elzavarja az akiban, szinte el is tűnnek teljesen.
Az is fontos, hogy a difi mindig kifogástalanul tiszta legyen, hogy a bubik minél apróbbak legyenek - de ezt úgyis tudod.
Szóval szerintem próbáld ki enyhén lefele fordítani az esőztetődet.;)
 
Szia!
Nálam is az esőztető alatt van a difi. Az esőztetőt én egy gondolatnyival a vízszintes alá állítottam, és így nagyon jó lett a beoldás. Ha kicsit felfele irányítottam, akkor túlságosan is fodrozta a vizet és egy csomó CO2-t kihajtott a vízből. Így, egy picikét lefelé állítva ez megszűnt, plusz azokat a bubikat, amik elérnék a felszínt még jó darabon elzavarja az akiban, szinte el is tűnnek teljesen.
Az is fontos, hogy a difi mindig kifogástalanul tiszta legyen, hogy a bubik minél apróbbak legyenek - de ezt úgyis tudod.
Szóval szerintem próbáld ki enyhén lefele fordítani az esőztetődet.;)

ok, köszi ki is próbálom, mindjárt
 
Sziasztok!

Nem találtam olyan topikot ami ezzel foglalkozna vagy csak figyelmetlen voltam. Van egy 18 literes nano aksim és szeretném ha hermianthus callitrichoides elszaporodna benne. Ezenkívűl van most benne egy kis adag jávai moha és gömb moha meg RC garnélák. Kérdésem az lenne, hogy érdemes e beruháznom egy CO2 adagoló szetre és ha igen akkor mekoora paraméterekben. Vagy teljesen mindegy mekkora az akvárium ha szép növéynzetet szeretnék akkor mindenképp kell CO adagolás?
 
Szerintem annyira nem feltétel a CO2-zás egy szép akváriumhoz, néz csak bele ebbe a topikba
Low tech akváriumok CO2 nélkül - fotókkal | Magyar Akvakertész Fórum
HC is elnődögél enélkül is, csak talán lassabban nő, de erős fény kell neki, én is ültettem a 26 literesembe, csak most azért szedtem ki mert összenőtt pár eltévedt weeping mohával, és nem tudtam kimazsolázni közüle, de valószínűleg újraültetem :) (nődögél az ablakban egy adag :) ) . Az aki a GA tápokat és carbot kap csak
 
És minden kell ami levan írva a CO2 elinditásával kapcsolatbana fórumon? vagy ez akváriummérettől változik? Csak hogy ne verjenek át a boltban :D
 
Back
Oldal tetejére