• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

tuvi

Új regisztrált
Üdv!

Lecseréltem a hagyományos porlasztóm egy üveg diffúzorra, de egyetlen buborék sem hajlandó távozni rajta keresztül. Ha visszateszem a porlasztót, rendesen jönnek a bubik. Mi lehet a baja, gyári hibás talán?
 
tuvi said:
Üdv!

Lecseréltem a hagyományos porlasztóm egy üveg diffúzorra, de egyetlen buborék sem hajlandó távozni rajta keresztül. Ha visszateszem a porlasztót, rendesen jönnek a bubik. Mi lehet a baja, gyári hibás talán?

Élesztős a rendszered?
 
tuvi said:
Igen, 2 palack.

tuningold fel az élesztős rendszered, mert kicsi a "teljesítménye" valószínűleg.

nem nyomja át a gázt az apróbb lyukakon.

esetleg a megnövekedett nyomás miatt ereszthet is az illesztéseknél (szappanos vízzel tudod csekkolni).
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

tuvi said:
Próbaképp belefújtam, de csak a fejem vörösödött. Teljesen légmentesen zár.
Nem is fogsz tudni átfújni rajta, ez nem porlasztókő, sokkal nagyobb nyomásra van szüksége a működéséhez. Ellenőrizd, hogy nem szivárog-e a rendszered és/vagy javíts a hatékonyságán.
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

tuvi said:
Hát nem tudom, ha átfújni nem lehet, akkor a szoba tisztasága érdekében nem akarok belegondolni, mekkora nyomás kéne hozzá. :|
Egy rendesen záró élesztős palackban sokkal nagyobb nyomás alakul ki, mint amennyit Te kivitelezni tudnál a tüdőddel.. Én hónapokig használtam diffúzort élesztős rendszerrel, működött.
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

Nem kell nagy nyomás hozzá, mikor áztatom supergében akkor fecskendővel kiszívom belőle a lötyit.
Ha meg belenyomom a levegőt a fecskendővel a difibe akkor már elkezd "bubizni" tehát nem kell nagy nyomás hozzá, csak légmentes ( :D ) záródás.
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

tuvi said:
Hát nem tudom, ha átfújni nem lehet, akkor a szoba tisztasága érdekében nem akarok belegondolni, mekkora nyomás kéne hozzá. :|

1-1.5 bar között. Ezt te tüdővel sosem fogod megfújni. Ellenkező esetben a gáz nem törne apró buborékokra csak mint a porlasztónál oriási gázbuborék formájában hagyná el az akit. A lényege pont ez, hogy a lehető legapróbb buborékokra porlasszon.

Ha a szigetelésed rendben akkor a koncentráció nem elég erős.
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

Tiszteltem a Hölgyeknek, és az Uraknak.
Még új vagyok a fórumon.
És keressgéltem de nem találtam választ.
Így ide írok. Bár nem teljesen vág bele a topic témájába. Az lenne a kérdesem a diffuzorokal kapcsolatban.
Lehete-e víz benne?
Mert most vettem egyet és félig áll benne a víz.
Így bubi számlákonak is elmegy.
 
Re: Diffúzor = pontatlanabb Drop Checker ??

Hát lehet benne víz,de bubiszámlálónak nem jó mert az üvegnyakánál hosszanti bubik keletkeznek és nem gömbök! Meg nem csak az alakjával van a gond,hanem a hosszú bubik amik keletkeznek azok akár öt-hat bubiszámláló szerinti bubit nyomnak! Én is így gondolkoztam mielőtt nem volt bubiszámlálóm! De mióta van, tisztán látszik a buborékok menyisége !
 
Re: diffusor

Nemrégen kivettem a reaktoromat, mert problémám lett a szűréssel. (később kiderült, hogy egy rejtett helyen eldugult a cső)
Vettem a helyi kereskedésben egy wave spirál diffúzort. Ilyet: http://www.greenaqua.hu/wave-spiral-diffuzor.html

A porlasztása sokkal rosszabb mint egy fa porlasztónak. És csak a diffuzor egyik sarkán jönnek a bubik. Ha megemelem a CO2 áramlást a tűszeleppel akkor persze jön mindenütt, de úgy igencsak gyorsan cserélgethetném a palackokat.
A nyomás nálam 2 bar a reduktor után, amit tesztre feltettem 3 bar-ra, de nem változott semmi.
Még soha nem volt diffuzorom. (És nem is lesz sokáig, mert visszateszem a reaktort, de most már ennek végérejárok.)
Valaki mondja meg, hogy mit csinálok rosszul!
Mivel rá volt írva, hogy 24-48 óra alatt áll be a helyes működés ezért egy darabig ráhagytam, de azóta 1 hét eltelt.
 
Re: diffusor

DomeSL said:
Nemrégen kivettem a reaktoromat, mert problémám lett a szűréssel. (később kiderült, hogy egy rejtett helyen eldugult a cső)
Vettem a helyi kereskedésben egy wave spirál diffúzort. Ilyet: http://www.greenaqua.hu/wave-spiral-diffuzor.html

A porlasztása sokkal rosszabb mint egy fa porlasztónak. És csak a diffuzor egyik sarkán jönnek a bubik. Ha megemelem a CO2 áramlást a tűszeleppel akkor persze jön mindenütt, de úgy igencsak gyorsan cserélgethetném a palackokat.
A nyomás nálam 2 bar a reduktor után, amit tesztre feltettem 3 bar-ra, de nem változott semmi.
Még soha nem volt diffuzorom. (És nem is lesz sokáig, mert visszateszem a reaktort, de most már ennek végérejárok.)
Valaki mondja meg, hogy mit csinálok rosszul!
Mivel rá volt írva, hogy 24-48 óra alatt áll be a helyes működés ezért egy darabig ráhagytam, de azóta 1 hét eltelt.

Hali!

Hát ez nem tudom, hogy segít, de nekem spirál nélküli Wave és Blau diffim van jól működnek.
Nem tudom, hogy próbáltál e már egy "nagy löketet" adni egyszer a diffinek, mert lehet, hogy csak el volt dugulva.(hiába új, és száraz) én is jártam már így, hogy csak a szélén jött, de egy hirtelen löketet adtam neki, és azóta már van apró bubi is.Nem logikus ugyan, mert ugye továbbra is a nagy "lyukon kéne jönnie, de mégis..)Talán áztasd be valami tisztító folyadékba.
 
Re: diffusor

jojo said:
Hali!

Hát ez nem tudom, hogy segít, de nekem spirál nélküli Wave és Blau diffim van jól működnek.
Nem tudom, hogy próbáltál e már egy "nagy löketet" adni egyszer a diffinek, mert lehet, hogy csak el volt dugulva.(hiába új, és száraz) én is jártam már így, hogy csak a szélén jött, de egy hirtelen löketet adtam neki, és azóta már van apró bubi is.Nem logikus ugyan, mert ugye továbbra is a nagy "lyukon kéne jönnie, de mégis..)Talán áztasd be valami tisztító folyadékba.

Szia. Adtam neki, de nem segített.
 
Re: diffusor

DomeSL said:
Nemrégen kivettem a reaktoromat, mert problémám lett a szűréssel. (később kiderült, hogy egy rejtett helyen eldugult a cső)
Vettem a helyi kereskedésben egy wave spirál diffúzort. Ilyet: http://www.greenaqua.hu/wave-spiral-diffuzor.html

A porlasztása sokkal rosszabb mint egy fa porlasztónak. És csak a diffuzor egyik sarkán jönnek a bubik. Ha megemelem a CO2 áramlást a tűszeleppel akkor persze jön mindenütt, de úgy igencsak gyorsan cserélgethetném a palackokat.
A nyomás nálam 2 bar a reduktor után, amit tesztre feltettem 3 bar-ra, de nem változott semmi.
Még soha nem volt diffuzorom. (És nem is lesz sokáig, mert visszateszem a reaktort, de most már ennek végérejárok.)
Valaki mondja meg, hogy mit csinálok rosszul!
Mivel rá volt írva, hogy 24-48 óra alatt áll be a helyes működés ezért egy darabig ráhagytam, de azóta 1 hét eltelt.

Pontosan ez van nálam is, csak nálam egy Green Aqua Japán Diffúzor (kicsi) megy. 3-4 hónapja ilyen. Hamarosan reaktorra váltok, de engem is érdekelne, hogy mi lehet a baj.
 
Re: diffusor

A jelenség amit leírtok az olcsó difik velejárója. Mivel nincs minőségellenőrzés a kerámia ezeknél nem ugyanaz mint drágább társaiknál.
Ettől függetlenül nekem két közepes japán van. Mindkettő máshogy porlaszt, de végzi a dolgát. Az egyik kerámia hamarabb tisztításra szorul a másik később.

Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon ADA vagy DO!Aqua difit venni, de azokban tényleg más a kerámia.

A reaktorral sem fognak megoldódni teljesen a dolgok. A CO2 rendszer már csak ilyen. Ahány alkatrész annyi fejfájás. Van amikor hónapikig rá sem nézünk elfeledkezünk róla máskor meg sorozatosan jönnek a szívások.

A japán difik, a wave, blau, dennerle, stb stb stb ezek mind gépsoron készülnek tömeggyártásban.

És vannak a kézi készítésű darabok. ADA, DO!Aqua, Cal, Elos. Bár ezek átmennek egy minőségellenőrzésen, sajnos a kézi gyártás miatt is drágábbak.

Előfordulhat hogy kifogtál egy gyengébb darabot, de olyat nem nagyon láttam még ami nem adott volna le elegendő porlasztást ha megfelelő méretet választottál az akihoz.
 
Re: diffusor

Azt értem, hogy véded a haza becsületét, merthogy bár nem GA-nál vásároltam, de ti is árultok ilyet.
De akkor azt mondod, hogy akár faporlasztóval is porlaszthatnám a Co2-t?
Különben nekem kiváló a reaktorom, és meg is voltam vele elégedve. 1.5 évig folyamatosan ment. Egy tévedés miatt vettem ki.

viktorlantos said:
A jelenség amit leírtok az olcsó difik velejárója. Mivel nincs minőségellenőrzés a kerámia ezeknél nem ugyanaz mint drágább társaiknál.
Ettől függetlenül nekem két közepes japán van. Mindkettő máshogy porlaszt, de végzi a dolgát. Az egyik kerámia hamarabb tisztításra szorul a másik később.

Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon ADA vagy DO!Aqua difit venni, de azokban tényleg más a kerámia.

A reaktorral sem fognak megoldódni teljesen a dolgok. A CO2 rendszer már csak ilyen. Ahány alkatrész annyi fejfájás. Van amikor hónapikig rá sem nézünk elfeledkezünk róla máskor meg sorozatosan jönnek a szívások.

A japán difik, a wave, blau, dennerle, stb stb stb ezek mind gépsoron készülnek tömeggyártásban.

És vannak a kézi készítésű darabok. ADA, DO!Aqua, Cal, Elos. Bár ezek átmennek egy minőségellenőrzésen, sajnos a kézi gyártás miatt is drágábbak.

Előfordulhat hogy kifogtál egy gyengébb darabot, de olyat nem nagyon láttam még ami nem adott volna le elegendő porlasztást ha megfelelő méretet választottál az akihoz.
 
Back
Oldal tetejére