• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 csövek

viktorlantos

Alapító
Admin
Korábban több alkalommal is beszéltünk róla, így most inkább csak emlékeztető jelleggel írnám.

Kétféle cső létezik: Hagyományos - levegőztetéshez használatos, illetve CO2 rezisztens cső. Míg az első egy puha falu cső a CO2 csövek masszív kemény falú csövek. Az általános vélemény az hogy a levegőztető csövet nem célszerű CO2-re használni, mert elszivároghat a gáz illetve idővel a cső megrepedhet.

A CO2 cső egy nagyon kemény anyagből sokkal vastagabb fallal készülő cső típus. Ebből adódóan nehezen tágul és az eszközökre való felhelyezése sem egyszerű. Az ADA kifejezetten kéri (gondolom az üvegtörések miatt) hogy az üveg CO2 termékekre hagyományos csövet használj a CO2 rezisztens cső pedig maradjon meg a technikai berendezések között.

3574954681_7f520e5bb2_o.jpg

Milyen üveg alkatrész lehet ami sérül? Az üveg buborékszámláló és a CO2 diffúzor. Ha azonban követjük a korábbi tanácsokat akkor a CO2 csövet is használhatjuk bátran, természetesen óvatosan kell ekkor is kezelni.... Ahogy a szűrő csövezésénél tanácsolják a meleg vizet itt is melegítéssel lehet "felpuhítani" a csövek végét. Nálam simán elektromos tűzhelyre tettuk oda a végét pár pillanatra. Közben forgattuk és amint kicsit meglágyult simán felhelyezhető volt a csövel azonos átmérővel rendelkező ADA bubiszámlálóra is.

3575763464_68fc73c63b_o.jpg

Így a cső szép egységes képet ad és biztosan szivárgás mentes lesz.

Bármilyen üveg terméket akarunk keményebb csövekkel haszálni csak nagyon finom mozdulatokkal szabad dolgozni, mert az akváriumi üvegek falvastagsága nagyon kicsi. Egy óvatlan pillanat és eltörik.

Ha bontani kell a csövet akkor se húzzuk. Inkább finoman pengével vágjuk be az üvegen lévő csövet és fejtsük le az üvegről.
 
Lehet ellen reklámot csinálok a CO2 csövet áruló cégeknek.
De.
Van más valószínűleg CO2-re is alkalmas cső!?
Mint például az autós boltokban kapható ablakmosó cső!
Ugyanolyan belső átmérőjű mint a CO2/levegő csövek de a falvastagsága nagyobb illetve sokkal keményebb az anyaga mint a levegő csövek-é!
Az ára autós bolttól függően 220-250HUF/m!
Én már vettem de még nem raktam fel mert élesztőzöm és ott annyira nem fontos a gázveszteség!
Szerintem egy próbát mindenképp megér!
 
Igen!
Láttam már teljesen színtelen és kékes színűt is.
Két újjal elég nehéz összenyomni kemény a fala!
Szerinted CO2-re jó lehet?
 
SlyChocolate said:
Az ára autós bolttól függően 220-250HUF/m!

Fekete JBL co2 cső 3m kb 900-1000ft. Ez tuti. Az autósat le kellene tesztelni...valahogy :)
 
Mint például az autós boltokban kapható ablakmosó cső!

lehet ennek kemény a fala de hogy más célból az is biztos...
a co2 csövek hivatalos neve CO2 nyomás álló cső. ezt erre a célra gyártják. gáz szállítására veszteség nélkül.

az ablakmosásra használatos csövekkel szemben egész más elvárások vannak. a folyadékot ne engedje ki és gondolom -20 fokon se törjön el. gondolom mint a téligumi valami spec gumiból készül ami hidegre nem merevedik. de a több bar-os tökéletes nyomásállóság és gáz tartás nem elvárás vele szemben.

azért próbálkozni lehet csak érdemes néha elgondolkodni milyen szempontoknak kell megfelelnie egyik illetve másik terméknek.
ilyen elven akár levegő csövet is használhatsz...

JBL csövet nem ismerem, de aqua medic és dennerle csövekről is elmondhatom, hogy a termék leírásban ott volt a csövek NEM co2 csövek.
Simán el tudom képzelni hogy ha 2 német márka is ezt az utat járja akkor a JBL sem felülről közelíti a témát. de ennek én is utána járok.

mondjuk azt nem igazán értem, ha pár ezer forintért veszel 2 méter csövet, amit utána amig a rendszered működik valószínűleg sosem kell cserélned, viszont nyugodtan aludhatsz legalább emiatt, miért nem működő út? A növényt megveszed vagyonokért, de co2 rendszer alapvető elemét ami ráadásul az akvárium egészéhez képest filléres dolog megpróbáljuk kiváltani valami mással amit nem ismerünk?

Azt gondolom, hogy ha élesztőzől akkor tökmind1, mivel a rendszer eleve bizonytalan ingadozó, de egy nagynyomású dolognál ez a tétel a legolcsóbb vagy talán a második a visszafolyásgátló után. És 1x kell megvenned. Persze sokan levegőcsöveznek stb, de a rendszerhez nyomásálló csövet illik használni.
 
viktorlantos said:
JBL csövet nem ismerem, de aqua medic és dennerle csövekről is elmondhatom, hogy a termék leírásban ott volt a csövek NEM co2 csövek.
Simán el tudom képzelni hogy ha 2 német márka is ezt az utat járja akkor a JBL sem felülről közelíti a témát. de ennek én is utána járok.

Nekem ilyen JBL csövem van, de létezik ilyen kiszerelés ben is.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik gyártó (SERA, GreenWorks, Papilon, AquaMedic, CAL Aqua Labs, DAZS) átlátszó csöve és tapadókorongja marad teljesen átlátszó a vízben hosszú idő után is? A jelenlegi gagyi csöveim és difi tapadókorongom pár nap után opálos lesz.
 
egedzs said:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik gyártó (SERA, GreenWorks, Papilon, AquaMedic, CAL Aqua Labs, DAZS) átlátszó csöve és tapadókorongja marad teljesen átlátszó a vízben hosszú idő után is? A jelenlegi gagyi csöveim és difi tapadókorongom pár nap után opálos lesz.

Van egy rossz hírem. Egyik sem. ;)
Rövid ideig átlátszó aztán opálos vagy fehér lesz. Ha kiveszed a vízből megint átlátszóvá válik egy idő után.
Esetleg ha nagyon zavar két szettet kell tartani amit folyamatosan cserélsz.
 
Sziasztok!

Használ valaki átlátszó szilikon csőhöz festo csatlakozókat, toldóelemeket? Nem csavarost, hanem ilyeneket http://www.greenaqua.hu/greenworks-co2- ... yenes.html
Próbáltam ezzel a csővel a festo csatit, úgy tünik nem ereszt, de vannak kétségeim, hogy hosszú távon nem-e fog engedni, mert ezt keményebb csővel használják, emiatt csak kívülről tömíti egy O gyürü, tudtommal belül nem feszíti szét semmi a csövet.
Vagy akkor csere ADA szürke csőre, ezzel kapcsolatban, meg tudná valaki mondani, hogy ennek a csőnek hányas átmérője van? 6-os feszto csatikat tudtam szerezni, a DYN CO reaktorom betötéséshez.
 
Akkor miért nem használsz hozzá 6-os Festo vagy SMC pneumatika csövet? Vagy amilyent éppen találsz.
 
Sziasztok! Nagy nyomású co2 szett üzembe helyezésénél az volt a problémám, hogy amikor az elején be akartam állítani a bubiszámot (lassan emelve) a reduktor és a tűszelep közti cső eldurrant, nem bírta a nyomást. Most úgy megy, h a reduktor szelepe alig van nyitva, és csak finomhangoltam a tűszeleppel, így most ok-nak tűnik. Ez így normális, vagy gagyi a cső, vagy én vagyok béna? :D Köszi!
 
A reduktor nyomást állít, a tűszelep átáramló gáz mennyiséget.
Ha a reduktort letekered, akkor nagyon alacsony nyomást fogsz biztosítani a porlasztásnál is
Érdemes vastagabb co2 csövet választani
 
A reduktor nyomást állít, a tűszelep átáramló gáz mennyiséget.
Ha a reduktort letekered, akkor nagyon alacsony nyomást fogsz biztosítani a porlasztásnál is
Érdemes vastagabb co2 csövet választani

A reduktor is gázmennyiséget állít :) A "mennyiség" adott térfogatban adja a nyomást. A reduktor csupán a "durva" szabályzó, a tűszelep a finomszabályzó.

Egyébként a legjobb CO2 csövet "az öbölben" árulják, fekete poliuretán, bitang kemény. Nálam a visszacsapószelepig ez megy, csak utána a látható helyeken a színtelen.
 
Sziasztok! Minden tapadókorong és levegő cső kifakul, a víz alatt? (Nem nagynyomásu csövet szeretnék mivel buborékszámlálóra is rá van kötve.)
 
Sziasztok!
Van arra infó, milyen max. hosszúság csővet lehet kötni nagynyomású rendszerre.
Úgy értem 3-4 méterrel üzenelhet hosszú távon biztonságosan?
 
Sziasztok!
Van arra infó, milyen max. hosszúság csővet lehet kötni nagynyomású rendszerre.
Úgy értem 3-4 méterrel üzenelhet hosszú távon biztonságosan?
Ez engem is érdekelne, illetve a GreenWorks-ös co2 cső technika közé megfelelő-e? Tehát nem feltétlen csak a tűszelep után?
 
Ez engem is érdekelne, illetve a GreenWorks-ös co2 cső technika közé megfelelő-e? Tehát nem feltétlen csak a tűszelep után?
A 10m-es is működik biztonságosan. Miért ne működne? Annyi van, hogy a csőben CO2 tárolódik (kb. pufferelődik) a nyomás miatt. Ez azt eredményezi pl. ha a mágnesszelep és a tűszelep között hosszú csövezés van, akkor a mágnesszelep elzárása után a difin vagy akármin még jó ideig jönni fog a CO2. Minél hosszabb a csövezés, annál több ideig tart, míg leáll.
Hosszú csövezés esetén van, hogy a bubiszámláló beállításánál is türelmesebbnek, figyelmesebbnek kell lenni, mert több ideig tart, amíg változtatás után beáll a konstans érték.

A Greenworks is jó.
 
Back
Oldal tetejére