• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 csövek

A 10m-es is működik biztonságosan. Miért ne működne? Annyi van, hogy a csőben CO2 tárolódik (kb. pufferelődik) a nyomás miatt. Ez azt eredményezi pl. ha a mágnesszelep és a tűszelep között hosszú csövezés van, akkor a mágnesszelep elzárása után a difin vagy akármin még jó ideig jönni fog a CO2. Minél hosszabb a csövezés, annál több ideig tart, míg leáll.
Hosszú csövezés esetén van, hogy a bubiszámláló beállításánál is türelmesebbnek, figyelmesebbnek kell lenni, mert több ideig tart, amíg változtatás után beáll a konstans érték.

A Greenworks is jó.
Úgy gondoltam, hogy a reduktor - 5méter - mágnesszelep és a többi, pontosan amit írtál, hogy ne dolgozza még a nyomás sokáig a diffúzort pufferként. Csak vhol olvastam, hogy a technika elé vastagabb csövezés ajánlott, de akkor itt a CO2 csövekre gondolt a szerző. És a technika részére pedig sima levegőcső, az üvegtörések miatt. Ez így jó lehet? Vagy inkább végig menjen Co2 csővel?
 
Úgy gondoltam, hogy a reduktor - 5méter - mágnesszelep és a többi, pontosan amit írtál, hogy ne dolgozza még a nyomás sokáig a diffúzort pufferként. Csak vhol olvastam, hogy a technika elé vastagabb csövezés ajánlott, de akkor itt a CO2 csövekre gondolt a szerző. És a technika részére pedig sima levegőcső, az üvegtörések miatt. Ez így jó lehet? Vagy inkább végig menjen Co2 csővel?
CO2-t CO2 csövön viszünk.
 
Sziasztok!

DIY Reaktor teszt üzeme alatt (még CO2 nélkül) a Quick Connectes csatlakozóknál a merev ADA CO2 cső ( ha jól emlékszem ezt vettem annak idején) mellett jön a víz vissza. Nem is látom hogy hol folyik, olyan mintha nagyon finom permet szerűen jönne ki, és máshonnan nem jöhet oda a víz.

Jó ez a Cső a Quick Connecthez, vagy van nála jobb, vagy a Quick Connect csatlakozókkal van a baj?
 
Sziasztok!

DIY Reaktor teszt üzeme alatt (még CO2 nélkül) a Quick Connectes csatlakozóknál a merev ADA CO2 cső ( ha jól emlékszem ezt vettem annak idején) mellett jön a víz vissza. Nem is látom hogy hol folyik, olyan mintha nagyon finom permet szerűen jönne ki, és máshonnan nem jöhet oda a víz.

Jó ez a Cső a Quick Connecthez, vagy van nála jobb, vagy a Quick Connect csatlakozókkal van a baj?
A Quick Connect nem nagyon szereti ha feszül. Például a cső kis ívben hajlik ahogy kijön belőle. Nálam is van egy ilyen, igaz nem raktam bele a biztosító gyűrűt.
 
Sziasztok! Mi a velemenyetek errol a csorol co2-hoz? Az ADA co2 csohoz hasonlitva nem latok kulonbseget merevsegre, vagy rugalmassagra, falvastagsagra.
76307
 
Back
Oldal tetejére