• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 beüzemelés

Rolika0816

Tapasztalt kertész
Sziasztok
Hosszú idelye nem használtam a fórumot, tehát ne kövezzetek meg ha rossz helyre írok pl
A kérdesem az volna van egy 200 littyós akvám már több mint 2 éve üzemel viszont most ültettem újabb növényeket és szeretnék el kezdeni co2 vel is táplálni
Milyen szettre érdemes beruházni?
Tapasztalatom semmi co2 vel kapcsolatban de gyárit szeretnék NEM ÉLESZTŐST STB.....
Ilyen szettet néztem de szívesen meg hallgtnám a véleményeteket
köszönöm előre is
Képernyőfotó 2020-01-26 - 11.35.53.png
 
Szia!
Nos, ez attól függ, hogy milyen akváriumod van, low-tech vagy high-tech :)? Ha utóbbi, akkor GA-nal vagy máshol tuti találsz megfelelő szettet. Ekkora akváriumhoz min. 10kg CO2 palack, de inkább egy 20-as, hogy ne kelljen sűrűn cserélni, újra töltetni, de, mint írtam is, függ, hogy milyen az akváriumod, mennyi és milyen növényeid vannak. A palackon felül kell még, nyomásszabályzó, az az reduktor (hogy a palckban lévő kb. 65 bar-os nyomást csökkenthessük 2 bar-ra), tűszelep a finom beállításhoz, buborékszámláló, visszacsapószelep, diffúzor (külső vagy belső), drop checker + reagens (ezzel ellenőrizzük a megfelelő co2 szintet) co2 cső, ja és mágnesszelep, hogy automatizálhassuk a rendszert, remélem nem hagytam ki semmit :).

Üdv.
A.S.O.N.
 
Back
Oldal tetejére