• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 beoldása a külső szűrőben!?

Én a még fel nem oldódott co2 miatt aggodnék ami közvetlen érintkezik a tömítésekkel.ELŐBB-UTÓBB gondot okozhat.Ez nem azt jelenti,hogy egy hónapon vagy akár egy éven bellül.Attól függ milyen hosszú távra tervezed,igaz jojo?!:)
Mert ,mit csinál a CO2 a tömítésekkel ;):mad::rolleyes: ?
 
Szerintem elgondolkodtató amit Piga írt, emlékszem még iskolából a rozsdás szög versus C.Cola demonstrációra. Tudom, hogy mások az arányok stb. De a szög is egy nap alatt rozsdamentes lett mintha új lenne. :) Persze lehet nem a CO2 marta le a rozsdát hanem a CoCa cserje egyéb hatóanyagai.
 
Mert ,mit csinál a CO2 a tömítésekkel ;):mad::rolleyes: ?

Én mintha azt olvastam volna itt(ne kérdezd hol:) ),hogy nem tesz jót a szűrőnek ha benne történik a beoldás.Hogy magam idézzem"aggodnék" ;)nem biztos,hogy a tömítésekkel lesz gond.Egy-két műanyagnak hosszútávon nem tesz jót.
 
Szerintem elgondolkodtató amit Piga írt, emlékszem még iskolából a rozsdás szög versus C.Cola demonstrációra. Tudom, hogy mások az arányok stb. De a szög is egy nap alatt rozsdamentes lett mintha új lenne. :) Persze lehet nem a CO2 marta le a rozsdát hanem a CoCa cserje egyéb hatóanyagai.

Az a foszforsav volt inkább :)
 
Szektikus vagyok a témával kapcsolatban, szerintem ha ez járható út lenne a nagyobb gyártók már előrukkoltak volna olyan megoldással, amivel be lehet vezetni közvetlenül a szűrőbe. Mint ahogy van már külső szűrő UV-val egyben, stb. Szerintem a felhalmozódó gázok sem tesznek jót a szűrő teljesítményének, gondolj csak arra, hogy alapból gond, ha levegős a szűrő. Szerintem ez hasonló lenne.
 
Szektikus vagyok a témával kapcsolatban, szerintem ha ez járható út lenne a nagyobb gyártók már előrukkoltak volna olyan megoldással, amivel be lehet vezetni közvetlenül a szűrőbe. Mint ahogy van már külső szűrő UV-val egyben, stb. Szerintem a felhalmozódó gázok sem tesznek jót a szűrő teljesítményének, gondolj csak arra, hogy alapból gond, ha levegős a szűrő. Szerintem ez hasonló lenne.

Ebben teljesen igazad van, szerintem ez az az ok, amiért nem érdemes kísérletezgetni vele.
 
Én leginkább abban látom a gondot, hogy lelevegősödik a szűrő. Esetleg kvartyog, netán leáll. A túl savas közeg a baciknak nagyon nem jó.
 
Nekem pl. a reaktorban lévő porlasztókő ami a co2-t porlasztotta kb. egy év után szét lehetett morzsolni.
 
Igazad van Neked is Nigro, a levegősödés lenne a legnagyobb gond. A bacipusztulás nem, mert ezt szűrésre nem használnám.
Végül is örülök, hogy megbolydult az élet itt a fórumon ebben a témában is, de én részemről lezártnak tekintem, elvetettem az ötletet.
Marad egy jó diffúzor vagy egy reaktor vásárlása.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
 
Ma lattam ezt a megoldast a facebookon: A szuro nyomoagaban a beoldas inline atomizer, utana egy kulso szurobooster felig tele bioballal, majd a kulso futes, es a lily pipe. ranezesre tokeletes megoldas. Meg is rendeltem mar hozza mindent, a JBL Proflora Direct atomizer mar adott, csak zavar a rengeteg buborek ami ellepi az akvariumot.....
13012703_1290111224336567_8966967781964034811_n.jpg
 
Ha a plusz bioball-os szűrőtartály nem fogja le nagyon a flow-t (elég bika a külső szűrőd pumpája - sajnos általában nem ez a helyzet), akkor ja, ez teljesen jó megoldás.
 
Ha a plusz bioball-os szűrőtartály nem fogja le nagyon a flow-t (elég bika a külső szűrőd pumpája - sajnos általában nem ez a helyzet), akkor ja, ez teljesen jó megoldás.
Nem hiszem hogy lefogja egy fel toltet bioball, eleg nagy hezagok vannak rajta. A masik lehetoseg siporax lenne, az szerintem jobban lefogna... De a jovo hetvegen osszerakom a rendszert, es majd leirom tapasztalataimat.
Egy kis folytas talan nekem nem is art, egy 190 l-es akvariumot 2 db 1450 l/h-s Fluval 406 szur jelen pillanatban..

Egy kis gondom van, a szuro kiegeszitesnek a csatlakozoja22/25-os a flival csove pedig 16/22-es, tudtok erre szukito megoldast? Keresgeltem a neten, de csak 16/22-12/16-ot talaltam...
 
Ja, mondjuk ilyen szűréssel ekkora akváriumnál nem gáz ha az egyik szűrőnek kicsit visszaesik a vízhozama. :)
Mert valamennyit visszaesik, az tuti.
 
Ma lattam ezt a megoldast a facebookon: A szuro nyomoagaban a beoldas inline atomizer, utana egy kulso szurobooster felig tele bioballal, majd a kulso futes, es a lily pipe. ranezesre tokeletes megoldas. Meg is rendeltem mar hozza mindent, a JBL Proflora Direct atomizer mar adott, csak zavar a rengeteg buborek ami ellepi az akvariumot.....
View attachment 8832

Kozben sikerult megvalositani az elkepzelest. Az elso probalkozas a kep alapjan ment, szuro nyomoaga - JBL atomizer - filter booster tetejen a viz be, az aljan jott ki (felig bioballsal) - Hydor futo - befolyo.
Mukodott a dolog, de mivel a szurohaz tetejen ment be a viznyomas a CO2-vel, egy ido utan elkezdett csobogni. Nem kicsit, nagyon ahogy gyult ossze a tetejen a legbuborek, mivel kimenni nem tudott mind....
Masodik nekifutas: Felcsereltem a dolgot a boosteren, a nyomas az also csovegben megy be, a tetejen jon ki, majd a Hydor stb......
Es tettem meg a boosterbe siporaxot, gyakorlatilag fel van toltve a 2,3l tartalma teljesen.
Ez a megoldas tokeletes. Nincs csobogas, nincs buborek az aksiban tobbet, a beoldas 100%-os. Es a flow-t sem veszi vissza eszrevehetoen.
Ajanlom mindenkinek.

13012703_1290111224336567_8966967781964034811_n.jpg
 
Mi az a szűrőbooster? Valaki világosítson fel, mert még ezt nem hallottam.
Motor nélküli külső előszűrő tartály. Kíméli, és megkönnyíti a külsőszűrő takarítását azoknál a típusoknál, ahol a víz először a szűrő alsó felébe megy.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére