• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 beoldása a külső szűrőben!?

Sgábor

Kertész szaki
Sziasztok!
Kíváncsi lennék,evvel kapcsolatban kinek mi az elképzelése?Vajon egy reaktor teljes mértékben feleslegessé válhat,ha egy átfolyásos megoldással,ahol a külső szűrők sorba be vannak kötve,és mindjárt a legelsőbe beoldjuk (be porlasszuk!)a Co2-t!Így nincs flow-veszteségünk a végén,a Co2 maradéktalanul beoldódik(szinte esélye sincs nem beoldódni),ill.egy önálló szivattyú nyomja vissza a vizet,amire így nincs hatással,hogy a szűrők mennyire vannak elkoszolódva!És ha ne adj isten ez a szivattyú letérdelne,még mindig hirtelen ott van 1-2 külső szűrő,aminek hibátlan a motorja,hiszen csak "átfolyásra"használjuk őket!Bárkinek bármilyen tapasztalata van evvel kapcs.azt megoszthatná itt! :idea:
7237969_b62011cf3db7183a9290842400869f08_m.jpg
 
Erre enis kivancsi volnak.Es egyetlen szuro eseten is mukodhetne a dolog?Vagyis ''szabad'' egyenesen a szurobe beoldani a Co2-t?(a beszivoagopn keresztul)A baciknak nemartana??
 
Ez engem is érdekelne! Beoldás szempontjából tuti jó, de vajon a külső szűrő alkatrészeit nem teszi-e tönkre hosszú távon? Csövezés, tömítések, rotor körül?
 
A Co2 így is úgy is bejut a szűrőbe,vagy mi vezetjük be,vagy Ő szívja be magától!Azt kell ügyesen kitalálni,hogy mi is az a szűrőközeg,ami alatt nem halmozódik fel,hanem amin át tudja magát törni,és ez által be is oldódik!A Japánok is több szűrőt kötnek egybe,és ezekben nincs rotor,mire ténylegesen a végső rotorhoz ér,addigra már be kell hogy oldódjon,és ugyan olyan lesz az "állag",mint amilyet amúgy is beszívna a szűrő!
 
Ha jól rémlik, akkor a szűrők úgy vannak tervezve, hogy nyomnak, nem szívnak. Tehát nem szerencsés utolsóként bekötni a motort. Viszont utána már mehet a CO2. A gond még az, hogy a túl savas környezet nem kedvez a lebontó baktériumoknak. Tehát sorba kötött vödröknél szóba jöhet a co2 bekötés, különben nem szerencsés.
 
Nekem van egy 2226-os és egy 2224-es szűrőm, ha a 2226-ot beállítanám csak biológiaira a másikat pedig mechanikaira és a CO2 beoldást is ez végezné, akkor az okkés lehet?
 
Valóban nyomják a szűrők a vizet,de ahhoz hogy nyomni tudják valahonnan szívniuk is kell! :roll: Azt nem tudom,mint pl.egy ilyen felső bekötésen,hogy melyik szűrő pontosan hogy van kötve,de én biztosan csak át szívni merném az üres szűrőkön a vizet,ahogyan a víz a szabad súlyánál fogva esik,és nem pedig "erőszakkal" átnyomni egy szűrő közegen!A legvégére nem tudom mennyi Flow maradna,ami visszajut az akiba!Nekem így tűnik logikusnak,de kíváncsi lennék kinek mi a véleménye erről!?

Itt lenne róla egy kép:

9646023_b55448197cb79bbbf293cfd187b1cd81_l.jpg
 
Sziasztok!

A következő a problem:
Ma áthelyeztem a diffit, és az áramlat pont a külső szívóágához szállítja a kisebb bubikat.
Ez árthat a baciknak?
 
AQViktor said:
Sziasztok!

A következő a problem:
Ma áthelyeztem a diffit, és az áramlat pont a külső szívóágához szállítja a kisebb bubikat.
Ez árthat a baciknak?
Ha töményen felszívja mindet akkor igen, ha csak pár bubit szív fel akkor szerintem az még nem jelenthet gondot. ;)
 
Köszi a választ!
Ha a szívó csövet megnézzük, nem látszanak benne a bubik, úgyhogy szerintem csak keveset szív fel...
 
Sziasztok!

Én a nagynyomásúmat a nyomóághoz , tehát a kivezető csőhöz kötöttem .
Eddig kb 2 bubi/mp -nél tartok ,de még elég mérges zöld a dc-m.
35 Literes az akksim hm-el , hc-vel , H.sp japóval.

DSCF4060_450x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF4061_800x600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Van egy Eheim kis külső szűrőm, amit nem használok, de szeretném megoldani vele a CO2 beoldást, tehát mint egy reaktort használnám. Töltetnek csak kerámiagyűrűt, esetleg egy vékonyabb szivacsot raknék, s a CO2 csövet pedig a szívóágra tenném egy toldattal.
A szűrést nem ez oldaná meg, hanem egy Eheim 2075-ös, ez csak reaktorként üzemelne.
Működhetne ez így?
Várom a véleményeket pro és kontra.
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Van egy Eheim kis külső szűrőm, amit nem használok, de szeretném megoldani vele a CO2 beoldást, tehát mint egy reaktort használnám. Töltetnek csak kerámiagyűrűt, esetleg egy vékonyabb szivacsot raknék, s a CO2 csövet pedig a szívóágra tenném egy toldattal.
A szűrést nem ez oldaná meg, hanem egy Eheim 2075-ös, ez csak reaktorként üzemelne.
Működhetne ez így?
Várom a véleményeket pro és kontra.
Köszönöm.
Müködni müködne csak a tömítéseket elöbb vagy utobb megenné a co2.
 
Hali!

Na azért jó néznénk ki, ha a max 6-6.3 ph -s víz szétmarná a tömítéseket.Nálam semmi bajuk nem lett.
 
Hali!

Na azért jó néznénk ki, ha a max 6-6.3 ph -s víz szétmarná a tömítéseket.Nálam semmi bajuk nem lett.

Szia jojo!
Te próbáltad így a beoldást? Azért nem értem (írtam is) mert a reaktorokban is vannak tömítések, azokat nem marja szét?
 
Hát ha azt írtam, hogy " Nálam semmi bajuk nem lett......."

Akinek elég "savas" vizű aksija van szerinted évente cseréli a tömítéseit?:)

Mondjuk az más tészta, hogy némelyik tömítés szétmegy magától is, de ezt ne fogjuk az alacsony ph-jú vízre.
 
Köszi, sajnos erre én is gondoltam, csak azt nem értem, hogy egy gyári reaktornak a tömítéseit nem eszi meg?
Bocs a tudatlanságomért!
Én a még fel nem oldódott co2 miatt aggodnék ami közvetlen érintkezik a tömítésekkel.ELŐBB-UTÓBB gondot okozhat.Ez nem azt jelenti,hogy egy hónapon vagy akár egy éven bellül.Attól függ milyen hosszú távra tervezed,igaz jojo?!:)
 
Back
Oldal tetejére