• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok!

A GA oldalán láttam, hogy akcós az ADA CO2 Pollen Glass diffúzor . Az ADA ajánlása alapján 60cm széles akvárium méretig használható.
Nekem 60*40*40-es akváriumom van, amihez elméletileg jó lehet. A kérdés az, hogy nagyobb akvárium mérettel használta közületek bárki?
Tervezek majd 90p-re váltani és amennyiben kevés lesz oda akkor nem vásárolnám meg szerintem. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

Köszönöm
 
Sziasztok! egy fura kérdés.

Tegnapi kisebb takarítás után az esőztetőt picit jobban a diffúzor fölé húztam, ma pedig azt látom, hogy az esőztető alján gyűlik a CO2, de úgy, mintha fészket akarna rakni.
(eddig is rálógott kicsit, csak most patika tiszta és szerintem könnyebben ragadnak meg a bubik :) )

Azon gondolkodom, hogy ez most vajon..
a., Nem jó. Keringjen körbe a sok bubi és pattanjon el valahol
b., Végül is víz alatt van.. nem megy fel a bubi a felszínre, talán így beoldódik
c., Nem jó, bár nem megy fel a bubi, így ha be is oldódik hamar elillan a felszínhez közel
d., Rakosgassam a dropcheckert körbe az aksin pár napig és nézzük meg mi a helyzet.

Aquario NEO L -54L-ben, ami szép- csak nagyon közelről látható vihart tud egy átlagos napon.

Én most arra gondolok, hogy ez így nem jó és esetleg ki kéne takarítani a porlasztót... + főleg áramlással játszani picit, hogy visszatérjen a ködvihar a távolabbi részeken is - bár a porlasztó egyelőre nem tűnik eltömődöttnek, "szemrevételezéssel" még mindig ködöl :)

Dropchecker az akvárium legtávolabbi részén lime-nál sötétebb zöld ahogy szokott (ezt szándékosan itt tartom, ha ezen a ponton lenne lime, akkor túltolnám valószínűleg, ha pedig itt lenne kék, akkor már semmi nem érne el idáig. Ennek ez a gondolatmenete, persze lehet, hogy másutt lenne érdemes mérni.)
 
Sziasztok! egy fura kérdés.

Tegnapi kisebb takarítás után az esőztetőt picit jobban a diffúzor fölé húztam, ma pedig azt látom, hogy az esőztető alján gyűlik a CO2, de úgy, mintha fészket akarna rakni.
(eddig is rálógott kicsit, csak most patika tiszta és szerintem könnyebben ragadnak meg a bubik :) )

Azon gondolkodom, hogy ez most vajon..
a., Nem jó. Keringjen körbe a sok bubi és pattanjon el valahol
b., Végül is víz alatt van.. nem megy fel a bubi a felszínre, talán így beoldódik
c., Nem jó, bár nem megy fel a bubi, így ha be is oldódik hamar elillan a felszínhez közel
d., Rakosgassam a dropcheckert körbe az aksin pár napig és nézzük meg mi a helyzet.

Aquario NEO L -54L-ben, ami szép- csak nagyon közelről látható vihart tud egy átlagos napon.

Én most arra gondolok, hogy ez így nem jó és esetleg ki kéne takarítani a porlasztót... + főleg áramlással játszani picit, hogy visszatérjen a ködvihar a távolabbi részeken is - bár a porlasztó egyelőre nem tűnik eltömődöttnek, "szemrevételezéssel" még mindig ködöl :)

Dropchecker az akvárium legtávolabbi részén lime-nál sötétebb zöld ahogy szokott (ezt szándékosan itt tartom, ha ezen a ponton lenne lime, akkor túltolnám valószínűleg, ha pedig itt lenne kék, akkor már semmi nem érne el idáig. Ennek ez a gondolatmenete, persze lehet, hogy másutt lenne érdemes mérni.)
Miért nem teszed a difit az esőztetővel szembe?
 
Tényleg csak a bubikról szólt a kérdés az esőztetőn, hogy vajon hogyan viselkednek.
Nem kötegszem, csak érdekelt a dolog :) Az összkép ideiglenes volt, a co2 rendszer előbb érkezett kb 2 héttel mint a lily (tegnap cseréltem le az esőztetőt, a lily már a difivel szemben lakik, az elszívó pedig a lily alatt) és kísérleteztem.
Egyelőre úgy fest az esőztetős elhelyezés szerencsésebb volt (a bubik most tovább vannak "lent", de kevésbé szőnyeg jellegű, inkább kavarog az akvárium felében - szemre, persze az is lehet, hogy ez már jobb mint volt, remélem kiderül idővel és pár kísérlettel :) )

+ megpróbálom a lilyt rakosgatni pár centit ide-oda. És köszönöm! :) tényleg nem kötegszem, csak gondolkodom hangosan.

A következő az lesz, hogy megpróbálok ideiglenesen betenni a vízbe kis "zászlócskákat" (fogpiszkáló? + ada növény kötöző, sacc 10 percre összesen ) és megnézem mit mutat az áramlás irány. Ismét csak gondolkodom, ha az "iparban" működik, hátha itt is mutat valamit. Középen van egy sziget szerű fa, amit körbe kéne "fújjon" a lily, ez meg is történik de szerintem lehetne rajta javítani és ezt nézném a zászlókkal, bubi nélkül és relative gyorsan, hogy mikor mi történik, a lily helyzetétől függően.

Valószínű az lenne ideális nekem, ha az üveg hajlított lenne mint a Scaper's Tankon, de terelőket betenni picit durva lenne :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy ideje bújom a fórumot, amit látok hogy a társaság nagy része vagy diffúzort használ, vagy reaktort. Az inline diffúzorról viszont csak annyit találtam, hogy teleköpi az akváriumot bubival. Lehet butaság amit kérdezek, de azt próbálta már valaki, hogy a normál kb 1M műanyag cső helyett mi történik, ha 6-8-10M-t használunk az üvegkifolyó előtt?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy ideje bújom a fórumot, amit látok hogy a társaság nagy része vagy diffúzort használ, vagy reaktort. Az inline diffúzorról viszont csak annyit találtam, hogy teleköpi az akváriumot bubival. Lehet butaság amit kérdezek, de azt próbálta már valaki, hogy a normál kb 1M műanyag cső helyett mi történik, ha 6-8-10M-t használunk az üvegkifolyó előtt?
Ahogy @SafE84 írja jelentős lesz a szűrő gyengülésed.. továbbá az is hátránya az inline difinek, hogy nagyon hamar koszolódik és némelyiket szét se lehet szedni a tisztításhoz. Én mindenképp reaktort javasolnék, de ha nem fér bele a költségvetésbe akkor már inkább egy akril belső difi.
 
Köszönöm a választ! 👍
A kérdéseimre gyakorlatilag mindig megtalálom a választ egy kis kutatás után, de ez valahogy nem szerepelt sehol sem!
"Általános szabály, hogy az 1”-os cső hosszának (a vízszintesen fekvő részének is) 2%-a emelőmagasságnak minősül, 3/4”-os cső esetében ez 8%, míg 1/2”-os tömlő esetén 40%."
Bár nem pont akvarisztika, de az emelőmagasságra vonatkozó rész ide is igaz.
 
"Általános szabály, hogy az 1”-os cső hosszának (a vízszintesen fekvő részének is) 2%-a emelőmagasságnak minősül, 3/4”-os cső esetében ez 8%, míg 1/2”-os tömlő esetén 40%."
Bár nem pont akvarisztika, de az emelőmagasságra vonatkozó rész ide is igaz.
Köszönöm a cikket, érdekes dolgokat írtak benne! 👍
 
Sziasztok!

Egy dennerle 70l-s nano akváriumom van, benne egy dennerle ultra s diffúzorral oldom a co2-t. Sajnos már 3-4 hete minimális szőr, illetve agancsalgával küzdök, hiába carbozom valahol felüti a fejét mindig. A vízparaméterek jók, a szűrőm tiszta. Több cikkben is a co2 egyenletlen beoldását, fluktuációt írják fő oknak. Próbáltam többféleképpen a lillyket elhelyezni, de a problémát nem sikerült megoldanom a hardscape elhelyezkedése miatt :( A szűrőmön pedig, ha emelem a teljesítményt a co2-t hajtom már csak ki, ph mérővel teszteltem ezt is.

A kérdésem ezmiatt arra irányulna, hogy ilyen kicsi kockába 70liter ajánlanátok-e külső co2 reaktor beüzemelését? A szűrőm elbírná, egy eheim profeszionál 4 t350 1050 liter/óra maximális teljesítményű ketyere ami kb. 50% üzemel most :) állítható a sodrás erőssége rajta. Amennyiben igen milyen reaktort ajánlotok?-lehet kicsit túlméretezett, soha nem lehet tudni, valamikor lehet építek egy nagyobb kockát :)

Segítségetek előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Egy dennerle 70l-s nano akváriumom van, benne egy dennerle ultra s diffúzorral oldom a co2-t. Sajnos már 3-4 hete minimális szőr, illetve agancsalgával küzdök, hiába carbozom valahol felüti a fejét mindig. A vízparaméterek jók, a szűrőm tiszta. Több cikkben is a co2 egyenletlen beoldását, fluktuációt írják fő oknak. Próbáltam többféleképpen a lillyket elhelyezni, de a problémát nem sikerült megoldanom a hardscape elhelyezkedése miatt :( A szűrőmön pedig, ha emelem a teljesítményt a co2-t hajtom már csak ki, ph mérővel teszteltem ezt is.

A kérdésem ezmiatt arra irányulna, hogy ilyen kicsi kockába 70liter ajánlanátok-e külső co2 reaktor beüzemelését? A szűrőm elbírná, egy eheim profeszionál 4 t350 1050 liter/óra maximális teljesítményű ketyere ami kb. 50% üzemel most :) állítható a sodrás erőssége rajta. Amennyiben igen milyen reaktort ajánlotok?-lehet kicsit túlméretezett, soha nem lehet tudni, valamikor lehet építek egy nagyobb kockát :)

Segítségetek előre is köszönöm!
Aqua care bypass ággal, bár kis akvához nem hiszem, hogy az ág kellene... Javítom, ennél nagyobb szűrőnél kell a bypass ág.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy dennerle 70l-s nano akváriumom van, benne egy dennerle ultra s diffúzorral oldom a co2-t. Sajnos már 3-4 hete minimális szőr, illetve agancsalgával küzdök, hiába carbozom valahol felüti a fejét mindig. A vízparaméterek jók, a szűrőm tiszta. Több cikkben is a co2 egyenletlen beoldását, fluktuációt írják fő oknak. Próbáltam többféleképpen a lillyket elhelyezni, de a problémát nem sikerült megoldanom a hardscape elhelyezkedése miatt :( A szűrőmön pedig, ha emelem a teljesítményt a co2-t hajtom már csak ki, ph mérővel teszteltem ezt is.

A kérdésem ezmiatt arra irányulna, hogy ilyen kicsi kockába 70liter ajánlanátok-e külső co2 reaktor beüzemelését? A szűrőm elbírná, egy eheim profeszionál 4 t350 1050 liter/óra maximális teljesítményű ketyere ami kb. 50% üzemel most :) állítható a sodrás erőssége rajta. Amennyiben igen milyen reaktort ajánlotok?-lehet kicsit túlméretezett, soha nem lehet tudni, valamikor lehet építek egy nagyobb kockát :)

Segítségetek előre is köszönöm!
szerintem jobb a reaktor... egyrészt a szűrődet nem kell visszafojtanod, mert megoldja ő 🤣, másrészt egyenletesebb lesz vele a beoldásod. nekem a drága, gagyi am1000 reaktorom van, de még csak meg sem buheráltam, csupán megdöntöttem és jól működik így is... 😊
 
szerintem jobb a reaktor... egyrészt a szűrődet nem kell visszafojtanod, mert megoldja ő 🤣, másrészt egyenletesebb lesz vele a beoldásod. nekem a drága, gagyi am1000 reaktorom van, de még csak meg sem buheráltam, csupán megdöntöttem és jól működik így is... 😊
Azérz azt nem mondanám, hogy nem kell fojtani,nálam ha nem lenne akkor iszonyatos az áramlás. Nem mellesleg neki kis akvája van úgyhogy biztos kell majd fojtania. 😉
 
Azérz azt nem mondanám, hogy nem kell fojtani,nálam ha nem lenne akkor iszonyatos az áramlás. Nem mellesleg neki kis akvája van úgyhogy biztos kell majd fojtania. 😉
szerintem egy 1000 liter/órás szűrő - ami feltételezésem szerint jól meg van pakolva matrix-szal, perlonnal meg purigennel - ha kap a nyakába egy reaktort bypass nèlkül az mindent fog csinálni, csak nem iszonyatos áramlást... 😊😊😊
 
szerintem egy 1000 liter/órás szűrő - ami feltételezésem szerint jól meg van pakolva matrix-szal, perlonnal meg purigennel - kap a nyakába egy reaktort bypass nèlkül az mindent fog csinálni, csak nem iszonyatos áramlást... 😊😊😊
Hát pedig az OASE biomaster350est is folytanom kellet ezekkel a töltetekkel. És ezt 180l akván csinálta, ez lesz a mostani 60l-nél is. Jelenleg 600sal tolom, azt is fojtanom kell. 😊
 
akkor jobb az OASE Biomaster 350, mint az eheim 2075... legkozelebb ojat veszek én is... 🤣
Azért a szűrőm maxon 1050 liter / órát tud, egy nettó kb 60 literes akvába tud hullámokat kelteni rendesen (50 cm hosszú csak) :) majdnem 20x forgatná meg a vízet maxon. 50-60%-n pörög jelenleg. Amint kicsit emeltem a teljesítményen a co2-t elkezdte kihajtani a vízből 1 óra alatt 6,3ról visszaesett 6,5-re ami meg a kh-val nem passzolt már és meg sem vártam mi lesz estig, inkább visszavettem a teljesítményt :)

A kérdésem most már csak annyi, hogy a reaktor beépítése után működik-e az rendesen, amennyiben a szűrőm nem 100%-ra van állítva a folytás hozzáadása után mondjuk csak 70%-n... a 100%-t hiába folytja vissza 10-15%-kal az már valóságos cunami az akvában akkor is XD a leírásban 800-1000 l/ órát írnak a működtetéséhez, ami az én akvámban túl sok már.
 
Azért a szűrőm maxon 1050 liter / órát tud, egy nettó kb 60 literes akvába tud hullámokat kelteni rendesen (50 cm hosszú csak) :) majdnem 20x forgatná meg a vízet maxon. 50-60%-n pörög jelenleg. Amint kicsit emeltem a teljesítményen a co2-t elkezdte kihajtani a vízből 1 óra alatt 6,3ról visszaesett 6,5-re ami meg a kh-val nem passzolt már és meg sem vártam mi lesz estig, inkább visszavettem a teljesítményt :)

A kérdésem most már csak annyi, hogy a reaktor beépítése után működik-e az rendesen, amennyiben a szűrőm nem 100%-ra van állítva a folytás hozzáadása után mondjuk csak 70%-n... a 100%-t hiába folytja vissza 10-15%-kal az már valóságos cunami az akvában akkor is XD a leírásban 800-1000 l/ órát írnak a működtetéséhez, ami az én akvámban túl sok már.
Simán működni fog, én se tolom 100%-on,csak majd a gyári tölteten kell majd variálni.
 
Back
Oldal tetejére