• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok. Ha nem megfelelő topikban teszem fel a kérdést, akkor kérlek mozgassátok átt. Alga gondom van. Jött mindenféle algám,egy vrészét tudom kezeli de a zöld pontalgát nem.
Ha jól olvastam erős összefüggésben van a co2 szinttel és a rossz beoldással. Érdekes hogy nálam legfőképpen a co2 difi melletti sarokban jelentkezett. Jelenleg 24 ppm a co2 szintem. Kicsit emeltem rajta de nem akar eltűnni. Ahová szinte semmi co2 nem jut ott semmi nincs. A világitásom nem lehet sok napi 7 ora 36 lumen per literrel így az olvasottak alapján csak a co2 jöhet szóba. Van valakinek ötlete? Előre is köszi
 
Sziasztok. Ha nem megfelelő topikban teszem fel a kérdést, akkor kérlek mozgassátok átt. Alga gondom van. Jött mindenféle algám,egy vrészét tudom kezeli de a zöld pontalgát nem.
Ha jól olvastam erős összefüggésben van a co2 szinttel és a rossz beoldással. Érdekes hogy nálam legfőképpen a co2 difi melletti sarokban jelentkezett. Jelenleg 24 ppm a co2 szintem. Kicsit emeltem rajta de nem akar eltűnni. Ahová szinte semmi co2 nem jut ott semmi nincs. A világitásom nem lehet sok napi 7 ora 36 lumen per literrel így az olvasottak alapján csak a co2 jöhet szóba. Van valakinek ötlete? Előre is köszi

Szia!
Zöld pontalga jellemzően foszfát problémára szokott utalni, leginkább, ha a nitráthoz képest alacsony a foszfát szint, akkor jelentkezik, de ugyanúgy előfordulhat magas szintnél is. Szerintem mérj nitrát-foszfát szintet először.
 
Szia!
Zöld pontalga jellemzően foszfát problémára szokott utalni, leginkább, ha a nitráthoz képest alacsony a foszfát szint, akkor jelentkezik, de ugyanúgy előfordulhat magas szintnél is. Szerintem mérj nitrát-foszfát szintet először.
hát lehet tényleg az lesz mert a foszfát szintem nulla annak ellenére hogy tolom bele az easy life foszfátot. Érdekes hogy ugyan azon részeken a difi mellett kezd megjelenni a zöld szőralga is. Szinte az egész üvegen van a difitől jobbra és balra de még kezdetleges.
 
Sziasztok. Beoldással kapcsolatban! Mi a legjobb, ha a lámpahoz igazitom vagy a természetes fényhez? Jelenleg úgy megy hogy 11:30 kor kapcsol a lámpa. A co2 9-kor kapcsol, mire a növények és az alga bubizik kb 11 óra lesz. Észre vettem viszont hogy reggel 6-7 között a myriophillum buzogánya kinyílik és az ablak felé fordul. A kérdésem az lenne hogy már ilyenkor is kéne menni a co2-nek vagy jó úgy ahogy most kapcsol. Van pár algám és úgy tudom hogy a zöld szőrt lehet ehhez kapcsolni. Ott van minden növényemen.
 
Sziasztok. Beoldással kapcsolatban! Mi a legjobb, ha a lámpahoz igazitom vagy a természetes fényhez? Jelenleg úgy megy hogy 11:30 kor kapcsol a lámpa. A co2 9-kor kapcsol, mire a növények és az alga bubizik kb 11 óra lesz. Észre vettem viszont hogy reggel 6-7 között a myriophillum buzogánya kinyílik és az ablak felé fordul. A kérdésem az lenne hogy már ilyenkor is kéne menni a co2-nek vagy jó úgy ahogy most kapcsol. Van pár algám és úgy tudom hogy a zöld szőrt lehet ehhez kapcsolni. Ott van minden növényemen.
Nem kell túlbonyolítani. Nem baj, ha a világítási időszakon kívül is van elég CO2 az akváriumban. Sőt! De fontos, hogy ne halmozódjon fel! Én pl non-stop adagolom, mert a világításom ezt diktálja (nem túl sok fény). Ha jobban pirítasz, több CO2-re van szükség, de ugyanez az intenzív adagolás fény nélkül sok lesz és felhalmozódik. Éppen ezért akváriumonként eltérő lehet, hogy mikor kapcsolod és mennyire tolod a CO2-t. Úgy állítsd be a beoldást, hogy minél konstansabb legyen a CO2 tartalom, vagyis amikor a növények felveszik akkor is elég legyen, de ne legyen túl sok akkor sem amikor nem veszik fel.
 
Nem kell túlbonyolítani. Nem baj, ha a világítási időszakon kívül is van elég CO2 az akváriumban. Sőt! De fontos, hogy ne halmozódjon fel! Én pl non-stop adagolom, mert a világításom ezt diktálja (nem túl sok fény). Ha jobban pirítasz, több CO2-re van szükség, de ugyanez az intenzív adagolás fény nélkül sok lesz és felhalmozódik. Éppen ezért akváriumonként eltérő lehet, hogy mikor kapcsolod és mennyire tolod a CO2-t. Úgy állítsd be a beoldást, hogy minél konstansabb legyen a CO2 tartalom, vagyis amikor a növények felveszik akkor is elég legyen, de ne legyen túl sok akkor sem amikor nem veszik fel.

Most mégis van akváriumod? :)
 
Most mégis van akváriumod? :)
Hehe :)
A Slow happenings néven futó akváriumom működik, illetve van egy működő növénytároló garnélásom. Ezek nem igénylenek odafigyelést (max havi egy karbantartás/vízcsere stb.). Ha arra gondolsz hogy azt mondtam szünetel az akvarizálás, az alatt a "babusgatott" akváriumokat értettem :D
 
Nem kell túlbonyolítani. Nem baj, ha a világítási időszakon kívül is van elég CO2 az akváriumban. Sőt! De fontos, hogy ne halmozódjon fel! Én pl non-stop adagolom, mert a világításom ezt diktálja (nem túl sok fény). Ha jobban pirítasz, több CO2-re van szükség, de ugyanez az intenzív adagolás fény nélkül sok lesz és felhalmozódik. Éppen ezért akváriumonként eltérő lehet, hogy mikor kapcsolod és mennyire tolod a CO2-t. Úgy állítsd be a beoldást, hogy minél konstansabb legyen a CO2 tartalom, vagyis amikor a növények felveszik akkor is elég legyen, de ne legyen túl sok akkor sem amikor nem veszik fel.

Köszönöm. És az optimális ha lámpa kapcsoláskor a ph 7 lekapcsoláskor pedig ph 6,8 mindez 4 kh-val.
 
Hehe :)
A Slow happenings néven futó akváriumom működik, illetve van egy működő növénytároló garnélásom. Ezek nem igénylenek odafigyelést (max havi egy karbantartás/vízcsere stb.). Ha arra gondolsz hogy azt mondtam szünetel az akvarizálás, az alatt a "babusgatott" akváriumokat értettem :D

Féltem, hogy abbahagyod Te is... :)
 
Szerintem is az a legjobb, ha állandó értékeket tartasz. Ha sötétben kevesebb a co2, az nem baj, de ezzel együtt magasabb lesz a ph, az meg nem jó, ha ingadozik, főleg, ha a ph-ra kényes élőlények is vannak benne.

Állandó értéket csak akkor tudok tartani ha éjjel nappal megy a rendszer. Amanom van az elég érzékeny. Már tapasztaltam.
 
Állandó értéket csak akkor tudok tartani ha éjjel nappal megy a rendszer. Amanom van az elég érzékeny. Már tapasztaltam.
Amano garnéla pont nem annyira érzékeny :) Lehet, hogy zavart lesz a viselkedése az ingadozás miatt, de ettől függetlenül elég jól bírja.
Tehát ezek szerint próbáltad, hogy éjjel nem megy a CO2 és reggelre kékül a DC (ez a normális). Ha időzítővel kapcsolod a mágnesszelepet, akkor tudsz vele variálni, többször rövidebb időközökre bekapcsolni. Próbáld ki, hogy félórát megy, egy-két órát pedig nem megy. Így váltogatva, egész éjjel (és az éjjel alatt mindig a világításmentes időszakot értjük). Így ha reggel még mindig kék, akkor növelj a bekapcsolva/kikapcsolva arányon - addig míg egyenletesnek nem találod a CO2 szintet, vagyis folyamatosan ugyanazt nem mutatja a DC (limezöld). Ez a "kapcsolgatás" azért lehet jó megoldás, mert bár nyilván egyszerűbb lenne este takarékra venni, de ahhoz el kellene állítgatni a tűszelepet, azt meg nem akarjuk...
 
Amano garnéla pont nem annyira érzékeny :) Lehet, hogy zavart lesz a viselkedése az ingadozás miatt, de ettől függetlenül elég jól bírja.
Tehát ezek szerint próbáltad, hogy éjjel nem megy a CO2 és reggelre kékül a DC (ez a normális). Ha időzítővel kapcsolod a mágnesszelepet, akkor tudsz vele variálni, többször rövidebb időközökre bekapcsolni. Próbáld ki, hogy félórát megy, egy-két órát pedig nem megy. Így váltogatva, egész éjjel (és az éjjel alatt mindig a világításmentes időszakot értjük). Így ha reggel még mindig kék, akkor növelj a bekapcsolva/kikapcsolva arányon - addig míg egyenletesnek nem találod a CO2 szintet, vagyis folyamatosan ugyanazt nem mutatja a DC (limezöld). Ez a "kapcsolgatás" azért lehet jó megoldás, mert bár nyilván egyszerűbb lenne este takarékra venni, de ahhoz el kellene állítgatni a tűszelepet, azt meg nem akarjuk...

Köszönöm ezt kipróbálom. De még egy fontos kérdés lenne előtte! Szerintetek indokolja bármi nálam a co2 használatát?
Világítás 36 lumen/liter ( bruttó literrel)
Alternanthera reineckii mini
Limnobium
Myriophillum matogrossense
Bucephalandra wavy green
Anubias gold
Microsorum trident
Marsilea hirsuta

Tudom bocsi ez a kérdés nem biztos hogy ide tartozik.
 
Nem feltétlenül, de ha már adott, akkor szerintem használd, minden növény örül neki. Csak nem kell fullon járatni, elég lassan adagolni (világításhoz mérten), de ezt már megbeszéltük régebben privátban :)

Igen emlékszem. Azt látom hogy minden örül neki mert hetente dobálók ki 5 tő limnobiumot és két hetente vágom vissza a myriot, de tövig. Egyre dúsabb, erősebb ,zöldebb. Köszönöm mégegyszer a segítséget.
 
Sziasztok.
A reaktor beoldással kapcsolatban lenne kérdésem. Nagyon szimpatikus az aquacare co2 reaktorja. Eddig csak diffúzor beoldásom volt ezért kicsit tudatlan vagyok a témában.
Van egy 1050l/h eheim szűrő. Ahhoz lenne. Kell hozzá bypass ág? Nem tervezem csak azért.
Illetve hálószobába lenne, van ezeknek valami hangjuk? Csak mert olvastam hogy hajlamosak csobogni vagy a víz áramlás hangját.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Illetve konkrétan ezzel a termékkel kapcsolatban?

Köszönöm a segítségeteket! :)
 
Szia. Nekem eheim exp.350 van. Annak is 1050l/h a tudasa. Nem bypass agon van bekotve, hanem siman. Nem csobog. Nem szaporodik fel benne a co2. De ha megis, nekem van egy kis leereszto szepele, nem tudom az aquacareben van e. De jol mukodik.
 
Szia. Köszönöm szépen a válaszod, akkor nyugodtan fogok belevágni a dologba, csak nem robbanok fel vele :D a difi nagyon sok gázt használ el és még így sem tökéletes a beoldás, a dc soha nem lime zöld, i kább sötét igaz a növények így is szeretik :) meg egyel kevesebb belógó alkatrész az akváriumba :)
Ez a lényeg nekem hogy hang nélkül üzemeljen mert mellette alszok :)
 
Sziasztok!

Ma beüzemelésre került az Aquacare reaktor. A problémám az hogy mikor beér a reaktorba a Co2 akkor azt látom, hogy egyből benyomja az áramlás az akváriumba a co2-t és még hangot is ad, bugyborékol egyet és már megy is be.. Nincs bypass ágam, az lenne a probléma hogy a szűrő túl nagy teljesítményű és a co2 nem tudja átjárni azt a kis tartályt? csak mert akkor kell vennem egy bypasst SOS-ben. mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen!
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére