• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok. A belső atomizereknek van valami hátrányuk a difikkel szemben azonkívűl, hogy nem valami szépek? 200 literes akváriumom van és most egy sera akrill difim van, ami egyben bubiszámláló is, de sztem ez kicsi az én aksimhoz. A kerámia mérete 2cm átmérő. Ezért gondoltam, hogy egy atomizert veszek, mert kedvezőbb az áruk.
 
Sziasztok!
Ilyenem van, és a beoldásnál zavaróan hat a sok apró bubi! Lehet-e tenni vele valamit, vagy ez már csak ilyen?

http://cdn.greenaqua.hu/media/catalog/product/cache/1/small_image/141x141/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/e/new-co2-atomizer-in-line_1.jpg
Szia!
Azt hiszem, hogy a fórumon már volt erről szó, s a barátomnak is ilyen van. Annak nem ajánlják, aki nem szereti a "ködöt" a vízben. A látvány ellenére ez az egyik legapróbbra porlasztó szerkezet, s szerintem ennek a beoldása biztos, hogy jó!
Én is egy ilyennel szemezek!
 
Sziasztok!

Nekem ez a fajta atomizer lesz az aksimba,
GW CO2 Atomizer kombo - kicsi most csak 4 500 Ft - Green Aqua
Ennek a csatlakozása az alján van! A CO2 csőnek vissza kell fordulnia a cucc alatt, és úgy a csatlakozóba.
A difiknél ez a csatlakozás az anyagából van megoldva, csak egyszerűen rá kell húzni a csövet!
Attól félek hogy ott fogok szenvedni az aksiban az atomizet igazgatásával, amit a CO2 cső egyfolytában "csavarni" fog.
Vagy ettől nem féljek, mert a cső puha, és simán meghajlik, úgymarad, és nem akar erőt kifejteni az atomra?
 
Szia!
Tudtommal az ipari felhasználású jóval drágább, az élelmiszeri kb. 98-99% tisztaságú, olcsóbb és simán megfelel. De javítson ki valaki, ha nem így van. Én élelmiszerivel nyomatom, kb. a felébe kerül az iparinak.
Hello mindenkinek!
Annyit tennék a témához hozzá,hogy nemrég inditottam el a co2 rendszerem ,és alaposan rákérdeztem a témára MESSER-gázos ismerősömnél.Azt mondta hogy most már nincs nagyon külön választva az ipari és az élelmiszeri gáz,szinte ugyanaz a kettő ,amelyik kilóg a sorbol az az egészségügyi co2 ,mert az már nagyon nagy tisztaságú(a legtisztább co2 fajta).Ugyhogy én olyant használok amivel egy ismerősöm otthon hegeszteni szokott,abbol kapok ha kifogy a palackom!Elöször féltem a dologtól, de MESSER-es srác meggyőzött .Én bátran nyomatom az "iparit"!!
 
Hello mindenkinek!
Annyit tennék a témához hozzá,hogy nemrég inditottam el a co2 rendszerem ,és alaposan rákérdeztem a témára MESSER-gázos ismerősömnél.Azt mondta hogy most már nincs nagyon külön választva az ipari és az élelmiszeri gáz,szinte ugyanaz a kettő ,amelyik kilóg a sorbol az az egészségügyi co2 ,mert az már nagyon nagy tisztaságú(a legtisztább co2 fajta).Ugyhogy én olyant használok amivel egy ismerősöm otthon hegeszteni szokott,abbol kapok ha kifogy a palackom!Elöször féltem a dologtól, de MESSER-es srác meggyőzött .Én bátran nyomatom az "iparit"!!
Szia!
Mivel és milyen módon fejtitek át a gázt az üres palackodba? Érdekelne, mert a 0,5 l-es palackomat nem tudom töltetni hivatalosan sehol Zalaegerszegen és környékén!
Kösz
 
Szia!
Mivel és milyen módon fejtitek át a gázt az üres palackodba? Érdekelne, mert a 0,5 l-es palackomat nem tudom töltetni hivatalosan sehol Zalaegerszegen és környékén!
Kösz
Szia!Azt sajna nem tudom hogy miként csinálja ,de nem gondolkoztál egy szódagép-patronos megoldáson?Én ilyen módon akartam a co2-t megcsinálni az akihoz,de én kaptam egy 10 kg-os palackot,ha nem lett volna ez a lehetőség akkor maradt volna az a megoldás!Már közcsavart is esztergáltattam hozzá!!Csak azért mondom ezt mert ahhoz simán kapsz cserepatront üzletbe is(pl.EURONICS).És az is fél kilós.
 
Le kell hűteni a töltendő palackot, összekötni a töltő palackal, aztán nyitni mindkettőt. (súlyt kell mérni)
 
Mire gondolsz hogy súlyt kell mérni?legjobb tudomásom szerint két összekötött palackban ,térfogattól függően -de kiegyenlitődik a nyomás.Barátom igy magyarázta el nekem.
 
A nyomás valóban kiegyenlítődik, csak nem lesz benne túl sok gáz. A súlyt azért kell mérni, hogy tudd mennyi van benne. Erre a nyomásmérő nem alkalmas. A reduktorod is mindig 50-60 bárt mutat, aztán egyszer csak elkezd csökkenni, és pár nap alatt ki is fogy.
 
300 lityis kocka akihoz kéne reaktor. Aquamedic- rendben, de annyira vegyesek a visszajelzések.. más töltet is kell.. Jbl bővítve jó lehet? Vagy ugorjak neki egy diy-el?
 
Sziasztok!

A külső reaktorok esetében nem gáz, ha víz alatt vannak, ugye? Csak mert nálam ott lenne, mivel épített oldalpolcos (leválasztott) szűrőm van, így nálam a világítást kivéve minden az akváriumban van és a reaktor is a szűrőrészbe menne.

köszönet, Péhá
 
Sziasztok!
Az akváriumomban palackos CO2 rendszer működik, s gondoltam a gazdaságosság miatt kipróbálom a Ferplast CO2 mixerét. Ez egy belső szűrőhöz hasonló kis kütyü, amibe beküldöm a CO2 gázt, ott összekeveredik az akvárium vízével, amiből egy szivacson keresztül jutnak be az akváriumba az apró bubik. Ez az elv.
Gyakorlatban nálam az a baj, hogy szerintem a szivacs annyira visszafogja a távozni készülő apró bubikat, hogy a tartály egy idő után nagyon feltelik gázzal és a szivacson keresztül nagyon kevés apró bubi kerül az aksiba.
Próbáltam vékonyabb szivacsot beletenni, de ez sem jelentett nagy változást.
Az nem jelentene jobb megoldást, ha kivenném a szivacsot és kerámiagyűrűket tennék bele? Gondolom az is összezúzná a bubikat és talán az alján nem fogná annyira vissza a távozni készülő apró bubikat?
Valakinek van valami ötlete?
Köszönöm.
Ui.: A drop checker inkább kék, mint zöld, tehát kevés oldott CO2 gáz jut az akváriumba az én olvasatomban.
 
Szevasztok !
Én kipróbáltam a külső reaktort(saját készítés) és az üveg diffúzort is.Mindennek megvan a maga előnye és hátránya egyaránt.
A külső reaktor visszafogja a szűrőt,helyigényes és körülményes tisztítani,cserébe szinte semmi "köd" és jó a beoldás.
A diffúzor látszik,helyet foglal,ködöl,törik :( de könnyen tisztítható és nem olyan hatékony a beoldás.
A jobb beoldás érdekében egy Tunze pumpát hívtam segítségül,melyet ráírányítok a diffúzorra(felülröl),ez szétveri a buborékokat,így azok nem közvetlen mennek a felszínre hanem keveregnek egy kicsit.Így van egy hatékonyabb beoldásom és a Tunze segít az áramoltatásban is :).
Buboréksszámlálót nem használok,érzésre megy minden.Kezdőknek ajánlom a guppit,(esetleg sziámi algaevőt)nálam ő volt az indikátor.Elég érzékeny,amikor feljön a vízfelszínre egy kicsit vissza kell venni és minden ok.Tudom ez egy kicsit morbid,imádom minden halam,őt is szerettem,1-2 alkalommal ügyesen jelzett és mikor neki sok volt a co2 rögtön levegőztettem is(nem szenvedett).
Diffúzor tisztítása:tömény clorox(illat nélkül) max. 3 perc.
 
Külső reaktor megvan. Aqua Medic. 300 lityihez gondolom elég. Be lehet ezt építeni ferdén, esetleg vízszíntesen is? A golyók felett egyből egészítsem ki valami plusszal?
Szűrő 2080, lefojtás miatt nem aggódom.
 
Állandó téma a megfelelő beoldás és a legjobb porlasztás. Gondoltam bedobok egy összegzést a saját tapasztalatok alapján, mert sok az új ember mostanság illetve aki most ismerkedik a növényezéssel.

Üveg diffúzorok:
Az ADA fertőzte meg a világot ezzel a beoldási módszerrel. Leginkább a szépségéért választjuk ezt a módszert. Valamiért a felszálló buborékok látványa és a tiszta üveg látványa legalább egyszer megigéz minden akvakertészt. ;)
Néhány ezertől már hozzá lehet jutni ezekhez a difikhez. Óriási előnye, hogy 1.5-1.7 bar környékén működnek, így élesztős rendszerhez is használhatjuk őket.
Nem érdemes a kerámia méretén spórolni. A túl kicsi kerámia hamar elkoszolódik, ezért állandóan ingadozni fog a beoldás.
Általában 2 hetente áztató folyadékban meg kell tisztítani őket, akkor is ha még nem teljesen zöld a kerámia!
A drágább üveg porlasztók még szebb üvegből készülnek, formájuk is kecsesebb, de ami ennél is fontosabb a kerámia minőségi a sorozatgyártott termékekkel szemben. Magyarul sokkal jobban és finomabban porlasztanak.

Az ilyen beoldásnál még inkább figyelni kell arra, hogy a CO2 MINDEN helyre eljusson! Nem elég, hogy jól porlaszt a diffúzor. Ha nem jut el az akvárium minden pontjára, jönnek az algák, a növények nem fejlődnek elég jól ezeken a részeken. Ha a szűrőd nem forgat eleget, használj áramoltatót, hogy besegíts a szűrődnek.

Akril difik:
Jó hír azok számára, akik rendszeresen törik az üveget, hogy léteznek akril difik is. Akik a belső porlasztás látványát nem akarják feladni ez is egy jó megoldás lehet. A választék ezen a téren azért meglehetősen limitált és csak sorozatgyártott darabok léteznek belőlük (értsd átlagos kerámia betétes porlasztók)

Atomizerek:
Akik nagynyomású palackos rendszert használnak a következő generációs porlasztók is szóba jöhetnek. Sajnos itt 2 bar vagy ennél nagyobb nyomás kell, ami rendesen próbára teszi a korábban talán tökéletesen üzemelő CO2 rendszerünket is.

Az akvriumba helyezhető atomizerek speciális kerámia betéttel rendelkeznek, ami még apróbb porlasztást tesz lehetővé. Sajnos a nagy nyomás miatt sokkal hamarabb hibásodnak meg, mint üveg társaik.

In Line diffúzorok:
A reaktorok hatékony működését alkalmazva, de azok egyik problémáját kiküszöbölve születtek meg ezek a porlasztók. A CO2-t a szűrőcsövekbe vezetve apróbb buborékok érhetők el, de mégsem ez az igazi előnyük. A szűrőcsőbe porlasztva a szűrő azonnal szinte mindenhova eljuttatja a CO2-t a vízforgatással. Sokkal kevesebb a CO2 veszteség, stabilabb a rendszer. Ha a szűrőcsövezéshez megfelelő méretű porlasztót választunk, akkor nem lesz teljesítményveszteség a szűrőnél, ami szintén előny.
Hátrány leginkább a takarítása. A buborékok nem láthatatlanok. Legtöbbnél sűrű apró buborékokkal nyomja tele az akváriumot, ami időnként zavaró. 2 bar nyomás vagy ennél több kell nekik.

A kerámia miatt takarítani kell azért időnként, ha nem is olyan sűrűn mint az akváriumi kerámiákat, de néhány havonta mindenképp érdemes.

Külső reaktorok:
Szerintem még mindig a legjobb beporlasztási módszer. Ha nem szereted az akváriumban lévő technika látványát, nem szeretnél sűrűn takarítani, egy jó megoldás lehet. Láthatatlan buborékokra porlasztja a CO2-t amit egyetlen más módszer sem tud alapból.

Hátránya, hogy kicsit megfogja a szűrést. Viszont az így beoldott CO2 sokkal tovább marad a vízben és a szűrő áramlással könnyen eljuttatható mindenhova. Takarítás ebben az esetben a legritkább. És hatalmas előnye, hogy nagyméretű akváriumokhoz is alkalmazható.

Reaktorok között nagy különbségek vannak, ezért érdemes jobb minőségűt választani, mert az olcsóbb típusok hangosabbak, és összeszerelésük nem annyira jó.

Ha most ismerkedsz a CO2-vel és kis vagy közepes méretű akváriumod van szerintem kezd el a kerámia porlasztókkal.

Ha már megismerted a CO2 működését és némi gyakorlattal már rendelkezel, kipróbálhatod a középutat, az in-line difiket.

Ha nagy akváriumod van, és nem szereted az akváriumban lévő technikát mindenképp külső reaktort javaslok.

Ha fontos az esztétika és megengedhetsz magadnak egy kis luxust, akkor kipróbálhatod a minőségi üveg kerámiákat.


A megfelelő CO2 keringetéshez pedig vagy szűrőt érdemes fejleszteni (nagyobb teljesítmény, jobb forgatás), vagy keringetőt (esetleg több keringetőt) érdemes betenni.
Szia Viktor!
Gondolom jó megoldás a beoldásnál ,ha az ember a bubizást figyeli abból is kiderül!
Már mint a növényeknél felszálló apró bubikra gondolok.
Azt szeretném meg kérdezni a nem sokára elindítót 160L akváriumnál diffin gondolkodom ,de nem tudom mekkorát vagy esetleg két kisebbet.
 
Szia Viktor!
Gondolom jó megoldás a beoldásnál ,ha az ember a bubizást figyeli abból is kiderül!
Már mint a növényeknél felszálló apró bubikra gondolok.
Azt szeretném meg kérdezni a nem sokára elindítót 160L akváriumnál diffin gondolkodom ,de nem tudom mekkorát vagy esetleg két kisebbet.

Legalabb 3cms keramia porlaszto kell. Nem jo megoldas a bubik figyelese sajnos.
 
akkor ez megfelelő lehet
Green Aqua Japán Diffúzor - Közepes

Talán a leírás alapján ennek a legvastagabb a fala a 3 GA méret közül nem?

Tökéletes 250 literig kb.
Szóval az hogy a növények bubiznak sajna nem megfelelő visszajelzés.
Pl ha most 2W/literrel elkezdem pirítani, 20 perc múlva akkor is bubizni fognak, ha minden más feltétel esetleg nem ok.
Nem elég gyors és pontos visszajelzés. CO2 tesztert ajánlom inkább kísérletezés helyett
 
Back
Oldal tetejére