• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok. Valaki meg tudná mondani hogy miért sárgul be a DC-m max 3 nap alatt Co2 beoldás nélkül???!! GA indikátor ,nano GA Drop checker , már szinte mindent próbáltam ami tudtam.Kivettem levegőre ,kb 30 perc alatt kék lesz.- vissza teszem és nem piszkálom akkor pár nap és besárgul.Ha naponta többször kiveszem és bele fújok akkor sikerül a kék és sötét zöld közötti állapotot tartani de mondom úgy hogy nem kapcsolok Co-t. Két vagy három alkalommal újra töltöttem indikátorral de ugyan az a végeredmény. Van esetleg még valami amit ki tudnék próbálni? vagy vegyek új indikátort lehet az a rossz?!
Milyen idős a folyadék? Azaz mikor vetted?
Mióta van az akváriumban? Került bele valami folyadék? Akváriumvíz, deszt víz, vagy bármi más?
Feltölthetnél 3 képet mit jelent a sárga. Berakás pillanata katt. Első nap katt, harmadik nap katt. :)
Érdemes mögé papírt tenni, hogy ne mossa össze a képet az akváriumból tükröződő zölddel.
 
Milyen idős a folyadék? Azaz mikor vetted?
Mióta van az akváriumban? Került bele valami folyadék? Akváriumvíz, deszt víz, vagy bármi más?
Feltölthetnél 3 képet mit jelent a sárga. Berakás pillanata katt. Első nap katt, harmadik nap katt. :)
Érdemes mögé papírt tenni, hogy ne mossa össze a képet az akváriumból tükröződő zölddel.

Mindjárt vadászok elő pár képet a telefonról. igen ezt a szín össze mosódást már megviccelt az elején de azóta figyelek erre. a folyadékot max 2 honapja vettem. utoljára múlt héten cseréltem a Dc ben.
 
Mindjárt vadászok elő pár képet a telefonról. igen ezt a szín össze mosódást már megviccelt az elején de azóta figyelek erre. a folyadékot max 2 honapja vettem. utoljára múlt héten cseréltem a Dc ben.
Akkor nem az idő kezdett ki vele. Nekem 3 éves és tökéletesen reagál, de persze ez már nem az ajánlott időintervallum.
 
Elvileg ez a sárga már erősen toxikus ?! A halaknak semmi bajuk. Vizet eddig hetente többször cseréltem. Ezen a héten már csak hetvegetől mert ez a 4 dik hetem indítás ota
 
Elvileg ez a sárga már erősen toxikus ?! A halaknak semmi bajuk. Vizet eddig hetente többször cseréltem. Ezen a héten már csak hetvegetől mert ez a 4 dik hetem indítás ota
A Co2 mérgezés tünete az, hogy a halak rángatóznak, mintha kötelékből akarnának szabadulni. Erősebb esetben felfordulnak. Garnélák szintén felfordulnak. Nekem volt, hogy 10 amano a hátán volt mikor hazaértem és másnapra (javítás után) kutya bajuk nem volt. Tehát még ez a helyzet is visszafordítható szerncsére. Persze senkinek nem kívánom. Jelenleg nekem is sárga, pont olyan mint neked, de én tudom miért és CO2 miatt. Mivel restart volt és az a beoldási mennyiség ami eddig a dzsungelt alig bírta elvinni kékeszölden az most a csupa fehér homok mellett már sárga. A citromsárga nem toxikust jelent hanem csak azt, hogy sok
 
Ezt akartam írni, csak megelőztél.:)
Figyeld a növényeket, egyéb élőlényeket, hogyan viselkednek. Ha nincs extra Co2 beoldás, akkor nem lehet kritikus érték, bár lehet rám cáfolnak.

Jó de ez akkor sincs megoldva hogy beoldas nélkül miért színezi el. Sőt ha menne a co világítási idő alatt akkor reggelre majdhogynem vissza kene kekulnie. Nekem meg napról napra sargabb. Délután haza erek kíváncsiságból bele teszem egy pohár csapvízbe... már kinomban nem tudom mit próbáljak ki. Ma adtam le egy GA rendelést én hülye meg nem rendeltem indikatort hátha tényleg az a rossz.
 
Jó de ez akkor sincs megoldva hogy beoldas nélkül miért színezi el. Sőt ha menne a co világítási idő alatt akkor reggelre majdhogynem vissza kene kekulnie. Nekem meg napról napra sargabb. Délután haza erek kíváncsiságból bele teszem egy pohár csapvízbe... már kinomban nem tudom mit próbáljak ki. Ma adtam le egy GA rendelést én hülye meg nem rendeltem indikatort hátha tényleg az a rossz.
Hát ha ma adtad le a rendelést még lehet telefonon hozzácsapják.
 
Levegőn szép kék.
View attachment 79158
Ez az első nap.

View attachment 79159
A másodikról nincs fotó de itt a harmadik - negyedik nap
View attachment 79160

Helló.

A harmadik képen mintha fátyol lenne a DC aljában lévő víz felszínén. Jól látom?
Mert ha igen akkor az miatt sárgul a DC-t. Nálam is volt ilyen jelenség, ha kiveszed azt a hártya szerű akármit akkor elkezd majd visszamenni helyes szintre. A fátyolosodás, hártyásodásról olvashatsz a GA oldalán is, növényi sínylődés, túletetés meg még millió egy oka lehet :D
Ha nem jól látom ott azt a fehér fátyolos dolgot akkor viszont nincs tippem :)
 
Helló.

A harmadik képen mintha fátyol lenne a DC aljában lévő víz felszínén. Jól látom?
Mert ha igen akkor az miatt sárgul a DC-t. Nálam is volt ilyen jelenség, ha kiveszed azt a hártya szerű akármit akkor elkezd majd visszamenni helyes szintre. A fátyolosodás, hártyásodásról olvashatsz a GA oldalán is, növényi sínylődés, túletetés meg még millió egy oka lehet :D
Ha nem jól látom ott azt a fehér fátyolos dolgot akkor viszont nincs tippem :)

Ez a kép akkor készült mikor ültettem a montecarlot és az egesz elolvadt. És valóban volt egy kisebb fehér nyálkás rész rajta. De azóta ez megszűnt. Hasonló nyálkám volt már régebben meg az ez előtti teknikaval. Akkor a talajon volt elkerülve és par centi magas volt. Olyan volt minha köd lett volna. De az is vissza húzódott egy hét alatt. Na de mostanában ez nem fordult elő.
 
Szerintetek mennyinek kéne lenni a reduktorbol kijövő nyomásnak? Jól tudom hogy difi esetén 2-2,5?
Nekem 5 baron áll. Lehet ebből gondom? Egyszer lelőtte a difiről a csövet de mást nem tapasztaltam. Még annyi hogy elég hangosan ciripel a difi. Próbáltam nyitni a két óra közötti csapot de attól csak magasabb lesz a nyomás.
 
Igen, jól tudod, annyi kiegészítéssel, hogy minimum! 2-2,5 bar.
A nagyobb (5 baros) nyomásból ilyen gondjaid lehetnek kb, mint amit írtál is. Vagy elpukkanó CO2 cső, nagyobb buborékok a diffúzorból stb. Tehát komoly baj nem lehet, max hogy nem működik optimálisan a rendszered.
Btw: biztosan bar-t mutat a manométer, nem Mpa/Psi-t? A palackban levő nyomás 50-60 bar között kellene legyen, a kimenő pedig 2-4 között - gyári beállítás mellett. És igen, nyitással értelemszerűen nagyobb, zárással kisebb lesz a kimenő nyomás.
 
Igen, jól tudod, annyi kiegészítéssel, hogy minimum! 2-2,5 bar.
A nagyobb (5 baros) nyomásból ilyen gondjaid lehetnek kb, mint amit írtál is. Vagy elpukkanó CO2 cső, nagyobb buborékok a diffúzorból stb. Tehát komoly baj nem lehet, max hogy nem működik optimálisan a rendszered.
Btw: biztosan bar-t mutat a manométer, nem Mpa/Psi-t? A palackban levő nyomás 50-60 bar között kellene legyen, a kimenő pedig 2-4 között - gyári beállítás mellett. És igen, nyitással értelemszerűen nagyobb, zárással kisebb lesz a kimenő nyomás.

5fdaac7db178372ae7a0365dfedf97c0.jpg
Így áll működés közben.
 
Back
Oldal tetejére