• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok!
Ilyenem van, és a beoldásnál zavaróan hat a sok apró bubi! Lehet-e tenni vele valamit, vagy ez már csak ilyen?

http://cdn.greenaqua.hu/media/catalog/product/cache/1/small_image/141x141/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/e/new-co2-atomizer-in-line_1.jpg

Ezzel egy dolgot tehetsz. Valahogy jobban szétvereted a buborékokat.

- van egy olyan opcio, hogy a kimenő ágra kötöd és a szűrő elvégzi a feladatot.
- van aki reaktor hengerben vagy valami hasonlóban vereti szét a bubit. utóbbit csak akkor javaslom ha eleve van elfekvoben ilyesmi.

Az Atomizerre figyelj, hogy mindig legyen kitakarítva. Havonta kéthavonta áztasd be.
Fekete háttér esetén akkor is sokkal jobban fog látszódni. Világosnál ez kevésbé zavaró.
 
A válaszod köszönöm! Viszont arra a megoldásra lennék kíváncsi, ami a legkevésbé okozza ezt a problémát! És még egy kérdés, mibe érdemes áztatni és meddig, az atomizert?
Köszi
 
A válaszod köszönöm! Viszont arra a megoldásra lennék kíváncsi, ami a legkevésbé okozza ezt a problémát! És még egy kérdés, mibe érdemes áztatni és meddig, az atomizert?
Köszi

ADA superge, JBL PowerClean mindkettő jó lehet áztatónak. Én ezeket ismerem ezek kifejezetten CO2 cuccokhoz vannak.
 
Köszi!
A kérdés felére megkaptam a választ, az másik fele válaszra vár!
"Viszont arra a megoldásra lennék kíváncsi, ami a legkevésbé okozza ezt a problémát!"
Üdv
 
Köszi!
A kérdés felére megkaptam a választ, az másik fele válaszra vár!
"Viszont arra a megoldásra lennék kíváncsi, ami a legkevésbé okozza ezt a problémát!"
Üdv

Mindenre válaszoltam. Többet én sem tudok. A diffuzor nem reaktor! Ez porlaszt.
És a vízáramba porlasztva is valamenyi CO2 buborék látható lesz. Ha a látvány és a fent leírt esetleges megoldások sem működnek, akkor neked reaktor való
 
Ezek szerint a reaktor a legjobb megoldás!
Köszi, jó éjt!

Hogy mi a legjobb megoldás több oldalról is lehet nézni:

- Zavarja / nem zavarja a látványt
- Karbantartás igényes / kevésbé karbantartás igényes
- Maximális hatékonyság / veszteséggel működő porlasztás
- Törékeny - ragasztott műanyag / üveg
- Szűrőáram megbontásával járó / CO2 csövön lógó és különösebb szerelést nem igénylő
- Porlaszó / Reaktor szerűen beoldott

A fenti bejegyzésed alapján te elsősorban a buborékok látványát szeretnéd megszűntetni. Tehát ez a legfontosabb.
Van akinek más. Ha nem tudod a szűrő másik ágára kötni, akkor attól tartok marad a reaktor.
 
Szia!
Így a szűrőben nem reked meg vagy halmozódik fel a gáz?

Én magam még sosem próbáltam. Viszont tudok több olyan mukiról is aki így tolja a világban.
Ki kell próbálni. Vesztenivaló nincs. Ha levegős lesz, zajos vagy nem hozza az eredményt, 15 perces melóval vissza lehet rakni a másik ágra.
 
Köszi. Még egy kérdés, ezt szerinted egy 700l/h-ás külső szűrővel lehet üzemeltetni?

Ha reaktorként használod a szűrőházat ott lehet, hogy kevés lesz, de egyébként persze. Nem a szűrővel préseled be a CO2-t hanem a difivel.
Itt az a fontos, hogy legyen 2-2.5 bar nyomásod, hogy működtetni tudd a difit.

Reaktornál ajánlott a 900lph
 
Ha reaktorként használod a szűrőházat ott lehet, hogy kevés lesz, de egyébként persze. Nem a szűrővel préseled be a CO2-t hanem a difivel. Itt az a fontos, hogy legyen 2-2.5 bar nyomásod, hogy működtetni tudd a difit
Köszi a segítséget. Apránként csak össze áll a kép, hogy milyen CO2 rendszert szeretnék összeállítani.
 
Adott egy 44 literes akvárium, nem tudom eldönteni hogy melyik beoldási formát válasszam. Egy kisebb üveg difit (ha igen, akkor abból melyik az ami nem túl vészes árú viszont már jónak mondható), atomizert, valami "olcsóbb" reaktort?
Megköszönöm mindenkinek aki hozzászól!
 
44 literbe reaktort csak akkor ha 1000lph körüli szűrőd van, ez szerintem akkor kilőve. Maradt az üveg difi vagy atomizer. Difiből van olcsó ami nem olyan jól porlaszt (GreenWorks), kevésbé drága ami jól (Do!Aqua) és drága ami nagyon jól (ADA). Botasz videóját nézd meg és megérted:
Atomizer akkor jó ha van olyan reduktorod ami 3-4 bart tud kipréselni magából.
 
Már néztem, brutális a különbség! Viszont számomra az ár is:)
De hát valamit valamiért.
950 l/h a szűrésem.
Mondjuk ez jó lenne az enyémbe ADA Do!aqua Music diffúzor 15d - Kicsi most csak 10 900 Ft - Green Aqua, nem?
De ezektől az üveg cuccoktól nagyon félek, egyszer nem figyel az ember aztán annyi...

Ismerkedésnek tényleg nem érdemes a legdrágábbal kezdeni. Ha már biztonsággal használod valamelyik olcsóbb fajtát, akkor úgy is el tudod dönteni kell e neked.
Ha már az elején eltöröd, akkor hiába a drága diffúzor.

Vagy 2 cm-s kerámia kell neked, vagy valami külső beoldó az akvárium méretedhez. Reakktort én túlzásnak érzek egy ilyen kicsi akváriumohoz.
 
Viktor, tudnál konkrét termékeket mondani hogy te miket használnál a helyemben?
 
Viktor, tudnál konkrét termékeket mondani hogy te miket használnál a helyemben?

Az akril difi jó, mert nem törik, cserébe a legtöbb indokolatlanul nagy egy ilyen kicsi akváriumba. 100 litertől tenném be pl a Sera cuccot.
Sera Flore diffúzor és buborékszámláló - akril most csak 5 600 Ft - Green Aqua
Ez ugyanaz a kategória, tényleg nagy ekkora akiba, de nem fogod eltörni ha ettől félsz:
GW CO2 Atomizer kombo kerámia porlasztóval most csak 2 400 Ft - Green Aqua

Jó lehetne valamelyik kis méretű atomizer is, de ha most ismerkedsz a CO2 világával, borzalmasan fog frusztrálni, ha nem működik jól és nem érted majd miért. Ezeket a megoldásokat ezért későbbre hagynám:
GW Atomizer CO2 diffúzor - kicsi most csak 2 400 Ft - Green Aqua

Ezek a fajta nano difik - üveg - max 30 literig jók. Nálad nagyon hamar algásodnának és nem porlasztana eleget:
Green Aqua Nano Diffúzor - Üveg most csak 3 490 Ft - Green Aqua

Méretre ez az amit fent is ajánlottam:
Green Aqua Japán Diffúzor - Kicsi most csak 4 190 Ft - Green Aqua

Üveg, de a porlasztóban van tartalék. A kis nyak kicsit macerásabbá teszi a cső ráhúzást és levételt, de a feladatát ellátná.

Szóval 2-es kerámia kb. Üveg vagy műanyag ez tőled függ és hogy mennyire szeretnéd, hogy "észrevétlen" legyen a difi az akváriumban.
 
Most ez van:
GW CO2 Atomizer kombo kerámia porlasztóval most csak 2 400 Ft - Green Aqua
Ahogy te is írtad baromi nagy, órmótlan egy akkora akváriumba. Ráadásul mivel alul van neki a co2 cső csatlakozása így viszonylag magasra tudom csak tenni az akvárium aljától, 44 literben pedig így már magasan van.

Gondolkodtam ezen:
Sera Flore diffúzor és buborékszámláló - akril most csak 5 600 Ft - Green Aqua
De ezek szerint ez is nagy lenne.

Ez nem tetszik, de leírnád miért nem érteném ha nem működne jól, mi a buktatója? (csak kiváncsiság miatt)
GW Atomizer CO2 diffúzor - kicsi most csak 2 400 Ft - Green Aqua

Erről nem esett szó, mi a véleményed, ez is macerás lenne:
NEW CO2 ATOMIZER - 13mm cső mérethez most csak 7 700 Ft - Green Aqua
 
44 literbe reaktort csak akkor ha 1000lph körüli szűrőd van, ez szerintem akkor kilőve. Maradt az üveg difi vagy atomizer. Difiből van olcsó ami nem olyan jól porlaszt (GreenWorks), kevésbé drága ami jól (Do!Aqua) és drága ami nagyon jól (ADA). Botasz videóját nézd meg és megérted:
Atomizer akkor jó ha van olyan reduktorod ami 3-4 bart tud kipréselni magából.

Megnéztem volna az ADA difit is a másik kettő után!
 
Back
Oldal tetejére