• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Attól függ milyen zöld. :) Én limezöld környékére próbálom belőni mindig a bubiszámot.
 
Most rendeltem Németországból külső reaktort. Jövő hét hétfőig tuti megérkezik. Nem volt bypassuk, kértem csináljanak, azóta az is fent van a honlapon. 7.5 cm átmérőjű, 40 cm magas. A bypass átmérője 2.5 cm. Kíváncsi vagyok.View attachment 19405

Azon a kis kék csatlakozón megy be a CO2? belül mi van? Valami porlasztó esetleg? Vagy csak simán megy a buborék a vízbe?
Hogy lehet szétszedni? Gondolom az alsó kupak ragasztva az átlátszó csőre, a felső menetes karmantyú szintén... Azaz a kupak levételével lehetne a belsejéhez hozzáférni....
Légtelenítés hogy oldható meg?
 
Szia, belül műanyag cső darabok voltak vágva, olyan cső amiben a villamos vezetéket vezetik. Amúgy bactoball - ra cseréltem, de az is jó. Felül menetes. Lehet kérni légtelenítő szelepes kupakot, de ha el tudod zárni a reaktor két oldalát (nekem duplacsap van), akkor levett kupakkal is fel tudod tölteni vízzel, majd lezárod. Én így használom, mert a légtelenítő szelep csúfít.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Szia, belül műanyag cső darabok voltak vágva, olyan cső amiben a villamos vezetéket vezetik. Amúgy bactoball - ra cseréltem, de az is jó. Felül menetes. Lehet kérni légtelenítő szelepes kupakot, de ha el tudod zárni a reaktor két oldalát (nekem duplacsap van), akkor levett kupakkal is fel tudod tölteni vízzel, majd lezárod. Én így használom, mert a légtelenítő szelep csúfít.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Mivel/hogy táplálod? Nagynyomású palack => nyomás csökkentő => szelep => buborék számláló...?

Nem kell a reaktoron belülre semmi porlasztó, nagy nyomású atomizer?
 
Szia, belül műanyag cső darabok voltak vágva, olyan cső amiben a villamos vezetéket vezetik. Amúgy bactoball - ra cseréltem, de az is jó. Felül menetes. Lehet kérni légtelenítő szelepes kupakot, de ha el tudod zárni a reaktor két oldalát (nekem duplacsap van), akkor levett kupakkal is fel tudod tölteni vízzel, majd lezárod. Én így használom, mert a légtelenítő szelep csúfít.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Mekkora akváriumhoz használod, milyen szűrővel/átfolyással (L/óra)?
Csak a tökéletes beoldás miatt kérdezem, mert pl. az 50-esre azt írják, hogy 1000L aksiig, de max. 400L/h áramlás... Ennél egy 200L-esben is nagyobb az átfolyás...
 
Igen, és lent megy be a kék ponton a co2. Co2art dual stage regulatort használok.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Igen, és lent megy be a kék ponton a co2. Co2art dual stage regulatort használok.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Kicsit furcsa, hogy a co2 bemenet olyan közel van a kifolyó ághoz (ha jól gondolom, hogy fentről lefelé áramlik a víz...)... Nem viszi ki az áramlás egyből ki?
 
Kicsit furcsa, hogy a co2 bemenet olyan közel van a kifolyó ághoz (ha jól gondolom, hogy fentről lefelé áramlik a víz...)... Nem viszi ki az áramlás egyből ki?
Nem megy ki, felfelé megy és látható, hogy küzd a vízzel. Ha porlasztót tennél oda, jobb lenne, de macera lenne havonta tisztítani. Elég hosszú és vastag, hogy működjön. Nagyobb, mint az aqua medic nagy reaktor. Rögzítés nélkül és megáll a helyén, Aqua medic - et fel kell fúrni valahova.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nem használok porlasztót és 120x45x45 az akvárium mérete.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

De gondolom nincs is lehetőség arra, hogy valahogy porlasztót tegyél fel, nem lehet hozzáférni az aljához (max, ha a menetes kék csatlakozó helyére más fittinget tennél)? Jól gondolom?
 
De gondolom nincs is lehetőség arra, hogy valahogy porlasztót tegyél fel, nem lehet hozzáférni az aljához (max, ha a menetes kék csatlakozó helyére más fittinget tennél)? Jól gondolom?
Megcsinálják neked lent is, ha kéred, de problémás lesz a tisztítás. Fentről lehetne, úgy ahogy írtad, egy hosszú merev cső végén porlasztóval. Viszont egyre jobban el fog dugulni és nem lesz egyenletes a co2 beoldás. Kivéve ha kéthetente tisztítod. Gőzöm nincs mennyivel lesz hatékonyabb.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nem megy ki, felfelé megy és látható, hogy küzd a vízzel. Ha porlasztót tennél oda, jobb lenne, de macera lenne havonta tisztítani. Elég hosszú és vastag, hogy működjön. Nagyobb, mint az aqua medic nagy reaktor. Rögzítés nélkül és megáll a helyén, Aqua medic - et fel kell fúrni valahova.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Én viszont kifejezetten szeretném rögzíteni a szekrény belső részéhez (az alábbi képen lévő rögzítőre gondolok). Van erre valami gyári megoldás? Esetleg a gyártó gondolt erre (én nem találtam nála megoldás erre nála)?

upload_2016-11-24_15-35-38.png
 
Aqua medic nek elég gyenge a rögzítője, én pontosan ezért váltottam. Ha leteszed a földre akkor a kimenő cső megtörik.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Egy kis megerősítést/segítséget szeretnék kérni Tőletek.
120 x 55 alapterületű akváriumba eddig reaktoros CO2 beoldáson gondolkodtam, de mindig ott motoszkált a fejemben, hogy nem szívesen engedném el, egy jó difi bubijainak látványát.
Ekkora méretben szerintetek el lehet hatékony beoldást érni két nagyméretű difivel (pl. Aquario legnagyobb)? T elágazóval osztva, az aki két szélső oldalán...
Vagy a legbiztosabb a reaktor, és maradjak az eredeti koncepciónál?

Köszönöm!
 
Egy kis megerősítést/segítséget szeretnék kérni Tőletek.
120 x 55 alapterületű akváriumba eddig reaktoros CO2 beoldáson gondolkodtam, de mindig ott motoszkált a fejemben, hogy nem szívesen engedném el, egy jó difi bubijainak látványát.
Ekkora méretben szerintetek el lehet hatékony beoldást érni két nagyméretű difivel (pl. Aquario legnagyobb)? T elágazóval osztva, az aki két szélső oldalán...
Vagy a legbiztosabb a reaktor, és maradjak az eredeti koncepciónál?

Köszönöm!
Ugyan az enyém csak 95*45 de most váltottam ki a reaktort egy 40-es DoAqua diffivel.Tökéletesen teszi a dolgát. A 40 ugy tudom 120-as mérethez is használhato

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Egy kis megerősítést/segítséget szeretnék kérni Tőletek.
120 x 55 alapterületű akváriumba eddig reaktoros CO2 beoldáson gondolkodtam, de mindig ott motoszkált a fejemben, hogy nem szívesen engedném el, egy jó difi bubijainak látványát.
Ekkora méretben szerintetek el lehet hatékony beoldást érni két nagyméretű difivel (pl. Aquario legnagyobb)? T elágazóval osztva, az aki két szélső oldalán...
Vagy a legbiztosabb a reaktor, és maradjak az eredeti koncepciónál?

Köszönöm!
ADA pollenben szerintem nem csalódsz, ha belefér a keretbe. @kuchi is ilyet használ azt hiszem.
 
Ugyan az enyém csak 95*45 de most váltottam ki a reaktort egy 40-es DoAqua diffivel.Tökéletesen teszi a dolgát. A 40 ugy tudom 120-as mérethez is használhato

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Igen, olvastam a naplódat, ezen felbuzdúlva kezdtem agyalni. ;)
 
Back
Oldal tetejére