• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Superge is klórtartalmú. Simán áztatni kell a tisztító oldatban aztán tiszta vízzel átmosni.
 
Sziasztok.. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az akvárium víz felszínén apró buborékok vannak. Egészséges ez? :eek: Az akit most indítottam 2 napja 80 bubi/perc beállítással.
 
Most rendeltem Németországból külső reaktort. Jövő hét hétfőig tuti megérkezik. Nem volt bypassuk, kértem csináljanak, azóta az is fent van a honlapon. 7.5 cm átmérőjű, 40 cm magas. A bypass átmérője 2.5 cm. Kíváncsi vagyok.cor075-20_m.jpg
 
Sziasztok!

Kérnék segítséget. Ha lámpaoltáskor megfelelő zöld színű DC reggelre nagyon sárga az azt jelenti, hogy korábban kellene kikapcsolnom a beoldást? Vagy valahol máshol van a bibi? Köszönöm a választ!:)
 
Sziasztok!

Kérnék segítséget. Ha lámpaoltáskor megfelelő zöld színű DC reggelre nagyon sárga az azt jelenti, hogy korábban kellene kikapcsolnom a beoldást? Vagy valahol máshol van a bibi? Köszönöm a választ!:)
mágnesszelep biztosan elzár? felszínmozgásod van?
 
Az ok, hogy be van idozitve, kerdes, hogy el is zarodik e, ezt kene ellenorizni
Annyi, hogy a záródás után a nyomás miatt még kell neki kb 5perc mire tényleg 0 buborék megy át a számlálón, de megáll utána az tuti.
 
@xspirit szerintem cserélj reagenst.Nálam is ez volt a szitu nemrég.A reagens csere után volt színátmenet a reagensnél.Vagyis nálam is volt gubanc vele.
 
meglepődnétek, hány ember nem néz rá ilyenkor a számlálóra ;)

akkor nem marad más, mint a reagens cseréje. előtte esetleg próbáld meg, hogy kiveszed teljesen a vízből a DC-t, hogy kb fél óra alatt kék lesz e
 
meglepődnétek, hány ember nem néz rá ilyenkor a számlálóra ;)

akkor nem marad más, mint a reagens cseréje. előtte esetleg próbáld meg, hogy kiveszed teljesen a vízből a DC-t, hogy kb fél óra alatt kék lesz e
Múltkori nagytakarításnál kint volt, de jóval több idő kellett a kéküléshez. Na akkor ez is alátámasztja. Köszi skacok!:)
 
Múltkori nagytakarításnál kint volt, de jóval több idő kellett a kéküléshez. Na akkor ez is alátámasztja. Köszi skacok!:)
Valószínű ha a szelep jó is a dc még jó ideig porlaszt. Amúgy nekem úgy van beállítva, hogy reggel 6 kor indul a gáz, kilenckor villany felkapcs, délután háromkor gáz leáll, ötkor a villany. Viszont nekem is sárgászöld marad reggelre a dc.
 
Valószínű ha a szelep jó is a dc még jó ideig porlaszt. Amúgy nekem úgy van beállítva, hogy reggel 6 kor indul a gáz, kilenckor villany felkapcs, délután háromkor gáz leáll, ötkor a villany. Viszont nekem is sárgászöld marad reggelre a dc.
Talán ez nem akkora baj.Gondoljatok bele ,ha így lenne ,hogy nagyon nagy lenne a színátmenet ,akkor az arra is utalhat ,hogy nagy a co2 ingadozás.Egy sima növényesben talán nem akkora gond ,de ahol már igényesebb garnélák is vannak az akváriumban,ott lehet nem tesz jót az állománynak.;)
 
Sziasztok!
Adott egy 64 literes akvárium. Szűrés JBL e701 alsó kosár szivacs meg seachem matrix a középső kosár full matrix trop a harmadi kosár subpro perlon meg puri. Világítás ada aquaskay 601 16-22 óráig. Co2 nagy nyomású aquario közepes difivel beoldva 12-21:30- ig. Tápozás napi mic-mac meg carbo 3ml heti 50% vízcere full ro 120 -ra visszasózva. A kérdésem a következő lenne mikor felkapcsol a lámpa a dc sötétzőld az mitől van? Min kelllene változtatni? Melléklek egy videót.
 
Erősítsen meg ebben más is ,de amig zöld nincs nagy gond,ha viszont már kék akkor lehet valami gixer:)
 
Back
Oldal tetejére