• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor


Ha tudod egy picit told feljebb. Mondjuk ha sima két kerámia diffúzor akkor elégnek kell lennie.

A palack gondolom teljesen nyitva van (4 tekerés)
A gerincen legyen nagyobb nyomás az elosztó előtt.
Az ilyen kis nagy akváriumos elosztásnál lehet gond, hogy a kicsihez más tűszelep kell esetenként 1bps alatt. De ez az amivel utoljára foglalkoznék.
 
Köszönöm a segítséget, Viktor!

Két sima GA-s japán difiről van szó. Nem tudom feljebb tolni a nyomást, mert mint írod a palack teljesen nyitva. Ha a tűszelepet jobban megnyitom, akkor sem indul meg a CO2 a kisebbik difin, csak akkor amikor már túlzottan nyitva.


Ha tudod egy picit told feljebb. Mondjuk ha sima két kerámia diffúzor akkor elégnek kell lennie.

A palack gondolom teljesen nyitva van (4 tekerés)
A gerincen legyen nagyobb nyomás az elosztó előtt.
Az ilyen kis nagy akváriumos elosztásnál lehet gond, hogy a kicsihez más tűszelep kell esetenként 1bps alatt. De ez az amivel utoljára foglalkoznék.
 
Elméletileg akkor lehet pontosabban beállítani, ha 3 tűszelep van a rendszerben.
1 a reduktoron
1-1 a két ágon.

A reduktor tűszelepét ilyenkor meg kell nyitni rendesen. Ide egyébként egy keményebb csövet tennék a T elosztóig.
A két másik szeleppel finomra lehet hangolni az ágakat. És akkor sem mászik el ha a másik porlasztó tömítődik stb.

Ha tudod tegyél be még egy tűszelepet a rendszerbe. A nagyobb nyomásra tegyél kemény csövet és tekerd fel a gázt.
 
Most olvastam el a Camozzi leírásánál, hogy minden ágra kell tűszelep....
Nagyon köszönöm a segítséget, holnap beugrok egyért hozzátok a boltba!


Elméletileg akkor lehet pontosabban beállítani, ha 3 tűszelep van a rendszerben.
1 a reduktoron
1-1 a két ágon.

A reduktor tűszelepét ilyenkor meg kell nyitni rendesen. Ide egyébként egy keményebb csövet tennék a T elosztóig.
A két másik szeleppel finomra lehet hangolni az ágakat. És akkor sem mászik el ha a másik porlasztó tömítődik stb.

Ha tudod tegyél be még egy tűszelepet a rendszerbe. A nagyobb nyomásra tegyél kemény csövet és tekerd fel a gázt.
 
Voltam ma délután nálatok> Megvettem> Beüzemeltem> Hibátlan működik!
Köszönöm még egyszer!

Most olvastam el a Camozzi leírásánál, hogy minden ágra kell tűszelep....
Nagyon köszönöm a segítséget, holnap beugrok egyért hozzátok a boltba!
 
Sziasztok! Van valami ajanlas vagy tapasztalat, hogy milyen hosszu lehet a CO2 csove? 2 akvarium kozott szeretnem megosztani egy palackkal, kb 4 m tavolsagra vannak egymastol, plusz a felkanyarodo ag, szerintem ugy 6m nyomasallo cso kellene hozza. Lehetseges ez, vagy nagy lenne a nyomasveszteseg?
Koszi
 
Nem! A gáz törvény kimondja( remélem jól írom), hogy állandó hőmérséklet és térfogat mellett a gáz nyomása állandó!

A Boyle–Mariotte-törvény egyike a tökéletes (ideális) gázokra vonatkozó gáztörvényeknek. A törvény névadói: Robert Boyle (16271691) ír természettudós és filozófus volt, aki ezt a törvényt 1662-ben fedezte fel. Edme Mariotte (16201684) francia fizikus tőle függetlenül 1676-ban szintén felfedezte.

A Boyle–Mariotte-törvény kimondja, hogy egy adott mennyiségű ideális gáz térfogatának és nyomásának szorzata egy adott hőmérsékleten állandó. Matematikailag kifejezve:

4f7b70d70e9147c09e007200f0234b0d.png
ahol:

k értéke úgy határozható meg, hogy egy adott hőmérsékleten megmérik a gáz térfogatát és nyomását. Ha ezután valami megváltozik, (általában a térfogatot változtatják meg) akkor az új térfogathoz kiszámítható a gáz nyomása. Egyszerűbben kifejezve: a nyomás és a térfogat fordítottan arányos adott hőmérsékleten.

Ha adott mennyiségű gáz két állapota között írjuk fel az összefüggést (állandó hőmérsékletet feltételezve), akkor az alábbi képletet kapjuk:

32ed12332a3bf14cfd1adbcd2160cea1.png,
ahol 1 indexszel az egyik állapotot, 2 indexszel a másik állapotot jelöltük. Ha ebből például a második nyomást akarjuk meghatározni, akkor írhatjuk:

58e4ebff5567040aa8c1354b9a613550.png.
Ha a Boyle–Mariotte-törvényt a Gay-Lussac-törvénnyel és a Charles-törvénnyel kombináljuk, az egyesített gáztörvényt írhatjuk fel.
 
Nem! A gáz törvény kimondja( remélem jól írom), hogy állandó hőmérséklet és térfogat mellett a gáz nyomása állandó!
Mennyit szamoltam anno a gimiben ezzel a torvennyel.... Viszont a NEM valaszod mire vonatkozik? Nem megoldhato, vagy nem lesz veszteseg? Mivel itt aranylag rugalmas csorol beszelunk. Mondjuk tovabbgondoltam a dolgot, a reduktorom es a solenoid kapcsolom egy CO2 kivezeteses, es a tuszelep bele van epitve. Igy kisse nehezkes lenne a szabalyozas a ket kulon agba.
Ha jol gondolom a megoldas ujabb ket tuszelep lenne, plusz egy T eloszto, es a mostani nyomasszabalyozon levo tuszelepet teljesen ki kellene nyitni. kicsit bonyolultnak tunik igy elsore....
 
A nem, a veszteségre vonatkozik! Ha a térfogat nem változik , akkor a nyomás állandó! Azzal az egy tényezővel kell számolnod, hogy a most használt csöved mellé beteszed a másikat, akkor ez minimális nyomás csökkenést fog okozni, míg ki nem tölti a CO2 gáz a másik csövet és ezután, ha a két helységben azonos a hőfok, akkortól a nyomás megint állandó lesz! Ha viszont a két helység közt hőmérséklet különbség van, akkor a nyomás is változni fog, mivel a térfogat is változik! Még valami: Ez az elmélet csak abban az esetben működik, ha direkt CO2 csövet vettél, mert ha nem, akkor a nem erre a célra kifejlesztett cső permeabilitása következtében a CO2 akár 40%-a is képes átdiffundálni a cső anyagán!
 
Sziasztok! Egy hatékony módszert szeretnék az In-line atomizer tisztítására. Mindkét oldaláról töltsem fel és hagyjam ázni mondjuk hidrogén peroxiddal, esetleg máshogy érdemes?
 
Sziasztok.
Jó lenne már valamit olvasni erröl a termékröl:

GreenWorks alumínium CO2 Atomizer
Irták a fiuk,hogy már több mint 2hónapja használják a boltban,de azóta sincs róla hír.
A legjobban az érdekelne,hogy milyen finomságu bubikat ereget a visszajövö ágon?
Ha valaki valamit tudna erröl mndani,azt megköszönném(y)
 
Sziasztok.
Jó lenne már valamit olvasni erröl a termékröl:

GreenWorks alumínium CO2 Atomizer
Irták a fiuk,hogy már több mint 2hónapja használják a boltban,de azóta sincs róla hír.
A legjobban az érdekelne,hogy milyen finomságu bubikat ereget a visszajövö ágon?
Ha valaki valamit tudna erröl mndani,azt megköszönném(y)
Ez engem is érdekelne!
 
hat nekem jott egy ilyen GW aluminium kinabol, marciusban erkezett, tegnap dobtam ki. Tehat 3honap alatt ilyen lett. Az "aluminium" ami nem az lehetett, valamivel reakcioba lepeett, es feher kristalyok jelentek meg a femen, foleg kintrol, de a belseje is teljesen szetment. Mikor kapartam le a feherseget, nini, lyuk keletkezett rajta, tehat tonkrement az egesz. Ja persze az ossze csiga kidoglott, szerencsere halaknak semmi problemaja. Mondjuk easy carbot nyomok az akvaba, de semmi mas speci cuccot, vegyszert.
IMG_2578.JPG
 
Megint újító ötletem támadt, bár lehet azt mondjátok majd, hogy nem életképes a dolog. Most jelenleg átépítés alatt van az akvárium, és a terv az, hogy nem lesz táptalajom hanem egy 10 méteres kilyuggalt villamossági gégecső kerül majd az aljzatba, talán némi kerámia cső (pl Eheim Ehfi mech) társaságában, esetleg szúnyogháló is fedésnek, ha kapok zöld műanyagot (barna szövetszerű mérgező, saját tapasztalat). A cső egyik vége zárt a másik végén egy az aljzatba rejtett szivattyú dolgozna időszakos jelleggel, és a talaj aljából szívná ki a vizet, így felülről tápozott víz jutna le a növények gyökeréhez. Ez persze aktív talajnál valószínűleg nem működne, de nekem nem az van ;).
De, hogy a témához kapcsolódjak, szerintem meg lehetne azt csinálni, hogy a csőkígyó végébe, egy porlasztókővel bevezetni a gázt, és az míg szépen ott végig megy a csövön, lenne ideje feloldódni.
Aktív talaj, és táptalajnál annyi változás lenne ,hogy nem kifurkált csövet kellene használni, valamit persze ez esetben CO2-vel együtt vizet is be kell juttatni a cső végénél.
 
Back
Oldal tetejére