• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Próbálj meg egy nagyobb diffúzort, és egy plusz áramoltató sem árt, ha nem akarsz még egy szűrőt venni. Ha van "kedved" akkor még egy 1000-1200lph-s szűrőt érdemes beszerezni.

Update: Egy reaktor elég akkor is ha 2 szűrőd van. Rövid falra rakjuk legtöbbször az esőztetőt egymás alá és a beszívó is egymás alatt van. Vagy egymással szemben az esőztetők és a két sarokban a szívóág.
 
A reaktort a nyomó ágra kötöd.

Ekkora akváriumra vagy közepes difi. Vagy külső reaktor, vagy inline difi. A 3 témából az utolsó a legmegbízhatatlanabb dolog. Túl sok a selejt.
Difit használtam sokáig igaz nem ADA-t, de a mostani reaktor iszonyat kényelmes és hatékony. Ha lefűrészeled a leszűkített csöveit akkor kevésbé fogja le, de az 1000lph mellé kellene még egy 1600lphs koralia legalább.
 
Szia Viktor! még új vagyok itt, most ismerkedem a CO2 rendszerrel.
Nekem kb 240L-es aksim van. 100x48x50, 1000L/h külső szűrő, 16/22 a csöve, rövid oldalt esőztető és alatta a szívó ág. Közepesen növényes akváriumot tervezek.
Aqua Medic külső reaktor 1000 Green Aqua ezt a reaktort tervezem be tenni.
Kérdés, működhet így,mennyire hangos a rendszer. Mennyire strapabiró? Szűrő elég-e hozzá?
Tanács, javaslat?
Üdv.: Norbi
Szerintem is vékonyka az 1000 l/h- ás szűrő. Javaslom plusz 1 db 1200 l/h- ás vagy még nagyobb teljesítményű szűrő beszerzését. Nekem nettó 142 litert 2 db 1200 l/h- ás szűrő dolgozza át!;)
A tapasztalatom az, hogy a külső reaktorok kis, de nem elhanyagolható mértékben fogják vissza a teljesítményt. Persze az AM 1000- ből a gyári labdákat ki kell cserélni erős, kemény szúnyoghálóra (a vékony összeesik) és már tökéletes is a rendszer!(y)
 
A reaktort a nyomó ágra kötöd.

Ekkora akváriumra vagy közepes difi. Vagy külső reaktor, vagy inline difi. A 3 témából az utolsó a legmegbízhatatlanabb dolog. Túl sok a selejt.
Difit használtam sokáig igaz nem ADA-t, de a mostani reaktor iszonyat kényelmes és hatékony. Ha lefűrészeled a leszűkített csöveit akkor kevésbé fogja le, de az 1000lph mellé kellene még egy 1600lphs koralia legalább.

Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgatót hova rakom,és mekkora a mérete kb?

Amúgy nekem max még 1 1000L/h-s lenne plusz. Akkor az maradna tartalék.
Vagy a másik 1000L/h-nak a házát használnám, és a cső ágába kötnék bele vízforgatót.
 
A reaktort a nyomó ágra kötöd.

Ekkora akváriumra vagy közepes difi. Vagy külső reaktor, vagy inline difi. A 3 témából az utolsó a legmegbízhatatlanabb dolog. Túl sok a selejt.
Difit használtam sokáig igaz nem ADA-t, de a mostani reaktor iszonyat kényelmes és hatékony. Ha lefűrészeled a leszűkített csöveit akkor kevésbé fogja le, de az 1000lph mellé kellene még egy 1600lphs koralia legalább.
Szia Viktor!
Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpa

Tudnál valamit irni?
Mérete? Tapasztalat? Mennyire zajos?
 
Teljesen csendes. Alacsony fogyasztás és megfelelő keringetési erő. MOzgatható irányítható. Mérete kb 5cm ha jól rémlik de a hídor oldalán megtalálod az infót szerintem.

Mi használjuk több esetben is. Bevált.
 
Szia Viktor!
Kezd alakulni a növényes akvárium. 1x-re nem is, de ahogy tudom veszem a cuccokat hozzá folyamatosan.(100x50x50 akvárium)
Szűrés: 1000L/h-as esőztető(hagyjam a gyári furatokat?) rövid oldalt,alatta a szívó ág.+ Az esőztető alá .Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpa
Világítás: 4x39W T5-ös cső (hogy milyen legyen a 4db nem tudom).
Co2: 10kg-s palack,Papillon reduktor-nyomáscsökkentő szelep.
Kérdés jó ez a elképzelés idáig?, és Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpa van-e raktáron?
http://www.greenaqua.hu/papillon-nyomascsokkento-szelep-reduktor.html
 
Szia!
Tudtommal az ipari felhasználású jóval drágább, az élelmiszeri kb. 98-99% tisztaságú, olcsóbb és simán megfelel. De javítson ki valaki, ha nem így van. Én élelmiszerivel nyomatom, kb. a felébe kerül az iparinak.
 
Szia!
Tudtommal az ipari felhasználású jóval drágább, az élelmiszeri kb. 98-99% tisztaságú, olcsóbb és simán megfelel. De javítson ki valaki, ha nem így van. Én élelmiszerivel nyomatom, kb. a felébe kerül az iparinak.


Nézzétek meg a termékadatlapot;)!

Én iparival használom, 10kg 6500 pengő

Üdv:w-rig!
 
Lenne egy kérdésem. Láttam már pár helyen olyan diffúzort, amiben belül egy spirál volt kialakítva-természetesen üvegből (úgy rémlik a GA shopban is van egy ilyen). Ez mitől hatékonyabb-már ha hatékonyabb - mint a hagyományos diffuzorok?
 
Szerintem csak látványosabb. Ha át kell haladnia a kerámián, akkor szerintem mindegy ha előtte picit beoldódik. ;)
 
Sziasztok!

Az természetes dolog, hogy a difim cicereg miközben oldja be a CO2-t? Már néhány hónapja használom és eddig fel sem tűnt, de ma eszembe jutott, hogy mintha a galériában nem hallottam volna ilyet:) Van rajta egy pont, ahol picit nagyobb buborékokat enged, lehet annak van olyan hangja?
 
Sziasztok!

Az természetes dolog, hogy a difim cicereg miközben oldja be a CO2-t? Már néhány hónapja használom és eddig fel sem tűnt, de ma eszembe jutott, hogy mintha a galériában nem hallottam volna ilyet:) Van rajta egy pont, ahol picit nagyobb buborékokat enged, lehet annak van olyan hangja?

Van hangja ahogy préseli át a co2-őt a kerámián. A galériában pedig sosincsen teljesen csend, hogy halld. :)
 
Back
Oldal tetejére