• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cliff & Woods

Beszereztem egy JBL kombi viztesztet es tegnap ramertem, kb egy hetes a viz az akvariumban:

vizteszt.jpg

Kerdesem hogy az alacsony Nitrate gond e. ADA val tapozok ugye, de kapnak ADA Brighty Lightot 4 ml-t amiben ugye lenni kene Nitratnak es Foszfatnak is. Illetve az alacsony GH gond-e?

Foszfat tesztem es vas tesztem meg nincs, azokat is beszerzek valamikor mert ki akarom deriteni mi okozza a szor alga problemamat.

Koszonom elore is a segitseget mert viz parameterekrol meg csak sejteseim vannak.
 
Szerintem próbáld meg megismételni a mérést, hogy először is kiderüljön, hogy tényleg ennyit mér-e, vagy csak véletlen...
Ha másodjára is ezt az értéket adja, és HA valós adatok, akkor alapesetben is szikesnek mondható a vized. Ezen túl ez az extrém alacsony GH gond lehet, de nekem leginkább gyanús... Ez csapvíz, vagy RO víz? Ha RO víz, akkor visszasózni szoktad-e?
 
Penteken vettem Seachem - Equilibrium -ot, felsoztam a vizet, elsore kicsit tul sok lett a GH az egy teaskanaltol, ugyhogy nyomtam egy harmad vizcseret. Az erdesseg az hogy a KH-m is feljebb ment. A KH most 10 korul van, a GH m meg valahol 6 korul. JBL proscan meg ossze vissza mer...

Viszont ugy tunik a szor alga kerdes kezd megoldodni, lehet hogy az emelt tap miatt, mert mintha csokenne. Mondjuk most cerna algam van kozepen a fan ahol szerintem nem jo az aramlas. Ugylatszik ezt a csatat soha nem nyerem meg.
 
Ha Amazoniat hasznaltal az egekben is lesz az ammoniaszinted.
De ne csak szaglás alapján mérd a szintjét...
Ha van teszted mérd meg azzal.
Én a nagy akvát szintén bejáratott szűrőkkel indítottam, ràadásul Amazonia light talajjal. Még így is volt algásodásom...
Adagolj bacikultúrát pár napig, és menjenek a napi vízcserék, ha teheted.
Ha nem, akkor is kétnapi 50%-ot legalább csinálj 2 hétig.
Ne aggódj, rendben lesz ez, csak az elején lendülj túl türelemmel a nehézségeken.
Sziasztok! Nekem is amazónia van az akiban.(60x40x40) 3hete indult, de mostanra elég durva lett az algásodás(zöld pontalga). A víz is kezd zöldülni :( Low tech-ben tolom(még). Egy tetra ex 800as szűrővel. Világitás odyssea t5 4x24w. Pár napja a felsziní habosodás is megjelent. Lehet hogy a legelején nem kelett volna kicserélnem azaktív szenet purigenre? Szerintetek segítene ha visszatenném 2-3 hétre a szenet? Ezen kivűl a műanyag golyókat cseréltem le matrixra.
Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Sziasztok! Nekem is amazónia van az akiban.(60x40x40) 3hete indult, de mostanra elég durva lett az algásodás(zöld pontalga). A víz is kezd zöldülni :( Low tech-ben tolom(még). Egy tetra ex 800as szűrővel. Világitás odyssea t5 4x24w. Pár napja a felsziní habosodás is megjelent. Lehet hogy a legelején nem kelett volna kicserélnem azaktív szenet purigenre? Szerintetek segítene ha visszatenném 2-3 hétre a szenet? Ezen kivűl a műanyag golyókat cseréltem le matrixra.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Szia.
A Naplók topicban tudsz saját naplót indítani az akváriumodnak. Új téma indítása, adsz neki egy nevet, és ott le tudod írni részletesen hogyan épül fel az akváriumod, ott tudnak segíteni. Most gyorsban csak annyit, hogy co2 nélkül önsanyargatás 4*24w-tal világítanod. Vedd le 2*24w-ra.
 
Szia.
A Naplók topicban tudsz saját naplót indítani az akváriumodnak. Új téma indítása, adsz neki egy nevet, és ott le tudod írni részletesen hogyan épül fel az akváriumod, ott tudnak segíteni. Most gyorsban csak annyit, hogy co2 nélkül önsanyargatás 4*24w-tal világítanod. Vedd le 2*24w-ra.
Ok! Bocsi hogy ide írtam
 
Sziasztok! Nekem is amazónia van az akiban.(60x40x40) 3hete indult, de mostanra elég durva lett az algásodás(zöld pontalga). A víz is kezd zöldülni :( Low tech-ben tolom(még). Egy tetra ex 800as szűrővel. Világitás odyssea t5 4x24w. Pár napja a felsziní habosodás is megjelent. Lehet hogy a legelején nem kelett volna kicserélnem azaktív szenet purigenre? Szerintetek segítene ha visszatenném 2-3 hétre a szenet? Ezen kivűl a műanyag golyókat cseréltem le matrixra.
Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia, aktiv szenet tedd vissza, es cserelj surun vizet. ugy ertem heti 2x 50% ot siman. Vilagitast vedd vissza.
 
Update: Az akvarium 3 het mulva koltozik, ez ket dolgot jelent:

1. Valahogy megkell oldanom a koltozeset, gondoltam hogy le engedem a vizet, halakat rakokat kivadaszom, de meg igy is tartok attol hogy az also uveg megreped. A gond az hogy le kell venni a szekrenyrol, le kell vinni a 4. rol liftel, be a kocsiba, onnan elkocsikazni es bevinni az uj helyre. Szerintetek kibirja az ADA60p?

2. Ez azt is jelenti hogy kb aprilis majustol ez a scape szetbontodik, es terveim szerint epitek egy koveset. Kovek mar megvannak. A novenyek nagy resze marad, talan lesz benne egy fissi meg meg pravula, szeretnek meg bele valai szep voros apro levelu stemet. Vilagitason tervezek fejleszteni, kell meg bele voros LED.
 
Ha nemsokára úgyis bontanád, én nem kockáztatnék egy ADA üveget.
Mondom ezt úgy, hogy kisebb akváriumokkal (20L es 30L) már kétszer költöztem minden gond nélkül. Nálad viszont más a méret és többet kell elbírnia az üvegnek.
Egyébként ha rá tudjátok tenni valami nagyobb deszkára, amire rá tud feküdni az akva, és a deszkánál fogva cipelitek, akkor megoldható biztonságosan is. Bár körülményesebb. Ha pár hónap múlva úgyis bontod, én nem bonyolitanám.
 
Update: Szerintetek kibirja az ADA60p?

Szia! Én az 54 literesemet kétszer költöztettem 5 év alatt.
Leengedtem a víz 80%át, halak, rákok növény minden benne maradt. A szekrényről átcsúsztattuk egy bútorlapra, ami elfért az ölemben. Végig ott tartottam a kocsiban. A havert nem mondanám óvatos sofőrnek, hát akkor sem volt az :)
De azon kìvűl hogy a víz zavaros lett, semmi gáz nem volt.
Persze közel sem volt olyan szép az akim mint a tied.
De ha óvatosak vagytok, simán átköltöztethető ;)
 
Jelentem az Aki elkoltozott, eleg paraban voltam, de sikerult tores nelkul meguszni. Elgondolkoztam azon hgy kell e nekem egy 120 as akksi, mert eleg volt ezt a 60 ast koltoztetni:)
A scpae tekinteteben helyzet egyebkent total kaosz, ugye az idohiany miatt nem volt vizcsere, sem Co, igy a viz ugyan szep tiszta de alga az lett dogivel. Amint lesz egy kis idom csinalok egy rescapet, van az akiban kb 3 kilo monte carlo, meg egy csomo moha. Gondolom a halak azok imadjak a bozotot, igaz a nagy noveny halom miatt garnelakat meg nem lattam mar ket hete:) De gondolom jol vannak mert enni van mit:)

Multheten megerkezett a Chirios Doctor is a tavoli kinabol, ugyhogy az uj scapeet mar azzal inditom. Szeretnek uj novenyeket is, csak a jelenlegiekkel nem tudom mit csinaljak, mert most is van kb 10 fele novenyem, es sajnalnam kidobni barmelyiket is.
 

Hasonló topikok

Válaszok
66
Megtekintések
9K
Back
Oldal tetejére