• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cliff & Woods

Nem sok idom van mostanaban a cuccra, hetvegen csak egy 30% os vizcseret sikerult abszolvalnom. Nyirnom kene, ellepett az ecsetalga is, szurot is ki kene takaritani. Ennek ellenere az akvarium szep, szeretem nezegetni, a vizem szep tiszta, a novenyeim szepek. Megsem merem szamolni hany fele novenyem van, talan kicsit tul sok is. Mondjuk meg egy riccia fluitans meg elferne:) Ra kene szannom az akvara egy kiados ket orat, hogy rendesen rendbe szedjem, mert itt ott ultetni kene, meg formazni.

Az 1 kilos palackom 5 hetet bir, ma toltettem ujra.

Dzsungel van, egy nagyobb gazolast meg kell ejtenem:

1017.jpg
 
Heti helyzet:

Alga:
Nagy a csata az ecset algaval. Ugyerzem veszteni fogom, viszont rajottem mi a gond szerintem. Ez pedig a plusz vas, vas teszt hianyaban ugye csak erzesre megyek es szerintem tul adagolom. Ennek tobb jelet is latom. flowban no a legjobban az alga, gondolom azert mert itt kapja a legtobb vasat. Ugyhogy csereltem egy 40% vizet, vas adagolast felfuggesztettem. Viszont elfogyott a step 1, es vettem helyette step 2-t ami ugye tartalmaz vasat. Meglatjuk. Egyebkent a vas adagloas semmi szinvaltozast nem hozott. A nagyon fertozott leveleket levagdosom. Kerdes hogy a riccardiaval mit kezdjek, mert beette magat az alga, megnyirni nagyon nem akarnam mert nagyon lassan no ugye.

Scape:
Ahogy egyre tobbet nezem az scapet eyre jobban feltunnek a hibak. amik szerintem a kovetkezok: Nincs eloter, a kozepso fa csomo ugyan szep, de igy nincs ter, es nem latszik a melyseg. Tul zsufolt.

Halak: Hetvegen ugye mennem kellett tapot venni, es ha mar arra jartam volt a boltban torpe razbora, amit eredetileg akartam az akvaba. Ugyhogy bekoltozott 9 darab. Cuki kis halak imadom oket. Iszonyat mennyire picik. Egy szazhuszas akiban eltudnek kepzelni belole vagy 30 -40 et csapatban uszni. Garnelaim meg szaporodnak, a cherryk, it ott megjelentek fakobb, kisebb peldanyok.

Kovetkezo scapem is kezd a fejemben osszeallni igazabol egy koves egy egy nature kozott vacilalok, januarig meg van idom.
 
Tegnap volt egy kis idom. Az algaval fertozott mohakat leszedtem es kisebb darabokban ide oda vissza ragasztottam hogy jobb legyen a flow. A lillyt is athelyeztem hogy kozepre aramoljon a viz es ugy ket oldalra, hatha a jobb flow segit. A Co inditast egy oraval hamarabbra programoztam. Majd kiderul mennyire segit.
 
Tegnap volt egy kis idom. Az algaval fertozott mohakat leszedtem es kisebb darabokban ide oda vissza ragasztottam hogy jobb legyen a flow. A lillyt is athelyeztem hogy kozepre aramoljon a viz es ugy ket oldalra, hatha a jobb flow segit. A Co inditast egy oraval hamarabbra programoztam. Majd kiderul mennyire segit.
En is ecsetalgaval küzdök a nagy akvaban.
Nalam a kivalto okokat leirtam a naplomban is (szabadsag alatt kürült a CO2 palack, elfogyott az easy carbo is), plusz mint utolag kiderült nalam mindket szürö is teljesen el volt koszolodva, es több helyen sok volt a leülepedett mulm is. Azota volt szürötisztitas, levelvagdosas, carbozom is ahol tudom, de folyamatosan jelen van, igaz, hogy nem lett sokkal rosszabb a helyzet, de egyenlöre meg nem szabadultam meg töle. Mivel a szüröknek javult most a szallitasi teljesitmenye is, igy nalam biztos, hogy nem a flow volt az oka
Nalad mikor volt szürötisztitas? Nincsenek pango reszek, ahol megül a mulm?
 
Szuro tisztitas mult heten volt, uj perlon is kerult be. Nalam haram fo gond volt szerintem:

1. A kozepso reszben nem forgott a viz, es a megnott mohak miatt megjobban esett a flow.
2. Szerintem tul adagoltam a vasat
3. A Co adagolas sem volt megfelelo, ki is fogyott a palack, illetve mivel nagyon napos orszagban lakom, szerintem lampa kapcsolas elott is mar kellene adagolnom Co-t.

Tegnap en is ramentem Excellel a nagyon fertozott reszekre. Meglatjuk javit e helyzeten a megvaltoztatott flow.
 
Nos a lilly athelyezes nem nyert, a fakon tovabb nott az ecset de mostmar tobb reszen is megjelent es jott egy kis BGA is. Tapozast visszevettem es excellezek. Egyebkent nem tudom mi tevo legyek.:(:(:(


1SQK3Y0
 
Szép lett gratula!(y)
Koszi! De sok mindennel nem vagyok megelegedve. A fak mohasitasa lehetne jobb is, a mohaim valahogy nem szep zoldek hanem inkabb sotet zold-barna arnyalatuak. Folyamatos kuzdelem van a szor algaval es otletem nincs hogy mit lehetne kezdeni vele.

Igy utolag joghurtos mohasitast kellett volna csinalnom, most agyalok hogy nincs e valami hasonlo megoldas ami dry start nelkul is menne.
 
Mai kep:

Es kene egy kis segitseg, a csatat nem tudom megnyerni a szor algaval, Co adagolasom 2 kor indul lampa 3 kor indul, co kikapcsol 9 kor, DC sargas limezold, lampa kikapcsol 10 kor. Tapozasom brigthy K es Step 3 3-3 ml 60 literre. Novenyeim szepen fejlodnek, igaz a mohaim nem vilagos zoldek, es a novenyeim nem bubiznak. (ADA tapozassal is bubiznak a novenyek vagy csak EI vel?) Viszont a szor terjed, foleg a kozepso reszen az agaknal, Nem tudom hogy ezt most a tul sok flow vagy eppen a tul keves okozza, lillyvel uzemelek jobb hatul a befolyo, jobb elol a kifolyo. Vizem kristaly tiszta. Barmilyen tanacsot szivesen fogadnek, mert mostmar tanacstalan vagyok.

DSC_12991_sm.JPG
 
Update: Csata van a szor algaval, meguntam hogy egyre jobban terjed, ugyhogy hetvegen levagtam minden fertozott novenyt, letakaritottam amit tudtam, persze a mohak kozul lehetetlen kiszedni.

Technikai valtozasok: A vilagitast feltoltam 8 orara a Co t pedig 12 orara. Viszont a Co palackom kifogyott kicsit ezt is unom hogy egy 1 kilos palack birja 4-5 hetig. Ugyhogy vissza kerult a citromsavas rendszer 24 oras beoldassal. Talan ez ad egy egyenletesebb Co szintet.

Tapozas: A step 2, Brighty K es Excel melle bekerult a Brighty Light is talan egy kis foszfat jot tesz a mohaknak.

Mintha a mohaim szinei megjottek volna az elmult 3 napban, kivancsi leszek hosszutavon hogy alakul.

Hetvegen probaltam szerezni egy kis fissidenst, mert elegge tetszik, de nem sikerult mert sehol nincs, majdnem vettem egy doboz riccardiat, de aztan rajottem hogy igy is tul sok a novenyem.

Ez a projekt meg kabe ket honapig ketyeg aztan koltozes miatt szetbontom es februar korul epul egy uj. Majd irok egy osszefoglalot, de ami biztos hogy jelentos lepes volt mind scapeben mind elert minosegben az elozohoz kepest. Ertem ez alatt hogy a vizem kristaly tiszta folyamatosan es csak a szor algat kene lekuzdenem, de ennek talan megtalaltam az okat. Szerintem az lehet a baj hogy a novenyeim szenvednek a keves feny es a Co fluktuacio miatt.
 
Nos az utobbi hetekben ramdolt az elet minden gondja ugyhogy nem sok idom volt az akvaval foglalkozni. Csereltem vizet es ennyi. Az ecset nem tunik, sot erosodik, ugyhogy a 24 oras Co beoldas nem segitett, tegnap kinyitottam a szekrenyt es a muanyag tarolo amiben a szuro es a citromsavas rendszer all, tele volt vizzel. Mivel a Co rendszerembol lathatoan eltavozott nemi viz ezert egyertelmu volt hogy innen folyt ki. Kiszedtem az egeszet, es ha mar kiszedtem akkor mondom cserelek egy perlont gyorsan a szuroben, na a csere 2 oraig tartott ugyanis folyton szivargott valahol. Be kell szereznem vazelint hogy csuszosoabban menjenek a dolgok. A citromsavas rendszert feltoltottem, osszeraktam es ekkor lattam hogy a citrom sav feloli flakonnal a menetnel a muanyag elrepedt es szivarog az oldat. Ugyhogy a rendszer kuka. A palackom persze nincs feltoltve ugyhogy lesz egy utam.

Az emelt fennyel es a green brighty adagloassal a mohaim uj eletre leltek, kizoldultek nonek mint az GERONIMO. Minden novenyem jelentosen szebb lett. Viszont az ecset meg mindig ott van. Talan a tulzott aramlas az oka, nem tudom de most nincs idom probalgatni ugyhogy marad igy.

Kozben a garneliam szaporodnak mint a gomba, van mar vagy 20 darab, pedig kezdtem talan 6 dbbal. Van mar narancs sarga is meg elenk voros is. Egeszen belaktak a tankot bejon hogy mindig van itt ott elet benne.
 
Sajnálom, hogy abbahagytad az írást. :(
Mindenesetre nagyon szuper lett az akváriumod. Jó volt látni, hogy a kezdeti nehézségek ellenére milyen szép lett! :)
 
Sajnálom, hogy abbahagytad az írást. :(
Mindenesetre nagyon szuper lett az akváriumod. Jó volt látni, hogy a kezdeti nehézségek ellenére milyen szép lett! :)
Abba azert nem hagytam az irast, csak nincs idom:)

Egy kis updated kozben. Vegre sikerult teljestieni egy regi almom, es a penteki akvarium bolt latogatasomkor az elado aki mar eleg jol ismer, egybol azzal kezdte hogy kaptak egy par galaxy rasborat. Ma rregota szeretnek ilyen halakat, mert nagyon kulonleges aranyos kis halak. Vettem is 7 darabot gyorsan. Eddig szep is a tortenet, de innentol fordul rosszra. Ugyanis a 7 darabbo, jelenleg csak 4 maradt meg. Egy eltunt, egyel tortent valami, de mire raneztem mar a garnelok cicnaltak a tetemet, a harmadik pedig beszorult a beszivo csobe es ott lelte a halalat, ugyhogy most szomoru vagyok:(

Scapet tektintve, hetvegen volt egy kis idom, igy nyirtam, illetve jobb oldalrol kikaptam egy harmas ag darabot, ezzel sokkal szellosebb lett a scape, talan igy jobban is tetszik, hogy lett egy zold tisztas a jobb oldalon. Majd keszitek fotot is.
 
Update:

Tegnap volt egy vizcsere 2 het utan, sajnos kicsit elhuzodott igy az ecset kicsit megugrott. Nyirtam is itt ott, meg eleg sok mulm/amazonia por felgyult azokat leszivtam. Lassan ha jol szamolom az akksi 6 honapos lesz. Oszinten kicsit mar unom a scapet, mar csak karban tartok, es tervezem a kovetkezot. A Terv ugye az volt hogy januarban koltozes utan uj scpae, de a koltozes csuszik, ugyhogy ez a scape addig marad.

Viszont ket hete tettem egy Omani hegyi turat, es mivel Oman tele van hegyekkel, es rengeteg felaprozodott sivatagi sziklaval, ezert gyorsan megpakoltam a csomagtartot egy par erdekes formalyu kovel. Teszek majd fel kepeket, mar csak abban remenykedem hogy eleget hoztam. Ugyhogy a kovetkezo scapem valami koves megoldas lesz.
 
Es ha mar szo esett a kovetkezo akvariumomrol, felhasznalom ezt a naplot kicsit a inspricaiora es otletelesre. Mar emlitettem hogy jartam az Omani hegyekben, ime az egyik kedvenc kepem, valami hasonlot kepzeltem el en is.
oman.jpg

Kevesen ismerik Omant, pedig a Kozel-Kelet legszebb es legbiztonsagosabb orszaga, hihetetlen termeszeti szepsegei vannak. 3000 meteres hegyek, gyonyoru tengerpartok, egyedulallo oazisok.
 

Hasonló topikok

Válaszok
66
Megtekintések
9K
Back
Oldal tetejére