• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cliff & Woods

Eltelt egy het. Koszonom a biztatas amit kaptam. Tartottam a vizcsereket, egy kis barna alga van de nem veszes. A viz nagyon szepen kitiszult, pedig a Seachem Purigen benne sincs. A lampaban kicsereltem a kek szalagot egy feherre, mostmar sokkal termeszetesebb a fenye. Igy mar lehet is fotozni. Ha meg mar fotozas, es regen eleg nagy hobbi fotos voltam, ezert leporoltam a kis Nikkont, rapatintottam az 50 es lencset, es megkerestem az alvanyt. Nem is gondoltam volna hogy ilyen nehez jo fotot kesziteni egy akvariumrol. Megtalalni a jo szoget na az a feladat. Lottem most ket kepet, nem nagyon volt idom kiserletezni, egy kis vagas es kontraszt van rajta csak.

DSC_127122.JPG
 
Helyzetjelentes: Megy a het ket vizcsere, barna alga meg mindig van. Gondolom ennek a kezdeti mulm az ultetes miatt sem tesz jot. Bekerult meg egy ket noveny ide oda, had legyen dzsungelesebb. A regi novenyeimbol betettem egy reinick minit, eleg cefetul nezett ki, meglajtuk magahoz ter e. Illetve meg egy nagyobb levelu piros stemet, nem tudom mi a neve. Rajottem hogy szeretem furkeszni a kulonbozo novenyeket ahogy keverednek. A fakon gondolkodom hogy jobban bemohazom oket, csak nemtudom kesobb mennyira fogom tudni kezben tartani, illetve mennyire mohazzam be. Nezegettem kepeket es eleg valtozo, valahol nagypn be vannak mohazva valahol kevesbe.

A vizem meg nem 100% ig tiszta, talan hetvegen kiveszem a szenet es vissza megy a Seachem Purigen.

Mar latom hogy a Hydrocotyle Tripartita lesz a fo gondom, mert meg csak ket honapja ketyeg a cucc, de olyan szintu novekedesbe kezdett hogy mar picit vagnom kellett belole hogy ne fussa be a lassabb novenyeket. Remelem tudok belole egy szep noveny alapot formazni, es nem fogja teljesen elnyomni a tobbit. Probalom lenyomogoatni hatha segit.

Monte Carlo is szepen magahoz tert, hozza a szep uj zold leveleket a fennsikokon. Majd megprobalaom lejtosre formazni hogy szembol szebb kepet adjon.

Rotala wallichii szepen no, viszont amikor elhoztam a boltbol szep voroses szine volt, de most az uj hajtasok zoldebbek es nem tudom mi okozza, mert a boltban sem volt speci lampa folotte. Talan ott adagoltak vasat, nalam meg ugye nincs.

A karbantartas foleg a vagas resze egyebkent egy halal ebben a scapeben a kis ollommal alig ferek oda bizonyos reszekhez.

Ugy nez ki sikerul egy 1 literes ISTA palackot reduktorral es magnesszeleppel vennem olcson, mert a szensavas adagolasa allandoan valtozik, meg szerencse hogy most nincsenek halaim.
 
Kedves Naplom!

A hetvegen bekerult az akvarium 2 darab Oto, meg sohasem volt, nagyon szep kis halak, a lanyom is imadja oket bamulni mikor feltapadnak az uvegre es pontosan idezek a kislanyomtol "eszik az ürlenyeket" :D. Beszereztem meg ket Riri-t es 4 red cherryt. Sosem volt meg garnelam, de durva hogy hogy el tudnak tunni. A Ririk nagyok ok meg meglatszanak is, de red cherryk eleg picik, remelem hamar megnonek.

Tapozas: Elkezdtem az ada step 1 es a Brighty K melle Seachem Iron napi 0.5 ml-t adagolni, mert a Waillichinek semmi szine. Nem tudom mennyi lenne a helyes adag mert iron tesztem nincs, es azt sem tudom mennyi ido alatt latszik meg a vas hozza adagolasa. Ha valakinek van tapasztalata hogy ADA tap melle 60 literre mennyit kene adagolnom npi szinten, szivesen fogadnam a tanacsot.

Hydrocotyle Tripartita-t nyirnom kellett, illetve a gyoker reszekre akarom felfuttatni. Minden novenyem szep zold egyebkent, szepen novogetnek. Talan amit eszre vettem hogy ADA tappal nem olyan gyorsan nonek mint Flourishal. Flourishnal 3 het utan akkora bumm volt hogy mar nyirnom kellett ezt azt, radasul most valahogy dusabbnak tunik minden, akkor meg inkabb felfele nyurgult az egesz. Persze ez gondolom a nagyobb lumennek is koszonheto.

Alga szinten jol allok, van meg barna algam de egyre kevesebb, miota itt vannak az otok es a shrimpek mintha csokkenne. Van egy nagyon picike staghornom de ez meg az elozo scapebol kiszedett novenyekkel hoztam be, de nagyon keves, es nem nagyon terjed.

Halakkal nem sikerult megoldasra jutnom hogy megis milyet kellene vennem, ezeket talaltam a boltban:

- Amanda lazac: Felesegemnek nem jonnek be, mert halvanyak es egyszinuek
- Hengeli razbóra - Szepek, de epp karantenban vannak igy nem latszik a szinuk a boltban es nem tudom mekkorara nonek meg.
- Vörösfejű pontylazac - szepek de vannak a boltban a 3 meteres natur akiban kifejlett peldanyok es kb 5 centisek.

Eredetileg t;rpe razborat szerettem volna de nincs nekik.

Szerintetek melyik hal lenne megfelelo egy ilyen scapebe, hozza tennem hogy januarban epitenek es natur vagy koves scapet tobb uszoterrel??

 
Sok minden tortent az elmult napokban. Kezdem ott hogy attaltam egy nagynyomasu rendszerre, sikerult egy hasznalt 1 literes ISTA palackot, es egy magnesszelepes reduktor beszereznem. Feltoltettem kemeny 800 Ftnyi helyi valutaert, es most lampa kacsolas elott 1 oraval indult es lekapcsolas elott 1 oraval leall. A megfelelo bubi szamot meg keresem, a DC meg sotet zold.

Hetvegen szuro takaritas is volt, Kipucoltam az osszes csovet, lilly, szurot it. Az aktiv szen kikerult, a Seachem Purigen be. Illetve kapott egy uj perlont is. Sikerult ket garnelat kivadasznom a szurobol, hihetetlen hogy mit kepesek tul elni, mert szerintem siman egy hetet lenyomtak a szuroben. A flow olyan szinten jobb lett hogy majd elfujja a halakat:)

A stemeket megkellett vagnom, mert nagyon nagyra nottek, ugy hogy alaposab vissza vagtam oket, es a hullokat vissza ultettem suriteni. A stemek vagasat meg gyakrolnom kell, mert fogalmam sincs hogy kellene oket nyirni. Viszont a vas adagolast lehet novelnem kellene mert a stemeke nem nagyon akarnak szinesedni. Kivettem egy nagyobb kovet elolrol a diszhomokos ut eljerol igy jobban latszik az ut ive, lehet meg kicsit alakaitanom kell rajta, mert nem egeszen megfelelo meg a forma.

Gondolkozom hogy mivel az akvarium szep algamentes (egy pici barna algam van, es egy aprocska staghornom), a novenyeim nagyon szep allapotban vannak hogy lehet nevezem otthoni versenyekre, fogalmam sincs ennek a meneterol utanna kell olvasnom. Foto technika keznel van, tudom is hasznalni, ezzel sem lenne gondom, bar azert tanulni kellene a helyes beallitasokat.

Tegnap elmentunk hal nezobe, igazabol en mini razborakat szerettem volna, de sajnos nem voltak. Maradt az amada lazac amit en szerettem volna, de felesegem kijelentette hogy ha mar van akvarium akkor o valaszt halakat. Sikerult a guppikrol es mindenfele sarga nagy halakrol lebeszelnem, es kiegyeztem vele 5 darab voros orru ponytlazacban. Kicsit nagyok talan a 60 literre, de nem bantam oket, szepen csapatban usznak, jobbrol balra es vissza, egyebkent nagyon szep halak. Az otok neha neha becsatlakoznak a csapat uszasba:)

A technika szint lepes es a tapozas egyebkent meghozta az eredmenyt, algam szinte nincs egyelore, az ADA tapokkal egyebkent a novenyeim nem nonek ugy mint a flourishal, es az ADA flakonoknak koszonhetoen sokkal pontosabban lehet adagolni, talan ezert sincs alga bumm. De az is lehet hogy a matrix is segit ebben:)

Es akkor a kepek:

front1.jpg

fish.jpg


ps.: Utolag vissza olvasva a naplo bejegyzeseimet, neha rendesen tele vannak elirasokkal es hibakkal. Nos ez nem azert van mert fogyatekos vagy dixlexias vagyok, hanem mert melobol irok es elegge multitaskingban nyomom:) Tovabba ekezet azert nincs mert nem soha nem irok magyarul a gepemen es nincs beallitva a magyar ekezetes kiosztas. Bocs ha neha nehezen olvashato!
 
ps.: Utolag vissza olvasva a naplo bejegyzeseimet, neha rendesen tele vannak elirasokkal es hibakkal. Nos ez nem azert van mert fogyatekos vagy dixlexias vagyok, hanem mert melobol irok es elegge multitaskingban nyomom:) Tovabba ekezet azert nincs mert nem soha nem irok magyarul a gepemen es nincs beallitva a magyar ekezetes kiosztas. Bocs ha neha nehezen olvashato![/QUOTE]


Olvashato. Kivancsi vagyok a folytatasra. A Besta szekreny is jo otlet. Nekem is eszembe jutott. Uj vagyok itt. Informaciot gyujtok mielott belevagok az aki epitesbe.Iszom szavaitokat.
Koszonet.
 
A tegnapi oromom elegge elhamarkodott volt. Mai hazateresemkor ilyenek fogatak:

algacerna.jpg

Ez ha jol gondolom cerna alga vagy zold szor alga. Elobbi okat ne mtudnam megmondani mert a tapozasom nem valtozott. Utobbi oka lehet az hogy ataltam a palackos CO2 re es idokapcsoloval kapcsolom a helyett hogy folyamatosan tolom. Lampa kapcsolas elott a kinti sok napfeny miatt lehet hogy elobb kellene kapcsolnom a CO-t illetve a DP is sotet zold meg egyelore mert meg keresem a megfelelo bubiszamot. Igazabol ebbol jelent most meg tobb. Illetve adagoltam meg 1 ml vasat is vizcsere utan, lehet ez is sok volt.



staghorn.jpg

Ha jol gondolom ez staghorn, nincs belole sok de terjedt egy keveset. Gondolom ennek az az oka hogy kivettem az aktiv szenet es megugrott az ammonia szintem.

Tanacsokat megkoszonnem foleg hogy jol ismertem e fel az alga fajtakat mert ennek megfeleloen tudok beavatkozni. Koszi!
 
Beállnék melléd a sorba, utolsó képeden lévő algával én is párbajozok éppen. Bár nálam van rá tipp bőven, hogy mi lehet az oka (tömören elhanyagoltság).
 
Sok minden tortent az elmult napokban. Kezdem ott hogy attaltam egy nagynyomasu rendszerre, sikerult egy hasznalt 1 literes ISTA palackot, es egy magnesszelepes reduktor beszereznem. Feltoltettem kemeny 800 Ftnyi helyi valutaert, es most lampa kacsolas elott 1 oraval indult es lekapcsolas elott 1 oraval leall. A megfelelo bubi szamot meg keresem, a DC meg sotet zold.

Hetvegen szuro takaritas is volt, Kipucoltam az osszes csovet, lilly, szurot it. Az aktiv szen kikerult, a Seachem Purigen be. Illetve kapott egy uj perlont is. Sikerult ket garnelat kivadasznom a szurobol, hihetetlen hogy mit kepesek tul elni, mert szerintem siman egy hetet lenyomtak a szuroben. A flow olyan szinten jobb lett hogy majd elfujja a halakat:)

A stemeket megkellett vagnom, mert nagyon nagyra nottek, ugy hogy alaposab vissza vagtam oket, es a hullokat vissza ultettem suriteni. A stemek vagasat meg gyakrolnom kell, mert fogalmam sincs hogy kellene oket nyirni. Viszont a vas adagolast lehet novelnem kellene mert a stemeke nem nagyon akarnak szinesedni. Kivettem egy nagyobb kovet elolrol a diszhomokos ut eljerol igy jobban latszik az ut ive, lehet meg kicsit alakaitanom kell rajta, mert nem egeszen megfelelo meg a forma.

Gondolkozom hogy mivel az akvarium szep algamentes (egy pici barna algam van, es egy aprocska staghornom), a novenyeim nagyon szep allapotban vannak hogy lehet nevezem otthoni versenyekre, fogalmam sincs ennek a meneterol utanna kell olvasnom. Foto technika keznel van, tudom is hasznalni, ezzel sem lenne gondom, bar azert tanulni kellene a helyes beallitasokat.

Tegnap elmentunk hal nezobe, igazabol en mini razborakat szerettem volna, de sajnos nem voltak. Maradt az amada lazac amit en szerettem volna, de felesegem kijelentette hogy ha mar van akvarium akkor o valaszt halakat. Sikerult a guppikrol es mindenfele sarga nagy halakrol lebeszelnem, es kiegyeztem vele 5 darab voros orru ponytlazacban. Kicsit nagyok talan a 60 literre, de nem bantam oket, szepen csapatban usznak, jobbrol balra es vissza, egyebkent nagyon szep halak. Az otok neha neha becsatlakoznak a csapat uszasba:)

A technika szint lepes es a tapozas egyebkent meghozta az eredmenyt, algam szinte nincs egyelore, az ADA tapokkal egyebkent a novenyeim nem nonek ugy mint a flourishal, es az ADA flakonoknak koszonhetoen sokkal pontosabban lehet adagolni, talan ezert sincs alga bumm. De az is lehet hogy a matrix is segit ebben:)

Es akkor a kepek:

View attachment 40341

View attachment 40342


ps.: Utolag vissza olvasva a naplo bejegyzeseimet, neha rendesen tele vannak elirasokkal es hibakkal. Nos ez nem azert van mert fogyatekos vagy dixlexias vagyok, hanem mert melobol irok es elegge multitaskingban nyomom:) Tovabba ekezet azert nincs mert nem soha nem irok magyarul a gepemen es nincs beallitva a magyar ekezetes kiosztas. Bocs ha neha nehezen olvashato!
Csodálatos akvárium :nailbiting: Szinte el sem hiszem, hogy ez a második... csak így tovább!!
 
Utobbi napokban nem nagyon volt idom az akvara, tapozason kivul mast nem csinaltam. Probalnam beloni a CO bubi szamot de eddig meg nem sikerult lime-ra varazsolnom a DC-t, feltem a halakat na....

Az alga bumm megallt, kicsit terjed de nem veszes, par novenyemet meg kell nyirnom hetvegen vizcserekor. Lassan el kell gondolkodnom hogy ritkitanom kell a stemeket mert kezdenek tulzasba esni. Monte Carlom hihetetlen szep, a regi akvaban a kozeleben nem volt ennek a szep zold szinnek es kicsattano egeszsegnek. Egyebkent betettem meg ket hete egy par novenyt a regi akvambol csak 1-2 tovet, ide oda, egyreszt mert igy valtozatosabb lesz illetve kesobbiekre marad ezekbol a novenyekbol.

Pont minap mondtam a felesegemnek hogy tatott szajjal neztem regebben a boltban a kristalytiszta vizu, elenk zold akvakat hogy mennyire szepek es hogyan lehet ilyet csinalni, es lam sikerult nekem is. Az ember 9 honap olvasgatassal, sok sok forumos segitseggel, jo technikaval el tud jutni erre a szintre. Persze a penzt es idot ra kell forditani. Teszem hozza hogy nem merek viz parametereket pedig kellene, de eddig megoldottam nelkule is, mondjuk ez lehet azert van mert ADA val tapozom az eloirtaknak megfeleloen.

A scapen igy utolag latok hibakat, verseny szinttol nagyon messze vagyok meg, valahogy hianyzik belole valami, amitol igazan jo lenne. Viszont az osszkep eleg szep, es vannak mar benne kedvenc reszeim ahol a novenyek es a hardscape keveredesen el tudok idozni a szememmel.
 
Tegnap volt egy nagyobb nyiras, a kozepreszen a stemek eleg szepen surusodnek, viszont ha tulsagosan megnonek akkor elveszik a melyseg, es hatul a sziklakon az mc szepen besurusodott. Volt egy kis alga irtak is, mert itt ott begyult. Foleg a jobb oldali szikla tetejen ahol nincs elegendo flow ott elegge beallt. A fakat kicsit mohasitottam is, mert voltak olyan reszek ahol a moha nem ervenyesult mert takarta valami, igy onnan leszedtem es felraktam a fakra.

A heten egy halam kiugrott sajnos, igy mar csak negyen vannak a lazacok. Lehet meg beszerzek kettot.

Kepeket teszek fel ma vagy holnap.
 
...
A heten egy halam kiugrott sajnos, igy mar csak negyen vannak a lazacok. Lehet meg beszerzek kettot.
...

A nagy harci helyzet az, hogy ezeknek a vörösorrú pontylazacoknak elég nagy úszótérre van szükségük, a 60 liter kicsit szűköske nekik. És mivel rajhal, 10+ fős csapatban érzik igazán jól magukat.

Ilyen 50-60 literesbe szerintem továbbra is valami nanohal az optimális választás 15+ fős csapatban.
 
A nagy harci helyzet az, hogy ezeknek a vörösorrú pontylazacoknak elég nagy úszótérre van szükségük, a 60 liter kicsit szűköske nekik. És mivel rajhal, 10+ fős csapatban érzik igazán jól magukat.

Ilyen 50-60 literesbe szerintem továbbra is valami nanohal az optimális választás 15+ fős csapatban.

En ezt tudom, de mivel felesegem valasztotta a halakat es egyetlen nano csapathal sem tetszett neki igy maradtak ok. Egyebkent szep halak, es meg aranylag kicsik is.
 
Egy kis helyzet jelentes, elutaztam 3 napra, es persze a murphy fuggveny alapjan, persze hogy most romlott el vilagitas idozito, es a co2 idozito. Szoval felesegem tapozott es szerintem egy kicsit tul is etetett. Az amonnia felment az egekbe, vizcsere eltolodott 3 nappal, igy jott az ecset alga es a barna alga. Nagyon durva hogy 3 nap alatt mit tud noni. Tegnap 60% vizcsere, ujra allitottam az idozitoket, nagyon szoros leveleket levagdostam, lekapartam az algat alaposan, excellt tul adagolom. Remelem javul a helyzet.....
 
A nagy harci helyzet az, hogy ezeknek a vörösorrú pontylazacoknak elég nagy úszótérre van szükségük, a 60 liter kicsit szűköske nekik. És mivel rajhal, 10+ fős csapatban érzik igazán jól magukat.

Ilyen 50-60 literesbe szerintem továbbra is valami nanohal az optimális választás 15+ fős csapatban.

Sikerult meg egy lazacnak megongyilkolnia magat.... Pedig olyan szep kis halacskak.
 

Hasonló topikok

Válaszok
66
Megtekintések
9K
Back
Oldal tetejére