• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cliff & Woods

longika

Főkertész
Mint ahogy igertem a regi naplomban, itt is van az uj naplom. A sok sok tanulas, forumozgatas, tapasztalas es az 50 literes visszatero akva utan, gondoltam kicsit komolyabb vizekre evezem, lesz itt minden ami kell uj akva, uj butor, uj lampa, uj eszkozok, uj tapozas. Jelenleg megvan a technika es a hardscape egy resze, hala a ket legjobb magyar akvarista boltnak.

Reszletek kesobb, addig ket kep ahonnan az ihlet jott:

il_WoodsCliff.jpg

Trees-Foggy-Sky-Landscape-Woods-Cliff-Forest-Fog-77888.jpg

Ami a fejemben van, az ennek valahol a kevereke. Persze a kerdeseimmel majd jovok:)
 
Akkor jojjon a technika:

Akvárium: ADA 60P (60x30x36) a kinai 50 literesemet valtja, tegnap rendeltem remelem szombatra meglesz. Meretben nem akartam feljebb lepni, mert az ADA tankok ara ennel feljebb mar igazan huzosak, mas alternativa itt nincs. Illetve akkor szurot is kellett volna cserelnem, es egy 60 literes karbantartasa meg siman kivitelezheto 1 ora alatt hetente.
Szekrény: Jelenleg epites alatt, de IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
CO2: Citromsavas, folyamatos adagloas. Itt megallnek egy picit, ugyanis valtani akartam palackos, magnesszelepesre, de tanacskoztam hazai es itteni profikkal es tobb helyen is a folyamatos adagolasra eskusznek, ugyhogy adok neki egy probat ha nem megy akkor kovetkezo scapenel ezen upgradelek. ADA csovezes, akril diffi.
Világítás: DIY LED, epites alatt, napokban kesz lesz, az ADA Aquasky fele megoldashoz hasonlit. 5000 lumen hidegfeher, plusz par egy-egy csik kek es voros. Dimmelheto, remelem eleg lesz:)
Szűrés. Tetra EX600, a meglevo Seachem Purigen benne marad (csodaszer) , plusz kap egy adag Matrixot pluszban, a gyari toltet melle.
Tropicalos üveg ki és befolyókkal.
Tápozás: Mivel a Seachem rugalmatlansag a makroknal nekem nem jott be, ezert mivel itt az ADA lehet meg alternativa, Step-1 es Brighty K. Kap meg hozza Excellt es kesobb lehet plusz vasat.
Talaj: Meglevo 3 kilo ADA Amazonia, plusz lehet kap meg hozza Amazonia Powder felulre.
Dekor: Red Moor (szerezte megy egesz dekorativot de szet kell meg vagnom), Dragon kő a szikla falnak
Növény: Tervben ezek szerepelnek: Monte carlo (meglevo), parvula mini, Riccardia, Staurogyne repens (meglevo), Hygrophila pinnatifida, Rotala wallichii, Hemianthus Micranthemoides, Hydrocotyle Verticillata. Itt minden tanacsot szivesen fogadok, noveny kivalasztasban erzem magam a leggyengebnek.

A heten szetkapom az 50 litereset, a halakat leadom a boltban (elso tanulsag, ne vegyen az ember 6 fele halat, es foleg ne tul sokat, mert nem lesz szep, es alga meg szereti a sok halat). Kikapom a novenyeket, amik atkerulnek kapnak par nap sotetet, remelem az algak kihalnak. A red moort szet kell vagnom, de mivel kezi furesszel kivitelezhetetlen, elo kell venni a gepi fureszt. Tegnap beszereztem ket szebb darab dragon stonet.

A scapenel meg ki kell talalnom hogy tudom a scape egyensulyat megtartani, mivel a sziklafal miatt jobbra fog dolni az egesz. Gondolkozam egy nagyobb torzsu fan a bal harmadoloba. Itt ha valakinek lenne tanacsa szivesen fogadnam.
 
Szia
Én kevésnek éreztem a tetra 800 erre az akvárium méretre, le is váltottam,és úgy néz ki jól tettem, mert az alga visszavonulót fujt:) mondjuk mást is tettem az ügy érdekében, de a szűröcsere nagyban befolyásolta úgy érzem.
 
Szia
Én kevésnek éreztem a tetra 800 erre az akvárium méretre, le is váltottam,és úgy néz ki jól tettem, mert az alga visszavonulót fujt:) mondjuk mást is tettem az ügy érdekében, de a szűröcsere nagyban befolyásolta úgy érzem.

Semmikepp nem akartam szurot cserelni, az 50 literesen visszafojtva ment ez a szuro es jol szolgalt. A mostani scapeben a tobb ko lesz tehat a netto terfogat nem lesz 64 liter, az uveg kifolyok miatt pedig teljes kapacitassal tervezem uzemeltetni a szurot, es remelem a plusz matrix toltet is segit. Persze igy utolag bele estem abba a hiaban mint szerintem minden kezdo, hogy az elejen a leheto legolcsobban akarja megoldani, aztan beleszeret a hobbiba es mindent le kell cserelni szinte:)
 
Semmikepp nem akartam szurot cserelni, az 50 literesen visszafojtva ment ez a szuro es jol szolgalt. A mostani scapeben a tobb ko lesz tehat a netto terfogat nem lesz 64 liter, az uveg kifolyok miatt pedig teljes kapacitassal tervezem uzemeltetni a szurot, es remelem a plusz matrix toltet is segit. Persze igy utolag bele estem abba a hiaban mint szerintem minden kezdo, hogy az elejen a leheto legolcsobban akarja megoldani, aztan beleszeret a hobbiba es mindent le kell cserelni szinte:)
Ok. Hajrá! kiváncsi vagyok hogy sikerül:)
 
Egy kis gondolat ebreszto:
unnamed.jpg

Ey meg nagyon elnagyolt, csak kb latni akartam azt mit a fejemben van. A bal felso sarok meg lesz emelve, adva egy kis sulyt a bal oldalnak is kovekkel, ezek is perspektivikusan fognak allni. A fak sem lesznek ennyire megdonte de mindenkeppen dolni fognak a szikla fele. A kep csaloka mert ez csak kb. 50 cm szeles es nem 60. Tehat kozepen tobb hely lesz.

Tanacsokat szivesen fogadok.
 
Mozgalmas hetvegen vagyok tul, elkeszult a sajat LED vilagitas, es atalakitottam az IKEA best butort akvarium szekrenynek. Tovabba megjott a 60P is, igy ossze allt a rendszer:

szekreny-jpg.jpg

Szetkaptam a regi akit, a halakat kiszedegettem, kb. 35 halat szamoltam, ebben voltak egeszen uj szulott plattik is. Nem csoda hogy jott az alga....
A novenyek kozul amik atkerulnek kapnak egy 3 napos blackoutot, hatha az osszes algat sikerul megolnom. Az amazoniat kicsit atmostam mert eleg mulmos volt, most szarad karton papirra kiteritve. Vettem egy csomag power sandet, meg soha nem hasznaltam remelem megeri az arat. A szurom jelenleg forgatja egy lavorban az aki vizet, meg bele kell dobnom a Matrixot hogy erore kapjon, illetve a Purigent is helyre kell tenni inditas elott.

Azt hiszem megtalaltam a megfelelo hardscapet is:

IMG_3596.jpg

Kicsit szet kell majd huznom a fakat, illetve itt ott emelnem kell, illetve a bal sarokban a kovet kicsit lejebb tolni, hogy meglegyen az ahitott csoda Fibo curve:). De tetszik az eredmeny. Gondolkoztam meg egy befele melyulo elrendezesen is amikor is a nagy sziklak elol vannak a kicsit meg hatul. Tobb melyseget ad, viszont szeretnek a nagy szikla tetejere egy szep fennsikot MC vel, es ugy nem ervenyesulne. Szerintetetek?

Kovetkezo napokban kicsit osszeragasztom a scapet hogy a takaritas konnyebb legyen. Novenyek sajnos nem mind van amit szeretnek, pedig ket boltban is voltam, egyikben total ki van urulve minden masikban meg nincs minden amit szeretnek. Szerencsere MC bol maradt egy szep nagy szonyeg abbol lesz eleg:)
 
Mivel manapsag egeszen raerek, igy porog a project rendesen. Tegnap bement a tetra szurobe a Matrix (Koszi Szabo Henrik a tanacsot a Tetra topikban), illetve a Seachem Purigen kikerult es bement regenearoldni, a clorox es Seachem Purigen kevergetese kozben ugy ereztem magam mint:

giphy.gif

Egyebkent a Seachem Purigen az egyik legnagyobb talalmany a CO2 utan az aquascapingben, aki nem hasznalja annak ajanlom, mert engem sokkolt a viz tisztasaga amikor elkezdtem hasznalni.

Aztan kovetkezett a kovek torogetese kalapaccsal a scapehez, also szomszed biztos dijazta:)

giphy.gif

Tovabba megtakaritottam a fakat, es bevagtam oket a mosogatogepbe, most szaradnak, ma ragasztas kovetkezik

giphy.gif

Es igen kitalaltatok, szeretem a mozit:

giphy.gif
 
Egy kis szerkesztoi megjegyzes:

A tegnapi nap folyaman szerkeszotsegunk kapott egy levelet azzal kapcsolatban hogy a tulzott gif hasznalat bizonyos olvasoink mobilnetet extrem szinten terheli. Szerkesztosegunk ezuton kozli minden kedves olvasojaval hogy a gif ek hasznalata nem lesz megszuntetve talan kis mennyisegben korlatozva, de a szerkesztoi szabadsag es a teljes nemu onkifejezes megkivanja ezek hasznalatat. Kerjuk minden kedves olvasonkat hogy oldalunk megnyitasa elott legyenek ennek tudataban, es kizarolag olyan helyrol olvassanak minket ahol ezen megoldas nem okos problemat.

Udvozlettel:

Cliff & Woods szerkesztoseg
 
Alakul a scape, bar idom nem sok van ra most. Kicsit ramgyult a munka. Szoval bement az aljaba egy csomag Power Sand S Speacial, amiben benne vannak az adalekok is. Minden itthon talalhato kavicsom, de igy is elfogyott az Amazonia. Nem tudtam feltolteni a sziklak mogotti reszt, holnap vennem kell egy csomaggal. Mar most latom hogy a nyiras es karban tartas egy remalom lesz, mert most alig fer be a kezem. Ahhoz kepes hogy masodik akvariumom, eleg jol sikerult a melyseg noveles, remelem nem rontom el a novenyekkel. Dragon stone is ki lett centizve aig maradt egy par kavics. Beraktam a nagyon apro atmosott dragonstone kavicsokat diszhomoknak, remelem nem lesz vele gond. Kellen meg bele egyebkent nagyon vekony gyokerzet hatra, de itt tuti nem fogok talalni sehol. De jojjon a kep, mobilos sajnos:

akksi.jpg
 
Elkeszultem a novenyesites felevel, a mohak es stemek kivetelevel minden benn van. Bekerult 7 fele noveny. Egyelore viz meg nincs benne, gondolkoztam a dry starton de ilyen magas scapenel sztem nem tudnam kivitelezni, viszont ha felontom vizzel tuti hogy a novenyek fele uszni fog.
Viszont bajban vagyok nem tudom hogy a magas stemeket hogyan kellene elhelyezni egy ilyen scapeben. Szorjam szet oket ritkabban a fak kozott hogy ne takarjak ki egeszen a sziklat, es adjon valami suru hangulatot a fas resznek, vagy tegyem be oket csomoban. Hmm....

Kepek holnap.
 
Jelentem az akva tegnap elindult (08.12), csak hogy kesobb tudjam visszakeresni. Fotozast meg gyakorolnom kell, bar a kek led kavar be. Homaly az van, nem is ertem hogy youtubon hogyan kepesek 1 napos akvariumok kristalytisztak lenni. Napi vizcsere megy, meglatjuk. Holnap jovok egy noveny listaval es a hibaimmal:(

DSC_12672.JPG
 
Megvolt a masodik vizcsere, de elegge elvagyok keseredve. Itt latszik a tapasztalatlansagom. Eloszor is az Ammonia szinten az egekben, mert erzem a viz szagan, es nem ertem miert. Elvileg jaratott szuro ment... A viz meg mindig homalyos, ezt sem ertem. Tovabba minden vizcsere alkalmaval szetbarmolom a scapet csak epp egy kicsit de pont annyira hogy mire talan beallna az egesz nem fog hasonlitani a kiindulasi kepre. Mert vizcserekor feljonnek a novenyek, mire vissza dugdosom oket beleakadok valamibe es elmozdul. Mar lassan ott tartottam hogy szetszedem az egeszet es ujra kezdem, vagy kivagom az egeszet az ablakon....

Amit eszkozoltem valtoztatas az az hogy a Seachem Purigen kikerul, es bekerult egy adag aktiv szen hatha segit atlendulni ezen a kezdeti....

giphy.gif
 
Mar lassan ott tartottam hogy szetszedem az egeszet es ujra kezdem,vagy kivagom az egeszet az ablakon....
Szia!
Szét ne szedd! Várj még! Néhány nap és kitisztul. Én is így voltam az elején, a már járatott szűrő és a megmentett víz (korábbi halas akvárium használt vize) ellenére. Ráadásul én be se tartottam a napi vízcserét, csak a hetit. Easy! Ha mégis az ablak mellett döntenél, szólj, odaállok egy platós autóval és elkapom :)
 
Megvolt a masodik vizcsere, de elegge elvagyok keseredve. Itt latszik a tapasztalatlansagom. Eloszor is az Ammonia szinten az egekben, mert erzem a viz szagan, es nem ertem miert. Elvileg jaratott szuro ment... A viz meg mindig homalyos, ezt sem ertem. Tovabba minden vizcsere alkalmaval szetbarmolom a scapet csak epp egy kicsit de pont annyira hogy mire talan beallna az egesz nem fog hasonlitani a kiindulasi kepre. Mert vizcserekor feljonnek a novenyek, mire vissza dugdosom oket beleakadok valamibe es elmozdul. Mar lassan ott tartottam hogy szetszedem az egeszet es ujra kezdem, vagy kivagom az egeszet az ablakon....

Amit eszkozoltem valtoztatas az az hogy a Seachem Purigen kikerul, es bekerult egy adag aktiv szen hatha segit atlendulni ezen a kezdeti....

View attachment 38889
Ha Amazoniat hasznaltal az egekben is lesz az ammoniaszinted.
De ne csak szaglás alapján mérd a szintjét...
Ha van teszted mérd meg azzal.
Én a nagy akvát szintén bejáratott szűrőkkel indítottam, ràadásul Amazonia light talajjal. Még így is volt algásodásom...
Adagolj bacikultúrát pár napig, és menjenek a napi vízcserék, ha teheted.
Ha nem, akkor is kétnapi 50%-ot legalább csinálj 2 hétig.
Ne aggódj, rendben lesz ez, csak az elején lendülj túl türelemmel a nehézségeken.
 
Szia.
Kb. 2 hét mire a felszabadult ammóniát az elszaporodott baktériumok lebontják és lehet állatokat telepíteni. A többit fent írták. De megéri, az Amazónia az egyik legjobb talaj. Szépen csökkenni fog a szintje. Nitrit, nitrát szintet figyelni kell. Ahogy a baktériumok szaporodnak, a homályosodás is szűnni fog. Türelem, még csak most építetted meg.

Klassz lesz.(y) (A garnélák imádni fogják, ha lesznek)
 
Csak a rend kedveert egy noveny lista:

Monte carlo,
Staurogyne repens,
Hygrophila pinnatifida,
Rotala wallichii,
Hydrocotyle tripartita,
Riccardia,
Cryptocoryne parva,
Pogestemon helferi,
Elecharis sp. minima,
Rotala rotundifolia pink,
Vesicularia Ferriei Weeping

Volt ma egy nagy vizcsere es scape fixalas, mert a kozepso nagy feljott, lesulyoztam egy kovej amit bepitettem a scapebe, szebb nem lett de majd a rotala takar:)

A viz meg mindig kicsit homaly, nem tudom mikor fog kitisztulni, megy minden cserekor bele a prime, es a stability eloiras szerint. Illetve adagolok Excellt is.

Novenyek kezdenek magukhoz terni, mar latok itt ott uj hajtasokat, erdekes hogy a monte carlo ami ugye a regi scapebol kerult at lendul be a leglassabban pedig ugye o nem volt emers. Co2 megy kb 0,5 bubi/s-el, de a DC igy is sarga, gondolom a novenyek probaljak megtalalni magukat. Gondolom az sem tesz jot hogy naponta kapjak a novenyek a melegvizet, ami nalunk kb 28-29 fokos. Igen ez a hideg vizes csapbol folyik. Aztan persze a viz a klima miatt vissza hul 24-25 -re. Jovoheten mar nem lesznek napi cserek hatha akkor jobban beindulnak.

A fakon megjelent a feher takony, pedig mosogato gepben kimostam oket:( Lesz mit enni a halaknak.

Egyelore ennyi
 

Hasonló topikok

Válaszok
66
Megtekintések
9K
Back
Oldal tetejére